Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 49565 times)
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #30 - 12.07.2002 at 13:40:30
 
Če rečeš, da je razpored pomemben, potem je. Če mu ne daješ pomena, potem ni. Štekaš?

Je dobro najt  sistem, po katerem deluješ. Zaradi reda, da ga spoznaš, da veš, da je.

Saj je vseeno, al karte, al zos, al kakšno drugo znamenje, simbol, ki ga vidiš v naravi. Samo ti imaš moč, ti daješ moč nečemu/nekomu. 'Moja jasnovidka' je samo zaprla oči, se malo poglobila v mene, pa govorila, še prej pa rekla, da bo nepovezano govorila Grin.

Za predpisane osnove in tehnike polaganja kart pa vprašaj BooRutha. Vedno mi je bilo težko se držati takšnih pravil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: KARTOMANTIKA
Reply #31 - 12.07.2002 at 14:21:31
 
No tuki pa moja izkušnja s kartami.

Sem jih parkrat vrgu, in so bli rezultati. Taki kot sem jih napovedal. Zdej jih ne mečem več. Iz preprostega razloga. Če iščeš prihodnost ti lahko svetujem drugače, ne kakšen bo tvoj bodoči partner, kje in na kakšen način ga boš spoznal, in podobne zadeve. To znam, ampak ne delam več tako. Je brez veze. Vidim marsikdaj in se zgodi. Tudi brez kart. Jest sebi verjamem, tebi bi težko in obratno. Torej osebna izkušnja največ šteje.

Ne vem kako sem uganil, ampak deluje. Samo razlago sem pustu nekje zadaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #32 - 12.07.2002 at 15:20:27
 
Quote:
Stvar je stvar, predmet je predmet... kako je lahko predmet ziv? Lepo vas prosim, no!


John!

Pa saj te ne bombardiramo, ampak enkrat mi je ena zenska ki palcke vidi rekla da je zivo vse razen plastike.
Kapiras. O ne, ne se.  Ona ma to sposobnost da vidi energijom, auro, palcke,  celo na zidu vidi kje je elektrika polozena.
Torej. Iz vsega nekaj seva samo iz plastike ne.  
Ampak ves, tudi pir ma svojo energijo, v to pa sigurno verjames Johnie.   Grin Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #33 - 12.07.2002 at 20:46:47
 
Moja šlogarca  ima karte lepo zavite v belo svilo, drži jih ljubeče in spoštljivo, polaga jih nežno in pomenljivo, skratka kot da so res eno zelo ljubo živo bitje.

Potem jih meša, poglablja se v njih, jaz se koncentriram na problem, vprašanje, in ko mi nek nedoločen občutek veli, jo ustavim. Karte so premešane. Naredi kupčke, jaz si izberem kupček, iz katerega ona razbira. Ali pa izberem nekaj številk, in ona razbira iz kart pod temi številkami. Tu ni pravila kakšen postopek bo uporabila, enkrat to, drugič drugo.

Ko bere iz kart, je kot v transu, zamaknjena je vanje, in govori, brez vprašanj, brez mojih pripomb. In zadane, 100% zadane.

Tega ne moreš verjet, če ne doživiš, ne rabi ti nič nobena razlaga, ker razumne razlage itak ni, drugih razlag pa brez izkustva ne moreš kapirat. Lahko samo govoriš, da je to bedarija.

John Doe, sem mislila isto kot ti, isto je že napisala Ana, še huje, mislila sem kot Oldi, sem se bila pripravljena skregat z vsakomer, ki je vsaj malo bluzil o para-zadevah. Pa sem spremenila mnenje, ampak ne, ker me je nekdo prepričal, ampak ker sem doživela izkustvo.

Kar je izven izkustva, je pa itak bedastoča.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #34 - 12.07.2002 at 20:58:01
 
Super se to štekata s tvojo šlogarco, Valentina. Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #35 - 14.07.2002 at 00:13:44
 
Zdravo.
John Doe, ti si pa res priklenjen ne samo z dvema blokoma ampak si privezan kar z desetimi bloki. Vendar ne pozabi: ko prideš do vode te bloki potegnejo noter...ni izhoda. Raje se nauči ostati na tleh brez pomoči betonskih blokov. In govoriti na tak način o vedeževanju iz kart, ki je staro več kot krščanstvo - ne vem. Vsak ima pravico do svojega mnenja vendar spoštovanje je potrebno imeti do vsake stvari. In tvoja strupenost.............kdor laja ne grize. Ja, po tvoje pije samo pivo.....toliko o strupenosti in o off topic debati.

Če povzamem debato do sedaj in poizkusim odgovoriti:

S kartami je potrebno ravnati kot s svojo ljubljeno osebo. Ljubiti in še enkrat ljubiti. Dobro je, da so karte zavite v naravni material in shranjene v leseni doma narejeni škatlici. To je vse energija, ki jo kartam dodajamo ali odvzemamo.  Barva tkanine ni važna. Važno je, da je ta barva vam najljubša. Moje karte so zavite v črni svili in v doma narejeni črni leseni škatlici.

Karte se pri mešanju med sabo pomešajo. To je cilj. Ni stvar v temu, da vedeževalec sam postavlja zaporedje kart v kupu. To je tudi konec koncev nemogoče.

In poglejte prave vedeževalke in vedeževalce. Poglejte kako ravnajo s svojimi kartami.....kot s svetim predmetom. To je tisti pravi odnos. Eno izmed pravil vsakega vedeževalca je: Karte so moje in jih ne posojam. Z njimi ravnam odgovorno.

Ja, karte so pripomoček kot računalnikarju računalnik, avtprevozniku kamion, poslovnežu telefon in fizičnemu delavcu lopata. Zato je pomembno, da s svojim pripomočkom ravnamo dobro. In če greste do kake starejše vedeževalje boste videli zelo oguljene karte. To so verjetno karte, s katerimi je pričela vedeževati in z njimi operira še sedaj. Zamislite si, kaka veza in povezovalna energija je med vedeževalko in kartami nastala. In tega se ne da kupiti.

In za vse tiste, ki ste skeptiki.....imate prav. Le nekaj bi pripomnil: elektromagnetno polje obstaja, pa se ga ne vidi.

Na dopustu sem prebral drobceno knjigo 190 strani izbranih esejev CG Junga, ki jih je napisal okoli 1930 leta. In noter lepo piše, da je človek v preteklosti živel skladno z nezavednim delom, ga kultiviral in s tem je tudi zavest rasla navzgor. Potem pa je prišlo do obrata in človek je začel razmišljati z zavestjo. Takrat je zavest prenehala rasti navzgor in začela se je širiti navzven. Človek je šel v drugi ekstrem in za vsak dogodek je zahteval fizično razlago in znanstveno razlago. Kar se ni dalo razložiti na racionalen način je bilo zavrnjeno. In sedaj smo spet pri kartah. Nekdo verjame, nekdo ne. To je popolnoma normalno. In kdor se je začel ukvarjati in je potem to tehniko napovedovanja prihodnosti ali uvida v sebe s pomočjo kart opustil je to predvsem zaradi začetnih neuspehov. OK. In naj še tako razlagam,...znanstvene razlage ne morem podati. Bom pa poizkusil v naslednjih dneh kaj sestaviti.

Zakaj naj bi človek verjel v energijske centre ali bioenergijo? Zakaj naj bi človek veroval v Reiki? Kaj mislite, da je Crowley pisal kar tako njegove knjige? Vidite, v vsako stvar se da podvomiti in obregniti v negativnem smislu ali pa celo podcenjevati vse skupaj.

No, ne bi rad pristal off topic, zato naj ostane to topic o kartomantiki še naprej.

Ja, če bo kdo sedaj hitro želel kaj ogorčeno dodati naj dodam, da mu sedaj deluje le Amigdala in naj zato počaka, da pride prebran tekst do talamusa, nato do neokorteksa in potem naprej v limbični del možganov in naj takrat odgovori  (ha, ha, ha............za razbit moj monoton odgovor)

Skratka....prvo morate verjeti vase.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #36 - 15.07.2002 at 11:22:06
 
Quote:
Karte se pri mešanju med sabo pomešajo. To je cilj. Ni stvar v temu, da vedeževalec sam postavlja zaporedje kart v kupu. To je tudi konec koncev nemogoče.


Karte so torej žive in se same pomešajo  ??? Shocked Grin

Dajmo malce več konstruktivnosti. Najdimo mehanizem, v katerega verjame vsaj pol forumašev.

Dokler se o stvareh pogovarjamo na nek abstraktni način je veliko laže verjeti, ko pa je treba stvar vsaj deloma prizemljiti, se pa ponavadi vse neha.
Trenutno smo "ugotovili", da ne vemo, v kaj verjamemo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #37 - 15.07.2002 at 13:14:23
 
Andres

Svasta! Kapiram, kapiram, sam ne verjamem, dokler ne vidm. Mi pa zrihtej cifro od une babe, mi bo prou prsla, ko bo treba na nou kable vlect po bajti in ugotavlat, kje so stari. Koristna punca, ni kej. Sam, de mi ne bi kej zasustrala pol. Smiley
Hehe... kva nam verjel, da ma per energijo?! In to se kaksno! HEhehe...

Borut
Bloki so cist simpaticna zadeva (vec jih je, boljs je Wink ) in nic bat, me ne potegnejo v globino vode. Kokr vidis se kar fletno tecnarim tukej gor.

Hmm... a zdej, ko sem "grdo" besedo rekel o kosu pobarvanega papirja, si pa uzaljen in mi bos plozal o spostovanju do stvari? Ne no, res ni treba, ker se mi jebe tko za 2000 let staro zgodovino, kokr za uno pred 5.000 leti. Skoda tvoje energije in pol moje, k ne morem, da ne bi nazaj odpisal. Ce macku na mjau stopis zarepa...a ne? Wink

Moja strupenost... valjda, da ne grizem. Moj namen res ni, da bi te za vsako lajanje, ki ti ga spustim, se ugriznu. Kam pa pridemo, da bi se pol vsi grizl neki med sabo... hehehe... prou nasmejes me zmeri.
In kaj je narobe, ce pije pivo? Wink

Pa sorry, ce sem te spet kej znerviral. Bom pustu (najbrz) pri miru tale topik in vase podobce, OK?   8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #38 - 15.07.2002 at 13:58:34
 
Andres
To s plastiko je pa tud mene spravlo v smeh. Dej jo vprašaj, v čem je plastika tako drugačna od ostalega stvarstva. Saj tudi bakra in železa kot kovine ne srečamo v naravi, pa zato še nista na črni listi tvoje vsevidke.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #39 - 15.07.2002 at 14:12:32
 
Oldi!

Midva s tole zensko nisva sla nastevat vseh zivih stvari, skratka obv palstiki se je ustavila in rekla to kar sem zapisal.  Samo po moje tudi plastika, recimo racunalnk pridobi neko auro, energijo, barvo okrog.
To so baje merili in snemali, ne spomnim se vec, v Chicagu in ljudje, ki so mislili negativno so imeli okrog racunalnikov drugacno barvo kot oni s pozitivnimi mislimi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #40 - 15.07.2002 at 23:21:30
 
John_Doe wrote on 15.07.2002 at 13:14:23:
Hmm... a zdej, ko sem "grdo" besedo rekel o kosu pobarvanega papirja, si pa uzaljen in mi bos plozal o spostovanju do stvari? Ne no, res ni treba, ker se mi jebe tko za 2000 let staro zgodovino, kokr za uno pred 5.000 leti. Skoda tvoje energije in pol moje, k ne morem, da ne bi nazaj odpisal. Ce macku na mjau stopis zarepa...a ne? ;)

Moja strupenost... valjda, da ne grizem. Moj namen res ni, da bi te za vsako lajanje, ki ti ga spustim, se ugriznu. Kam pa pridemo, da bi se pol vsi grizl neki med sabo... hehehe... prou nasmejes me zmeri.
In kaj je narobe, ce pije pivo? ;)

Pa sorry, ce sem te spet kej znerviral. Bom pustu (najbrz) pri miru tale topik in vase podobce, OK?   8)


Tvoje divjanje in pisanje vsepovprek po forumu neglede na to ali imaš sploh kaj pametnega za dodati ali ne me sploh več ne gane.  Ja, ne bom več šel off topic. Morda kje drugje, sigurno pa ne ob flaši pive. In tvoj zadnji predlog......bila bi pametna odločitev. Vendar kar je otroku zavrnjeno je najbolj zanimivo, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #41 - 16.07.2002 at 10:59:56
 
Andres
Računalnik ni plastičen od zunaj, da bi pa imel kako auro in to še drugačno če o njem drugače misliš, je pa zame čista neumnost.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #42 - 16.07.2002 at 11:42:03
 
Borut, se bom cist drzal tega kar sem obljubil. Sam dej mi prej prosim neki razloz, ce ti je to kej jasno, kar bom napisal.

Ok, to ves, da skor v vsako stvar vtaknem svoj rilec in me je vcasih tud zanimal kako se s kartami sloga in kaj nej bi vse skupej to pomenilo.
Pa sem sel do parih znancev, ki so polagali (sorry moji nevednosti) tarot karte, une ciganske in tud navadne.
So mi rekl, da se morem skoncentrirat na karte in mislt na tist kar me zanima. OK. Avtogeni trening poznam in ga se vedno obvladam zato mi to ni bil problem. Vsakic sem si postavil vprasanje kako je moja preteklost povezana s prihodnostjo. Odgovori so bli vedno enaki oz podobni.
Da me karte ne marajo.
Da jih zajebavam.
Da jih medem in se me bojijo.
Da se kart enostavno ne da razumljivo polozit, ker se iz njih ne da nic razbrat.

Znas to razlozit? Tud sam sem te znance spraseval v cem je stos, saj sem delal po njihovih navodilih in naj bi blo vse lepo in prav. Niso mi znal odgovort.

Recimo pri tarot kartah se mi je vedno prva odprla smrt, ki naj bi po njihovih razlagah pomenila spremembo.
V zadnjo, ko sem bil pri znanki, ki je blazno custvena in odprta in sem jo prosil, ce mi lahko vrze karte, je ob prvi dvignjeni zastala. Jest sem se zarezal, preden bi karto videl in ji rekel, da je na karti smrt. Zenska se je zacela jokat in me odpravila z besedami, da naj se nanjo se kdaj spomnim, ko prispem tja, kamor mi je namenjeno. Kam hudica?

Pol so mi ugotavljal se barve in mi rekl, da sta moji barvi (ki naj bi bili povezani s kartami) crna in pariz modra in naj bi pomenile neko blazenost in spremembe v vesolju (neki takega, ne vem tocno, je tega ze dolgo nazaj). In jest kot laik sem to povezal - kaj hudica nej jest ves blazen spreminjam v vesolju?

Ti je kej jasno? Men cist nic. In ker mi ni nic jasno ne morem razumet vsega tega. Ne morem razumet, da je predmet lahko zivo bitje oz. je treba z njim tako ravnat.

In pol tukej preberem, da karte ne lazejo. OK. v mojem primeru pol niso lagale, da se iz njih ne da nic razbrat. to je bla resnica. Sam kako lahko do tega pride, ce karte pokazejo kar majo pac za pokazat?

Upam, da sedaj kaj bolj razumes moje dvome v vse te zadeve, ce mi tud znanci niso hotl povedat kje tici zanka. Ne vem no. Mogoce sem vse prevec povrsno povedal in manjka en cel kup podatkov. A lahko iz tega kaj izluscis.

PS. Pa da ne bos slucajno mislu, da te kej zajebavam. To kar sem napisal je blo cist res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #43 - 16.07.2002 at 12:31:30
 
Me veseli, da si malce bolj zintegrirano nastopil, JohnDoe, to so verjetno nekateri tudi želeli od tebe. Pa si opisal izkušnjo. To je to. Če bi ti v tistem, ko si tole pisal, vmes kdo polagal karte, bi jih ziher lahko postavil v smiselno celoto, ker bi povezal s tem, kar imel 'v glavi'. Torej namen mora bit, ker iz nič ni nič, ti imaš verjetno poseben talent za zmesti ljudi, in jim kazat 0 - 'smrt', v danem trenutku se verjetno znaš naredit kot nekdo popolnoma 'brez iluzije' in potem tudi tistega zraven to izniči, in eni tega ne znajo prenesti. Ne vem, če je to kaj extra good, ker mislim, da če tega nimaš ozaveščenega, potem tudi sam s sabo nimaš stika. Morda tega ne počneš namerno, morda ti je to obramba, če pa smem še malo dalje iti, takšna narava je značilna za Strelce, pa še za koga, ampak o tem še ne upam govoriti.  

Pa lep pozdrav in upam, da nisi jezen, ker sem se malo spet vmešala. Saj boš od BooRutha verjetno itak dobil porcijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KARTOMANTIKA
Reply #44 - 16.07.2002 at 13:48:57
 
jest bi samo tolk đon ... smrt je smrt starega - je sprememba - če se hoče novo roditi, se mora staro umaknjiti (umreti).

dost očitno je da si si zadal nalogo, tako, tapravo ... zavedaš se je sicer (še) ne, čeprov mi ni jasno zakaj si zatiskaš oči ...

ne vem sicer barv u jedro, ampak sam si napisu:
crna in pariz modra in naj bi pomenile neko blazenost in spremembe v vesolju

SPREMEMBE V VESOLJU
in
BLAŽENOST
se ti zdi lahka naloga?
se ti zdi lahka ko jo gledaš vn iz bunkerja?

sprememba je vse kar je stalnega ... in sprememba v tebi je sprememba v vesolju, neznatna sicer, naredil pa si rov po katerem ostalilažje hodimo ... katera je bla ta sprememba???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8