Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 49602 times)
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #75 - 09.08.2002 at 23:48:32
 
Ne vem,

osebno sem zaljubljen v Egipt od malih nog. ne vleče me osebno tja, ne zamudim pa ničesar v zvezi s to tematiko...EGIPT.

Tarot karte morajo biti zelo zelo stare. Vsak se zmišljuje neko teorijo in jo zagrizeno zagovarja. Edino teorijo o temu, da je nastal v srednjem veku, ne zagovarjam. karte so mnogo bolj močne, bolj zapletene, da bi se lahko razvile v tak močan sistem v tako kratkem času.

Mislim, da so karte nastajale v zporedno s čarovništvom. Verjetno v kaki drugačni obliki, ker papirja še ni bilo. In koliko je staro čarovništvo? Dejstvo je, da si je človek omislil čarovništvo takoj zatem, ko je hotel naravne sile obrniti v svoj prid, se zaščititi ali zahvaliti naravi.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #76 - 09.08.2002 at 23:49:16
 
Quote:
čno povedano!
Niso važne same karte, lahko bi bilo tudi kaj drugega, kar stimulira intuicijo.

Sam tarok kot igra ima izvor v renesančni Italiji (15.stoletje) kjer je štel 78 kart in se je imanoval tarocchi. V Franciji so ga imenovali tarot, na avstroogrskem pa tarok, kjer so iz originalnega tarota izločili 24 kart, da jih je ostalo 54.

Igre s kartami so prinesli v Evropo muslimani (ti so prinesli tudi številke). Na kartah so bili upodobljeni kovanci, meči, posode in palčke, ki so najbrž simbolizirali  štiri elemente - zemljo, zrak, vodo in ogenj.
Kje ima izvor ta simbolika, ki je bila poznana že starim Grkom, še ni povsem jasno, vsekakor pa ni res, kot se ponekod misli, da izvira tarot iz starega Egipta in da so ga od tam prinesli cigani, ki tam sploh nikoli bili niso. Od tam lahko izhajajo določeni simboli, prisotni na kartah, nikakor pa ne sam tarot.


Bardo!

A ves, sem nekoc pred leti v Parizu Tarok karte kupil in potem nisem znal z njimi igrat, ker jih je bilo prav veliko. Morda ravno cez 70 kot pravis ti.

Daj se ti registriraj, ker si ze tako lepo udomacen tukaj.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: KARTOMANTIKA
Reply #77 - 10.08.2002 at 00:01:11
 
Quote:
Tarot karte morajo biti zelo zelo stare. Vsak se zmišljuje neko teorijo in jo zagrizeno zagovarja. ...
Mislim, da so karte nastajale v zporedno s čarovništvom. Verjetno v kaki drugačni obliki, ker papirja še ni bilo.


Kot si že sam povedal, niso važne karte. Niso važne  tarot karte, ampak simboli, ki so zelo stari. Karte so pač le papir. Če so simboli v drugačni obliki, potem to niso več karte.  ::)

Mene pa bolj od Egipta,  kaj je bilo prej in od koder zelo verjetno izvira tudi civilizacija Egipta, Atlantida.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #78 - 10.08.2002 at 00:12:17
 
Quote:
Kot si že sam povedal, niso važne karte. Niso važne  tarot karte, ampak simboli, ki so zelo stari. Karte so pač le papir. Če so simboli v drugačni obliki, potem to niso več karte.  ::)

Mene pa bolj od Egipta,  kaj je bilo prej in od koder zelo verjetno izvira tudi civilizacija Egipta, Atlantida.



Bravo Bardo, sem imel tudi to v mislih, pa nisem povedal. ja, to je to. SIMBOLI in njihov pomen. In to vzbuja v nas, da se nam nekaj premakne.

UFF, Atlantida, točno, točno. Sedaj so začeli pod Sfingo kopat, ker so ugotovili iz nekaterih slik, da je spodaj pozidana, da stoji na konstrukciji!!!

Tako kot so Rimljani vse skopirali od Grkov, so Egipčani pobrali vse od Atlantide. To je stoposto.

Zato je potrebno tarot jemat zelo resno. Tako kot ostale sisteme kart. Znanje in globalizacija pri kartah nimata dna. Zato tudi tale topic nikoli ne bo prišel na dno. Ni konca. Sled se zgubi nekje v globini.

Bardo, enako te vabim, da se registriraš. A ni lepše?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #79 - 10.08.2002 at 00:14:57
 
Quote:
Mene pa bolj od Egipta,  kaj je bilo prej in od koder zelo verjetno izvira tudi civilizacija Egipta, Atlantida.


Bardo sorry. Mene pa moti, ker se vsi ravno na Egipt naslanjajo.  Saj je vse v redu, stara civilizacija, napredna in vse to, ampak caki malo.
Celo ena verzija prostozidarstva govori, da so tudi oni prvotno iz Egipta.  
To pac ne more biti res menim. Kako se je ze reklo tisti civilizaciji pred Atlantido? Hiperboreja al kaj je to blo?  Tihi ocean pa te stvari? Noben ne isce nic vrokov tam, kao ni nam toliko blizu saj "se vedno" Smiley  zivimo v Evropi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: KARTOMANTIKA
Reply #80 - 10.08.2002 at 00:19:39
 
Podstavek sfinge je dokazano star več kot 10.000 let in spran od vode (sredi puščave??) Zato bodo odkritja s tem v zvezi še zanimiva.

p.s.
Zaradi čudnega in za nekatere srhljivega nicka, bom še kar ostal "samo" gost. A vseeno hvala za vabilo   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #81 - 10.08.2002 at 00:22:27
 
Tvoj nick je meni osebno simpaticen. Do neke mere filmski, umetniski. No, ce je tvoja zelja biti gost kljub vsemu dobrodosel med ozko skupino gostov v veliko skupino reg. uporabnikov.

Samo tole o 10000 let. Kaj ni to  mala doba?  Saj ves, zemlja ni od vceraj.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #82 - 10.08.2002 at 00:27:57
 
Quote:
p.s.
Zaradi čudnega in za nekatere srhljivega nicka, bom še kar ostal "samo" gost. A vseeno hvala za vabilo   ;)


Bardo, me spominjaš name v mladih postih na tem forumu. Zelo vesela bi bila, tako uradni portir foruma Andres kot uradni vedeževalec foruma Borut, da se pridružiš naraščajoči ekipi prijavljenih. Do tam te loči samo še klik.  Pridi. Zelo veseli te bodo tudi ostali.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: KARTOMANTIKA
Reply #83 - 10.08.2002 at 00:29:00
 
Quote:
Mene pa moti, ker se vsi ravno na Egipt naslanjajo.


Saj mene tudi  Roll Eyes
Ko bo kaj več znanega o Atlantidi, me bo pa najbrž motilo, če se bodo začeli vsi naslanjati nanjo. Skrivnostnost bo vedno imela svoj čar in tako pač je.

Če gremo še bolj nazaj, recimo kakšna dva milijona let, pridemo pa do opicam podobnim primatom. Zdaj me pa zanima, kdaj se je pa prvič prižgala tista iskra duha pri naših prednikih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #84 - 10.08.2002 at 11:41:57
 
Vprašanjeje, če bomo mi še na zemljici, ko bo razjasnjena skrivnost Atlantide. Poleg tega pa je zanimivo, če je nekaj tudi mističnega.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: KARTOMANTIKA
Reply #85 - 10.08.2002 at 12:22:56
 
Čisto po naključju me zanimajo teme, o katerih tu govorite, sedaj na koncu.(naključju Tongue?)
V glavnem samo za info. zadnje raziskave poteka vseh Piramid-Kitajska, Egipt, Kongo, Mehika, se je dogajalo v času Atlantide, 10500 let BC. Istiočasno. Atlantida stoji na Antarktiki. Dokazi obstajajo samo niso za javnost-baje. Od kod tam. Tam takrat ni bilo ledu, led je nastal ob veliki povodnji-od tam erozija tudi na Sfingah-ob izredno hitri vremenski spremembi-primerjava je z Atomsko bombo.
KAj gledate Disc. Chanel? Se mi zdi da je ena oddaja eksluzivna o piramidah 21.8, nisem siguren bom še preveril. Se splača pogledat.
Imam pa še eno teorijo, ki pa je ne bi pisal, če se vidimo na pikniku in bo hotel kdo reči besedo ali dve se priporočam.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #86 - 11.08.2002 at 20:39:47
 
Quote:
Saj mene tudi  Roll Eyes
Ko bo kaj več znanega o Atlantidi, me bo pa najbrž motilo, če se bodo začeli vsi naslanjati nanjo. Skrivnostnost bo vedno imela svoj čar in tako pač je.

Če gremo še bolj nazaj, recimo kakšna dva milijona let, pridemo pa do opicam podobnim primatom. Zdaj me pa zanima, kdaj se je pa prvič prižgala tista iskra duha pri naših prednikih?


Atlantida je izgubljena civilizacija, njena srčica je v izročilu, da človek kot najvišje razvito poznano bitje, ki naseljuje Zemljo, ni posledica razvojnega nauka po Darwinu ampak nečesa drugega.
To so lahko bitja  z Marsa in Venere?
Bi iz tega lahko sklepala davoje: ali sta človeka njegov racio in zmožnost predvidevanja tako zakompleksala, da ne zmore kdaj poškiliti na zver, ki jo nosi v sebi ali pa sta ta newage konzumiranje prinesla eno novo dimenzijo, ki ni več vezana na zakone gravitacije, trenja, akcije-reakcije, torej propada, gnitja, ponovnega rojstva in kar je še podobnih reči, ki se tiče časa in prostora? Roll Eyes
ne vem, no, mogoče sem pa falila topic??
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #87 - 11.08.2002 at 21:03:46
 
Topic se imenuje Kartomantika in smo prisli precej dalec od pomena, namena ki ga je hotel imeti Borut.
A vendarle Anuk. Tudi sam sem nekoc kot zadnji stavek v nekem clanku napisal.. "Ali pa nas vodijo druge civilizacije." Verjetno je tako tudi res, vsaj sam sem ze nekaj casa v to preprican. Smo pac orodje slabih in dobrih bitij s slabih in dobrih planetov s slabimi in dobrimi nameni, z eno besedo.  Zemlja je se en planet vzgajan nenankljucno, z dolgorocnim planom.  Nam se seveda to zdi dolga doba, ker merimo v miljonih let. Oni pac so le opazovalci in dirigenti kaj in kje je slo v redu oziroma kje se je zalomilo. Iz tega razloga tudi spet  zivimo cas, ki je ze bil. Le oni vedo kje in kdaj se je zalomilo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #88 - 11.08.2002 at 21:35:54
 
Andres wrote on 11.08.2002 at 21:03:46:
Nam se seveda to zdi dolga doba, ker merimo v miljonih let. Oni pac so le opazovalci in dirigenti kaj in kje je slo v redu oziroma kje se je zalomilo. Iz tega razloga tudi spet  zivimo cas, ki je ze bil. Le oni vedo kje in kdaj se je zalomilo.

Andres


V redu, na področju intime tvoje razmišljanje znese. Kaj pa če kljub vsemu prevzameva odgovornost tega časa in prostora. Potem se jaz kot orodje lahko vidim samo v prostoru fizikalnih zakonistosti razvoja, ne pa tudi etičnih. Te vendar postavlja človek.
In kam se lahko nasloniš takrat? Kdo ti pove, kaj je dobro in kaj slabo?

Anuk

Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #89 - 12.08.2002 at 00:16:47
 
Ja, bolje da ostane to topic o kartomantiki.

Kje smo ostali?
Ja, zanima me, če ima kdo kaj literature v zvezi z kartami? Kakršnokoli. Me zanima, če ima kdo kaj eksotike iz YU, HR?

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8