Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 
(Read 28405 times)
Sn0wBall
Ex Member




Re: Angeli med nami
Reply #135 - 04.02.2005 at 11:57:58
 
nomad wrote on 04.02.2005 at 10:45:59:
dozdeva se mi, da ne obstaja nič zunanjega kot vodnik/angel - to smo mi sami, v centru svojega bitja. to je našemu razumo težko dojeti. pomoje res da obstajajo tudi zunanja energ.bitja. a zakaj bi človek rabil zunanjo pomoč, če v njem, v centru notranjosti prebiva vsa modrost univerzuma.
naš um nam daja vprašanja, višji jaz pa nam poraja odgovore. vsa vprašanja prebivajo v nas, le poslušat se treba in malo umirit um.
kolko vidim, ogromno jih je takih, ki so vezani na pomoč navzven. a če se bi odrekel zunanjem in sprejel vso odgovornost nase, začel delovat iz sebe, bi to pomenilo resnično tveganje in strah. a zelo odgovorno dejanje. jaz pravim, da nisem odgovoren nobenemu bogu, staršu ali komerkol, ogovoren sem edino zase, za svojo notranje bitje. z tem resnično pride svoboda/notranja moč, vajeti življenja vzameš v svojo roko. s tem nikol več ne morš krivit nobenega, neglede na to kaj se ti dogaja...


sem tudi jaz tako ramišljal nekaj časa nazaj, ampak sem spremenil pogled na te stvari
vodniki obstajajo, ne zato da bodo oni delali stvari namesto tebe, ali pa da bi v njih iskal samega sebe, ampak zato da te vodijo, usmerjajo, dajajo napotke
sej to poteka na zelo subtilnem nivoju
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Angeli med nami
Reply #136 - 04.02.2005 at 12:07:45
 
Nomad, to, kar si rekel, si verjetno spet mislil na splošno, kot na idejo, splošno resnico, da je vse v nas, da je vsak odgovoren zase, da vsak lahko iz sebe poišče vse. Toda moja izkušnja je bila drugačna. Kaj bi pa naj moj speči um ponoči vedel, da nekdo potrebuje pomoč tam zunaj in da ni nikjer nikogar, ki bi mu lahko pomagal? Misliš,da je se moj um spraševal sredi trdnega spanca ob 4 ponoči, ali kdo potrebuje pomoč in je moj višji Jaz dal vedet,da res potrebuje in ustvaril ugodno klimo za moje dejanje? Misliš,da me ni bilo sram,kaj delam,pa da se ne spodobi ponoči letat okoli?Saj sem bila samo otrok 12 - ih let. Vsaj v mojem primeru se ni zgodilo vse skupaj v meni, ampak je bilo nekaj izven mene, tista Ljubezen pa Svetloba, občutenje prisotnosti nekoga v moji sobi, ki je v trdi temi razsvetljevala vse, tega nisem jaz ustvarila. Govorim seveda samo za ta primer, ne vem, kako je drugod. Če bi bila jasnovidna, ne bi potrebovala nekoga od zunaj, da pride pome in me vrže sred noči pokonci pa spravi na kolo, pač pa bi sanjala, da je en mucek ujet v vodnjaku, se zbudila in ga šla rešit. Jaz pa točno vem,da takrat nisem bila sama.Sem pa bila toliko odprta, da sem zmogla vse skupaj zaznat, če ne bi bila, si z mano mucek ne bi nič mogel pomagat. Še kamenjali bi ga sosedovi mulci kasneje.Eni ljudje so hudobni, ena mačka gor ali pa dol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Angeli med nami
Reply #137 - 04.02.2005 at 12:10:54
 
Quote:
sem tudi jaz tako ramišljal nekaj časa nazaj, ampak sem spremenil pogled na te stvari
vodniki obstajajo, ne zato da bodo oni delali stvari namesto tebe, ali pa da bi v njih iskal samega sebe, ampak zato da te vodijo, usmerjajo, dajajo napotke
sej to poteka na zelo subtilnem nivoju


kakorkoli, vsak zase najboljše ve kaj je vredu.
pri meni je vsej tako, da poiskušam temu vodstvo sledit iz samega sebe. iz lastnega jaza - saj on - jaz, je vresnic vsa modrost univerzoma.. v resnici je pa vse dobro in vsak zase ve kaj je zanj in kaj ni. vse je tapravo in vsak ma svoja gledanja na to. čimanj komplikacij tem boljše...
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Angeli med nami
Reply #138 - 04.02.2005 at 12:13:07
 
Ravno zadnjič sem pofotkala enga angela... oziroma....mislim, da je bila vila, sem jo pofotkala z mobilcem....... v temi .... Wink Cheesy
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Angeli med nami
Reply #139 - 04.02.2005 at 12:22:40
 
nomad wrote on 04.02.2005 at 12:10:54:
kakorkoli, vsak zase najboljše ve kaj je vredu.
pri meni je vsej tako, da poiskušam temu vodstvo sledit iz samega sebe. iz lastnega jaza - saj on - jaz, je vresnic vsa modrost univerzoma.. v resnici je pa vse dobro in vsak zase ve kaj je zanj in kaj ni. vse je tapravo in vsak ma svoja gledanja na to. čimanj komplikacij tem boljše...


ko greš dovolj globoko vase opaziš da to kar si, nisi le ti, in da tudi tvoje misli in obcutki niso vedno tvoji, ampak znajo biti celo od okolice

pegasos, kakšen telefon pa imaš? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Angeli med nami
Reply #140 - 04.02.2005 at 12:25:10
 
nomad wrote on 04.02.2005 at 12:10:54:
kakorkoli, vsak zase najboljše ve kaj je vredu.
pri meni je vsej tako, da poiskušam temu vodstvo sledit iz samega sebe. iz lastnega jaza - saj on - jaz, je vresnic vsa modrost univerzoma.. v resnici je pa vse dobro in vsak zase ve kaj je zanj in kaj ni. vse je tapravo in vsak ma svoja gledanja na to. čimanj komplikacij tem boljše...

kako pa to, da pol ti sledis navodila in tud velikrat citiras Osho-ta?

Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Angeli med nami
Reply #141 - 04.02.2005 at 12:58:02
 
Madan Gopal Das wrote on 04.02.2005 at 12:25:10:
kako pa to, da pol ti sledis navodila in tud velikrat citiras Osho-ta?



spoznavam, opazujem. in če vidim, da je to zame(navodilo) se tudi  odzivam temu primerno..
glede osha, pa se strinjam z tistim, kar čutim, da je tako. on mi ni noben ideal, ima pa mi zelo resnične poglede na "svet".  saj ne podaja nobene absolutne resnice. pravi: ne sprašuj kako, temveč samo naredi. iz neresničnega spoznaš resnično..
tole z vodniki, jazom pa se pa mi zdijo konec koncev metafizična vprašanja. in le to nikamor ne vodi. raje čutim bivanje, in se ne obremenjujem z vodniki in z jazom itd.. živimo in bodimo tukaj.
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Angeli med nami
Reply #142 - 04.02.2005 at 13:07:41
 
nomad wrote on 04.02.2005 at 12:58:02:
on mi ni noben ideal, ima pa mi zelo resnične poglede na "svet".  saj ne podaja nobene absolutne resnice. pravi: ne sprašuj kako, temveč samo naredi. iz neresničnega spoznaš resnično..

sej je good, sam ni mi slo lih skp k enkrat govoris, da imas ze vso modrost v sebi po drugi strani pa se opiras na Oshota.

a lohk te zgoraj opisane resnicne poglede na "svet" tud mal bl razlozis, iz tvojga vidika? kaj je tuki resnicnega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Angeli med nami
Reply #143 - 04.02.2005 at 13:17:28
 
nomad wrote on 04.02.2005 at 12:58:02:
tole z vodniki, jazom pa se pa mi zdijo konec koncev metafizična vprašanja. in le to nikamor ne vodi. raje čutim bivanje, in se ne obremenjujem z vodniki in z jazom itd.. živimo in bodimo tukaj.


upam da opaziš kontradiktornost te izjave s prejšnjimi  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Angeli med nami
Reply #144 - 04.02.2005 at 16:20:58
 
[quote author=Madan Gopal Das link=1030872702/135#142 date=1107518861]
Quote:
sej je good, sam ni mi slo lih skp k enkrat govoris, da imas ze vso modrost v sebi po drugi strani pa se opiras na Oshota.


odvisno je na kakšni stopnji zavedanja je človek. modrost, resnica, se lahko samo nakaže in pove kaj ni.
nemorš povedat, kaj je resnica, ker ni beseda, ampak doživetje in stanje. če bi bilo resnico možno doživet z nauki in doktrinami potem bi jo tako že vsi spoznali  Roll Eyes
glede branja knjig, osho in ostalo, pa bi rekel da je vse odvisno od stopnje zavesti. v vseh stvareh(v stanju umske iluzije/neprebujenosti) vidiš sliko sebe, in temu primerno stopnjo informacij . in zato je vse odvisno od mene in moje zavesti kako gledam in koliko se nučim iz stvari. in ni zato razloga, da bi se za kar koli klanjal drugim. saj je moja odgovornost če uspem in krivda za vse, kar se mi dogaja.. knjiga, in karkoli objektivno gledano, je zrcalo mene in edino od mene je odvisno koliko bom iz nje spoznal - doživel..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
BlueAngel
1
*
Offline

I believe I can fly....

Posts: 2
Near Heaven
Gender: male
Re: Angeli med nami
Reply #145 - 03.03.2005 at 12:04:54
 
Zdravo vsem!

Ali ljudje vest kakšne energije vas obdajajo ob prisotnosti angelske inteligence? Ali veste, če imate stik s ta pravimi?

Hočem vam povedat, da morate biti zelo previdni pri preučevanju angelov saj se dostikrat za svetlim obzorjem skriva tema.

Če bi radi vedeli kaj več se mi javite.

LP                                                             BlueAngel
Back to top
 

Začutili boste prisotnost nekoga drugega. In pravim vam naj vas ne bo strah...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Angeli med nami
Reply #146 - 03.03.2005 at 12:40:38
 
BlueAngel wrote on 03.03.2005 at 12:04:54:
Hočem vam povedat, da morate biti zelo previdni pri preučevanju angelov saj se dostikrat za svetlim obzorjem skriva tema.


Quote:



Kdo, če bi kričal, bi me pa slišal med trumami


angelov? A recimo, da bi me eden od njih


kar na lepem objel: skoprnel bi ob njem,


ki biva močneje. Kajti lepota je le


strahotnega ravno še znosni začetek


in občudujemo jo, ker se ji sploh ne zdi vredno,


da bi nas pokončala. Vsak angel je strašen.





                                                   
Rainer Maria Rilke

Back to top
 
 
IP Logged
 
BlueAngel
1
*
Offline

I believe I can fly....

Posts: 2
Near Heaven
Gender: male
Re: Angeli med nami
Reply #147 - 06.03.2005 at 22:02:36
 
Zelo lepo napisano. Nimaš kaj Loops of Infinity.Čestitam
Back to top
 

Začutili boste prisotnost nekoga drugega. In pravim vam naj vas ne bo strah...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10