Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 15230 times)
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Osebna blokada
07.08.2002 at 11:51:43
 
Mislim, da ima skoraj vsak človk kakšno blokado v seb, ko naprimer ne more sprejet, za svojega življenjskega partnerja osebo, ki je naprimer, velika, nosi očala, je druge barve kože, je vegetarijanec, je preveč razlike v letih itd.
Torej, kaj je to pri vas???
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Osebna blokada
Reply #1 - 07.08.2002 at 21:55:50
 
Madona, ne morem verjet, nobenga odgovora, sami idealni ljudje, zgleda da sem jst edini z napakami.
Sicer sem dobuu to idejo iz ene komične nanizanke, ko se ena bejba ni mogla sprijaznit s tem, da ma tip na nogi 6 prstov.
Ampak vseen, ne morem verjet, torej rek "nobody is perfect", le ne drži.
Me veseli!
Smiley
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Osebna blokada
Reply #2 - 08.08.2002 at 11:56:55
 
"Nobody is perfect!"
I'm Nobody! Smiley

Blisk, sej valjda ves, da folk ne bo napisal, kaj ga na nekem cloveku moti in kaj ne bi nikoli mogel sprejet pri svojem zivljenskem partnerju. Ljudje se pac nocemo zamert drugim.
Itak pa vsak stremi k svojem in tisti, ki pac isce svoj "ideal", naj ga cimprej najde, pa cetudi je debel, crn, inavliden... mu ze lahko tko pase. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alja-alja
Guest




Re: Osebna blokada
Reply #3 - 08.08.2002 at 12:03:58
 
bom pa jaz napisala, kaj se mi je zgodilo.
Spoznala sem moskega preko interneta (chat) in skratka "the best". Ful sva se stekala, bila sva na isti frekvenci, zaljubila ... ce bi mi to nekdo povedal tako zgodbo mu nebi verjela. Koncno se odlociva, da si posljeva slike in ko sem ga videla mi je vse dol padlo. Potem sva vseeno se komunicirala in meni je bil vseeno super, odpadla je blokada, da mi vizualno ni vsec. Koncno sva se dobila in mi je bilo lepo z njim.
Prvic v zivljenju sem bila z clovekom, ki sem ga spoznala najprej kot "cloveka", njegove lastnosti ... vedno sem gledala prvo na zunanjost, sploh nisem pustila nekomu blizu. Od takrat naprej skusam cloveka spoznati tako, kot zelim, da drugi spoznajo mene.
Tud jaz nebi hotela da me moski gleda samo kot seksualni objekt, kot njegov okras ... ker to itak ni vecno in se me bo prej ko slej navelical, je tako??

Gre zato, da te itak ne privlaci njegov izgled ampak njegova energija. Pa kaj ce ima sest prstov, ocala ... ni vazno, lahk je ful lepotec pa odpre usta in ti vse dol pade.
Ce gledas samo na to, kako kdo zgleda, pomeni, da si zelo povrsen clovek, ki so mu vsec minljive stvari.
Nekoga imeti rad pomeni, da ga sprejemas takega kot je, z vsemi napakami in slabostmi.
lep dan zelim
Alja Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Osebna blokada
Reply #4 - 08.08.2002 at 12:09:06
 
Alja, za tole si si zaslužila nagrado, ker si kot prva napisala neki pametnega.
John Doe, mislim zakaj bi se kdo komu zameril, sej si ne moremo biti vsi všeč, tak je pač zakon narave, niti se ne poznamo vsi med sabo, zato ne vidim ovir.
No ja zgleda da je to bolj tabu tema.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Osebna blokada
Reply #5 - 08.08.2002 at 12:17:00
 
Alja, lepo razmišljanje. Ampak tega človeka ziher nisi sprejela kot tvojega stalnega partnerja, a ne? Lahko je govorit, in tud ni problem nekomu pokazat, da si ga vseeno sprejel, ampak popolnoma pa ga nisi - tako da bi bila z njim, a ne? Verjetno pa se bo zdaj našlo kup drugih vzrokov?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: Osebna blokada
Reply #6 - 08.08.2002 at 12:31:46
 
ALJA-ALJA

hja sliši se ful lepo se strinjam...ampak dobro veš da enostavno tako ne gre...
sam se ne smatram za površinskega človeka ker mi je vseeno ljubše imeti ob sebi nekoga ki ni tako privlačen in da ima poštimano podstrešje, kot pa lepo budalo...

vsekako pa vem da ne bi mogel biti z nekom ki me niti najmanj fizično ne privlači in mi "pade dol" tako kot si omenila...ker navsezadnje če imam nekoga rad, mu to želim pokazati tudi telesno...

kaj pa boš ti ? poslušala lepe besede v postelji pa ? VREČKO ČEZ GLAVO al kaj ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: Osebna blokada
Reply #7 - 08.08.2002 at 12:33:47
 
ahja...

pa prosim ne mi govorit, da je pomembno samo to kar čutiš in da fizična privlačnost sploh ni pomembna, ker vsi dobro vemo da to ne drži...

tisti, ki pa o tem govorijo pa itak samo lažejo sami sebi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Osebna blokada
Reply #8 - 08.08.2002 at 12:37:09
 
Delfin.. hehe... vrecko cez glavo je ze Ok, sam da ne pride do kojot oz. lisicje grdote. Smiley

Ok, vemo, da ce nas nekdo fizicno ne privlaci, da je to bad deal. Sam se zmeri noben (vlkljucno z mano) ni odgovoru na Bliskovo vprasanje. "Kaj je tist, kar nas moti?"

Torej, kaj je pol tista grdota? In tuki pol se vedno velja moje, ko pravim, da se noben noce nobenmu zamert, ce bi recimo reku, da mu niso vsec 100 kilske zenske s poboznimi joskami, ker lahko, da so ene tri take tukej na forumu in ko bi se vidl na pikniku, bi se grdo gledal... recimo. Itak je pa jasna stvar, da nas vecino privlacijo zenskice s srednjo postavo, kot pa preklce al pa bunkice in tukej kako toplo vodo odkrivat je mal brez veze. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Osebna blokada
Reply #9 - 08.08.2002 at 12:42:47
 
Ja res je Dolphin, ljudje smo pač vizuelna bitja z zelo veliko fetišev. Tudi jaz bom rekel, da je pomembna notranjost v ptijetni zunanjosti.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alja-alja
Guest




Re: Osebna blokada
Reply #10 - 08.08.2002 at 13:25:00
 
Vsak clovek je lep navzven toliko, kolikor je cist v svoji notranjosti, ce v sebi nima veliko blokad, temnih misli ... potem cez njega tece lepa, cista energija in posledica je, da na vzven sije.
In ravno to je bilo pri njemu, na sliki sploh ni bil moj tip, ce bi ga na cesti videla ga se pogledala ne bi (najbrz). Ko pa cloveka tko spoznas, kot cloveka, ti postane lep, privlacen, najboljsi clovek na svetu. nekaj na njem te privlaci. Ne gledas ga tko, kao, kako ima velik nos ... tega ne vidis.

A se vam to se ni zgodilo?

No s tem fantom sploh nisva bila skupaj, ker je imal punco, ze dolgo casa in jo ni hotel prizadeti. Rabil je cas. Tudi njo je imel rad. Samo videvala sva se in ful nama je bilo lepo.
Mene je seveda motilo, da ne moreva biti skupaj in se s tem nisem hotela sprijazniti. Drugace, ce bi bil prost bi bila z njim. Seveda ne vem koliko casa.
Ocitno je tako moralo biti.
Vedno sem rekla, da sem jaz morala dobiti to izkusnjo, zato, da sem zacela drugace gledati na ljudi in tudi na sebe. Vedno sem mislila, da je nekdo z mano samo, ker sem mu lepa in tudi jaz sem bila z nekom zaradi tega. (ampak tega je ze dolgo nazaj)

Radi se imejte
Alja

Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Osebna blokada
Reply #11 - 08.08.2002 at 13:44:17
 
kako naj ti povem Alja, a li si sigurna da to nima nič z zunanjostjo.
Seveda, videla si njegovo sliko-pač ni fotogeničen.
V živo pa je bil, kljub ne preveč fantastičnemu izgledu super?
Seveda ker je za privlačnost potrebno veliko več kot majhen nos. Vzemi kemijo, kot vonj, vzemi obnašanje-energičnost, vzemi obleko, vzemi vse dejavnike ki vplivajo, potem lahko rećeš da ne gledaš izgleda.
In tudi to kar si povedala, je ena ptica, ki ne prinese pomladi. Ko boš imela vedno take partnerje potem to zna biti pomembno. A predstavljaj si da greš v posteljo z izredno poduhovljenim klošarjem, ki smrdi, je brez zob ali pa ima še tiste gnile... Saj me razumeš.
Nočem soliti pamet, samo ljudje prevečkrat rečejo, da imajo nekoga zaradi notranjosti, ker mislijo da je privlačnost zgolj fotografija.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
alja-alja
Guest




Re: Osebna blokada
Reply #12 - 08.08.2002 at 14:08:41
 
glej Thot,

jaz nikoli niti nebi mogla iti v posteljo s tipom, ki je klosar, pa ne zato, ker je klosar, gre zato, da je clovek na dnu, ki je zgubil stik s sabo, ki je vsak dan pijan ... ki je znotraj sebe prazen. Ne recem, da je slab clovek, niti slucajno ... gre samo zato, da se je izgubil. ce bi bila ena resiteljica cloveskih zivljenj, mogoce bi se ukvarjala z njim. A razumes?
V cloveka ki na zunaj kaze, da nekaj ni v redu (ker ce se ze na zunaj tko vidi, kaj je sele znostraj njega) se jaz itak nebi mogla zaljubiti.  
Nikoli se ne zaljubis v nos, v usta, v roke ... seveda ti je to lahko najprej privlacno, te pritegne, kasenje je pa nekaj vec ... Poznam tipa, ki je macho, res, pa samo odpre usta pa ga ne mores poslusat.
V eni knjigi sem brala, da je eni zenski blazno srdelo iz ust, kasneje se je izkazalo, da pod svojim plascem skriva jezo in ljubosumje, ki se pojavi predvsem takrat ko kdo ogroza njen polozaj. In tako so se njene misli izrazale v njeni sapi. Zakaj sem to napisala? Ker mislim, da clovek, ki je ful debel-zavaljen, ki smrdi ... nima postimanega svojega zivljenja, in vse to kaze na vzven. Bolj imas v sebi red in mir, to kazes na vzven in to privlaci druge.
Zakaj se je tako lahko zaljubiti v nekega guruja, pa ni  ne lep ampak blazno te privlaci?
Sama sem to izkusila na svoji kozi, verjemi.

Ja tko je ...
alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Osebna blokada
Reply #13 - 08.08.2002 at 14:51:31
 
Alja, pa saj te ne prepričujem v nekaj, zakaj napadaš?
Samo izražam dvome, ker se mi pač ne zdi da je tako.
Govoriš o nosu in podobno-kaj pa je lepo?
Govoriš o velikem nosu-nekateri narodi ga obožujejo in je znak moškosti. Govoriva o višini? tudi ne. ZAkaj te je očaral ˝guru˝? Ker zna. Ker zna uporabljati besede. Ker obvlada mimiko, govorico telesa, vonj, enostavnost...  Ker zna manipulirati-tudi možno.
Zdrav duh v zdravem telesu? Seveda se strinjava glede tega, a vseeno ne moreva preko dejstva, da je moral biti guru vsaj povprečen.
Glede na tvoje besede, mora biti človek ki ima v sebi urejeno prelep na zunaj, tudi z dejstvi lepote, li je trenutno in? Ne ni res. seveda te ne pritegne nekaj, kar je splošno znano kot lepo, pa ko odpre usta govori bedarije-samo potemtakem, kot ti govoriš ima ta človek tudi pošlihtano podstrešje, drugače bi izgledal kot klošar? TC TZC, ni res. Klošarja sem vzel za primer čisto tako, groteskno, zaradi lažje predstave.
Mislim da ni ravno tako.
Si rekla zakaj se je tako lahko zagledati v guruja?
Te vprašam zakaj imajo tudi drugi, ki niso poduhovljeni, so pa izredno dobri manipulanti in pretkani osvajalci, še več privlačnega?
Pa to zopet ni napad, je drugačni zorni kot, ki mislim da ga ti izpuščaš.
Zakaj mislim da ga izpuščaš?
Ker se počutiš napadena, zgolj zaradi tega, ker se ne strinjam s teboj ali ker nisem uporabil tona ki bi ti bil bližje-ker nisem poiskusil manipulirati, kar pa drugače v RL rad počnem.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
alja-alja
Guest




Re: Osebna blokada
Reply #14 - 08.08.2002 at 15:16:15
 
hej, hej
sploh se nisem pocutila napadeno, samo hotela sem ti obrazloziti stvari, kako jaz gledam na zadeve. Mogoce res bolj temperamentno napisem, ker taka sem.
Drugace pa upam, da nisi kaj zameril, ker bi bilo brez veze.
Je pa res, da ti dam cisto za prav tvoje mnenje, samo hotela bi ti razloziti, ker se mi zdi da ne razumes kaj hocem povedati .  Kiss

Glej, mislim, da je seveda odvisno tudi od tega kaka je druga oseba. Odvisno je kake vrednoste te privlacijo. Konkretno zgoraj sem napisala zase, kaj je meni bolj pomembno.

Ce si bolj v stiku sam s sabo prej ugotovis kaksnega cloveka imas ob sebi. Ali je iskren ali pa je samo manipulator.
Ce nekdo dobro izgleda, se ne pomeni da ima vse pri sebi postimano, kje pa ... zakaj potem dobro izgleda? Ne vem, mogoce da veliko na frizerje, na kozmeticarke ... narava ga je obdarila ... nadane si polno enih mask, ko pa odpre usta, je prazen.

Mene pri cloveku privlaci njegova energija, kaksno energijo odaja. Ce me privlaci, hocem biti z njim, ne glede na to ali je "lep" ali pa ni. Ker ga itak jaz vidim lepega, pa ga lahko moja kolegica vidi kot grdega. Mislim, da  kaksen si znostraj to kazes navzven.
Mogoce se pa tudi motim, samo toliko se poznam in to lahko napisem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5