Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9105 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #30 - 05.09.2002 at 12:49:58
 
Devi wrote on 05.09.2002 at 12:31:54:
...kar obicajno kdo drugi dela ne pa jaz, z eno tiho poniznostjo v sebi se tega lotim, pa zeljo, da bi nekoga osrecila kar tako, ker bi rada.

Tako z osrecevanjem drugega osrecim tudi sebe.


Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #31 - 06.09.2002 at 09:58:31
 
Hm...imamo tukaj enega kandidata, ki je mogoce podvomil v mojo dobronamernost, al kako ...? Grin Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #32 - 06.09.2002 at 10:02:59
 
Podvomiš lahko v to le sama.
Grin
Meni je vseeno zakaj narediš kar narediš. To je tvoja odločitev, tvoje življenje... Grin

Jest sem samo pokazal na smer ... ven not, al not ven... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #33 - 06.09.2002 at 11:40:23
 
jest se z vsem tuki ne morem strnjat, je preveč zaklobasano, obe (vse) poti sta pravi, in iskanje boga v sebi in v drugih in v bogu ... več nebi ... ker ... eni egiči morjo to slišat, da sploh pomislijo na drugega.

Gru Gru wrote on 05.09.2002 at 11:48:17:
Eh tale je boljš napisu:

Predvsem se ne sprašuj o svojem smislu, ampak o smislu svojega bližnjega, pa boš imel svoj smisel. Sprašuj se ti o mojem smislu, da se bom jaz ta večer lepo počutil. Potem boš na nek način osmislil sebe. Iskati v lastnem okviru nek smisel, je kot z radirko radirati lastno črto. Iskati smisel in Boga v sebi je enako. Tudi nesmisel. Nesmisel v okviru smisla, ki ga ljudje pripisujejo temu. Nesmisel v okviru njihovega lastnega smisla, ker se ukvarjajo s seboj. Če pa ti nekoga drugega pomiriš z nečem, z dobrim namenom, je pa vsekakor smiselna meditacija.

Otroci, ki pridejo na igrišče takoj spoznavajo vso radost življenja. Ne razumem, zakaj je potrebna neka posebna filozofija ali meditacija za to. Torej skrbi, misli za druge, pa boš osmišljen. Osmišljanje samega sebe pa je katastrofa, ker z vso mero hočeš biti, pa sam sebe brišeš. Je popolni absurd. Saj ni nihče rojen zato, da bi sebi ne vem kaj predstavljal. Kaj bi ti sploh pomenilo, če bi sam sebi Boga predstavljal ali pa predsednika države. Ne vem v čem je smisel, da bi za vsako ceno hotel sebi predstavljati smiselni lik. Lahko si svetnik ali kakršen koli lik - pa vendar te nobeden od teh ne bo zadovoljil. Tudi Jezus je rekel, ko ga je prišel nekdo prosit za kruh okoli polnoči: "Na tukaj ga imaš, samo pojdi da mi boš dal mir, da bom jaz lahko spal." In vendar je naredil dobro, ker je en ziv dialog spustil v zivljenju.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #34 - 06.09.2002 at 13:42:51
 
Quote:
Torej skrbi, misli za druge, pa boš osmišljen. Osmišljanje samega sebe pa je katastrofa, ker z vso mero hočeš biti, pa sam sebe brišeš. Je popolni absurd.


Tako osmisljevanje prek drugih me res bolj spominja ne eno samozamotenje, ki vodi   samoodrekanju samopozabi pa kar je še tega. Na tak način se po moje  zadeva ne izidie.  Za razdajanjem samega sebe drugim morašnajprej sebe brez ostanka rad imet. Tle smo spet pri tisti dilemi, a se lahko navadiš samega sebe imet rad preko drugih. Po mojem lahko, če si se v seb zaplezal, pa rabiš eno občestvo, da se najnjga magari z eno nesebičnostjo nasloniš, da se pol prek njega nazaj sestaviš. Ampak v to so prej ko nje prisiljen tist, ki so sebe prej res pishično čist razcentriral. Name  deluje plehko pa prozorno, pa se k sreč v tem ne počutim domače.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #35 - 07.09.2002 at 12:02:18
 
Gru Gru wrote on 06.09.2002 at 10:02:59:
Podvomiš lahko v to le sama.
Grin
Meni je vseeno zakaj narediš kar narediš. To je tvoja odločitev, tvoje življenje... Grin

Jest sem samo pokazal na smer ... ven not, al not ven... Grin


Sem fejst razmislila, pa sem te razumela sele v postu o jezi (saj je bila tam navezava, a ne?)
Si imel prav. Se je blo za zamislit.
Temu je zdaj rece razsvetljeno samoljubje, menda Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3