Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13663 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Suicid
Reply #15 - 14.10.2002 at 22:19:15
 
Quote:
in kar se spomnim sem si vedno želel, da umrem..


Lahko, da se motim... toda, mislim, da to ni ravno resnična želja... Ker če bi pa bil soočen s smrtjo, bi se po mojem streznil.

Privlačnost do smrti... je lahko bolj strah pred življenjem. Vem pa, da so ljudje, ki morajo v sebi sprejeti smrt, šele nato se bodo odločili za življenje. Ne vem zakaj.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Suicid
Reply #16 - 14.10.2002 at 23:57:39
 
Pri današnjih Odmevih na tv je bilo govora tudi o samomorilnosti v Sloveniji in iz podatkov je razvidno, da  je od okoli 600 samomorilcev letno med slovenci  največ moških, alkoholikov in Štajercev.

Občutek poraženosti je zaradi za Slovenijo značilnih kulturnih stereotipov bolj izrazit pri moških, kot pri ženskah. Moški naj bi bil po kulturnih vzorcih tega okolja glava družine, ki naj bi jo s svojo močjo in iznajdljivostjo preživljal, ji dajal zavetje in naj bi bil zaradi vsega tega ponosen član družbe. Ta vzorec je tudi tisti, ki zahteva nenehno in brezglavo tekmovanje s sosedi, s sorodniki, s sodelavci za boljši materialni standard (hišo, avto, uspešne otroke..).  
Kdor se v tem vzorcu ne najde več, se mu pojavi občutek nesposobnosti, praznine, nekoristnosti, skratka odvečnosti.

Brezposelnost občutek nekoristnosti in odvečnosti samo še dodatno stopnjuje (in ta je na Štajerskem večja, kot v drugih regijah).
In seveda alkohol, ki je tudi poznan po tem, da pogosto prispeva še tisto zadnjo kapljico za čez rob.


Zanimivo, da samomorilnosti skorajda ni med skupinami, kjer bi mislili, da je praznina in brezizhodnost večja, naprimer med telesno prizadetimi in nepokretnimi, ki si zaradi svojega stanja običajno ne postavljajo visokoletečih ciljev.

Vzroke za samomorilnost bi morali verjetno iskati pri nerealno  postavljenih ciljih, ki so pa zaradi različnih razlogov pogosto neuresničljivi.

Sicer pa razmišljanje o smrti ni nekaj slabega in nam lahko zelo pomaga.  Razmišljanje o smrti nas naprimer pouči, da je vse materialno minljivo. Vse, za kar se tukaj vsi tako ženemo, je v času smrti potrebno brezprizivno zapustiti. Pred obličjem smrti ni nobenih izjem, in glede tega je enako tako za bogate kot za revne, enako za uspešne ali manj uspešne.
Ko se s smrtjo sprijazniš, ugotoviš, da nimaš več kaj izgubiti. Če nimaš več kaj izgubiti, se tudi nimaš česa bati. Če se nimaš česa bati, se ni treba bati ne smrti ne življenja.
Ker nam je bilo življenje podarjeno, ga tako tudi sprejmimo - kot dar.


Še malo Castanede, ker ga ravno berem: 8)
Bojevnik umre na trd način. Njegova smrt se mora boriti, da bi ga dobila.
Bojevnik se ne pusti smrti tako zlahka.


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Suicid
Reply #17 - 15.10.2002 at 09:05:45
 
Shadow, glede na to, da si, kot praviš, razmišljal, da bi šel nekam v tujino in pričel na novo življenje, ti lahko rečem: KAMORKOLI GREŠ, VZAMEŠ SEBE ZRAVEN. Tega ne pozabi. In prepričana sem, da to velja tudi za samomor, da ti vzorec, ki ga nisi uspel preseči, ostane, ali se potencira v še močnejšega. NI MOČ POBEGNITI OD SEBE. SAMOMOR NI ODREŠITEV. JE LE TRENUTNO OLAJŠANJE. Raje sprejmi dejansko stanje, po mojem je problem, ker si navajen gledati življenje s temne plati. Ampak tisti, ki gleda življenje si ti. In ti lahko spremeniš gledišče. Poskusi. Poskusi najti stvari, ki jih jemlješ za samoumevne in tako spregledaš. Niso tako zelo samoumevne. Morda se bo porodila kakšna lučka čudenja.

Lp
S.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Suicid
Reply #18 - 15.10.2002 at 12:36:38
 
Quote:
Niti nočem več, da mi gre boljše, kaj pomenijo tisti trenutki sreče, ko pa te spet zajame resničnost z vso okrutnostjo, ki jo premore, kvečjemu je zatem le še slabše in se počutiš še bolj brez moči in energije.



Shadow;

Verjamem, da imaš v SEBI moč in zaupanje v nas, drugače ne bi prišel na to stran…Zaupaj se nam. Opiši svoj problem in reševali ga bomo skupaj, mar ne… Ti samo zaupaj…

Moram pa Ti povedati, da tudi mene že kar nekaj časa spreletavajo mešani občutki, ali  narediti konec sama sebi ali pa najti izhod. Smrt bi bila še najlažja rešitev a… Veliko mislim o njej, pa vendar…nekaj me brani pred njo, nekaj me ustavlja… Vedno kadar pomislim nanjo si, dam pred vzorec to, Kaj in Koga bom s tem ranila… Koliko »notranje bolečine« bom drugim s tem prizadejala ,  mnogim, ki me imajo radi in me cenijo… Vedno moraš pomisliti na kaj lepega, vedno, da se rešiš potem tega »norega« občutka… Lepote pa imaš, imaš je, veliko jo je  v Tebi, kar verjemi mi…

Evo mene in moj problem;

Jaz se že od malega namreč borim z neko neozdravljivo boleznijo, ki mi po pravici povedano, »trga mojo dušo«, zaradi nje sem že od 3 leta naprej zaznamovana v »drugačnost«, pa se vseeno borim, da ne bi skrenila s poti zaradi te drugačnosti.V sebi bijem nek notranji boj…samomor,hmmm…. Seveda sem že pomisila naj, še posebno v teh letih ko sem sedaj…. vendar v  prvi vrsti, vedno pridem do spoznanja, da IMAM MOČ, da SEM KAR SEM in SEM … JAZ. Vsi problemi postanejo rešljivi, če imaš nekoga, da mu lahko zaupaš svoj problem, da veliko o njem govoriš, ne pa da ga skrivaš pred VSEMI. S tem postane nerešljiv in ti megli pogled. Govori o tem, kar te teži… Boš videl kako ti bo lažje,  gre nekaj iz tebe ven… Lahko zaupaš najprej samemu sebi…

Tudi v meni so se z leti nabirali tisti mešani občutki, pa vendar…dan si polepšaj s kako lepo mislijo in tisti občutek, ko veš da ni dober… skušaj mu ugovarjati z eno lepo mislijo…


Ah poznam ta leta v katerih si….najhuje je to, ko se bojiš priznati, da IMAŠ PROBLEM. Zatiskaš si oči, in slepiš svoje srce…Pobegniti je najlažje, pa vendar se s tem spet vrneš na začetk!

Shadow;

Ali bežiš pred samim seboj? Ali pred kom drugim? Kje se Ti je zgodila krivica?

Smrt ni rešitev-ODLOČI SE ZA ŽIVLJENJE, ne

Tudi Ti imaš v SEBI MOČ!!! Zaupaj! Cheesy

Lp STAR12



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Suicid
Reply #19 - 15.10.2002 at 13:30:49
 
Shadow, a pa gre res za samomor? Ne za oni obcutek, ko si neprestano zelis, da bi enostavno izginil, se razblinil, kot da te nikoli ne bi bilo in kot da nikoli nisi obstajal....jaz sem si vedno izginit zelela, nikol se ubit...to je pa razlika, od te zelje do zamisljenega dejanja...pri vsej tej moji velki zelji po razblinjanju je slo vedno za obupni strah pred zivljenjem, za nemoc si izborit svoj prostor, nesposobnost popravit napake, se priblizat ljudem, stopit v njihov svet, najt v sebi moc da ustvarjam, zatrtost, ki so mi jo drugi ponudli, jaz pa pograbila, ker je blo to vedno najlazje...
a se pocutis nemocnega, krivega, tolk stisnjenega samega vase, da ti je ze novi dan najvecja nocna mora?
za pogum gre, a ves...da se osvobodis, da si priznas da si malo nor in ne cist tak ko celi svet in da tak tud nikol ne bos, ne glede na ljubezen, ki bi jo na tak nacin lahko dobil pa ne glede na celi svet....
pol pa ostane sam se da se cist na dno tega obcutka spustis, cist dol, kolkor se mores, ker ubit se me mores, zivet tak naprej pa tud ne vec...pa gres do konca tega kar cutis...sej je kruto, res je grozno, ze skor mal mazohisticno...ampak ko gres pa skozi, pa nekaj najdes v sebi. Sebe Grin
A je tak?
al pa tud ne...povej, kako je tebi?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Suicid
Reply #20 - 15.10.2002 at 13:52:53
 
Mogoče je pa "fora" v tem, da ti starši niso oz. ti ne nudijo tistega, kar naj bi kot otrok dobil od njih... Torej, predvsem izkazovanje naklonjenosti, ljubezni.

Itak sem imela tudi jaz resne pogovore s seboj, kakšen bi bil najlepši in najbolj preprosti način, da umrem. Kdaj pa kdaj imam še vedno kak "flash" in si zaželim, da bi bilo Življenje tukaj in sedaj bolj enostavno. A hip zatem ugotovim, da je Življenje ravno zaradi tega tako čudovito! Kajti jaz sem kreator mojega Življenja! Odločim se, da bom srečna in sem srečna!
Življenje je nepopisno izkustvo! Zakaj bi si ga odvzel? Zakaj bi zanikal samega sebe? Hej, človeček! Živi!

Ne pozabi, da si unikat. Ne pozabi, da si nepopisljiv čudež. Si zvezdica s posebnim sijem.
Zaslužiš si ljubezen, srečo, mir v srcu.

Veš, zakaj...? Wink

Enostavno zato, ker SI!

---> Sedaj pa zberi dovolj moči v sebi, dovoli si ljubiti se in ZAŽIVI! Smiley


Pa, mimogrede: tudi jaz imam 24 let. Želja po smrti je bila do nedavnega izredno živo prisotna. Vsakodnevno sem jo čutila.
Potem sem se odločila, da je dovolj tega, da samo sebe uničujem. Sedaj se ne več.

Preveč lepega me še čaka v Življenju, da bi si dovolila to zamuditi!

Boš izpustil priložnost za Srečo...?

Bi rekla, da si dovolj trmast, da ne boš...


Veliko Ljubezni,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Shadow
Guest




Re: Suicid
Reply #21 - 15.10.2002 at 22:41:57
 
Hvala za ves trud, cenim in razumem odgovore, ki ste jih napisali. Ampak, roko na srce, enostavneje je napisat, da naj pozitivneje razmišljaš kot pa to tudi v življenju naredit.
Da ko zjutraj vstaneš in že imaš te misli, da je itak vse skupaj ničevo in je spet en dan, ki ga bo treba preživet, pomišliš na kaj pozitivnega.
Čeprav potem, ko slišiš za težave druge, te je včasih sam pri sebi sram priznati, da si taka reva in več ne zmoreš.

Mislim, da je tista velika ovira zame ta, da nočem, da bi kdo zaradi mene trpel, kar pi bi moji starši sigurno, mislim, da bi jih zlomilo.
Čeprav, se vedno ne moreš ozirati na druge, tako kot se drugi tudi ne ozirajo vedno na tvoja čustva, treba je biti močan in narediti kar je treba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Suicid
Reply #22 - 15.10.2002 at 22:43:29
 
ne seri no ... a za druge živiš al zase ... a je to tvoje življenje al njihovo???

pomoje je res najboljš da se u pržanjčku oglasiš  Wink

da malo bolj sonce posije u tvoj lajf ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Suicid
Reply #23 - 15.10.2002 at 23:06:05
 
Quote:
Mislim, da je tista velika ovira zame ta, da nočem, da bi kdo zaradi mene trpel, kar pi bi moji starši sigurno, mislim, da bi jih zlomilo.


...še malo ti manjka...

delček zaupanja....  Wink

...Zaupaj.... Cheesy

Zakaj bi oni namesto tebe trpeli ali zakaj bi trpeli s teboj...zgodba mi je znana...pa vseeno...poskusi...povej!

Imaš traje druge...kaj pa Ti!!! Nase si pa pozabil?!

ŽAČNI ŽIVETI in IMEJ ZAUPANJE VASE, da ga boš potem delil z drugimi!!!


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Suicid
Reply #24 - 15.10.2002 at 23:20:12
 
Quote:
Hvala za ves trud, cenim in razumem odgovore, ki ste jih napisali. Ampak, roko na srce, enostavneje je napisat, da naj pozitivneje razmišljaš kot pa to tudi v življenju naredit.
Da ko zjutraj vstaneš in že imaš te misli, da je itak vse skupaj ničevo in je spet en dan, ki ga bo treba preživet, pomišliš na kaj pozitivnega.
Čeprav potem, ko slišiš za težave druge, te je včasih sam pri sebi sram priznati, da si taka reva in več ne zmoreš.

Mislim, da je tista velika ovira zame ta, da nočem, da bi kdo zaradi mene trpel, kar pi bi moji starši sigurno, mislim, da bi jih zlomilo.
Čeprav, se vedno ne moreš ozirati na druge, tako kot se drugi tudi ne ozirajo vedno na tvoja čustva, treba je biti močan in narediti kar je treba.



Shadow, dej se registriraj, prosim!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Suicid
Reply #25 - 16.10.2002 at 00:03:34
 
Če bi me vprašali,
zakaj smo enkrat v redu, drugič pa ne
- preprosto:
zato, ker pobegniti ne moremo.

Razen v smrt z odločitvijo.



Shadow, men je blo učeri bl fletn, k je blo več sonca kt dons, pa si u tole zazanki glih kerokol temo k čš. Ampak polet, k je sonca u iber več, pa bolj močno je, mi ta izgovor mal grenko zveni. In ko je bil enkrat mrakoben deževen dan, pa mr'z k svina, jest pa d'best in nasmeh od ust do ušes, mi je potegnil, da če je sonce u men, nima čist nbene veze, al zuni tut sije al pa ne. Kva me je zadel! Uf!
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Shadow
Guest




Re: Suicid
Reply #26 - 16.10.2002 at 20:13:55
 
"ŽAČNI ŽIVETI in IMEJ ZAUPANJE VASE, da ga boš potem delil z drugimi!!!"

Saj bi, ampak ne morem več, nimam moči in zaupanja v življenje, preveč razočaranj je bilo. Enkrat sem že posusil znova in rabil kar nekaj časa, da sem spet prišel na "točko 0". Potem sem se pa spet prepustil čustvam in spet bil razočaran, počutim se tako nemočen, ne morem nič spremenit.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Suicid
Reply #27 - 16.10.2002 at 22:40:44
 
Quote:
Potem sem se pa spet prepustil čustvam

kaj so to zaeni čustva(m) ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Suicid
Reply #28 - 16.10.2002 at 23:41:14
 
Quote:
"

Saj bi, ampak ne morem več, nimam moči in zaupanja v življenje, preveč razočaranj je bilo. Enkrat sem že posusil znova in rabil kar nekaj časa, da sem spet prišel na "točko 0". Potem sem se pa spet prepustil čustvam in spet bil razočaran, počutim se tako nemočen, ne morem nič spremenit.



Shadow ... v mojem imenu in imenu vseh nas tukaj na forumu " če dovolite",  bi te prosila, če se lahko
REGISTRIRAŠ!

Naj te še jaz lepo prosim...
Postanimo prijatelji...sj to rabiš sedaj...prijatelje...

Prosim Shadow...

Tvoja zgodbica se tako dotika moje in kar ne moram mimo tega.. tudi meni je 24 let in ... rada bi ti pomagala...ti samo zaupaj...

Črne oblake bomo skupaj premagali in točka 0 bo kar zrasla boš videl... Cheesy

Vedno obstaja upanje...vedno...!!!

Saj veš, da za vsako " bolezen rožca rase", seveda si...


Nisi nemočen, že samo to, da si tu -med nami, ti je dalo dovolj moči...BODI POHVALJEN OD MENE... Cheesy

Povej nam kaka razočaranja, zaupaj... Kiss


Spreminjamo lahko skupaj tu in ti z nami...spremenil se boš... že sedaj si se, ko si nam toliko zaupal... Cheesy

SEVEDA ČUTIŠ SPREMEMBE... Cheesy

Le tako naprej....

Daj, prosim...registriraj se! Smiley
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Suicid
Reply #29 - 16.10.2002 at 23:50:52
 
Quote:
Mislim, da je tista velika ovira zame ta, da nočem, da bi kdo zaradi mene trpel, kar pi bi moji starši sigurno, mislim, da bi jih zlomilo.


Z moje strani ... prepričana sem, da jih imaš neizmerno rad, kajne...

Jaz pa sem prepričana, da oni ne bi trpeli s teboj... dali bi ti MOČ... Pogum in VOLJO...

Starše so NAŠA PRVA IN EDINA SREČA, ter  NAŠA NAJVEČJA  LJUBEZEN.  Cheesy


in spet smo tam... zaupaj...

Kaj bi jih zlomilo...?

Lp STAR12

Imaš mnogo ljubezni v sebi... Cheesy

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3