Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1898 times)
S.
Guest




To naše potovanje
17.04.2001 at 10:35:09
 
Kaj je usoda? Je usoda le splet okoliščin?

Če obvladaš - znaš sprejet dogodke, jih načrtuješ - ali s tem sam določaš svojo usodo?

Ali so t.i. usodni dogodki samo v naših glavah 'usodni'? Je misel tista najbolj usodna?

Koliko si sami krojimo usodo (od takrat ko odrastemo)?    

Če ni naključij, a je potem samo usoda ???

So trenutki, ko mi je jasno..., potem pa, če slučajno hočem ujet trenutek, pobegne. Logično. Potem pa spet ??? Mogoče pa sploh ni tolko važno...

Ali nam je sploh namenjeno vedet?

A se vi tud to sprašujete kdaj, al sem jaz čisto od zadaj Sad?

O.K. Help me understand.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To naše potovanje
Reply #1 - 17.04.2001 at 11:07:03
 
usoda je pomoje tisto kar ti je namenjeno da se ti dogodi - tisto kar se imaš v tem življenju za navadt - napak za popravt iz prejšnjih življenj.

svojo usodo določaš z vsako odločitvijo, dogodki so ti namenjeni tvoj del pa je kako jih obrneš ali sebi v prid ali kontra sebi in s tem tudi vesolju seveda.

misel je najbolj usodna - ona kreira vse, pač tisti del ki je odvisen od tebe.

nam je namenjeno vedet, ampak vedenje zahteva veliko energije
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: To naše potovanje
Reply #2 - 17.04.2001 at 13:57:44
 
Usode pomoje ni. Je samo neskoncen, nedoumljiv RED. Ki ga ne moremo razUMet, vsaj z umom ne. Lahko prides samo v stanje, kjer vprasanje izgine, stanje kjer je VSE-V-REDu. Ne gre zato, da nam ni namenjeno vedet, gre zato da je Zivljenje tako veliko, neskoncno, nedoumljivo, da se lahko samo cudimo. In tako je verjetno najbolje. Drugace, bi se navelicali - po domace receno. Nikoli ne moras do konca spoznat - lahko se samo do konca igras, cudis. Noro.

Usoda pa je lahko recimo karma, neka omejitev, nek predpogoj iz preteklosti, ki te sili v dolocena dejanja.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: To na?e potovanje
Reply #3 - 24.04.2001 at 16:49:29
 
se na neki sem naletel v eni knjigi: Usoda je odvisna od ?irine na?e zavesti in od ni?esar drugega. Vedno imamo maximalno izbiro.

Torej ?vali z manj?o zavestjo nimajo izbere in za njih o?itno dr?i usoda, za (zavestne) ljudi pa ne. ?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: To naše potovanje
Reply #4 - 04.09.2002 at 06:52:07
 
Je neka pot po kateri gremo . Neka smer, ki nas vodi. Je pa čisto od nas odvisno v katero smer bomo šli in kakšne ovire bomo premagali, da dosežemo kar moramo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1