Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 19857 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #15 - 31.08.2002 at 13:25:22
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #16 - 31.08.2002 at 13:57:08
 

Zanimivo je to, kako se duhovnik, za bogom, ozira v nebo.
In če je bog ljubezen in če boste še naprej širili takšno prepričanje,kot ga širijo religije, potem, na tem svetu še dolgo ne bo ljubezni.

Zato religija ne združuje, ne more.

Zato so ljudje ločeni...izgubljeni....

Ja...zanimivo je to, kako se ozirate v nebo, namesto, da bi se zazrli vase ali pa vsaj v sočloveka.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #17 - 31.08.2002 at 14:11:15
 
Robi wrote on 31.08.2002 at 13:57:08:
ali pa vsaj v sočloveka.


Jeaaaaahooooo Robi  Wink !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #18 - 31.08.2002 at 21:14:22
 
ana wrote on 31.08.2002 at 07:41:15:
hvala za odgovor, Samson, načelno se strinjam z njim, vendar seveda ne povsem. Ampak veš, pike dobim po celem telesu, ko mi eden reče: to je potrebno tako razumet.


Vesel sem, da si dobila pike po telesu, kajti to pomeni, da te je nekaj pretreslo. Pa naj bo to odgovor na tvoje odprto vprašanje, ki je bil predvsem STROKOVEN, izražen v preprosti govorici, pač zate. In to treba tako razumet, sicer pa nisi razumela.


ana wrote on 31.08.2002 at 07:41:15:
Se ti ne zdi, da je to navadno vsiljevanje mnenja (in posiljevanje z njim) ter prepovedovanje lastnih misli? Poleg tega pa tudi dokazovanje sočloveku (in s tem poniževanje, kar nima veze s ponižnostjo), da nima toliko v glavi, da bi sam mislil, saj so že drugi domislili namesto njega?


Ne gre ne za posiljevanje z nečim, ne za vsiljevanje mnenja. To niti ni zgolj moje osebno mnenje. To je mnenje znanosti, ki Sv. pismo proučuje (obstajajo univerzitetne fakulteete za to!). Tudi ne gre za poniževanje. Mar ti rečeš mehaniku, ki ti popravi avto, da te ponižuje? Mogoče, samo potem ga popravi ti sama tako, da bo šel brez problemov. Pri razlagi besedil gre za znanje in ne za poljubna mnenja, zato ne moreš biti užaljena, če ti znanost kaj pomeni. In nikakor tudi ne pristanem, da bo v neki stvari, ki za pravilno ravnanje ali razumevanje zahteva specializirana znanja, zgolj laično mnenje enakovredno ekspetnemu mnenju. Iz tvojega izvajanja je popolnoma jasno, da se v pojmovanju svetopisemskih izjav v marsičem preprosto ne znajdeš. Torej sem ti hotel le pomagati. Če pri tem dobiš malo ošpic, zna biti to zate celo zdravilno.

ana wrote on 31.08.2002 at 07:41:15:
Bog govori vsem enako. Od nas samih kot posameznikov je odvisno, ali ga bomo slišali. In zdaj naj ne zaupam Bogu, temveč nekomu tretjemu, da mi bo povedal, kako moram razumeti in pravilno slišati božje besede?


Gotovo, Bog govori vsem enako. Toda niso vsi ljudje pisali božje besede, Sv. pisma, niso ga potem vsi dovolj v detajle študirali, da bi ga poznali. Pozabila si, da je Jezus pooblastil svoje učence za razlago svojega nauka, ne tebe in ne kogarkoli. Njim je rekel;"Pojdite in učite vse narode...!" To naročilo je veljalo izbrancem, ki jih je prav posebej pripravljal in jih je v ta namen vsakega posamezno osebno poklical izmed množic, ne vsem tistim, ki so hodili za njim. Seveda sleherni izmed nas sme izražati svoje mnenje o Sv. pismu, uradna razlaga pa je pridržana Cerkvi kot mistični prisotnosti Kristusa med nami skozi vse čase,  in nikogar drugega. In jaz sem v poljudni govorici posredoval razlago cekvenih strokovnjakov za to področje.

V duši nam seved Bog vsem govori. Toda mnogi ga ne slišimo, mnogi ga nočemo slišati, mnogi ga popolnoma nič ne razumemo, nekateri pa ga mogoče malo celo razumejo. Tako nekako je to bolj slikovito prikazano.

In ti si, Ana, še užaljena. Ne, tega nisem pričakoval. Pa vseeno, saj se bom še naprej trudil, če bom imel dovolj  energije za to.

Pa brez zamere, hvala za dobre želje, in vse najleše kontra! Cheesy

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #19 - 01.09.2002 at 13:57:53
 
Samson, ne skrbi, nisem užaljena.  Res je, si enkraten tudi zaradi tega, ker znaš svoje znanje  na preprost način posredovati naprej: tudi to je umetnost in neke vrste božji dar.
Vendar pa vedi (moje mnenje), da moje intime (del mojega notranjega življenja), kar moja vera je, ne moreš enačiti z mojim pokvarjenim avtom. Tukaj si sfalil s primerjavo na celi črti. Moj avto bo vedno popravljal usposobljen mehanik, pravico urejanja mojega notranjega življenja pa si pridržujem zase. Tako pač je. Na tem področju pa ne rabim mehankarja.

Res je, božjo besedo slišimo na različne načine in si jo različno razlagamo. Ker smo pač bolj ali manj razglašeni. Če vzameva primerjavo, da je Bog oddajnik, mi ljudje pa sprejemniki, ali res pomagaš sočloveku, ki ima razglašen sprejemnik, na ta način, da mu poveš in po svoje interpretiraš, kar slišiš ti s svojim sprejemnikom? Ali ne bi bilo bolje za oba, da sočloveku samo pomagaš uglasiti sprejemnik in da se nato sočlovek mora zanesti nase?

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #20 - 01.09.2002 at 15:18:34
 
ZAČETEK za Robija

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
Samson, to so samo vzorci, ki se jih ne zavedaš.
Lahko si to predstavljaš, kot boga, kot nekaj mističnega in v tem je skrivnost boga. To je odgovor, zakaj ozaveščen človek ne rabi več religije.  Meja med nezavednim in zavednim izgine.


Vzorci. Vseeno, kako to imenuješ. S psihofizičnega vidika je pač takšna človekova zgradba, pomembno je, s kakšno vsebino so nafilani ti vzorci. Ali pa je tebi tudi vsebina bistveni del vzorca? Ja, lahko si to predastavljaš kot Boga, lahko pa si to predstavljaš kot nekašen vakuum, bolje NIČ, to, kar si predstavljaš npr. ti, če sem prav dojel. Nima pa to nobene povezave z ozaveščenjem človeka, kar bi radi nihilisti in njihovi filozofski »bratje« marksisti vsilili moderni misli, ozaveščenje je enako mogoče pri sleherni religiji, torej tudi pri ateistični in celo nihilistični religiji. Ozaveščenje je stanje, ko se človek zaveda, kaj je v njemu, in je zgolj način gledanja samega sebe. Ozeveščen nisem jaz prav gotovo nič ko ti, kvečjemu bolj, ker bolj razločujem osnovne pojme, kaj je religija, kaj je ateizem. Meje med nezavednim in zavednim pa ne odpravi nič drugega kot znanje v najširšem smislu, kamor seveda sodi tudi vera. V tem smislu ti svojevoljno kratiš meni lastnost moje osebne ozaveščenosti, pa se ne bojim dokazati, da je moja  ozaveščenost vsaj na tako visokem nivoju, kot je tvoja.

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
Pravzaprav, če je bog   v meni in če čutim strahospoštovanje do njega, se v resnici bojim sebe.


Tipičen primer nelogičnega sklepanja. Pri predmetu Logika na faksu bi ponavljal izpit, ha, ha…! Če je Bog v meni, se sam sebe kvečjemu toliko manj bojim, ker se čutim varnega.

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
V cerkvi nam vedno vcepljajo, da je bog nekaj mogočnega in bi se ga morali bati. Torej, nam preprečujejo, da bi spoznali nezavedni del sebe in se ozavestili. Saj potem več ne bi rabili religije.


Napačno si poučen! Mene v Cerkvi nikdar nihče ni učil, da bi se moral Boga bati. Seveda je kdo kdaj v Cerkvi v govorjenju o strahu božjem mogoče pretiraval, toda to je bilo vedno v primeru, ko se je opozarjalo pred nevarnostjo usodnih posledic greha za našo večnost. In to spet z ozaveščenjem nima nobene povezave. Mogoče te moti pojem, bi ga bilo treba pojasniti? Osnovni priročnik iz psihologije priporočam, ali pa priročnik za Spoznavoslovje v filozofiji! Ta tvoj sklep, kako potem ne bi rabili religije, je spet logično cvek. To nima povezave! In pa, ti si vernik prav tako kot sem jaz, le da je vsebina tvoje vere nič, vsebina moje je pa Bog, ki bi ti zaželel, da bi tudi tvoj nič nekoč zamenjal Bog.

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
Gre se samo zate, Samson.....samo zate.
In dokler se boš "boga" bal, tako dolgo se ne boš mogel združiti z njim. To je  začaran krog in v tem je tudi odgovor na to, zakaj ne bomo mogli sesuti cerkve.
Ja....Jezus je vedel......


Pa nehaj že, prijatelj, s to smešno predpostavko, da se jaz Boga bojim! Verjetno te moti predvsem to, da preprosto ne razumeš, kaj mistično združenje pomeni. To je že nadgradnja sprejemanja Boga, to je nekaj, kar prihaja k nam od Boga, čeprav Gape baje to zlahka doseže s svojo lastno voljo. Ne vem, zakaj potem tega ne stori. Če bi to storil, bi se tisti hip njegova gledanja radikalno spremenila, in pisal bi popolnoma drugače. To preprosto vem. Toda tega ne stori, ker pač tega ne zmore, samo misli, kako bi zmogel. To je pa podobno, kot v tvojem primeru misliš, da si bolj ozaveščen kot jaz. Smešno. Veš, te ideje so na veliko šaflali ateisti pred dvajsetimi leti, danes pa takšnega dokazovanja ne najdeš več pri nobenem resnem ateističnem filozofu.

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #21 - 01.09.2002 at 15:20:47
 
NADALJEVANJE IN KONEC  za Robija

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
Ne morete biti primerni za združenje, če ste v sebi ločeni. Saj že "kristjan", pomeni pogojevanje.


Nova razlaga imena kristjan. Ma, nikar. Mogoče bi bilo bolje, če bi jaz uporabil izraz člani Cerkve, ki je neprimerno širši, mogoče bi me tedaj razumel? Pa dvomim,

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
Tega ne razumem. Saj se vera in ljubezen izključujeta.


Seveda ne moreš razumeti, če pa po vsej sili hočeš dokazati, da je vera slepota. Če je slepota, potem je v  primeru tvoje oblike vere, ker imaš za predmet verovanja NIČ. Krščanska vera pa brez ljubezni ne more obstajati, rodila se je iz ljubezni, iz nje živi in se vanjo izliva.

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
Kako lahko izražam hvaležnost nekomu, ki ga ne poznam ? To je način, kako pobegnem od realnosti in s tem, da bi se soočil s sabo in se tako ozavestil.
Ampak.....potem ne bi rabil več religije......ne bi bilo strahu.....  Potem bi moral sprejeti odgovornost za svoje življenje....


Ne govori v prvi osebi vtem primeru,če se ne prištevaš k vernikom. Mi Boga vendar poznamo, zato smo mu lahko hvaležni, in to nima nujne povezave s tvojim poznavanjem te stvari. Kar pa zadeva beg od realnosti, bi pa rekel, da prej ti bežiš pred njo. Ti si si kar izmislil, da ni nič, ker si pač človek in duha ne moreš videti, VERNIK PA IMA VEDENJE, DA BOG OBSTAJA. V primeru judovstva in zatem krščanstva se je Bog mnogokrat osebno razodeval, dokazoval svoj obstoj in svojo voljo z izpolnjenimi prerokbami in z velikimi čudeži, ki so dokazani kot takšni vsakemu, ki je sposoben absorbirati resnico. Vsega tega ateisti nimate, torej je vaša ateistična vera neprimerno manj dokazana. Sploh ni dokazana. Je plod osebnega razpoloženja in fantazije.

Robi wrote on 31.08.2002 at 11:31:50:
Življenje bi naj bilo ena sama hvaležnost in  ne želja. To pomeni, da je strah (ego )  zelo močan.


Spet nova opredelitev. Ego enako strah. Hm. Ne vem, kaj bi tu rekel gape, ki je ta tvoj post tako nekritično, že kar žonglersko pohvalil… V psihologiji nikoli in nikjer nisem zasledil te definicije. In verjemi mi, psihologijo človeka zelo dobro poznam. To, da je vzrok moje hvaležnosti Bogu strah, pa kar pozabi. Zanesljivo sem dovolj ozaveščen, da vem, kaj je v meni, in ne potrebujem kar nekih podtikanj.

Pozdrav vsem, Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #22 - 01.09.2002 at 16:19:05
 
Q
Vzorci. Vseeno, kako to imenuješ. S psihofizičnega vidika je pač takšna človekova zgradba, pomembno je, s kakšno vsebino so nafilani ti vzorci.
Q
vsaka vsebina ki je v njih te omejuje, omejuje tvojo svobodo

ozaveščanje je pač čiščenje vzorcev, spreminjanje njih v vakuum, ali bolje eter, kjer potem energija teče brez upora.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #23 - 01.09.2002 at 21:39:33
 
ana wrote on 01.09.2002 at 13:57:53:
Vendar pa vedi (moje mnenje), da moje intime (del mojega notranjega življenja), kar moja vera je, ne moreš enačiti z mojim pokvarjenim avtom.


No, ana, saj se le razumela nisva, ali pa sem se spet malo bolj nerodno izrazil. Saj nisem mislil na tvojo intimo ali na tvojo vero, ampak na razlago pomena prav konkretnega svetopisemskega besedila kot je napisano. Pač sem poudaril, da ima tu prednost strokovnost za to področje, kot ima mehanikova strokovnost prednost pri avtomobilu. To je pa tudi vse. In če sem nekje strokovnjak, si lastim strokovnjaško pravico za tisto področje. Se zdaj razumeva? Torej nič o intimi ali osebni veri nisem primerjal za avtom. Šlo je za svetopisemsko besedilo.

ana wrote on 01.09.2002 at 13:57:53:
Ali ne bi bilo bolje za oba, da sočloveku samo pomagaš uglasiti sprejemnik in da se nato sočlovek mora zanesti nase?


Seveda bi bilo bolje za oba to. Tudi takoj bi ti to naredil, če bi zmogel in znal, saj bi te s tem gotovo najbolj osrečil. Toda jaz sem le omejen človek. Vendar je pravilno razumevanje božje govorice vedno problem. Problem se začne že pri sprejetju božjega nagovora: pojavi se vprašanje, ali res govori Bog, ali je to mogoče Satan, ki me hoče zavesti, ali gre zgolj za nedoločene prisluhe, ki se rojevajo v moji blodni notranjosti. Tako se dogaja vsaj meni in mnogim, ki jih poznam. Se pa strinjam, da nam Bog lahko govori tudi individualno, ne le po svojih poslancih, toda njegovo celovito razodetje je zbrano in zaključeno v svetopisemskih knjigah.

In govorila sva o pisani božji besedi, ki je zbrana v kanoničnih svetopisemskih knjigah. Za to pa je potrebno študirati, da jo znamo pojasnjevati. In to je božja beseda, ki je zanesljivo namenjena nam in je zanesljivo božja. Zato jaz dajem prednost poročilom Sv. pisma pred tistim, kar mogoče neposredno slišim od Boga, dokler nisem prepričan, da je ta beseda zares prišla od Boga. Zadeve niso tako preproste. Z zapisom zadnje besede uradnega Svetega pisma se je redno razodetje Boga človeku v celoti končalo. To je Jezus jasno povedal in nas svaril pred krivimi preroki, ki se bodo izdajali za Božjega sina in delali velika znamenja, da bi nas zavedli. Povedal je izrecno, da je z Njegovim vnebohodom končano razodevanje na zemlji, nadaljuje se življenje Cerkve po veri v pričakovanju konca časov. Potem sledi le še življenje po tem, kar zahtevajo Jezusova navodila v Sv. pismu. In v zmoti bi bil nekdo, ki bi si mislil, da je dovolj samo prisluhniti vase, pa boš tako vse slišal, kar mora pravi vernik v pravega Boga vedeti. Ne, to ne zadošča. Riziko je tako velik, da na ta način človek lahko celo izgubi sleherno ustrezno versko orientacijo, ki bi ga privedla tja, za kamor smo rojeni, namreč v božje naročje, v raj, med zveličane. Torej je za razumevanje božjega razodetja nujno potreben strokovnjak, kot je potreben strokovnjak za izdelavo in popravilo avtomobila. Gre le za strokovnjaka za čisto drugo področje, obenem pa za strokovnjaka, ki ga poleg potrebnega študija nekako osebno pokliče v to službo Kristus. Malo razmisli o tem. Pa še kaj vprašaj, sem vsem na voljo.

Lep pozdrav tebi in vsem, ki to berete!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #24 - 01.09.2002 at 21:53:23
 
gape wrote on 01.09.2002 at 16:19:05:
vsaka vsebina ki je v njih te omejuje, omejuje tvojo svobodo


Mhm, zelo površno gledano. Vsebina je potrebna, le ustrezna mora biti. Tu se pač ne strinjava. In ne vidim, v čemu bi ustrezna vsebina mojih mislenih vzorcev jemala meni svobodo, če pa je to zame edino naravno, da imam določeno vsebino v vzorcih. To je čisto preprosto spoznanje prihologije že stoletja. Ali pa ti poznaš mogoče kakšno drugačno psihologijo človeka, ki meni ni znana?

gape wrote on 01.09.2002 at 16:19:05:
ozaveščanje je pač čiščenje vzorcev, spreminjanje njih v vakuum, ali bolje eter, kjer potem energija teče brez upora.


Zelo si se tehnično izrazil. Tudi razumeva se. Toda povej mi kakršen koli racionalen smisel, zakaj bi ravno moral biti vakuum tam, kjer je prirojeno, da v normalnem človeku naj ne bi bil vakuum. Ozaveščanje ni čiščenje, ampak prečiščevanje vzorcev od motečih "smeti". Tako daleč pa lahko prideva skupaj. Mar nisi, vsaj tak občutek imam, pozabil na človekovo duhovno podstat, kar ga sploh dela človeka? Kakšen vakuum, kakšen eter, kakšna energija?... Pa saj to so fizikalni pojmi, človek je pa predvsem duhovno bitje, potem šele tvarno. Eno in drugo je združeno v harmonično celoto, pa zato takoj zapademo v napako, čim pozabimo na duhovne vsebine človeka. V tej tvoji zgradbi čoveka manjka nekaj bistvenega. Tako mislim. Naredil si zgolj tvarnega človeka, ki v realnosti ne obstaja.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #25 - 01.09.2002 at 22:07:24
 
Šele zdaj sem zares opazil zanimivo radovednost naše Amstel.

Re: Cerkev slaba ali ne???
« Reply #140 on: Aug 28th, 2002, 1:13pm »  
Quote:
Zanima me mnenje, ki ste si ga ustvarili o Vidi Žabot in o njeni osebni in neposredni izkušnji z institucijo RKC? Quote:


V Vidi Žebot vidim predvsem močno ženo, ki se hoče najti. Je zelo inteligentna in tudi prijetna kot osebnost. Na žalost pa je strahovito naivna. Toliko se prepustiti takšnim medijem, kot so naši, zna biti zanjo na koncu mnogo predrago. Zares draga postaja ta njena emancipacija že sedaj, kot kaže. Pa nima zveze to s tem, da je izstopila. Prav je naredila, edino prav, če ji ni bilo za zdržat v samostanu. Pri tem ji samo želim, da bi našla srečo, ki je očitno v samostanski skupnosti ni mogla najti. Seveda sem pa prepričan, da samo zaradi tega Boga ne bo zgubila, Bog jo ima še kar naprej prav tako rad kot prej. Navsezadnje, pa saj deluje krščansko. Naivnost je pa osebnostna napaka, to ne sodi v kategorijo greha. Je pa lahko kljub temu zelo draga.

Toliko za te od Samsona!

lepo te pozdravljam, Amstel! Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #26 - 02.09.2002 at 00:09:04
 
Samson zdravo.

V ponedeljek bom prebral vse poste tega topica - zelo pozorno.

rad bi pa pojasnilo iz tvoje strani na tri moja vprašanja:

1. Ko me pot zaradi hobija vodi večkrat tudi k poročnim in krstnim, itd, itd,.... mašam vidim, da mladine preprosto NI v cerkvah. Velika večina, 90%, nad 60 let stara. ZAKAJ?

2. Zadnjič mi je duhovnik, ki je dal dovoljenje???!!! za krstitev v drugi župniji rekel, da jaz kot nekrščen nimam pojma o predajanju ljubezni sinu. Sem dobesedno popizdil a jezo kulturno zadržal v sebi. ZAKAJ TAKO?

3. Zakaj večina župnikov, s katerimi imam občasen stik, ne daje roke ob srečanju?

Mislim....ne moti me religija, pač vsak ima svojo religijo. Moti me predvsem odnos duhovnikov do same religije v odnosu do "nevernih v rimskokatoliško cerkev". Opažam, da duhovniki mnogo stvari delajo drugače kot jim to narekuje vera.

Doživel sem dve poroki pri istem župniku v roku enega leta.

1. Prvi par ni hodil v cerkvo in je cerkveni obred opravil, ker je tradicija družine zahtevala to. Normalno se je ob izhodu iz cerkve metalo riž. Župnik je popizdil rekoč, da se obmetavajo z hrano in s tem kažejo slab odnos do največje dobrine.

2. Drugi par je bil pa redno pri maši vsako nedeljo. Res. pravi verniki. Enako se je ob izhodu metalo riž. z začudenjem sem opazoval, kako je tudi sam vrgel pest riža in se skupaj z njimi veselil dogodka. Popolnoma druga slika istega župnika.

Pa ne sedaj to razlagat kao obstajajo izjeme, ker je tako cela cerkev kot ustanova sestavljena iz duhovnikov ena sama izjema. Rimskokatoliška cerkev in Vatikan kot država v državi Italiji je najbogatejša država na svetu. In skoraj ne morem verjeti, da se kjub kršanskem nauku ob velikih vsotah denarja nekateri, ki operirajo s tem denarjem, tam pa tam ne pokleknejo ali klecnejo. Enako velja za spolnost. VSI smo iz krvi in kože. To je dejstvo.

Spoštujem vsako vero. Zato te sprašujem kot laik, kot nekdo, ki si želi odgovore.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #27 - 02.09.2002 at 07:03:56
 
živijo Borut!

Naj ti malo pokomentiram dejstvo, da v cerkvah ni veliko mladih. To ne bo najbolj držalo. V Ljubljani, sredi tedna je v celotni prestolnici edino ena oseba sposobna privabiti za tri polne kinodvorane mladih. To je pater docent ddr. Kristjan Gostečnik, Frančiškan pri katerem je cerkev tako nabito polna, da se lahko samo še stoji. Seveda si tudi ti prisrčno vabljen, da začitiš ta mladostni utrip Cerkve in izjemno toplo in osebno pridigo ddr. Gostečnika. Menimm, da omenjenemu duhovniku uspe nafilati cerkev poredvsem zaradi pristopa in vsebinskih lastnosti svojih pridig. Poznam še kar nekaj (predvsem študentskih duhovnikov), ki jim to uspe brez problema. Poznam pa (žal) tudi take, kakršne navajaš ti  Sad
Dejstvo o sredinih študentskih mašah (19:00 pri Frančiškanih na Prešercu) pa ostane in prepričan sem, da imamo mladi več od maše, katero vodi doktor teologije in psihologije, kot pa posedanje s steklenico in jointom na spomeniku, 20 metrov stran!
LP in mir z vami!
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #28 - 02.09.2002 at 08:37:19
 
Pozdravljen, Borut!
Hvala, da si se obrnil name. Mislim, da ti je zelo dobro odgovoril že kolega pirx_, v celoti potrjujem njegove besede, ko da bi jih sam napisal. Nekako podobno bi ti napisal jaz, le da ne bi bil mogoče tako tako konkreten kot je on v primeri z dr. Gostečnikom. Dodam naj le še to, da zares mladi čedalje bolj obiskujejo cerkve. Jaz sem veliko po cerkvah in to vem. Na Brezjan, npr., je  celo ob delavniki pogosto več mladih kot starih, da ne govorim o pogostnih shodih mladine na Brezjah, ki so množično obiskani.

Napake v Cerkvi na žalost so. Poznam tudi lik župnika, kot si ga ti opisal, na žalost. In to zelo blizu. Pa kaj čmo, tako je. Vendar to ne pomeni, da je pa zato kar vsa Cerkev ferdamana. Daleč od tega.

Lep pozdrav

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #29 - 02.09.2002 at 09:57:47
 
Ne vem, kam naj to vprasanje stlacim, da bo pristalo v primerni temi, pa bom kar tukaj vprasala.

Zanima me kaksno je uradno mnenje katoliske cerkve o prenaseljenosti po svetu?

In kaksno resitev prakticirajo v tem primeru pri problemih, ki se ticejo varovanja okolja in varovanja ogrozenih zivali zaradi prenaseljenosti ljudi?

Hvala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5