Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 19874 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #30 - 02.09.2002 at 11:27:36
 
Samson wrote on 01.09.2002 at 21:39:33:
Tudi takoj bi ti to naredil, če bi zmogel in znal, saj bi te s tem gotovo najbolj osrečil


lej, Samson, globoko spoštujem tvojo vero in tvoje znanje in poznavanje božjih besedil, ki jih je napisala človeška roka. Z vsem spoštovanjem do tebe in tvojega znanja pa si ne želim, da bi mi ti štelal moj razglašeni sprejemnik. Niti najmanj. To prepuščam Bogu. Če uporabim to ime. Ker imen je veliko, a niti eno ga v vsej polnosti ne označuje. Brezmejno zaupam Njemu in ne ljudem (kajti čisto vsi smo razštelani, eni bolj, drugi manj), kljub temu, da smatrajo, da razumejo besedila, pisana s človeško roko. In v začetku je bilo Eno. Iz njega vse izhaja in kar od njega prihaja, ni brez razloga in naj bi se ne obsojalo. Ker kdor zares veruje tisto Eno, potem ga nič 'slabega', niti Satan,  v njegovi okolici ne moti, ker ve, da je vse z razlogom. Če mi, ljudje, tega ne razumemo in ne sprejemamo, samo pomeni, da smo zelo zelo daleč od Njega.

Bolje je zaupati s srcem kot verjeti pisani besedi.

pa seveda, to je moje prepričanje, ki je seveda drugačno od tvojega.
Kar pa zame ne pomeni, da ima kdorkoli napačnega.

a veš, saj rada berem razlage in tvoja pojasnila. Nekaj me pa moti. To je seveda samo moje mnenje, kako jaz gledam na to in ne pišem ti tega zato, da bi bil prizadet, ampak samo kot povratno informacijo glede na tvoje pisanje. Pišeš tako, kot da je treba tvoje pisanje vzeti kot čisto zlato in edino resnično veljavno. Ampak jaz tvoje pisanje vzamem samo kot tvoj pogled na neko stvar in se pač s tem zavedam, da imamo na iste stvari v življenju različne poglede. To mi sploh ne pomeni, da bom zaradi tvojega pisanja spremenila svoja osebna stališča, čeprav, moram ti priznati, v meni ni nič dokončnega in mnenja skozi življenje menjam glede na življenjske izkušnje. Ne menjam jih zaradi besed drugih ljudi.

Tukaj bi navedla še en dogodek z Jehovimi pričami. Stalno so mi pred leti težili na vratih, pa smo malo poklepetali itd. Saj veš, kaj počnejo: sveto pismo poznajo na pamet in te futrajo z njim. Vsak drug stavek je navedba iz svetega pisma. In ko sem jin rekla, da ne maram, da mi težijo in zvonijo na vratih, mi je moški rekel: Veste, v svetem pismu je zapisano. Pojdite od vrat do vrat in oznanjujte božjo besedo...

No, sem rekla, na katerem mestu svetega pisma pa piše, da zvonite z električnimi zvonci na vratih?

od takrat mam gmah pred njimi


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #31 - 02.09.2002 at 12:22:48
 
Me prav veseli, da smo se s pomočjo samsona začel pogovarjat o cerkvi v kompletu. 0 tem, kako prit do osebne religiozno izkustva skoz občestvo. Da smo presegli tisto, da nauk je ok, le cerkev je bad. Da smo prišli do spoznanja, da je  je RKC = njen nauk, da nauka brez občestva, skoz katerega se bog razodeva, ne more bit in da je brez veze, da skušamo magari samsonu dopovedat, da bi blo zanjga boljš, da bi boga loču od cerkve, če bi hotu dejansko do enega popolnega razsvetljenja prit.

Zadnjič je na eni okrogli mizi en filozof reku, da krščanstvo  za razliko od večini drugih religij utemljeno na svetih tekstih, ki so v bistvu družbena zaveza (stara pa nova).  Za razliko npr, od npr. budizma, ki  svetih spisov sploh nima in nagovarja posmeznika neposredno, kot neke vrste psihološki priročnik. V krščanstu se zato ne da cerkve razpustit, nauka pa osebno prakticirat. Je treba, tko kot je f. niče naredu, najprej boga za mrtvega razglasit, pa pol na  ateizmu nove religiozne zaveze gradit. Nekaj takih poskusov spolšnih družbenih zavez  smo v prejšnjem stoletju že imel (nacizem, komunizem), ki pa  so vsi propdal. RKC se je preživela. Po moje ne zarad svojega pragmatizma (ta jo je zmeraj kompromitrial, tud današnji  rodetov jo), ampak prav zarad svoje v svetih spisih poudarjene občestvenosti, v kateri ma, kot zgleda,  tolk močno psihološko podlago tud za osebno rabo posameznnika, da jo tud neoliberalni induvidulaizem ne more prit do živga ( in s katerim hoče rode pragmatično dilat, ob čemer se nekaterim, ki na cerkvi samo funkcijo varuha čistosti nauka vidjo,  želodec obrača).

Zadnje čase se mi je začel, svitat zakaj je cerkev tako 'trdovratna'. Ker liberlizem temelji na eni  predpostavki, da smo v bistvu induvidalna bitja s svojimi individualnimi čustvi (med katerimi je tud religiozno), ki so naša zasebna last. Noben se nima pravice v njih vtikat, država jih je dolžna ščitit, posameznik pa mu jih je v zameno  za njihovo nedotakljivost dovoljeno navzven izražat le kot interes, pa naj bo to materilani (ekonomski) al pa duhovni (religiozni), za vse  pa velja, da se srečujejo na čim manj relugiranem trgu, kjer zamagujejo pač  boljši in močnejši. Religiozna zaverovanost v svobodni trg  je bil že od francoske revolucije pa ameriške ustanovne  en ideal demokratčne družbe, za katero je blo pa treba preveč žrtvovat in katera ni mogla človekove duhovne potrebe pokrit. Fašizem pa nacizem, ki sta  hotla to anarhično religiozno dimenzijo občestva pod nadzor svojih ideologov (lenin, stalin, hitler) spravit pa posmezniku v tem smislu čustva dovolt neposredno kanalizirat (kult čaščenja vladarja kot boga in države kot občestva), sta se morala same vase zrušit. Zakaj? Ker v kopiranju univerzalnosti cerkevenga občestva nista uspela posameznikovo psihološko potrebo po univrezalni ljubezni  vkomponirat, amapak sta temeljila na utemljevanju  skupnosti kot ločevanju, na sovraštvu do drugih, najprej od manjših (židov), potem narodov. Oba sta se hranila na ustvarjanju sovražnikov in zavojevanju, to pa ju je tud uničlo, preden sta se svetu uspela univerzalno uturit. Se tud nikol ne bi mogla, ker to ni mogu bit njihov cilj, ker sovraštvo ne more bit univerzalno, mora ves čas nekoga za sovražit ustvarjat. Univerzalna cerkev, božje kraljestvo na zemlji, pa je cerkvenemu občestvu tkorekoč naravni cilj, uskaljen s človekovo temeljno pihološko potrebo po medsebojni  ljubezni, v religioznem/univerzalnem smislu ljubeznu do boga, ki se na zemljekem nivoju odraža v ljubezni drug do drugegain stvarstva naspoh. V principu ne sme in ne more bit nč izven. Ne moreš rečt, jesm sm boga najdu v seb, zate me pa nč ne briga: al ti tud, al pa tud jest ne do konca pa brez ostanka. Mistično doživetje enosti z bogom v ptricipu ni totalno, če se ne zgodi čez občestvo kot celoto.

To se že bolj  ujema z  enim neoliberlanim globalistinim  pogledom na svet, v katerem se neoliberlni glasniki (v političnem smislu so tu tud konzervatici, v ekonomskem pa so v sinergiji tud  korporacije ne glede na medsebojno kao konkernco), gradijo na tej naši temeljni psihološki  izkušnji enosti. Univezalizem cerkvenega občestva je stal za poskusi ohranitve rimskega imperija, za združevanjem evrope karle velikega, za enotno srednjeveško evropsko duhovno omiko, za španskim in drugmi kollonilzmi, skoz protetstantsko etiko pa tud za kapitalizmom skoz vse  njegove faze, tud neoliberalizmom. Ekonomski globalizem bi bil lahko bila materialna  podstat univerzalnega cerkvenega občestva, če se v duhu ekumenizma razklana cerkev združi.  Skušnjava cerkve, da se znebi svojega mučne materialne funkcije in se naslon le še na duhovni temelj, ni bla še nikol v zgodovini tako blizu kot je danes.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #32 - 02.09.2002 at 12:23:15
 
Zato je tud za razumet, da bi  marsikdo od nas, ki je vzgojen v  zahodni krščanski tradaiciji, pa  izven cerkvenega občestva, to na osebnem nivoju kar po bližnjici naredu. Zadovolju to svojo temljno psihološko potebo po ubčutenju enosti kar 'v prazno', tko kot na vzhodu, ampak tukaj, znotraj materialnih blagodeti  naše civilizacije, ne da bi bil za to komu od občestva 'bil kaj dolžan', bil sodgovoren tud za občutenje enosti drugega, ker se ta spričo globalistične logike  kar predpostavlja. Ker po moje zmotno ohranjamo tud liberalistično mislenost, da je posameznikovo religiozno doživetje univerzalne enosti njegovo notranje  čustveno izkustvo, v katerega se nihče nima pravice vtikat. Tud mati v otrokovo ne. Vsa naša materialna podstat pa  je postala skoz tehnologijo pa zapleteno družbeno organizacijo torekoč družbene narave, svobodni trg je že od zadavnja romatična fikcija (finačne trgi so postali virtualna zadeva), vse naše misli so že zdavnaj reprodukcije zunanjih vizualnih in drugih sistematičnih obdelav (mediji  in kumunikacijska tehnologija), naša čustva pa le ponotranjen občutek teh družbenih pomenov (vezani na stasusne in modne driektive, zakodirane v zamkah inlogotiph). Na vsem tem pa še kar naprej gradimo kult lastne indivulanosti, na podlagi katere se kao svobodno pa  na lastnih uvidov gremo duhovnost. Da je ta kult lastne induvidualnosti pa svobode lari-fari, so vedeli že stari judje, ko so so rajši zaupali božjemu razodetju na kamnitih ploščah z zapovedmi 'od zunaj' kot pa lastni neposredni božji izkušnji. Religija kot oblika duhovnosti   je trancedentiran družben odnos, družben dogovor, in cerkev je tolk fer, da tega ne skriva.  Da tistim, ki to uvidijo, to tud prizna, pa hkrat reče: 'jebi ga, smo pred bogom, tem skupnim idealom,  vsi grešniki', ker skupnega idela vsak posameznik skoz sebe ne more do konca izživet. Razen, ko bomo dosegli 'raj na zemlji' v celot tud na zemeljskem, magari (čeprav za nekatere predvsem) materialnem  nivoju. Se najdejo tud preroki v RKC, ki bi ta raj že zdaj pa tukaj razglasli. Ti  so pa v bistvu dost podobni tistim novodobnim neoliberlanim neučankancem, ki hočmo gobalistični filing duhovno pokrit pa boga mimo  konkernega občestva najt. Se nam je pa res začel mudit, zakaj bi drug do drugega zamero gojil?  Cerkvi  počasnost pa neposluha za posmeznika po mojem ni za zamerit, ne vem, tega se jest ne bi več z gotovostjo  upal trdit. Ne verjamem, da se je z družemnimi pomeni in vsebinami, ki jih na svojih astralnih pa mentralnih nivojih koristmo, možno samo na individualnem/psihičnem  nivoju odrešit. Ne more bit z enim v duhu dokončno samo kot posameznik, ker 'duh' je pom moje tisto, kar smo   razvili samo drug zarad drugega pa drug z zdrugim, skoz svojo družbenost pa družabnost. Prej smo bli kar eno, brez posredovanja skupnega duha. Do storitve 'izvirnega greha', do 'sadu spoznanja', 'izgona iz raja' al kdaj.  In mal poenostavljeno  sklepamo, da ko bomo na zemlji spet ustvarli raj, ko bomo uničl družbenega duha v seb (ego?), al pa po drugi skrajnosti: da bomo  svojega uturili vsem drugim. Ne vem, jest bi včasih res bolj zaupal cerkvi v smsilu varuha 'duha' občestva, kot pa posameznikom v njej al pa izven nje, ne glede na njihovo 'individualno' stopnjo zlitosti z bogom.  

Sem mal spet našpekuliral pa nateroetiziral, ampak se tudi vi odprl tokl stvari, da se skor ne morem ustavit. Upam, da je tud tle kaj skupnega duha not.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #33 - 02.09.2002 at 14:15:43
 
ana wrote on 02.09.2002 at 11:27:36:
Bolje je zaupati s srcem kot verjeti pisani besedi.


Ana, hvala za tole.

Ravno včeraj sem razmišlaja o tem.
Pa tule vprašam, kaj mislite.
Namreč, koliko vernih ljudi, čuti Boga v srcu? In ali je možno, da kdor ga ne čuti, se zato naslanja na pisane besede? In kdor ga čuti, ne rabi pisanih besed?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #34 - 07.09.2002 at 22:05:28
 
gape wrote on 31.08.2002 at 12:07:38:
zakaj govoriš o svojem bogu, s tem avtomatsko priznavaš da vi mate svojga, mi pa svojga - drugega. pa ni res, samo en je, samo drugač mu rečemo.
a bi lahko reku : 'srečujemo z Bogom'
takoj bi manj delil ljudi na nas (sebe) in druge


No, gape, saj včasih se vendarle v mnogočem strinjava. Nisva si tako narazen ne, kot bi kdo mislil. Pač se mnenja krešejo, in ker to jemljeva kot nekaj normalnega, skozi to kresanje vedno bolj rasteva v spoznavanju bolj celovite resnice, za čemer vendar oba tako vztrajno stremiva.

Ne morem ti na vse odgovoriti, ker pač niti ne utegnem, niti v večji formi nisem trenutno. RAd bi pa ti pojasnil rabo izraza "moj", "naš" tako, da ga boš mogoče nekako dojel tudi z mojega vidika. Nikoli, kadar rečem moj Bog ali naš Bog, nočem s tem reči, da gre za posebnega mojega ali našega Boga, saj sem že večkrat povedal, da je Bog eden za vse ljudi, in je torej skupen Bog, da pa je ta Bog oseba, torej osebni Bog, in ga prav zato lahko doživljam zelo od blizu, prav na TI. In zato, ko rečem moj Bog ali naš Bog, hočem predvsem poudariti svoje pojmovanje tega našega skupnega Boga, ali naše - torej naše skupine, skupnosti - pojmovanje tega Boga, ki je sicer Bog vseh ljudi. Torej si s tem ne lastim Boga ali ga delam drugačnega oziroma nekako hočem reči, da je več različnih "bogov" - kar mi ti zanesljivo ne bi verjel. ampak poudarjam predvsem Boga v mojem osebnem srečanju, ki pa je zanesljivo isti Bog, kot ga srečuješ ti v svojih osebnih srečanjih z Njim. Tako je to. Zadovoljen?

Prisrčen pozdrav!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #35 - 08.09.2002 at 15:00:09
 
SAMSONU:

Imam eno vprasanje.Nevem ce ste se o tem ze kje pogovarjali.

Upam da nisem napacno informiran ampak zakaj krscanska vera dopusca ubijanje (jesti) zivali. Ali zato ker, da zivali nimajo duse ?

Kaj pa je torej dusa za krscanstvo ? Ali ni to nekaksna "iskra" zivljenja, nekaj zaradi cesar sploh lahko zivimo, cutimo...torej del nas ki ni fizicne narave ?

Ali zivali tega nimajo ?

Se ne strinjam da nimajo. Prav tako jim v oceh prepoznas strah, zalost, radost....kaj je tisto kar jim vse to daje ?...ali ni prav "nefizicni" del zivali tisti zaradi cesar niso samo meso ampak ZIVIJO ?

Prosil bi za pojasnilo.


LP

MIND

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #36 - 08.09.2002 at 18:30:17
 
Quote:
Upam da nisem napacno informiran ampak zakaj krscanska vera dopusca ubijanje (jesti) zivali. Ali zato ker, da zivali nimajo duse ?  


Zato, ker se je tudi Jezus pri "veliki" večerji mastil z jagnje-tino.

Tako pač piše v svetem pismu, če pa se je ali ni.....bog ve...

Čeprav po drugi strani pišejo, da je bil Jezus, Esen, ki bi naj bili vegetarijanci.

Tako, da tudi meni ni jasno.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #37 - 09.09.2002 at 09:18:04
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #38 - 24.12.2002 at 20:03:29
 
Cerkev slaba, ali ne?  ??? Hm...

Prepisano iz Letnega almanaha župnije Videm...

Polnost življenja
Profesor filozofije je stal pred razredom. Pred seboj je imel nekaj stvari. Ko se je pouk začel, je brez besed vzel velik, prazen kozarec od majoneze. Napolnil ga je z večjimi kamni, premera približno 5 cm. Vprašal je študente, ali je kozarec poln. Strinjali so se. Profesor je vzel posodo z manjšimi kamenčki, in jo zvrnil v kozarec. Narahlo ga je pretresel. Kamenčki so se seveda skotalili v prazne prostore med kamni, ki so že bili v kozarcu. Potem je ponovno vprašal študente, ali je kozarec poln. Zasmejali so se in se strinjali. Profesor je z mize pobral škatlo z drobnim peskom in ga stresel v kozarec. Seveda je pesek zapolnil vse prostorčke, ki so še bili na voljo. "Zdaj." je rekel profesor, "želim, da spoznate, da je to vaše življenje. Veliki kamni so pomembne stvari - vaša družina, vaš partner, vaše zdravje, vaši otroci, vaši prijatelji - stvari, ki ostanejo, tudi če je vse drugo izgubljeno. Vaše življenje je še vedno polno. Manjši kamenčki so druge stvari, ki štejejo. Kot vaša služba, vaša hiša, vaš avto... Pesek je vse ostalo. Manjše stvari. Če date v kozarec najprej pesek, potem v njem ni prostora za manjše ali večje kamne. Isto velja za vaše življenje. Če porabite ves svoj čas in energijo za majhne stvari, nikoli ne boste imeli prostora za stvari, ki so za vas resnično pomembne. Bodite pozorni na stvari, ki so odlučojoče za vašo srečo. Igrajte se s svojimi otroki, vzemite si čas in skrbite za svoje zdravje, peljite partnerja na sprehod, na ples, poveselite se s prijatelji. Vedno bo še dovolj časa za delo, molitev. Najprej poskrbite za kamne - za stvari ki resnično štejejo. Postavite si prioritete. Vse ostalo je samo pesek."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #39 - 24.12.2002 at 20:29:07
 
N. wrote on 30.11.2002 at 23:27:09:
Amstel,

upam, da me ne boš spet narobe razumela. Ti že kar vnaprej povem, da nimam nič proti tebi.

Glede tvojega prepisa iz knjige...

Kaj ti bo? Mislim, kaj boš z njo počela? Hočem reči, da same brane besede, katerekoli brane besede, ne pomenijo nič. Mogoče kakšen občutek, kakšna prebuditev želje, ampak to ni to.
Edino kar daje težo vsemu povedanemu, je to, kar je povedano. Iz tebe.

Samonekdo – kakšno je torej tvoje mnenje glede cerkev – slaba ali ne?

In upam, da me nisi (spet) narobe razumela… Ti že kar vnaprej povem, da nimam nič proti tebi. Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #40 - 24.12.2002 at 23:50:30
 
Mogoče bi najprej, torej preden poskušamo odgovoriti na vprašanje iz topica, morali definirati besedico "SLABO"?  Grin

Kaj je zate dobro in kaj slabo? Če je zate nekaj dobro, je nujno, da je tudi zame??? In obratno.

Zdi se mi, da je odgovor na dlani.  Wink

Če je danes nekaj zame dobro, bo nujno tako tudi jutri? Ali pa bo to jutri nemara že slabo?

Opala. Tukaj bi bilo pa že spet potrebno postaviti novo definicijo!

Tistega, ki ne živi v času, bo zanimalo KAJ JE DANES IN KAJ JUTRI. Hehe.

Saj želimo vsestranski odgovor, torej tak, ki bo zadovoljil vsakogar, kajne? Wink

Pa sploh obstaja? Ja.
Ampak najprej moramo najti zadovoljive odgovore na zelo preprosta (osnovna) vprašanja...

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #41 - 25.12.2002 at 09:03:20
 
N. wrote on 24.12.2002 at 20:03:29:
Cerkev slaba, ali ne?  ??? Hm...

Prepisano iz Letnega almanaha župnije Videm...

Polnost življenja
Profesor filozofije je stal pred razredom. Pred seboj je imel nekaj stvari. Ko se je pouk začel, je brez besed vzel velik, prazen kozarec od majoneze. Napolnil ga je z večjimi kamni, premera približno 5 cm. Vprašal je študente, ali je kozarec poln. Strinjali so se. Profesor je vzel posodo z manjšimi kamenčki, in jo zvrnil v kozarec. Narahlo ga je pretresel. Kamenčki so se seveda skotalili v prazne prostore med kamni, ki so že bili v kozarcu. Potem je ponovno vprašal študente, ali je kozarec poln. Zasmejali so se in se strinjali. Profesor je z mize pobral škatlo z drobnim peskom in ga stresel v kozarec. Seveda je pesek zapolnil vse prostorčke, ki so še bili na voljo. "Zdaj." je rekel profesor, "želim, da spoznate, da je to vaše življenje. Veliki kamni so pomembne stvari - vaša družina, vaš partner, vaše zdravje, vaši otroci, vaši prijatelji - stvari, ki ostanejo, tudi če je vse drugo izgubljeno. Vaše življenje je še vedno polno. Manjši kamenčki so druge stvari, ki štejejo. Kot vaša služba, vaša hiša, vaš avto... Pesek je vse ostalo. Manjše stvari. Če date v kozarec najprej pesek, potem v njem ni prostora za manjše ali večje kamne. Isto velja za vaše življenje. Če porabite ves svoj čas in energijo za majhne stvari, nikoli ne boste imeli prostora za stvari, ki so za vas resnično pomembne. Bodite pozorni na stvari, ki so odlučojoče za vašo srečo. Igrajte se s svojimi otroki, vzemite si čas in skrbite za svoje zdravje, peljite partnerja na sprehod, na ples, poveselite se s prijatelji. Vedno bo še dovolj časa za delo, molitev. Najprej poskrbite za kamne - za stvari ki resnično štejejo. Postavite si prioritete. Vse ostalo je samo pesek."


he he - ta zgodba je bila z moje strani objavljena na forumu pred nekaj tedni (zgodba za lepši dan), poznam jo pa že leto ali dve. Pozabila si na konec, draga Samonekdo, ki ga v Letnem almanahu niso objavili, glasi se pa takole:


Toda potem ...
Nek študent je vzel kozarec, za katerega so se že prej študenje in profesor strinjali, da je poln, in zlil vanj kozarec piva. Pivo je zapolnilo še vse ostale prostorčke in resnično napolnilo kozarec.

Nauk te zgodbe je: vseeno kako polno je vaše življenje, vedno je prostora še za kozarec piva.



aja, da ne pozabim: Ana je lepo ime, kenede? Ker si ga izbrala za svojo hčerko...

vem, da zveni to malo zlobno, a pred dnevi se na to temo nisem hotela oglasiti, ker nisem hotela podpihovati prepirov in prepucavanj, kdo ima bolj prav in kdo ima manj prav. Me je pa tvoja izjava (da je Ana lepo ime in da je tako ime tvoji hčerki) fajn dregnilo v nos. Popolnoma nič se ni skladalo s tistim, kar si drugače pisala v tistem dooolgem pisanju...  Grin


Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #42 - 25.12.2002 at 12:16:00
 
to si dobr reku ixtlan

a je cerkev slaba tukaj in zdaj
je verjetno razčino od
ali je cerkev bila slaba

ker bila je, to je neizpodbitno dejstvo, kar je ljudi naučila, bi jih lahko naučila na lažji način, če je že imela namero nas kej naučit. če te namere ni imela in je imela namero samo v pobeblenju ljudi, pol pa itak.

zdej mogoče bi vprašanje iz subjecta človk moral zastavit tako:
ali bi cerkev lahko naredila več dobrega?
sej če bi nardila več dobrega bi bla avtomatsko manj slaba.

morm pa rečt da se je ta topic začel ker sem se resno spraševal: ali je cerkev na naši strani, cerkev kot celota?
bi lahko reku a je bolj slaba kot dobra?
predvsem me je najbolj motilo tisto kar smo precejkrat že izpostavili - zatiranje spolnost, zatiranje kreativnosti, zatiranje vseh nivjojev, kjer se človek sploh ima možnost napolniti z energijo in na njih rasti, seveda z izjemo prvega nivoja.

samson nam je več ali manj obrazložu te naše 'napačne poglede' ... žalostno dejstvo pa ostaja, v precej publkacijah vsaj tistih 'alternetivnih' ostaja zapisano da cerkev ljudem ne dela dobro, dobr neki dobrega tud, ampak premalo dobrega ... bi reku ... na vn zgleda dobro, na subtilnejših ravneh, pa se mi zdi da še vedno seje razdor med ljudmi ... sploh ker ljudje za te subtilnejše ravni sploh ne vedo, vedo pa šefeti v cerkvi in dajejo taka navodila dol po hierarhiji ... in tuki obstajata samo dve možnosti ... al se grejo teorijo zarote, ali pač so samo tolk neumni.

jest druge ne vidim.

edino seveda tisto, da imajo oni vsi prav (2000 + let) in se vsi ostali motijo (7000 + let).
t je še ena opcija, ki pa imho ne zdrži.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #43 - 25.12.2002 at 13:07:09
 
gape, pa zakaj bi se sploh ukvarjov s tem?

če ti je Cerkev všeč, hodiš tja
če ti ni, ne hodiš

as simple as that

PREPRIČEVATI koga samo na podlagi svojih izkušenj, da je nekaj dobro ali slabo, je precej nesmiselno... ja, to počne Cerkev... ampak, zakaj ti počneš ISTO, če ti PRAV TO tako zelo ni všeč? Tongue

Zakaj ne bi bil rajši zgled, zgledi vlečejo Wink

Lep božični dan in čimveč individualnosti vam želim!
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???2
Reply #44 - 25.12.2002 at 13:16:11
 
veš kako je ... z nečim se je treba ukvarjat

cerkev mi ni bla nevemkakozelo ušeč, pa sm hodu tja.
pol nism več hodu.
in zdej ne hodim v cerkev.

simple as that.

je pa tisto hojenje v cerkev in hojenje mojih staršev v cerkev ustvarilo v meni neke vzorce ki bi jih rad razumel.
nikogar ne prepričujem, sprašujem in povem svoje mnenje.

z lahkoto bi dal lep krasen zgled, bi bil ves čas tiho, ves čas v meditaciji.
kdo bi pa ta zgled opazu?
noben, razen mene in mojih najbližjih.
sej to je dost boš reku.
no jest sm se odloču za delovanje, katerega približujem nedelovanju.

drgač sm pa te (tvoje trenutne) dileme obrazložil že na začetku tega threada ... približno 14 strani nazaj, če sm bil nejasn, bom pa še mal obrazložu.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5