Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9080 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Kaj lahko jaz naredim za so-......
27.08.2002 at 11:57:42
 
Tukaj se mi je po dolgo-mučnem prebiranju:
Quote:
Cerkev slaba ali ne?
Cerkev v šoli?
Intervju z Bogom...
Vesolje-mi-vi in odkod smo vodeni....


porodilo nekaj vprašanj:

1. Je sploh pomembno kdo ima prav in kdo ne?

2. Je pomebno natepavanje  zgodovinskih dejstev ne-dejstev kdo je in ni grešil, kajti dejstvo je, da noben zgodovinar ni popoln, ne ve vsega in se lahko tudi moti, se iz dneva v dan postavljajo in rušijo hipoteze?

3. Kaj jest osebno naredim za boljši jutri do  sočloveka, živali, rastlin nasploh celotnega okolja?

4. Ali lahko govorimo le na podlagi lastnih dejanj in izkušenj, občutenj?

5. Ali lahko kljub različni verski prepričanosti vidimo skupno delovanje za lepši jutri?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #1 - 27.08.2002 at 12:12:28
 
Gru Gru wrote on 27.08.2002 at 11:57:42:
Tukaj se mi je po dolgo-mučnem prebiranju:

porodilo nekaj vprašanj:

1. Je sploh pomembno kdo ima prav in kdo ne?

2. Je pomebno natepavanje  zgodovinskih dejstev ne-dejstev kdo je in ni grešil, kajti dejstvo je, da noben zgodovinar ni popoln, ne ve vsega in se lahko tudi moti, se iz dneva v dan postavljajo in rušijo hipoteze?

3. Kaj jest osebno naredim za boljši jutri do  sočloveka, živali, rastlin nasploh celotnega okolja?

4. Ali lahko govorimo le na podlagi lastnih dejanj in izkušenj, občutenj?

5. Ali lahko kljub različni verski prepričanosti vidimo skupno delovanje za lepši jutri?



Edi, jaz bi rekla : za lepši DANES.

če bomo naredili lepši danes, nam lepši jutri sledi sam po sebi.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #2 - 27.08.2002 at 12:21:07
 
A lahko na ta resna vprasanja podam svoje zajebantsko mnenje? OK. Hvala. Smiley

1. Jest mam zase prav, ostali pa zase. Ce se da to postekat, je vse postiman.
2. To je pa ja neki najlepsega. Vsak si izbere par zgodovinskih legend in se z njihovimi citati pol med sabo fajta... me asociira na strateske PC igrce.
3. Najprej je treba zase poskrbet, pol se je treba sele na druge ozirat. A ni to tko? Ko bom cist v celoti poskrbu zase, vam bom povedal in oblubm, da boste pol najbrz vi na vrsti, ce bo pa cajt pa tud zivalce in okolje...
4. Itak. Dobro blago se samo hvali.
5. Probejte. Ko vam rata, ce vam rata, mi pridte povedat, ce bom se tolk casa ziv....

Pa ne me zdej za vsako besedo drzat... Wink
Kaksno je v resnici moje mislenje itak nobenga ne briga, ane?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #3 - 27.08.2002 at 13:11:57
 
Quote:
3. Kaj jest osebno naredim za boljši jutri do  sočloveka, živali, rastlin nasploh celotnega okolja?


Men se zdi, da se mi bolj ukvarjamo z  vprašanjem, a res moram bit najprej 'jest osebno', da pol lahko kaj naredim za boljši jutri... Ker če bi bil jest eno s sočlovekom pa živlami pa rastlinami  itn, če bi v zavesti ne bil najprej jest, ki bi  šele zavzel odnos do tega ostalega, pol si takega vprašanja 'kaj jest lahko naredim za druge'... ne bi niti zastavljal. Pol bi v vsem ostalem kar bil, tko kot sta žival pa rastlina pa kamen pa voda....

Edi, men se res zdi, da vso to kramo iz zgodovine pa znanosti pa religije ven vlačmo zato, da bi se opraivičli
pred sabo, da smo kar smo kot 'osebe', ne pa da bi s tem lahko kaj zase pa druge/drugo dejnsko naredl. Ker največ bi naredl s tem, da nas kot 'nas osebno' ne bi blo.

Da bom to historično/zanstveno/religiozno utemelju in osebeno ozvestu, bom moral po moje še par spiral skoz zgodovino/zanost/religijo potegnt pa polen razmetat. Bi se pa dal tud po  kakšni bližji špuri usekat, se npr. z enim  polenom po butic kresnt pa 'mene osebno' za en cajt pelat zvezde gledat pa tičke poslušat.        
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #4 - 27.08.2002 at 13:40:42
 
Jaz bi rekla:
spostujmo se in radi se imejmo, zivimo v sedanjosti in se vsak dan spomnimo, da smo samo ljudje in da je clovecnost najboljse v nas, kar imamo in kar lahko delimo z drugimi.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #5 - 27.08.2002 at 13:54:02
 
Ne vem, kje je potreba po spreminjanju samega sebe, če se sploh ne poznaš. Ali pes naredi hiško mački? Ne . Ali se lev obremenjuje s tem da je mesojed in ne vegeterianec? Ne.  Mislim, da se ljudje preveč obremenjujete kaj je prev in kaj ne, namesto da bi delali tisto kar vam paše, seveda pa moje mnenje izvira iz sigurnosti, da smo ljudje dobri in si vsi želimo da smo svododni in s tem posledično puščamo svobodo. Seveda razen v primeru da je katera rada privezana, ptem ji željo izpolnem Grin
Carpe Diem, my friends, Carpe Diem.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #6 - 27.08.2002 at 15:49:14
 
Ah, kdo bi vedel?

Kaj je prav in kaj ni?

Mislim, da ni absolotne resnice. Mnenje strokovnjakov je pač tako, da vsi izrabljamo samo desetino svojih zmožnosti. Potem se sliši prav bedno. Uživamo samo desetino vseh lepot tega sveta, vidimo samo desetino vsega lepega, slišimo samo desetino prekrasne glasbe, okusimo samo desetino vseh dobrot, strasti in poželjenj; preberemo samo desetino vsaga napisanega, spoznamo samo desetino vseh resnic sveta
...in na koncu, kot bi ne jaz pa ne ti, sploh ne živela...Prekleta desetina! Je bedna misel, da je vse to res. Mogoče pa so se zmotili. Niso niti povedali, da nekateri ne izkoristijo niti te desetine...
In kaj je modro potem?
Misliti, da je kljub tej desetini treba živeti polno življenje, osrečevati druge in s tem neposrednjo sebe? Kaj mi pomagajo vse modrosti sveta, če pa vedno ostaja unih 90% vsega kar ni izkoriščenega...?!
Izkoristite desetino!
Lep dan vsem!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #7 - 27.08.2002 at 17:35:52
 
Za začetek bi bilo dobro sprejet mnenja t.i. strokovnjakov o 10% izkoriščenosti naših kapacitet kot popolnoma zgrešene, kot so v resnici. Bi se takoj bolje počutili.

Je res, da naš spomin zmore še kaj več, kot da iz sebe, ampak a si predstavljate sebe brez možnosti, da bi karkoli kdaj pozabili. Brrrr.... Pozabljanje je pomembna in hudo komplicirana naloga, ki jo izvajajo možgani.

Tudi naše doživljanje se da še kako povečat. Ampak očitno tega ne rabimo ves čas, ker bi sicer to imeli ves čas.

Če kdo rabi kaj več, si pa lahko določene sposobnosti s treningom tudi poveča.

Če poznate tisto igro s celičnimi avtomati, igro življenja, je na igralni plošči takrat, ko se na njej nahajajo zanimivi vzorci tam nekje od 2-15 % osvetljenih celic, vse ostalo pa se prej ali slej izniha v temo. In če potem ugotavljamo, da je izkoriščene 2-15% plošče nismo naredili prav veliko. Stvari so zelo dinamične, in precej nad dojemanjem t.i. strokovnjakov izpred bogve koliko let in z bogve kakšnimi aparaturami in metodologijami.

Pa če bi potem namesto v svoje možgane in napačne predstave še malo gledali okrog, bi bilo pa že prelepo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #8 - 28.08.2002 at 10:55:45
 
Quote:
Pa če bi potem namesto v svoje možgane in napačne predstave še malo gledali okrog, bi bilo pa že prelepo


Na okrog žal gledamo 'skozi' možgane in svet 'vidmo' tak, kot ga nam predstavjo. Če nam nekaj pravi, naše predstave niso prave,  se pač spravimo nanje, pa magari njihove 'rezerve'.  

Bp, skor sem te slišal izrečt, da bi bi moral začet  nakrog z nečim drugim gledat, da bi blo lepše, bolj pravo. Srcem (v stilu malega princa)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #9 - 28.08.2002 at 15:06:53
 
Ne vem bp, kako bi lahko spremenil mnenje strokovnjakov, da bi se boljše počutil...edino s samoprevaro.
Je dejstvo, da žal:
vidiš samo desetino vseh krajev na svetu...
poješ samo desetino vse hrane, ki jo je človeštvo izumilo...
slišiš samo desetino vse glasbe, ki so jo ustvarili ljudje...
spoznaš samo peščico ljudi iz celega sveta...
okusis samo desetino strasti in peželenj...
Samo uno prokleto desetino, ne pa ostalih 90% vsega...
Kako torej? Mi lahko poveš kako ti bo to v celem lajfu uspelo? Edino, če živiš nekaj življenj več, kot ti je dano...
Zanstvena fantastika. Enostavno se ne da, pa če me še bolj prepričuješ v nasprotno.
In naši možgani? Baje še te izrabljamo samo v desetini...
Smo sposobni več, kot pa v resnici naredimo.
In naša čustva? Ta so podobna igrači jo-jo. Muhasta so kot vreme, zavajajo nas v skušnjave...
Kaj potem?
Spoznati resnice sveta in živeti v prepričanju, da živimo polno življenjenje? Ujeti vsak trenutek, izkoristiti vse zmožnosti, danosti...kako le?
Premalo se žal ljudje zavedajo, da je vse minljivo, potem pa šele na smrtni postelji ugotove, kako napačno so živeli, ali pa kako so si zapravili življenje za napačne stvari in ljudi. V iskanju sreče je vsak odgovoren le zase.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #10 - 28.08.2002 at 16:45:40
 
NA ŽALOST je res da povpprečen zemljan uporablja samo 10 % svojih ZMOŽNOSTI.

še večja žalost je to da se ne zaveda da bi jih lahko uporabljal precej več ... celo 100 % ... čeprov tazga še ni na zemlji, se je pa maitreya zelo približal temu, menda od vseh najbolj.

če bi meni (nam) uspelo to da raja dojame da ima 90 % svojih zmožnosti neuporabljenih, potlačenih u bistvu ... bi bila moja naloga izpolnjena ... že samo da bi se tega začeli zavedati pol gre itak vse samo naprej, naprej proti nameri, ne želji, nameri ... to lahko jaz naredim, ne, to delam ... vi (mi) pa pomagate al pa ne, it's your choice, you have your free will, use it ... b yourself
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #11 - 28.08.2002 at 18:36:40
 
Quote:
Ne vem bp, kako bi lahko spremenil mnenje strokovnjakov, da bi se boljše počutil...edino s samoprevaro.
Je dejstvo, da žal:  
vidiš samo desetino vseh krajev na svetu...
poješ samo desetino vse hrane, ki jo je človeštvo izumilo...
slišiš samo desetino vse glasbe, ki so jo ustvarili ljudje...
spoznaš samo peščico ljudi iz celega sveta...
okusis samo desetino strasti in peželenj...
Samo uno prokleto desetino, ne pa ostalih 90% vsega...
Kako torej? Mi lahko poveš kako ti bo to v celem lajfu uspelo? Edino, če živiš nekaj življenj več, kot ti je dano...
Zanstvena fantastika. Enostavno se ne da, pa če me še bolj prepričuješ v nasprotno.  
In naši možgani? Baje še te izrabljamo samo v desetini...
Smo sposobni več, kot pa v resnici naredimo.  
In naša čustva? Ta so podobna igrači jo-jo. Muhasta so kot vreme, zavajajo nas v skušnjave...
Kaj potem?  
Spoznati resnice sveta in živeti v prepričanju, da živimo polno življenjenje? Ujeti vsak trenutek, izkoristiti vse zmožnosti, danosti...kako le?
Premalo se žal ljudje zavedajo, da je vse minljivo, potem pa šele na smrtni postelji ugotove, kako napačno so živeli, ali pa kako so si zapravili življenje za napačne stvari in ljudi. V iskanju sreče je vsak odgovoren le zase.

Angel,

Sem se danes več kot zadosti najedel, hvala. Zaenkrat. Če bi pojedel 9x več, bi se razpočil, no gotovo pa ne bi več hodil, ampak bi se kotalil.

Od krajev ki sem jih videl, se mi jih 99% in ne 90% ni vtisnilo v srce. Na tistih 1% pa se še z navdušenjem vračam.

Samo 1% glasbe in ne 10% se me dotakne, da jo poslušam spet in spet in se zato počutim bolje.

Imam natanko toliko prijateljev, kolikor sem jim sposoben biti prijatelj.

Mi ne bo nikoli uspelo narediti vsega, doseči vsega ali se dotakniti nebes. In tega ne mislim niti poskusiti.

In moji možgani. Če bi bilo res potrebno da znajo veliko več, potem bi znali veliko več. Moja yoyo čustva so pa sploh najboljša stvar, za preganjanje dolgčasa, kar jih imam. Me vedno kam odnesejo, da potem gledam, kako sem tu pristal in kaj naj zdaj.

Se povsem zavedam, da sem minljiv. Da je vse minljivo. Ne bi hotel, da je kako drugače. Je zelo zelo malo reči, za katerimi mi je res žal.

Kar pa se strokovnjakov tiče, pa ne bom izgubljal besed.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #12 - 28.08.2002 at 18:41:29
 
Quote:
Mi ne bo nikoli uspelo narediti vsega, doseči vsega ali se dotakniti nebes. In tega ne mislim niti poskusiti.

sej sm že zgori napisu - na žalost
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #13 - 28.08.2002 at 18:45:17
 
Gape,

Na srečo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj lahko jaz naredim za so-......
Reply #14 - 29.08.2002 at 11:12:33
 
Quote:
če bi meni (nam) uspelo to da raja dojame da ima 90 % svojih zmožnosti neuporabljenih, potlačenih u bistvu ... bi bila moja naloga izpolnjena ... že samo da bi se tega začeli zavedati pol gre itak vse samo naprej, naprej proti nameri, ne želji, nameri ... to lahko jaz naredim, ne, to delam ... vi (mi) pa pomagate al pa ne, it's your choice, you have your free will, use it ... b yourself


Saj ne gre za kvantiteto. Več možganov uporabit še ne pomen tud avtomatsko  prov uporabit... Možgani se po eni moji teoriji narboljš uporabljeni, narbolj prov usmerjeni, ko so v enmu takmu ravnovesju sami s sabo pa s tem z vsem okrog njih, da se nč ne občutjo, da kot da jih ni, pa kolkrkol jih je za vzdrevanje takega  stanja aktiviranih, 1  al pa 100% .  

Za boljši jutri skoz svoje različne  jaze pa religije pa kar je še tega   lahko le zelo relativno skrbimo, pa če so še tolk izkušnje pa občutja vključena.  Se paradoksalno sliš, ampak po moje bomo največ dobrga drug za drugega naredl takrat, ko nas sploh ne bo nč več za druge  skrbel. Ko si bomo priznal za točno take kot smo edino zmožni bit bomo tud drug v drugem vidli le  najlboljše,  kar moremo  bit. Zakaj bi nas pol sploh še moral za koga/kaj skrbet?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3