Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9104 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #15 - 29.08.2002 at 11:14:38
 
No prav, pa pustimo strokovnjake tam, kjer so, itak so sami sebi namen...
Maš prav Gape-tko kot vedno...bp-pa ti tudi. <že tvoj nik je podoben kot tisto, kar včasih napišejo zdravniki: "brez pripomb"-joke>...
Meni se zdi pa najhujše v lajfu ravno to, da žal nimamo vsi možnosti videti vseh unih lepot sveta...Mi ni hudo ne za hrano, pa ne za noben material, brez glasbe bi težko živela-priznam... Potovati po svetu je moja velika želja, ki pa žal očitno ne bo nikoli izpoljnena, četudi bi živela več življenj...
Benti, a ni to krivično?
Lep dan vsem skupaj!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #16 - 29.08.2002 at 11:42:09
 
Kaj zdaj jamraš, angel, v kašnem kontekstu? A bi se nam zdaj morala smilit, mi bi ti pa zato moral pomagat, da bi se šla potepat po svetu?

Glej, kaj sem ti hotu v prejšnjem postu sporočit: če je to res v teb, boš šla. Kakorkoli, če ne drgač, bo svet prišel k teb. Na en način ga boš  že zaobjela. Saj ne moreš  v naprej vedet, skoz kakšno formo bo prišlo vate tisto, kar ti manjka za tvoje ravnovesje. Na men je sam to, da to spoštujem, da se zavedam, da je to edino in  s tem najboljš, kar je zate možno.  Saj sem tud jest del tega sveta, a ne?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #17 - 29.08.2002 at 14:41:03
 
Quote:
Gape,
Na srečo.

kje je sreča v postavljanju omejitev sreči ... explain

titud ... sploh ne govorim o možganih ... govorim o sposobnostih


Q
Meni se zdi pa najhujše v lajfu ravno to, da žal nimamo vsi možnosti videti vseh unih lepot sveta ... ... Potovati po svetu je moja velika želja, ki pa žal očitno ne bo nikoli izpoljnena, četudi bi živela več življenj...
Q
vidiš kako si hitro postaviš omejitev ... zakaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #18 - 29.08.2002 at 15:11:47
 
Quote:
titud ... sploh ne govorim o možganih ... govorim o sposobnostih


Samo tolk sposobnosti lahko porabm, kolilor jo mam. Zmeraj jih mam na voljo  točno 100%. Kako bom porabu tisto, kar nimam? Zato je zmeraj je treba stremet za tem, da boš 100% v izrabi  svojih spsobnosti, čeprav je to morda le 10% tvojega človeškega potenciala. Si po moje lahko maitreja tud z unimi 10% al pa 1%. Iz tvojega osebenga stališča je kvaliteta ista, si enako izpolnjen. Šele z gledišča celotnega človeštva  una izkoriščenost 100% potenciala pomen tud kvalitativno več, ampak iz tega se po moje ne bi smel take fame delat pa  'navadnega' folka kompleksat.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #19 - 29.08.2002 at 18:37:28
 
titud wrote on 29.08.2002 at 15:11:47:
Kako bom porabu tisto, kar nimam?

maš, samo se ne zavedaš, še, zato pa govoriom o ozaveščanju, celo v ime društva smo ga natlačl ... ozaveščanje - povečevanje zavesti - ko ozavestiš lahko uporabljaš, prej ne, pa to niso možgani, se pa to odraža tud na možganih, verjetno ... skor zihr ... pa sploh ni pomembno ...

vedno pa seveda moraš delovat tko da v to vložiš 100% svojih trenutnih zmožnosti, vedno pa je treba delovat tko da se te zmožnosti povečujejo do 100% ki jih imaš na voljo v tej inkarnaciji

sej veš no ... pot je važna ... na konc poti je pa ipak cilj
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #20 - 30.08.2002 at 14:59:16
 
Ajsi Titud! Nisem mislila v tem smislu, da mi kdor koli pomaga ali pa, da se sama komur koli smilim. Usmiljenje je zame najbolj bedno čustvo, ki ga je človek lahko deležen od drugih. Bi niti ne želela, da se komur koli smilim, pa ne enačim tega s sočutjem, to je zame nekaj drugega. Empatija ali vživljanje v čustva drugih je čisto druga zgodba.
Naj se povrnem k našim potecialom. Vsi imamo v življenju možnost izbire in samo od nas samih je odvisno, kaj izberemo in na kakšen način. Nihče mi ne more usiljevati ne mojih želja ne hotenj. Polnost življenja in to kako si ga sami omišljamo in najdemo v njem nek smisel, pa je odvisena tudi od nas samih. Polnost življenja je tisto, kar sem imela namen sploh opisati. Kakor koli bi si želela zaobjeti vse kar me zanima, pa naj vključim tudi kraje, ki bi jih rada videla, je dejstvo, da jih ne morem. Lahko si samo domišljam, da jih lahko, kar pa ni isto, da to tudi storim. Tudi ne morem imeti kar vseh ljudi po vrsti rada, ker bi me to izčrpalo. Lahko si samo mislim, da jih imam. Poznam ljudi, ki ravno v neki življenski krizi, ki so jo doživeli ali preboleli ugotavljajo, kako se jim popolnost ali pa polnost življenja izmika...v svojih napakah so tako slepi, da pozabaljajo že na unih 10% ali pa kolikor hočeš že. Omejitve Gape, si ne postavljam sama, mi jih žal kar drugi, ali pa okoliščine ali pa nesposobnost v doseganju polnosti. Tudi še nisem na tisti stopnji svojega misljenja, ko bi lahko zaobjela kar cel svet in vse kar želim. Je bolje potem včasih biti zadovoljen vsaj s tistim, kar imam in ne jokati za nečem, kar nikoli ne bom imela ali doživela. Pred kratkim sem imela priliko vzeti v roke knjige od Trstenjaka: Če bi še enkrat živel. Ne glede na to, da je knjiga polna statistike in enih podatkov, so zgodbe ljudi  na moč žalostne. Večina anketiranih bi bila ravno nasprotje kar so, če začnemo od spremembe spola, opravljali bi čisto drug poklic, neporočenim je žal da niso poročeni in obratno, izobraženim je žal zapravljenih let za študij, navadnim kmetom pa ravno to manjka. Ljudje, ki imajo otroke, si želijo, da bi jih nikoli ne imeli in obratno, večini, ki jih nimajo, pa je žal, da jih niso imeli. Knjiga je strarejše izdaje, pa nima to niti nobene veze. Zanimivo je ravno ta prispodoba polnosti življenja, ki jo večina navadnih smrtnikov nikoli ne doseže in tista tipična človeška slabost, da žal ljudje nismo nikoli zadovoljni s tistim, kar imamo. Ne samo, da ne izkoristimo vseh zmožnosti, še tiste ki jih izkoristimo so žal napačne. Delati si sanjsko utvaro, da lahko izkoristimo vse, je pa samo laganje samemu sebi. Ne moremo, ne fizično, pa ne psihično. Sem zašla iz teme, vem.  
Lep dan želim!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #21 - 30.08.2002 at 17:33:52
 
Angel wrote on 30.08.2002 at 14:59:16:
Omejitve Gape, si ne postavljam sama, mi jih žal kar drugi, ali pa okoliščine ali pa nesposobnost v doseganju polnosti.

hja, pomoje si jih pa kr sama postavljaš, četudi ti jih drugi, jim ti to dovoliš, jih vzameš za svoje, čeprav niso tvoje, saj te omejujejo, že samo zato niso tvoje, ti jih pa še kar naprej upoštevaš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #22 - 30.08.2002 at 17:38:59
 
no ja no seveda, to je največ kar lahko narediš za so-.....
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #23 - 04.09.2002 at 06:48:57
 
Jaz mislim, če sam sebi narediš lep dan ga sigurno polepšaš še komu drugemu. Začeti je potrebno pri sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #24 - 05.09.2002 at 11:18:33
 
Jaz pa mislim obratno.
Če drugemu polepšaš dan, si ga tudi sebi.

Sam s seboj itak nimaš kaj počet. Sam zase si nič. Sam kot sam v tem primeru si laho samozadosten. O takih primerih pa vse preveč berem... Če sebi delaš korist, si mogoče zadovoljen, vendar tega ne moreš delit z nekom drugim. In lep dan je zame takrat, ko vidim da smo lahko veseli in zadovoljni mi vsi, eden z drugim, v prepletu. Je pa res da tak sem in to tako vidim.

Sej, da ne bom spotakljiv. Sem samo malo besede obrnu TEJKA, verjamem pa, da globoko v sebi isto čutiva. Le izražava se na drugačen način. In v obeh primerih imava oba prav.

Če je v človeku mir, ne-delovanje, samo on, brez pričakovanj, želja, upanj, sodb, ocenjevanj, takrat si v enem z vesoljem, takrat si in takrat tudi drugi so.

He, he,,,,  in v zadnjem času sem prevečkrat na lastni in sosedovi koži ugotovu, da pisna komunikacija velikokrat ne pokaže smisla, pomena, ki ga je pisec hotu predstavt.

In evo sam sem se ujel v zanko. Čutim, pa je težko opisat. Če bi lahko govoru, mahal z rokami, kak dovtip vmes vrgu, bi tole čist drugače zvenelo.


En objemček

Edi

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #25 - 05.09.2002 at 11:35:10
 
Edi wrote:
Q
Če drugemu polepšaš dan, si ga tudi sebi.
Q

če ti je v veselje drugim dan polepšat, potem je v redu

če z veseljem delaš za druge, itak zabrišeš meje med sabo in drugimi - kje se potem ti končaš in drugi začnejo? Za koga poj delaš? Za druge? Ali zase? Ali za vse? Ali je sploh važno?

Pravijo: največji sebičnež je tisti, ki da vse od sebe  drugim (ker ve, da se mu bo vse vrnilo)


A če v tebi ni sreče, kako boš dal srečo drugim? Če vidiš vse črno, kako boš osvetlil druge?

pa oprosti, da se mešam med tebe in Tejko
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #26 - 05.09.2002 at 11:35:53
 
Gru Gru wrote on 05.09.2002 at 11:18:33:
In lep dan je zame takrat, ko vidim da smo lahko veseli in zadovoljni mi vsi, eden z drugim, v prepletu.

Ja, Edi... To je to... Ampak, a se ti ne zdi, da svoje veselje, svoje zadovoljstvo in svojo srečo najlažje preneseš na druge tako, da najprej sam v sebi čutiš srečo? Da si najprej zadovoljen sam v sebi, da v sebi nosiš veselje, da v sebi čutiš zadovoljstvo? Ker potem se sploh ni treba kaj posebej trudit... Tista sreča kar nekako sije iz tebe in se dotakne tudi tistega, ki ti tisti dan prekriža pot...

Uf, ja... Včasih je res težko povedati, kaj šele napisati, kaj nosiš v srčku... Najlepše je, če to lahko začutiš...

m.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #27 - 05.09.2002 at 11:48:17
 
Eh tale je boljš napisu:

Predvsem se ne sprašuj o svojem smislu, ampak o smislu svojega bližnjega, pa boš imel svoj smisel. Sprašuj se ti o mojem smislu, da se bom jaz ta večer lepo počutil. Potem boš na nek način osmislil sebe. Iskati v lastnem okviru nek smisel, je kot z radirko radirati lastno črto. Iskati smisel in Boga v sebi je enako. Tudi nesmisel. Nesmisel v okviru smisla, ki ga ljudje pripisujejo temu. Nesmisel v okviru njihovega lastnega smisla, ker se ukvarjajo s seboj. Če pa ti nekoga drugega pomiriš z nečem, z dobrim namenom, je pa vsekakor smiselna meditacija.

Otroci, ki pridejo na igrišče takoj spoznavajo vso radost življenja. Ne razumem, zakaj je potrebna neka posebna filozofija ali meditacija za to. Torej skrbi, misli za druge, pa boš osmišljen. Osmišljanje samega sebe pa je katastrofa, ker z vso mero hočeš biti, pa sam sebe brišeš. Je popolni absurd. Saj ni nihče rojen zato, da bi sebi ne vem kaj predstavljal. Kaj bi ti sploh pomenilo, če bi sam sebi Boga predstavljal ali pa predsednika države. Ne vem v čem je smisel, da bi za vsako ceno hotel sebi predstavljati smiselni lik. Lahko si svetnik ali kakršen koli lik - pa vendar te nobeden od teh ne bo zadovoljil. Tudi Jezus je rekel, ko ga je prišel nekdo prosit za kruh okoli polnoči: "Na tukaj ga imaš, samo pojdi da mi boš dal mir, da bom jaz lahko spal." In vendar je naredil dobro, ker je en ziv dialog spustil v zivljenju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #28 - 05.09.2002 at 12:10:56
 
Edi, a je tole pisal Andrej Grabar?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #29 - 05.09.2002 at 12:31:54
 
A ni res, da vse izvira iz mene? Se to, kar za druge naredim.
Vcasih, ko nisem ne posebej srecna, ne posebej nesrecna, pac pa je en nedolocljiv smorn v meni, ki pa res NI niti zadovoljstvo, grem in zacnem na veliko pospravljat, delat na vrtu, nekaj pac, fizicno, tisto, kar obicajno kdo drugi dela ne pa jaz, z eno tiho poniznostjo v sebi se tega lotim, pa zeljo, da bi nekoga osrecila kar tako, ker bi rada. In potem delam, karkoli pac delam, delam zbrano, mirno, ponavadi brez misli ali besed, je kot neka notranja meditacija. In ko koncam, sem obicajno srecna. In nobene zahvale ne potrebujem, celo niti tega, da kdo to opazi. Sam obcutek ljubezni in miru, ki me preveva, mi je cisto dovolj.
Tako z osrecevanjem drugega osrecim tudi sebe.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3