Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 49439 times)
Boo Ruth
Ex Member




KARTOMANTIKA
18.06.2002 at 00:18:05
 
Zdravo.

Tu odpiram nov post za kartomantiko.

Kaj naj bi tu delali? Razpravljali o načinu uporabe kart, o vrstah kart, o postavitvah, o načinu vizualizacije kart, meditaciji na karte, o vsakdanjem delu na sebi s pomočjo kart,  o knjigah, linkih, …….
Skratka vse na temo kartomantike in vedeževanja na tak ali drugačen način s pomočjo kart, ki naj bodo glavno vodilo tega posta.

S katerimi kartami se ukvarjate? CIGANKAMI, REMI, TAROT, OSHO ZEN, …………..ČRNI PETER (zakaj pa ne?)

Tu je prostor za vse vas. Kdor je nov obiskovalec foruma lahko prav tako sodeluje, če pa si želi, se lahko tudi registrira.

Naj se dialog začne.

DOBRODOŠLI.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #1 - 18.06.2002 at 00:51:22
 
Za začetek naj povem, da bo poleg te debate tudi v internetnem časopisu Pozitivke uvodni članek kartomantike, ki se bo potem nadgrajeval vsako številko.

Kdor ni spremljal celotnega foruma, dodajam povezavo do linkov v zvezi z vedeževalskimi kartami.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Zelo rad pa bi slišal vaše izkušnje v zvezi s temo. Ali kdo od vas uporablja karte in katere?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KARTOMANTIKA
Reply #2 - 18.06.2002 at 01:51:10
 
jest furam angele
pa jim ne težim skoz ... mogoče bi jim mogu več ... ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #3 - 18.06.2002 at 02:16:44
 
gape wrote on 18.06.2002 at 01:51:10:
jest furam angele
pa jim ne težim skoz ... mogoče bi jim mogu več ... ???


Gape, kart se ne izsiljuje. Ti že delaš prav. Ko je prilika, ko je pravi čas, ko iščemo odgovore. Very soft.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #4 - 18.06.2002 at 02:26:43
 
Borut!

Mene pa simboli zanimajo. Namrec, preprican sem, da ima vsak simbol neko moc.  Dobro ali pa slabo.. Ma to kej veze s Karomantiko, al sem sel cez cesto??

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #5 - 18.06.2002 at 08:57:21
 
Poznam precej vrst teh kart. Najprej sem mami izpod roke si sposodila njene remi karte, potem sem si kupila ciganke, preizkusila sem rune, Osho zen tarot, potem so me nasle angleske karte, Crowleyev tarot sem si sposodila od tasce, ker me je zanimalo, kaj je na tem Cowleyu tako zlovescega, da je treba bit z njim tako previden.
Ostajam pa pri Oshoju. Ko mi on govori, ga jaz razumem. Ne gledam v prihodnost in tudi treba mi ni. Ko pogledam v sedanjost mi ona pove vse, kar se v meni obraca in spreminja in me uci z razumevanjem sedanjosti delat prihodnost.
Ne kompliciram s polaganjem. V bistvu uporabljam samo 4 nacine. Dnevni vpogled 3 kart, kjer tece "pogovor" med nami o tem, kaj se skozi dan dogaja in kako delujem, pa tudi zakaj tako delujem in ce se res ne bi delo kaj popravit v tej smeri...karte me berejo kot da sem knjiga, mi res lezijo. Drugi nacin je polaganje odnosa z nekom in kaj lahko uspeva skupaj ustvarit. Tretji je diamant, pozicija za vpogled v nek problem. In keltski kriz...pregled neke zadeve.
To je to. Se mi dostikrat zdi, da nisem prestopila se niti prve stopnicke. Je pa to zame eden boljsih nacinov, kako delati na sebi in s sabo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #6 - 18.06.2002 at 21:50:16
 
Andres wrote on 18.06.2002 at 02:26:43:
Borut!

Mene pa simboli zanimajo. Namrec, preprican sem, da ima vsak simbol neko moc.  Dobro ali pa slabo.. Ma to kej veze s Karomantiko, al sem sel cez cesto??

Andres


Ne, Andres, nisi šel šez cesto. Prepoznavanje simbolov na kartah je bistvenega pomena. Določen simbol, ki je na karti prikazan, v sebi skriva tisoč in eno zgodbo, tisoč in eno dejstvo. Le razvozlati je potrebno bistvo in nijanse simbola na karti. Za to pa je potrebno ure in ure učenja, vizualizacije, prakticiranja...........in karta se naenkrat začne odpirati. Naenkrat s pomočjo znanja o simbolih vidimo zadaj, za karto....BISTVO pomena. Se še kdo spomni : "Bistvo je očem skrito" ?

Sicer pa ima simbol neko vrednost in moč, če je človek štartan  v določen simbol.  Simbol brez štarta nima moči.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KARTOMANTIKA
Reply #7 - 18.06.2002 at 21:58:39
 
Hvala Borut. Ko bom delal logo,  torej simbol za neko stvar se bova dogovarjala.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #8 - 18.06.2002 at 23:23:46
 
Se spomniš?

Opozicija: razvija zavest o nasprotnem, pomirja različne moči in poskuša ustvariti ravnovesje.

Konjunkcija: krepi temeljni pomen, poudarja, zbere moč.

Kvadrat (90): Življenjske prepreke, ki postanejo gibalo, saj zahtevajo in povzročajo akcijo.

Trigon (120): Skladnost, inspiracija, življenjska radost, lahko pa celo lenoba, pasivnost, malomarnost.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #9 - 19.06.2002 at 06:25:44
 
Amstel wrote on 18.06.2002 at 23:23:46:
Se spomniš?

Opozicija: razvija zavest o nasprotnem, pomirja različne moči in poskuša ustvariti ravnovesje.

Konjunkcija: krepi temeljni pomen, poudarja, zbere moč.

Kvadrat (90): Življenjske prepreke, ki postanejo gibalo, saj zahtevajo in povzročajo akcijo.

Trigon (120): Skladnost, inspiracija, življenjska radost, lahko pa celo lenoba, pasivnost, malomarnost.



Hvala Amstel. To mi pride prav ob astrološkem pogledu na karte. Sedaj si mi dala pa misliti. Moram še enkrat pregledat določene povezave. Joj kako mi buriš domišljijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA
Reply #10 - 19.06.2002 at 09:46:51
 
Hm, kaj imajo tudi karte svoje opozicije in konjunkcije itd?
Se dolocene podpirajo in druge ustvarjajo napetosti?
No, zdaj pa je mene tudi potegnilo noter. Pri tarotu karte predstavljajo hkrati tudi planete v hisah, jasno. Si jih pa se nikoli nisem razlagala na tak nacin.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #11 - 19.06.2002 at 10:18:23
 
Devi wrote on 19.06.2002 at 09:46:51:
Hm, kaj imajo tudi karte svoje opozicije in konjunkcije itd?
Se dolocene podpirajo in druge ustvarjajo napetosti?
No, zdaj pa je mene tudi potegnilo noter. Pri tarotu karte predstavljajo hkrati tudi planete v hisah, jasno. Si jih pa se nikoli nisem razlagala na tak nacin.



Točno, točno. Imam seznam, ki ti ga bom posla in sicer postavitev tarot kart ali tudi kakih drugih v astrološki krog. In potem lahko koreliraš na astrologijo do nezavesti. Problem je le v temu, da je to zelloooooo obširna tematika in povezav je neštetttttooooo. Važno je uporabljati besede, izraze, ki najbolj konkretno opisujejo trenutek. Tako kot je to napisala Amstel. V trenutku sem razrešil nekatere težave pri povezavi, pred katerimi sem zastal.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #12 - 10.07.2002 at 11:10:37
 
Evo.
Za vse OSHO fune sem na dopustu sestavil astrološko postavitev OSHO kart. Sami veste, da velika arkana predstavlja življensko pot vsakega človeka, medtem ko se pa malo arkano lahko postavi v korelacijo z astrologijo. Ko so karte postavljene se potem tisti, ki se ukvarjate z astrologijo, na smrt ubadate na to, kako kaj deluje. Karte bom napisal po vrstem redu. Le te potem padejo po tri v eno hišo, se pravi 36 kart v astrološkem krogu.

1.MOŽNOSTI
2.DOŽIVLJANJE
3.SODELOVANJE
4.ODRINJENOST
5.KOMPROMIS
6.POTRPEŽLJIVOST
7.KRIVDA
8.ŽALOST
9.PREROJEVANJE
10.PRIJATELJSTVO
11.PRAZNOVANJE
12.OBRAČANJE VASE
13.PRISOTNOST
14.USPEH
15.STRES
16.PREPROSTOST
17.ZRELOST
18.VSI SMO SVET
19.RAZDVOJENOST
20.IZOLACIJA
21.ODLAŠANJE
22.OKLEPANJE PRETEKLOSTI
23.SANJE
24.PROJEKCIJE
25.POTOVANJE
26.IZČRPANOST
27.POTLAČITEV
28.IZ TRENUTKA V TRENUTEK
29.VODSTVO
30.SKOPOST
31.PEIMERJANJE
32.BREME
33.POLITIKA
34.SLOVO
35.LAGODNOST
36.UBRANOST

Obenem vplivajo po starem sedem planetni astrologiji na vsako karto svoj planet. Od prve karte naprej gre po zaporedju: MA, SOL, VE, ME, MO, SAT, JU. Zadnja 36. karta pade spet po vpliv MA, enako kot 1.karta.

Toplo morje, plaža, mali froc, no internet, no telephone,....the best.

Lp
Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KARTOMANTIKA
Reply #13 - 10.07.2002 at 13:12:10
 
Borut, my man is back!
Sem te ze kar pogresal....

Sicer, ce bi kej vec vedu o cem govorite, ne bi izustu take bedarije, kot jo bom.... (sej kdaj jo pa ne?) Wink

Tele cifre in zraven besedice.. kaj nej bi topomenilo?
Ce si lahko kej od tega izberem, kar bi oznacevalo mene, pol je to cifra 35. Smiley

Drgac sem pa neki bral o teh vasih kartah in gledanju v sedanjost, prihodnost, preteklost, podohovljanje itd....

Mam en tak pregovor na vesti, ki se mi veckrat izbrise iz spomina, je pa uporaben.
Preteklost pozabljam...
Ce me zanima sedanjost se pogledam v spegu...
Ce me zanima prihodnost, pa pogledam v denarnico...

Zakaj je tako, vam ne bom razlagal, ker bomo zavili iz topika. Je pa vcasih hecno, ko mi kdo vrze kake karte in jih sredi polaganja pospravi, ker pravi, da jih zajebavam in da se mu karte pritozujejo cezme in da jih mesam s svojimi obcutji in da to ne pelje nikamor?

Bemti, slabo se mi pise, ce znam ze stvari (karte) podjebavat... kako sele ljudje pol trpite....  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA
Reply #14 - 10.07.2002 at 13:21:29
 
he he he...podohovljanje Grin 8). No, pa si jo rekel - neUmnost. Jaz mam tud enega v žepu: Glupost je neuništiva!Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8