Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7743 times)
LittleStar
Ex Member




SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
16.09.2002 at 16:08:14
 
Lahko pomagate razčistit tole zadevo?:

zdele zdele zdele zdele zdele zdele

ali

ZDAJ TUKAJ

ali

SEDAJ

ali

samo TA TRENUTEK...

..ker ne štekam. Primer, bom kar uporabila podobnega kot je Respectov. Dogodek pred tremi leti: pogovor (brez poljuba), stanje neopisljivo, vendar nikoli pozabljeno. Včasih se vrnem tja. Včasih se tisto vrne k meni. Včasih je cel dan z mano, v občutju - tisti dogodek iz preteklosti - SEDAJ!!! Torej živim v preteklosti? Zakaj, če pa sem pozorna na okolico sedaj, kljub obarvanosti tistega dogodka. Pomeni torej, da če želiš bit tukaj in sedaj, moraš bit čist vsega, kar se ti je kdajkoli zgodilo. Je to sploh mogoče?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #1 - 16.09.2002 at 16:12:25
 
Ne čist, ampak pred teboj stoji človek ki je lačen,žejen, potreben pozornosti, ti pa sanjariš o dogodku izpred treh let in ga ne vidiš...

Zvezdica pa ne bit huda, ampak ti si vprašala.

Ja je mogoče. Takrat, ko te mogoče iz tega občutja potegne sočlovek in ob kozarčku ali sprehodu iskreno nasmeje in takrat tistega občutja ziher ni. Ker je sedaj, zdele, ta trenutek.

Ko z nekom si, ne verjamem, da v tisti sreči ali žalosti sploh maš čas tri leta nazaj plavat.

Je pa težko za vsakogar, tudi zame biti skozi v sedaj, zato to tudi tolikokrat povem, da tudi sebi bič na hrbet vržemmmmm Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #2 - 16.09.2002 at 16:15:32
 

JA zanimivo

Preteklosti se ne moreš znebit, lahko jo samo sprejmeš in iz nje se nekaj naučiš.
Že pregovor IZ IZKUŠENJ SE UČIMO,  temelji na preteklosti, pa na ta pregovor se vsi skupaj tule zelo izgovarjamo

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #3 - 16.09.2002 at 16:16:57
 
Ne bom jezna, samo ti bom povedala ta svoje;D Grin Grin Grin. TI SI iz nahrbtnika oznak privlekel ven besedi: 'sanjarjenje' in kar določil, da ne bi videla 'lačnega'. Poudarila sem ravno to, da SEM prisotna. Ne razmišljam o tistem!

Pomeni torej SEDAJ = imeti prazno glavo (razmišljanj svojih)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #4 - 16.09.2002 at 16:25:59
 
He, he, torej če se potrudim poenostavit.

Govoriš o občutju:

Sem bil dva meseca nazaj lačen in danes čutim isto.


Draga neljuba Little star, a moram še kaj napisat!

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #5 - 16.09.2002 at 16:28:46
 
Ne razumem te spljoh. Pa, a te nisem prosila, da nehaš s temi "neljubimi" in "ljubimi"? Zdijo se mi čista provokacija. Če te nisem, te zdaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #6 - 16.09.2002 at 17:22:05
 
Quote:
Pomeni torej, da če želiš bit tukaj in sedaj, moraš bit čist vsega, kar se ti je kdajkoli zgodilo. Je to sploh mogoče?

Ne, ni treba bit čist vsega, ni dobro bit čist vsega, IMHO.

Ker bi s tem že zanikala, kar se ti je dogajalo in se na ta način prav s tem zanikanjem še vedno ukvarjala v sedanjosti s preteklostjo. Pa še mogoče po mojem ni, imaš čisto prav. Po mojem mnenju je važno, da zaradi tega ne trpiš preveč in da ti to ne obarva in prekrije tvojega pogleda na ta trenutek in na svet.

Pogledaš kaj je ta trenutek okrog tebe, kaj čutiš do nečesa in potem poskušaš doseči, kar v tem trenutku želiš in lahko. Kar pa verjetno tako ali tako delaš? Razen morda včasih? Ali pa se motim?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #7 - 16.09.2002 at 19:55:58
 
Quote:
Dogodek pred tremi leti: pogovor (brez poljuba), stanje neopisljivo, vendar nikoli pozabljeno. Včasih se vrnem tja. Včasih se tisto vrne k meni. Včasih je cel dan z mano, v občutju - tisti dogodek iz preteklosti - SEDAJ!!! Torej živim v preteklosti? Zakaj, če pa sem pozorna na okolico sedaj, kljub obarvanosti tistega dogodka.
Pomeni torej, da če želiš bit tukaj in sedaj, moraš bit čist vsega, kar se ti je kdajkoli zgodilo.
Je to sploh mogoče?

temu se mi zdi da castaneda reče brisanje osebne zgodovine - rekapitulacija, ki je poleg zaustavitve notranjega dvogovora prva naloga bojevnika.
zdej u jedro ne vem razložit, pobrski in če ne najdeš, ti bom poisku texte.
ampak veš, to vse je eno in isto, čiščenje vzorcev.

in
imho
je mogoče, ker, filing v bistvu zapis filinga ostane, si ga lahko podoživiš kadarkoli - ga obvladaš, če pa si zraven furaš še kakšno pomagalo, pomeni da imaš tam zataknjeno energijo, to moraš pridobit k sebi, očistit moraš vzorec, da bo energija povezana s filingom tekla brez upora energije - vezava na zataknjeno energijo ... sej pravm, ne vem razložit, je pa zapisano vse o tem, če sm prov razumel vprašanje.
kako doživljati tukaj in zdaj?
proti temu obstaja samo pot, pomoje ga lahko tukaj in zdaj v njegovi popolnosti in neskončnosti - enosti, doživiš šele ob razsvetljenju, tistem ta pravem, ko se združiš z bogom ... in tam lahko tud ostaneš.
Back to top
« Last Edit: 16.09.2002 at 21:06:35 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #8 - 16.09.2002 at 21:49:14
 
Ja...bi se strinjala z Edijem.

Verjetno Te zanima nekaj drugega Zvezdica...ampak če se vrnem na Edijeve besede (pa oprosti Zvezdica če Ti kradem prostor tukaj)...

Res je...Ko  Te nekdo "drug" od srca nasmeje,privleče na plano željo,da bi se takoj ko prideš domov,spet videl z njim...in ko se...

Verjamem,da obstaja samo SEDAJ.

A problem je (po mojem) v tem,da tega "drugega" ni.Ne pri Tebi,ne pri meni...zato povleče nazaj.
Do tistega res bolečega-čutenja...


Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #9 - 16.09.2002 at 21:51:51
 
Ups...nepozorno sem brala.

Bi dodala še to...
Najtežje je določati ali razmišljati o stvareh,ki bi se (lahko) zgodile.Tista nemoč...mislim,da to vleče nazaj.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #10 - 17.09.2002 at 08:38:48
 
Katarina wrote on 16.09.2002 at 21:51:51:
Ups...nepozorno sem brala.

Bi dodala še to...
Najtežje je določati ali razmišljati o stvareh,ki bi se (lahko) zgodile.Tista nemoč...mislim,da to vleče nazaj.

Katarina


Zivjo Katarina,
Sva že dva.

Zvezdica, moram vzet besede prvega posta na pol nazaj., ker je blo prehitro prebrano in sem pozabu na bistven del. In imaš prav, prišlo je do zmede. Drugi post sem na hitro spisal in šibnil, potem pa sem točno začutu, da sem ti dolžan še malo več povedat. Še enkrat sorči. Sem te pa tud klicu ob pol petih, pa te nism dobu, da bi takoj pojasnu dilemo.

Kaj sem hotu z drugim postom povedat. Da občutki so, občutki pridejo in grejo. In te si um zapomni. Vendar ponovno doživljanje teh občutkov ne pomeni, da živiš v preteklosti.

To sem ti hotel povedati s tem drugim postom. Če si začutla občutek lakote pred tremi meseci in ga zdele začutiš si ZDELE lačna.  In to ni preteklost. To je tukaj, sedaj. Evo, da ne bom zgledal zakompliciran. In tisti občutek o katerem si pisala tudi na začetku je čist OK. To je tisto doživljanje, ki se kdaj pa kdaj vrne, ali pa vse večkrat.

Se ti res še enkrat opravičujem, ker sem v štartu bistvo. Sem razumel malo drugače.

Eno je podoživljati dogodek, drugo pa je čutiti.

Pa še na prvo vprašanje? Ja treba je biti čist preteklosti. Točno tako. ...


Se pa z dušco ne bom več igral.

Edi-son
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #11 - 17.09.2002 at 08:51:45
 
Z nami 'duhovneži' Grin ni lahko, ker nam ni nekako dovolj. Še in še bi...Treba pa je tud znati prisluhniti trenutku. Kaj pravi? Pravi: odnehaj. Vse je tu in zdaj. In vidiš. Mističen trenutek. Kako nesmiselno je včasih vse, kar počnemo in vendar lepo. Zavest se očisti, mir nas najde, gre nam dobro.

Všeč mi je tale misel od Gandhi-ja:
"Vse kar boste počeli, se vam bo zdelo nepomembno, pa vendar je zelo pomembno, da to počnete."

Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #12 - 17.09.2002 at 09:09:55
 
hm

Menim, da osebne zgodovine ni potrebno zbrisati, ne smemo se pa nanjo obešati. Stvar ni enaka stvari in situacija ni enaka situaciji.

Živim zdaj in se ob preblisku preteklosti samo nasmehnem. (včasih tudi bolj kislo - pa kaj)  Smiley
Vse vodi naprej.


Akobane


lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #13 - 17.09.2002 at 09:23:30
 
Gru Gru wrote on 17.09.2002 at 08:38:48:
Da občutki so, občutki pridejo in grejo. In te si um zapomni. Vendar ponovno doživljanje teh občutkov ne pomeni, da živiš v preteklosti.

LittleStar, definitivno živiš tukaj in zdaj. Je pa v tebi poleg občutenja sedanjosti tudi občutenje preteklosti. In tisti občutki, ki si jih doživljala kot mala punčka. In ti občutki, ki so v tebi ostali zapisani, v tebi vstanejo tudi danes. Takrat, ko se ti zgodi kakšna podobna stvar. Takrat, ko hočeš zbežati. Takrat, ko se hočeš umakniti. Takrat, ko ta trenutek nočeš več biti. Takrat, ko si v bistvu želiš bližine, pa vendarle si ne pustiš blizu. Ker takrat v tebi vstane mala punčka in ti reče: hej, zvezdica, umakni se! Umakni se prej, preden bo bolelo. Umakni se, ker je bolje, da se umakneš pred bolečino, ki bo sledila (ker je sledila v otroštvu).

Pomembno je, da se v tem trenutku zaveš, da je to le mala punčka, ki je vstala v tebi in ti to govori. Da se ta bolečina navezuje na tisto osebo, ki je bila v tvoji preteklosti, pa ti ni pustila blizu (ali pa je sploh ni bilo…) Pomembno je, da se usmeriš v sedanji trenutek in si rečeš: hej, to sem jaz. In ta oseba, ki stoji pred mano ni tista oseba, ki mi je povzročila bolečino v preteklosti.

In se zavestno usmeriš v to in poskusiš verjeti in poskusiš zaupati. Se zavestno usmeriti v sedanji trenutek. V katerem sta v tem trenutku ti in ta oseba, ki v tem trenutku stoji pred teboj. In ne tvoja preteklost.

Jaz sem v temle razmišljanju izhajala iz otroštva. Ker vedno stojim za tem, da se nam vzorci vtisnejo že takrat. Kar se nam dogaja kasneje, je že povezano s temi vzorci. In tale tvoj dogodek izpred treh let bi, vsaj jaz, LittleStar, povezala še nazaj. In poskusila najti vzrok v otroštvu.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SEDAJ (TUKAJ, ZDAJ, TU) ???
Reply #14 - 17.09.2002 at 09:31:44
 
Takole sem se in se trudim razmišljati, Miška:
kdo pa sploh pravi, da..., kdo je rekel..., kje pa to piše, da bi moralo biti tako..., kaj pa recimo tistih nešteto otrok, ki niti 'tega' niso imeli, ki niti 'tega' ne poznajo, ki niti 'tega' nimajo za vrednoto. Nič mi ne manjka. Hvala ti!
Back to top
« Last Edit: 23.09.2002 at 08:43:50 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2