Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7754 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #15 - 17.09.2002 at 09:35:47
 
LittleStar, veš česa sem zdajle najbolj vesela? Tega, da se nisi umaknila... In mi je to v tem trenutku največ... In verjetno res dovolj zaenkrat, ane? Wink

Lepo se imej, pa en lep dan ti želim!

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #16 - 17.09.2002 at 09:46:56
 
Gru Gru wrote on 17.09.2002 at 08:38:48:
To sem ti hotel povedati s tem drugim postom. Če si začutla občutek lakote pred tremi meseci in ga zdele začutiš si ZDELE lačna.  In to ni preteklost. To je tukaj, sedaj.

če pa se pri tem spomniš ne eno dogodivščino tm, ko si bla brez hrane 2 dni, in ti fura bed filing ta lahkota, maš tm zataknjeno energijo - TO je treba potegnt nazaj. in ko vsi filingi asociirajo z dobrim filingom (v preteklosti) - si free.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #17 - 17.09.2002 at 10:30:12
 
Quote:
Torej živim v preteklosti? Zakaj, če pa sem pozorna na okolico sedaj, kljub obarvanosti tistega dogodka.


Littlestar

Seveda živiš sedaj, vendar gledaš skozi barve (občutke) preteklosti.
To je tako, kot , če gledam skozi umazano steklo.

Quote:
Pomeni torej, da če želiš bit tukaj in sedaj, moraš bit čist vsega, kar se ti je kdajkoli zgodilo. Je to sploh mogoče?


Ja, takrat, ko resnično ljubiš.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #18 - 24.09.2002 at 10:24:43
 
Robi wrote:
"Seveda živiš sedaj, vendar gledaš skozi barve (občutke) preteklosti.
To je tako, kot , če gledam skozi umazano steklo."


Kaj pa, če je tako, kot da gledaš skozi rožnata očala?

Ljubezen je jasnovidna. Zakaj se ne bi nadela rožnatih očal, včasih modrih, včasih rjavih, včasih pa  8)? V barvah skratka. Pa sem ravno tako lahko tu in sedaj. Ali po tvoje ne, Robi?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #19 - 24.09.2002 at 19:58:36
 
Quote:
Ljubezen je jasnovidna. Zakaj se ne bi nadela rožnatih očal, včasih modrih, včasih rjavih, včasih pa  ? V barvah skratka. Pa sem ravno tako lahko tu in sedaj. Ali po tvoje ne, Robi?


Littlestar

Kaj misliš s tem, da je ljubezen jasnovidna ?
Misliš, nobenih motenj ?

Ampak ta rožnata očala 8), ki bi si jih nadela, jih ustvarja spomin. Tako spet presojaš.

Če bi radi bili "jasnovidni" moramo čimmanj presojati.

Samo čutiti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #20 - 25.09.2002 at 09:28:51
 
A je kaj narobe, če se spomninjaš 'nebes'?
Verjetno je Cry Cry Cry Cry...

...
"Človek mora opustiti krščanstvo, šele potem bo človek."
 
Ludwig Feuerbach

ampak:

"Ljudje, ki se NE ozirajo nazaj na svoje prednike, tudi na svoje potomce ne bodo mislili."
Edvard Burke
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #21 - 25.09.2002 at 11:42:55
 
Bit tukaj pa zdaj po moje pomen razvit eno sposobnost, da vso preteklost pa vso prihodnost sharmoniraš v
eni točki. Da se pri kreiranju te točke ne zatakneš v preteklosti in da jo ne projiciraš v prihodnost. Jo je  treba sprocesirat tko natančno, da se vse z vsem izide. V tem smsilu si sedanjost kreiraš, v drugih pa josamo podoživljaš. Saj lahko živiš/preživiš tud podoživljanjem, samo pol si plagiator al pa sanjač. Če preteklost in prihodnost sharmonirš je to itak življenje v brezčasju,  si kreator take sedanjosti, ki je bla tud v preteklosti in bo kot taka ostala zate tud v prihodnosti. Se v tem smislu se ti  prihodnosti ni tre bat pa se  načrtovanjem omejit/zavarovat, pa s preteklostjo ti ni treba obračunavat. Če se bojiš pa obračune pa načrte delaš, pol delaš same približke sedanjosti in s takimi približki lahko  iščeš le  ene niše, ki so jih v svojih približkih spregledal drugi.  Če si kreator lastne sedanjosti, se nimaš svojih občutij kaj bat in se spraševat, od kje so in če jim jim je za zupat. Nisi tud  v ničemer odvisen od drugih, ker si jih skreiraš točno take, kot jih ta hip  rabiš.

Jest ne dvomim, da je tega spsoben en do (k)raja  razsvetljen/meta/multičuten človek oz. kolikor bi se že najdl izrazov zanj. Jest bi se podobno kot zvezdica vprašal, a je možno vsaj delno  tako sharmonizirano sedanjost tud men ujet pa si na tak način kakšno možnost za v naprej odpret, a smo se primoran zmeraj pa povsod po enih odbliskih iz predklosti/prihodnosti in s tem le  približkih sedanjosti ravnat.  Bi dodal še to, da sem nagnjen k temu, da bi bil tako sposobnost drugm pripravljen dost hitr priznat, seb pa nikakor. Jim bolj kot pa seb zaupat.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #22 - 25.09.2002 at 12:12:15
 
titud wrote on 25.09.2002 at 11:42:55:
Bi dodal še to, da sem nagnjen k temu, da bi bil tako sposobnost drugm pripravljen dost hitr priznat, seb pa nikakor. Jim bolj kot pa seb zaupat.          


No, saj verjetno veš, pa si se samo zapletel v tole iluzijo dvojnosti. Saj to si ti, kar vidiš v drugih. Nič ni narobe, če jim priznavaš. Ampak enkrat bo prišlo do tebe, ko si boš dovolil in kolo usode se utegne takrat spremenit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Julija
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: female
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #23 - 29.09.2002 at 19:20:28
 


hmm..ko sem brala tele vase zapise, si nisem mogla kaj, da ne bi pomislila na svoje lastne obcutke nemoci, ko skusam zamrznit trenutek, pa ne gre...

verjetno zato tako rada fotografiram, da magicne trenutke ujamem v (svojo) vecnost, da ostanejo...
vsaj zame ostanejo...

a problem je drugje - pravzaprav je res vse kar imamo tale "ZDELE", tale, ravno tale trenutek ...ni ne tistega vceraj, ni ne  tistega jutri, je le "zdele"- ampak kaj ko to, ravno zaradi tistega VCERAJ in tistega JUTRI pozabimo...

pismo, smo budale, vse VEMO, pa si ne moremo kaj, da ne bi vsaj vecino casa tako ziveli.

in ja, zvezdica, vem o cem govoris - o iluziji, za ketro ves, da je to, pa si ne mores pomagat...ampak brez skrbi - ko pride nov magičen, neponovljiv trenutek, boš še kako vedela kaj je to ZDELE...Smiley






 






Back to top
 
115674633  
IP Logged
 
Pages: 1 2