Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 13619 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Pomen stevilke 9
23.05.2002 at 14:21:44
 
Naslov pove vse. Sicer sem to vprasal ze sinoci, a je sel post v nic.  Ni problema. Kaksno simboliko ali vrednost ima stevilka 9? DEVET.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Pomen stevilke 9
Reply #1 - 23.05.2002 at 16:47:17
 
Po spominu pišem:

Devetica je številka, ki, ne glede na to, katero številko prišteješ, dobiš vedno ven spet isto številko 9+5=14=5

Je številka, ki "vrača". Vrne to, kar vložiš. Vse.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pomen stevilke 9
Reply #2 - 23.05.2002 at 20:12:22
 
Hvala Amstel, tole kar pase z mojimi izracuni o Mariboru. Samo bi vseeno rad se druge slisal. Vec ljudi vec ve.

Ce cerkev nekaj vlozi hoce imeti nazaj, najrajsi petkratno.  Torej. Temu sledu, da bi  morala ta ista cerkev manipulirati z devetko.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Pomen stevilke 9
Reply #3 - 24.05.2002 at 00:34:05
 
Hm, je nekako tudi magična, "karmična"številka.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Pomen stevilke 9
Reply #4 - 24.05.2002 at 11:26:59
 
amstel al ......pa ljudsko število ene vrste,.........za 9 gorami je nekoč živel princ, ki je .....zakaj za 9 gorami.......ja ker ti te gore vse vrnejo........karkol pač vložiš .....vse pride nazaj.........

eto zdej pa mal bl resno......verjetno je to cifra k buta čez mejo materialnega in duhovnega. ?????

nkol pa ni povezano to s sinovi.......ej sem prečitou tolk pravljic u lajfu da je groza........no in to je neki iz mojga spomina

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Pomen stevilke 9
Reply #5 - 24.05.2002 at 14:23:20
 
Preber si pr numerologiji... na strani www.gape.org ...vtipkaj numerologija... tam boš našel knjigo od Bonota in bl na konc še opis -- dobr opis številke 9
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Pomen stevilke 9
Reply #6 - 24.05.2002 at 14:57:28
 
eto vse sem prečitou....ma Bono kr prou

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Pomen stevilke 9
Reply #7 - 24.05.2002 at 18:05:03
 
[color=Blue][/color] Grin
Nisem šla brati, ker se mi v bistvu ne da! Sama imam za število 9 posebno razlago...pravljična si najbolj nasprotuje...Mar ni včasih v kakšni pravljici za sedmimi gorami in vodami...nekaj čarobnega...v enih pa za devetimi...nekaj pravljičnega...?? Kaj pa mislite na tole: <Dejstvo je, da je devet mesecev  človeški zarodek v materinem telesu, torej  bo že držalo, da je 9 pomembno število!> Grin Zakaj ravno 9 in ne 7? Kdo si je pa to zmislu? Naj nadaljujem. Število 7 je v nasprotju s številom 9 bolj logično, vsaj zame.  Roll Eyes Pri 7 letih smo šli v šolo, če dodamo še 7 smo bili v puberteti  Tongue, pa še 7,  ko si za tujino polnoleten... 8) In po bibljijskih zgodbah je Bog ustvarjal 7 dni...zakaj pa ne 9?.... Angry recimo, da je potem 8 dan ustvaril rock, Grin deveti dan pa je počival... Embarrassed  joke? V tednu imamo 7 dni...zakaj pa ne 9? Saj vem, koledar so izumili že davno pametni ljudje, ko so začeli šteti...In sedaj bom odkrito napisla, da za število 9 nimam prav nobene razlage, ker marsičesa ne razumem...Mi lahko kdo odgovori? In sem spet na začetku...ne da se mi brati na uni www...
lep dan še naprej vsem!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Pomen stevilke 9
Reply #8 - 24.05.2002 at 19:50:37
 
od vsega pa najbolj spoštujem in cenim ljudi ki razmišljajo s svojo glavo.........lepo .......zelo lepa primerjava......h kateri mi preostane reči samo to...........9 rojevanje novega .........7 sprememba......nikoli več ne bo tako kot je bilo..........vsakih 7 let se vsaka celica v telesu zamenja ........mogoče pa pravljice s tem da je za 9 gorami naznačujejo ravno to da se bo nekaj novega zgodilo princu ali družini ali pa tistemu o katerem govorijo...........7 pa se mi zdi zlo alkimijska substanca.......pretvorbena.....mogoče clo mal na smrt seka kot kosa...........čist po moje............zmeri mi je bla zlo ostra in nedostopna ......nekak jo nisem mogu pojest

kedaj pridejo duhci v zarodek pr 7? kaj pravijo kitajci?????? ven pa pride možiček pr 9.........

kako bi blo če bi svet namesto z oblikami kot takimi risali s številkami ..........a misliš da bi dobili smiselne slike?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Pomen stevilke 9
Reply #9 - 18.10.2002 at 15:00:25
 
Število 9 ima samosvoj pomen, podobno kot 0; če kozmične energije števil delujejo, 9 pomeni predvsem koncentracijo MOČI; v povezavi z astrologijo je  mars- vladajoči planet in škorpijon- znak
Stare numerološke šole priznavajo števila od 1-8 (pitagorejci, kaldejci), reformiral jo je B Higgins, z dualistično metodo ( z vpeljavo sekundarne gematrije). Števila 9 se izogiba 2 in 7, ujema se 3,5,6

9 DEVET je v desetiškem sistemu nekaj posebnega in mu pravimo tudi "magično" število; če mu prištevamo katerokoli drugo, se ponovi vrednost; ko ga množimo s katerimkoli, dobimo spet devet; če vzamemo števila po vrsti z odštevanjem, je razlika devet;

in seveda seštevek po dveh najbolj dinamičnih - po moje - komplementarnih števil kot 1 in 8; 2 in 7; 3 in 6; 4 in 5 je 9 DEVET

Ker je 3x3 je duhovno, število božanskosti, nesmrtnosti; bilo naj bi seštevek 1,3,5 svetih števil, ki pomeni najvišjo skrivnost posvečenja. Navedbe lahko držijo ali ne, v numerologiji 9 pomeni še neusmerjeno energijo.

Splošni pomen števila je močan, borben, inteligenten, lahko se usmeri v dobro ali slabo. Navadno pravičen.  9 eno najbolj ambicioznih števil. Gre za ogromno energijo, ki je podarjena v surovi obliki, zato je ni lahko obvladati, vendar se skozi to energiijo kaže božansko. Navadno gre za rojene bojevnike, tekmovalne, zlahka začenjajo s projekti, dobro zaslutijo pomen cilja, preveč tvegajo, doživljajo lahko boleče poraze na različnih področjih življenja (vendar tudi uspeh!). Imajo v sebi silno moč preživetja, njihov obrambni mehanizem je močan in zelo hito lahko odreagirajo. Življenje jim prinaša nepričakovane, nenavadne spremembe, s svojo prenagljenostjo lahko povzročijo ne-popravljivo vznemirjanje okolice... So karizmatični, imajo mnogo prijateljev. Znajo pa biti presenetljivo maščevalni. Če se morate odločiti med 8 in 9, užalite raje 8, čeprav jih boste tudi tam dobili. Čeprav ljubijo neodvisnost, tudi od partnerja, ostanejo brez glave, ko se zaljubijo, lahko izpadejo smešni.  Strast je zanje oblika, skozi katero izražajo ljubezen. Na pozitivnem polu so to ljudje, odprti za duhovnost, z močno pozavestjo. Tudi znotraj sebe so ljubeči in na ven to kažejo s strastjo. So prijateljski, diskretni, celo simpatični..
.....
.
.
.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Pomen stevilke 9
Reply #10 - 18.10.2002 at 15:09:37
 
Bravo Karmen.

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pomen stevilke 9
Reply #11 - 18.10.2002 at 20:36:07
 
Karmen hvala za obširen odgovor.
IN zdaj povem še zakaj sem vprašal o številki 9 pred nekaj meseci.

Predsvsem za novi, 9. del o manipuliranju s prebivalci glede na gradnjo.  
V Mariboru bodo očitno gradili po številki 9 še eno cerkvo.  Naslednjo, ali vsaj kapelico, ravno tako po tem izračunu pričakujem na Betnavski v roku 10. let.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Pomen stevilke 9
Reply #12 - 19.10.2002 at 23:10:52
 
Andres wrote on 18.10.2002 at 20:36:07:
Predsvsem za novi, 9. del o manipuliranju s prebivalci glede na gradnjo.  
V Mariboru bodo očitno gradili po številki 9 še eno cerkvo.  Naslednjo, ali vsaj kapelico, ravno tako po tem izračunu pričakujem na Betnavski v roku 10. let.

Andres


Kar se meni zdi pomembno podarit pri številki 9 je njena neusmerjana energija. V numerologiji pomeni, da njena prisotnost delovanje/moč krepi ali pa izniči, tudi kadar se pojavlja v sestavljenem številu.

Andres, ker ne poznam tega manipuliranja po  razdelitvah ali stopnjah, bi lahko kaj več povedal o tem?

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pomen stevilke 9
Reply #13 - 19.10.2002 at 23:28:05
 
To malo dolgo traja, da bi vse pisal še enkrat. Skratka začetek te devetke je tu.
http://www.nenavadno.com/slomason_maribor.html

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1