Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 19870 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #45 - 25.12.2002 at 13:42:22
 
sorry, nisem vedu, da ti gre pri vsem polemiziranju zgolj za razčiščevanje vzorcev, ki jih imaš...da bi si ubistu rad prišel na čisto  Kiss

zdelo se mi je namreč, da si do Cerkve precej sovražno nastrojen... moja napaka, zgleda, da sem površno bral tvoje poste - smešno, sem pa že mislil, da si le ti moje  Embarrassed

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #46 - 25.12.2002 at 13:49:30
 
gape wrote on 25.12.2002 at 13:16:11:
cerkev mi ni bla nevemkakozelo ušeč, pa sm hodu tja.
pol nism več hodu.
in zdej ne hodim v cerkev.


No, ko ste že pri CERKVI, in jo omenjate na dolgo in široko...

Meni so posebno pri SRCU duhovniki... seveda... Wink
In ne vem zakaj, vedno sem imela sanje o njih, a da bi hodila v CERKEV, ja... Wink

NO, saj pravim... CERKEV, RADA hodim po njej in si jo OGLEDUJEM,edino kar mi ni všeč je vsiljevanje VERE,ali kako naj se še drugače izrazim; da moraš DELATI to -  tako ali tako -  potem bo vse dobro...

In vedno sem imela nek čuden odnos, do "maše", ki je potekala v njej, CERKVE obožujem...

Nauki... mogoče me to moti...da...


Nauk si moraš ustvariti sam... ne da bi ti kdo kaj vsiljeval...

Edino, kar me je pri CERKVI - najgobolje zmotilo je to, da so mi vsiljevali da NAJ VENDARle MOLIM, molim, jaz pa sem vedela, da molitev lahko sestavim sama, ni potrebno, da MOLIM tako kot ostali...

In vse bolj se zavredam, da mi je VSILJEVANJE molitve -  sprožilo močan dvom v to -  CERKEV in vero, ki jo gojim do nje...

VSAK naj veruje VASE in si ZAUPA, potem pa BO vse POTEKALO tako kot mora...

Cerkev ni slaba, meni zoglj pomeni, da je neka OPORA, ko lahko grem tja in si ogledujem vse kar mi je nekoč dajalo moč in jo sedaj tudi lahko črpam...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #47 - 25.12.2002 at 14:13:48
 
Star12, tole je pa za v okvir pa za na steno!  Cheesy

res, strinjam se z vsako besedico, prov lepo si povedala... zame

sicer je toliko perspektiv kolikor je ljudi, ampak ene so ti bližje kot ostale

kaj vidiš, je povsem odvisno od tega, odkod opazuješ

ampak ne veš kakšna je razlika med vrhom nebotičnika in prvim nadstropjem, če nisi nikoli bil v prvem nadstropju (in obratno)

kje je bolje? težko reči.. morda te zanima kdo je oseba, ki gre ravno mimo... ali pa želiš biti očaran s sončnim zahodom, ki ga v prvem nadstropju npr. zakrivajo drevesa

življenje je pravzaprav vožnja z liftom Smiley

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #48 - 25.12.2002 at 15:49:54
 
ixtlan;

Quote:
Star12, tole je pa za v okvir pa za na steno! Quote:
 Cheesy

O temle bom še malo premislila, pa saj je to že v OKVIRJU -  v mojem... Grin Grin Grin

In je še barvni povrhu... Grin
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #49 - 25.12.2002 at 15:51:28
 
Moonlight wrote on 25.12.2002 at 13:49:30:
Nauk si moraš ustvariti sam... ne da bi ti kdo kaj vsiljeval...

Edino, kar me je pri CERKVI - najgobolje zmotilo je to, da so mi vsiljevali da NAJ VENDARle MOLIM, molim, jaz pa sem vedela, da molitev lahko sestavim sama, ni potrebno, da MOLIM tako kot ostali...

In vse bolj se zavredam, da mi je VSILJEVANJE molitve -  sprožilo močan dvom v to -  CERKEV in vero, ki jo gojim do nje...

VSAK naj veruje VASE in si ZAUPA, potem pa BO vse POTEKALO tako kot mora...

pijanec zmeraj "moli" ali prosi za alkohol. vsi vemo da to "njemu" skoduje, njegovi bolezni pa zelo ugaja. ampak kam ga njegova bolezen v koncni fazi pripelje vsi vemo.

se prav ce mors verjet vase in zaupat sebi pol mormo najprej razcistit, razjasnit kdo smo mi, kaj pa je nasa bolezen, da ne bomo molili in zaupali v napacno stvar. mormo bit zlo pozorni.

in ko bomo ze enkrat teoreticno in prakticno prblizn ugotovil, kdo smo res mi... se nam tiste molitve Jezusa le ne bodo zdele tako "napacne". tuki mislim na "bistvo" ali vsebino molitev, ne besede same. seveda pa to ne bo ugajalo nasi bolezni. ampak vsako zdravilo je najprej grenko, pol pa nas pozdravi.

love God with all thy heart.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #50 - 25.12.2002 at 16:08:23
 
Miska wrote on 24.12.2002 at 20:29:07:
In upam, da me nisi (spet) narobe razumela… Ti že kar vnaprej povem, da nimam nič proti tebi. Wink



Tudi jaz upam, da te nisem (spet) narobe razumela...  Smiley
Ker nisem prebrala nič slabega...  Smiley

Ker...

Danes sem tako zadovoljna...  Cheesy
Ker danes sem tako srečna...  Cheesy
Da bi poletela...  Cheesy

... letela....

... letela....

... letela....


Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #51 - 25.12.2002 at 16:18:06
 
Quote:
Samonekdo – kakšno je torej tvoje mnenje glede cerkev – slaba ali ne?


Kaj naj odgovorim.
Nisem se še opredelila.
Na en način sem kot otrok. Opazujem, poslušam, gledam in se učim. Vsrkavam mnenja, poskušam biti čimbolj nepristranska, odprta za vse opredelitve, za vse razloga za ali proti.
Enostavno ne morem reči ne da je slaba in ne, da ni.
Kakor za koga.
Kakor kdaj.

Quote:
Nauk te zgodbe je: vseeno kako polno je vaše življenje, vedno je prostora še za kozarec piva.


Grin

Tega konca res niso objavili. Me ne čudi, pravzaprav.  Smiley
Veš, sem tako malo na forumu, da nisem videla, da si to zgodbo že objavila.
Upam, da ni nič hudega.  Smiley

Quote:
Popolnoma nič se ni skladalo s tistim, kar si drugače pisala v tistem dooolgem pisanju...  


Smiley
Poudarek na doooolgem.  Smiley Veš, ana, saj nisem takšen zmaj, kot ima mogoče kdo občutek. Res ne.
Všeč so mi kratka Slovenska imena. Od tu moj izbor pri imenih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #52 - 30.12.2002 at 09:56:42
 
Quote:
se prav ce mors verjet vase in zaupat sebi pol mormo najprej razcistit, razjasnit kdo smo mi, kaj pa je nasa bolezen, da ne bomo molili in zaupali v napacno stvar. mormo bit zlo pozorni.

love God with all thy heart.


Dejansko so naše misli tiste, ki nas snujejo, ki nas peljejo naprej, in če mislimo, ne bom napisala, vemo, da je v nas nekaj, po čemer se moramo izražati  -  prositi na svoj način in NE ENAK vsemu, potem SI SLEDIMO... Vsi vemo, da nas lahko BESEDE, ki prihajajo iz Srca - zdravijo, morajo biti samo pozitivno naravnane - POZITIVNA prošnja, ali MOLITEV, to je nekaj  -  vodilo k ozdravljenju...

In vedno je VODILO v NAS -  najprej ZAUPAJ sebi -  potem PA ŠE DRUGIM -  v nas je vse, vsi odgovori na vpašanja se skrivajo v našem "notranjem izviru", molitev pa ga samo še KREPI, da rastemo...

In, če tukaj omenim CERKEV, je res -  molimo vedno po ISTEM vzorcu  -  enake molitve, vsak dan znova in znova, in jaz;

Ostajam tam le, ko  sem sama, da predam misli -  molitev - svojo molitev in ne neko, ki jo molijo vsi...

Mar ni to nekaj LEPEGA...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #53 - 30.12.2002 at 10:09:30
 
Robi wrote on 31.08.2002 at 13:57:08:
Zanimivo je to, kako se duhovnik, za bogom, ozira v nebo.
In če je bog ljubezen in če boste še naprej širili takšno prepričanje,kot ga širijo religije, potem, na tem svetu še dolgo ne bo ljubezni.

Zato religija ne združuje, ne more.

Zato so ljudje ločeni...izgubljeni....

Ja...zanimivo je to, kako se ozirate v nebo, namesto, da bi se zazrli vase ali pa vsaj v sočloveka.




Tukaj bi omenila, da religija resnično ne združuje, poglejte koliko VOJN in sovraštva je nastalo ZARADI  " več vrst tako različnih " religij...

Pa se sprašujem, ZAKAJ...
MAR nas ne učijo " bogovi" -  LJUBITE se medseboj in IMEJTE se radi...

Vse je RES, a vidim, da če nekomu omeniš, da si npr; muslimanske vere, te že OBDELUJE; to pa to, pa ono...
Ha, si rečem, VERA in njena presoja...

Verjamem, da SOVRAŠTVO ne nastaja "iz ver", marveč se skriva v nas... Mi ga gojimo do drugih ...

Sami se moramo LJUBITI in podarjevati LJUBEZEN, ki jo imamo v sebi, SPOZNAVATI najprej del SEBE in potem DELITI tisto, kar je v nas z drugimi.

Vera nas je in bo, ne gelde na to, katera je UČILA;

LJUBITE SE MED SEBOJ; vsi STE ENO!


Verjamem v to, da KO BOMO ljudje začeli GLEDATI s SRCEM; ker saj poznate REK;

Kdor hoče videti, mora gledati s Srcem, Bistvo je Očem skrito!

Bomo premostili meje SOVRAŠTVA -  vere so BODO združile v ENO in ljubezen se bo delila...

Sanjam mar...
Mislim da ne...
Povem in izrazim svoje mnenje...

Soočlovek -  vsak je naš prijatelj!

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #54 - 30.12.2002 at 10:48:51
 
Moonlight wrote on 30.12.2002 at 10:09:30:
In vedno je VODILO v NAS -  najprej ZAUPAJ sebi -  potem PA ŠE DRUGIM -  v nas je vse, vsi odgovori na vpašanja se skrivajo v našem "notranjem izviru", molitev pa ga samo še KREPI, da rastemo...

In, če tukaj omenim CERKEV, je res -  molimo vedno po ISTEM vzorcu  -  enake molitve, vsak dan znova in znova, in jaz;

Ostajam tam le, ko  sem sama, da predam misli -  molitev - svojo molitev in ne neko, ki jo molijo vsi...

pozorno preber kaj si napisala.
Quote:
Tukaj bi omenila, da religija resnično ne združuje, poglejte koliko VOJN in sovraštva je nastalo ZARADI  " več vrst tako različnih " religij...

Pa se sprašujem, ZAKAJ...
MAR nas ne učijo " bogovi" -  LJUBITE se medseboj in IMEJTE se radi...

Vse je RES, a vidim, da če nekomu omeniš, da si npr; muslimanske vere, te že OBDELUJE; to pa to, pa ono...
Ha, si rečem, VERA in njena presoja...

Verjamem, da SOVRAŠTVO ne nastaja "iz ver", marveč se skriva v nas... Mi ga gojimo do drugih ...

Sami se moramo LJUBITI in podarjevati LJUBEZEN, ki jo imamo v sebi, SPOZNAVATI najprej del SEBE in potem DELITI tisto, kar je v nas z drugimi.

Vera nas je in bo, ne gelde na to, katera je UČILA;

LJUBITE SE MED SEBOJ; vsi STE ENO!


Verjamem v to, da KO BOMO ljudje začeli GLEDATI s SRCEM; ker saj poznate REK;

Kdor hoče videti, mora gledati s Srcem, Bistvo je Očem skrito!

Bomo premostili meje SOVRAŠTVA -  vere so BODOzdružile v ENO in ljubezen se bo delila...
zdej pa se podrobno preber kaj si kasnej napisala, se posebi sm ti oznacu s krepko napisanim.

v enem dihu govoris da more vsak posamezno sanjat, molit, prosit..., po drugi strani pa obsojas tiste ki to pocnejo, ker s tem povzrocajo vojne. torej odloci se, mogoce si pa ti ena izmed tistih ki tud povzrocajo vojne in sovrastvo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #55 - 30.12.2002 at 11:13:39
 
Pa saj gre za isto, skupno molitev, ane?
Samo izhajamo iz različnih ozadij, uporabljamo drugačne besede, izraze, predstave... ampak enkrat bomo ugotovili, da želimo moliti za isto stvar? Samo zdaj so interpretacije še različne, zato ne bom uporabljala besed nekoga, ki je zadevo interpretiral drugače kot jaz, ker se meni zdi ta interpretacija napačna z njo vred pa njegove besede, njegova molitev. Treba se bo še marsikaj pomenit, preden bomo lahko vsi uporabili iste besede, zadovoljni, da isto mislimo, pa da smo si to isto sami izbrali
al nekako tako.
lahko se je izgubit in pomešat lastne besede.. to pa res ni nič tazga.   Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #56 - 30.12.2002 at 12:29:57
 
jz predlagam da naj bo molitev vsakogar prezeta z enim ali vec nestetotih imen Boga.

Bog je Absolutna resnica, se prav ima neomejeno imen, neomejeno oblik, neomejeno lastnosti in neomejeno aktivnosti.

glede na nase osebne prosnje, zelje, molitve, se nam ena Absolutna resnica razkriva v neomejenih moznostih. takrat ko tega ne opazimo pri sebi in drugih  se zacnemo sovrazit med seboj in povzrocamo vojne in nemire.

sri caitanya mahaprabhu je predlagal vsem da poslusajo, se spominjajo ali pojejo in recitirajo sveto ime "Sri Krishna", ki pomeni :

sri = lepota, razkosje
kris = tisti ki pritegne, privlaci vse
na = tisti ki daje zadovoljstvo vsem

sri krishna = absolutna resnica, najbolj notranja zelja vsakogar in tud vse nase molitve na razlicnih nivojih so v resnic namenjene njemu
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #57 - 09.01.2003 at 16:52:34
 
Quote:
pozorno preber kaj si napisala.
zdej pa se podrobno preber kaj si kasnej napisala, se posebi sm ti oznacu s krepko napisanim.

v enem dihu govoris da more vsak posamezno sanjat, molit, prosit..., po drugi strani pa obsojas tiste ki to pocnejo, ker s tem povzrocajo vojne. torej odloci se, mogoce si pa ti ena izmed tistih ki tud povzrocajo vojne in sovrastvo.



???
Ne glede na to, kdo in kaj povzroča "sovraštvo in vojne", aryan -  jaz nisem ena izmed njih - ...
Vem, da nisi mislil dobesedno, a vem, da, spet se BOM POVDARILA;

-Različne vere so tiste, ki nas silijo v Vojno in medsebojno sovraštvo. Dokler tega ne zaznamo v Sebi -  potem ne bomo doživeli Bogastva...
-V Srcu in Dušah, smo si vsi enaki - OD kje potem SOVRAŠTVO, vojne -  kdo jih povzroča - ... ???

Hmmm...

Če pogledava z vidika, ko se ljudje medsebojno združijo in so nekje enakih misli, se povezujejo v enakem -  preprosto SO...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #58 - 09.01.2003 at 19:58:31
 
Krščanski pekel in nebesa:

a lahko blaženo uživaš ob bogu v nebesih, medtem ko se tvoj mož, otrok, tvoj oče, tvoja babica, ki jim recimo to ni uspelo, celo večnost mučijo v peklu?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #59 - 09.01.2003 at 21:11:57
 
A je Cerkev sploh lahko dobra?

Religija je opij za ljudstvo.


bog z vami.

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5