Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 49552 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #15 - 11.07.2002 at 08:19:38
 
eee... jest prej temu recem slang + tipkarska napaka... Smiley
originalno bi mogu napisat.... "puduhovlejne"
Tko kt gres s kojnam u Krajn pu juhort.
Got the point? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #16 - 11.07.2002 at 08:26:15
 
Še preden si se podohovil Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #17 - 11.07.2002 at 08:39:04
 
Hehe...
No, pol pa ni frke...  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #18 - 11.07.2002 at 09:01:15
 
Frka je, frka Roll Eyes Roll Eyes. A ne veš, da bi naj vedeli le, da nič ne vemo 8).

Drugač, pa da ne bo uff topic, Borut lepo, da podeljuješ svoje znanje z nami in se oglasiš tudi z morja.  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ORKA
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 35

Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #19 - 11.07.2002 at 09:16:05
 
Nimam nobenih izkušenj s kartami-si pa želim  Osho zen tarot karte, pa tudi Crowley-eve karte so mi zelo »všečne«.
Imam pa vprašanje: ali je res, da je potrebno karte (ko jih ne uporabljaš) nekako oviti oz. zaviti v svilo. Je to res? Zakaj? A je važna tudi barva?
Hvala za odgovor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #20 - 12.07.2002 at 07:58:54
 
Ali morda tukaj kdo verjame, da se pri mešanju karte zaradi neke "sile" res postavijo na način, da nekaj "povejo".
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #21 - 12.07.2002 at 09:10:23
 
Jaz verjamem, seveda. Ampak tista "sila", si ti, tvoja zavest, ki še ni ozaveščena, pa želiš dobit kakšen odgovor, ozavestit kakšno stvar posredno preko simbolike, ki jo pa vzameš tako, kakor tudi sicer potrebuješ oz. želiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: KARTOMANTIKA
Reply #22 - 12.07.2002 at 09:14:26
 
Oldi, verjamem, da je nekaj kar v povezavi s kartami in njihovimi simboli pove kaj o preteklosti, sedanjosti in prihodnosti človeka.

In to iz lastnih izkušenj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #23 - 12.07.2002 at 11:05:32
 
ORKA wrote on 11.07.2002 at 09:16:05:
Imam pa vprašanje: ali je res, da je potrebno karte (ko jih ne uporabljaš) nekako oviti oz. zaviti v svilo. Je to res? Zakaj? A je važna tudi barva?


Zaviti v svilo? Ja, mislim, da je pomembno. Zakaj? To pa ne vem dobro, to Borut ve, mislim pa da jih na tak nacin zascitis. Jaz bi rekla, da  stem tud pokazes, kaksen odnos imas do njih. ce delas z njimi, so tvoje prijateljice, skrbis za njih, skrbis za pogoje, pod katerimi dobro delate skupaj. Tudi umazejo se ne. Pokazes spostovanje, niso samo predmet, so neko "bitje" s katerim si v stiku. Barva je tudi pomembna, mislim da je dobro da je crna, tudi skatla, v kateri imas karte je pomembna, ampak o tem bo Borut govoril v casopisu v naslednji stevilki bolj podrobno. Jaz imam zavite v svileno ruto, barva ni crna, je moja, zlato rjava, ker mi je tako vsec, imam pa jih v originalni skatli. Bi se karte po moje boljse pocutile v kaki posebni, ampak je se nimam. Jo bom pa imela enkrat Smiley

Ko je Oldi vprasal, ce kdo res verjame, da lahko karte nekaj povejo, sem se spomnila na Alkimista. Nekje tam v knjigi pise, da lahko katerakoli stvar na svetu pove vse o vseh drugih, ker so vse stvari povezane. In ce so vse stvari povezane, potem so karte mogoce samo eden od boljsih nacinov komunikacije. Ce se znas "pogovarjat", ti vse lahko pove isto, ampak karte lahko "zacetnik" boljse razume. To je tudi njihov osnovni namen.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #24 - 12.07.2002 at 11:18:52
 
Devi, sorry... sam a ti res verjames v to, kar si napisala? Jest bi sel se enkrat prebrat in se mal zamislu... jest pac, ti si pa pac ti.  Tongue

Za vse ostale pa se malce moje strupenosti...

Stvar je stvar, predmet je predmet... kako je lahko predmet ziv? Lepo vas prosim, no!

Vse je v vasih glavah in temu jest pravim cist preprosto z eno besedo - napumpanje. Se ti je neki zgodl in dogodek pocvezes z enim kamnom in pol je to to. Kamen ljubkujes, ga zavijas v vato in se z njim pogovarjas... zacnes verjet v to, zacnes brat taksne in drugacne knjige, se druzit s folkom, ki ima podobne izkusnje in zacnes bluzit, da so predmeti zivi... Pa to je isti kurac, kot un film od toma Hanksa, ko si je iz zoge naredu glavo in debatiru z njio... zame je to cez mejo normale...

Vcasih ste mi prou smesni in nekak opazam, da niste glih z obema nogama na tleh.... Smiley Vam pocen prodam betonske kvadre za na nogo prvezat, da vas ne odnese previsoko... sej poznate un pregovor, ane?

Pa brez zamere.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #25 - 12.07.2002 at 11:41:02
 
pa brez zamere John_Doe tudi ti:
vem, kaj hočeš povedati s tem, da mogoče rabmo betonske kvadre za na noge. Saj bi se meni tudi pred leti marsikaj butasto zdelo (in se mi je tudi zdelo odpiljeno), dokler mi življenje ni pripravilo nekaj presenečenj. Ki so mi spremenili notranje dojemanje sveta, ki nima veze s tistim znanjem, s katerim sem nalita iz šole itd od prej. Potem se pa zaveš, da svet več ne deliš na živi in neživi del, da veš, smo vsi z nevidnimi nitkami povezani med sabo, in da ena misel enega posameznika vpliva na mišljenje celega sveta.
Eh, John_Doe, naenkrat veš, da nismo ljudje z dušo, ampak obratno, da smo duše, ujete v telesa.
Ko boš tudi ti prestopil nevidno stopnico (mogoče že danes, mogoče čez tisoč let), boš pa vedel, da so karte žive in da ti pripovedujejo in jih boš razumel. Prosim pa te, da me ne razumeš narobe: ne mislim, da si zato manj, če o nečem premišljuješ in misliš drugače kot npr. jaz. Samo na smeh mi gre, ko se spomnim, da sem včasih enako razmišljala kot sedaj ti.

a ni v Kranju en pub s tvojim imenom?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #26 - 12.07.2002 at 11:44:30
 
q
Stvar je stvar, predmet je predmet... kako je lahko predmet ziv? Lepo vas prosim, no!
q

O.K., če nas lepo prosiš Wink. Gre za 'našo dušo', ki jo vdahnemo stvarem. Če bomo lepo tretirali in negovali predmete (okolje), bomo s tem tudi sebe - svojo Dušo. Kako počnemo s stvarmi kaže našo naravnanost v srcu - smo ljubeči, jezni, ignoranstki. Tako, kot se prekrijejo karte za zaščito njihivo simbolične moči, tako si tudi mi moramo naučiti zaščititi svojo energijo, obrniti v 'sebe' navznoter ali kakorkoli - npr. z vizualizacijo zlatega obroča ali s kakšnim ritualom.
Tudi tvoje telo je samo posoda. Grin.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #27 - 12.07.2002 at 11:53:22
 
John_Doe  Kiss
Jaz govorim, kar mislim in me nic ne moti, da cutim kar cutim Wink
Tud to me ne moti, da ti ne mislis in cutis tega.

Sem se pripravljena pogajat o mnogih stvareh, ki se ticejo moje realnosti, o tej se pa nisem. Prisparaj kvadre, jih bom sigurno se rabila, samo pri kartah pa ne Wink
To je to.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #28 - 12.07.2002 at 12:43:47
 
ana wrote on 12.07.2002 at 11:41:02:
Samo na smeh mi gre, ko se spomnim, da sem včasih enako razmišljala kot sedaj ti.

a ni v Kranju en pub s tvojim imenom?


Ne, prav nic ne zamerim... Smiley

Gre pa tud men na smeh, ko opazam, da isto mislite, kot sem jaz vcasih. Ves kam to pelje?

Baje da je en pub z istim imenom - nkol biu not Smiley

Quote:
O.K., če nas lepo prosiš Wink. Gre za 'našo dušo', ki jo vdahnemo stvarem....
...Tudi tvoje telo je samo posoda. Grin.


Eee.. o moji dusi smo ze debatiral enkrat prou na dolgo in siroko in po tej tvoji (vasi) logiki, sem jo jest ocitno mal prevec razpihoval ke naokol, da je dejansko od vsega skup ostala le posoda... Smiley
Mam pa eno blazno provakativno vprasanje okol tega in ga bom najbrz postavil v eni drugi temi... link je pa tukejlele...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Devi wrote on 12.07.2002 at 11:53:22:
Prisparaj kvadre, jih bom sigurno se rabila, samo pri kartah pa ne Wink
To je to.


Kvadrov dost na lagarju, nic bat... Smiley
Mi bos enkrat ob prilki vrgla karte, da vidim, ce bo slo skos...., OK? Al morm prej v vse to verjet, ker ce je to pogoj, sem odklenkal... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #29 - 12.07.2002 at 13:31:37
 
Quote:
Jaz verjamem, seveda. Ampak tista "sila", si ti, tvoja zavest, ki še ni ozaveščena, pa želiš dobit kakšen odgovor, ozavestit kakšno stvar posredno preko simbolike, ki jo pa vzameš tako, kakor tudi sicer potrebuješ oz. želiš.


Ker je razpored kart pri postavljanju na mizo očitno pomemben in precej ključen - vsaj tako jaz stvar razumem, je edina razlaga, da mora karte nekaj razporediti na ta "spešl" način.
Misli sem na to, da se ob mešanju karte postavijo v neko "spešl" pozicijo, kar po razporeditvi na mizo nekaj pomeni.


Da sem povsem natančen. Če to dela mešalec zaradi neke sile ali principa v njem, bi moral ob mešanju s prsti nezavedno razporejati karte, da bi ratalo "spešl" zaporedje. To je po moje povsem nemogoče. Karte so enake in na sploh je to mal tu mač. Tudi če bi imel te zmožnosti je treba karte zelo velikokrat preložiti, da se vse poklapajo.

Skratka bedarija, razen če je štos le v interpretaciji vražjih podobic (kart), ki pa s samo razporeditvijo vražjih podobic nima nobene veze. Skratka razporeditev le ovira preorkovanje ali karsigažebodi.

Bodimo torej natančni.
Je razpored kar v kupu pred polaganjem na mizo pomemben?
Če je, na kak način do tega razporeda pride.
Če ni, zakaj se potem sploh obremenjevati s kartami.

Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8