Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 27917 times)
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

SAMOMOR
15.07.2002 at 23:28:22
 
Ne vem,mogoče ste o tem že govorili...Oprostite,če ponavljam,a res me zanima kaj veste potovanju in doživljanjem po onostranstvu nekoga,ki naredi samomor.Nekateri trdijo,da samomorilec mora gledati kako žalujejo za Njim tisti,ki jih je prizadel.Zanima me kako vi gledate (kaj veste) o prestopu iz enega življenja v drugega.Zanima me Vaš pogled o Njegovem potovanju...

Za odgovore se Vam zahvaljujem,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SAMOMOR
Reply #1 - 15.07.2002 at 23:41:07
 
Katarina!

Samomor je brzkone nenaravna smrt. A je smrt. Tukaj se na dolge in siroke raztegujemo kaj je in kaj ni vnaprej doloceno.  Verjamem, samomor je del ciklusa zivljenja posameznika, zato je ta dolocen vnaprej. Smrt torej. In kdo pravi, da tisti, ki je naredil samomor ne more regulirati zivljenja drugih se naprej.

Jaz sem ti zivi primer. (samo ne samomorilca)  Evo ga
pisem.

V druzini smo imeli bratranca, ki je leta 1988 naredil samomor.  Bila sva zelo navezana drug na drugega, a je on zapustil za seboj zeno in deklico, ki je bila takrat stara nic vec kot 10 mesecev.
Puncko, Petra ji je ime, sem videl, ko je bila stara 6 mesecev in potem se enkrat, ko je ze dopolnila 8 let.
Pravzaprav nikakrsna povezanost ni bila med nama, a vseeno ko sva prisla skupaj zelo trdna.  Tako sem po tistem s Petro veckrat govoril po telefonu, pisal sem ji pisma, v tistem casu pa sem tudi zacel sestavljati   http://www.nenavadno.com/preskram.html  
Medijka je bila to, ki je rekla, da ob meni stoji fant, enako star kot jaz,  sledeci opis pa je ustrezal mojemu bratrancu. Samo poglej Katarina. Ona je se dodala, da je v bistvu on vseskozi z mano. Da se od mene uci in da meni pomaga.  jaz verjamem, saj vsa pisma ki sem jih spisal Petri so mogla od nekje priti, ker deklica mi je bila prej tuja kot ne.   Razumes kaj mislim povedati katarina!
Z eno besedo bratranec me je vodil. In me verjetno se.


Zalovanje!  Nikakor.


Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SAMOMOR
Reply #2 - 15.07.2002 at 23:50:42
 
Hvala za odgovor,Andres.
Samomor je pred 5 leti naredil moj fant.Rada bi razumela nekatere stvari,a jim ne pridem do konca.Še več...danes je prvič,da se o tem hočem tudi sama pogovarjati.

Mogoče je na forumu kdo,ki je doživel podobno izkušnjo.
Vesela bi bila pogovora z njim.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: SAMOMOR
Reply #3 - 16.07.2002 at 17:27:06
 
Ali lahko jest samo nekaj povprašam?
Andres a mi lahko poiskušiš razložiti nekaj kar se mi je takoj zapičilo v oko po prebiranju tiste strani-morilci se vrnejo, ko sprevidijo da so naredili nekaj slabega. A ti ljudje, vsaj nekaj serijskih morilcev misli da ni storila nič napačnega, nič narobe. Kako misliš, da jih lahko prepričajo, če jih verjetno ogled tistih dogodkov zabava?
S pranjem možganov?
Ne zastopim tega kar želijo povedati, res ne. Nisem vernik, sem pa zvedav, kar potrjuje tudi to da sem bral tisto kar si napisal.
PA še par vprašanj bi rad zastavil, pa ne bom, vsaj ne sedaj, prosim odgovor samo na zgorje.
Hvala in lp
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SAMOMOR
Reply #4 - 16.07.2002 at 20:53:58
 
Quote:
Andres a mi lahko poiskušiš razložiti nekaj kar se mi je takoj zapičilo v oko po prebiranju tiste strani-morilci se vrnejo, ko sprevidijo da so naredili nekaj slabega. A ti ljudje, vsaj nekaj serijskih morilcev misli da ni storila nič napačnega, nič narobe. Kako misliš, da jih lahko prepričajo, če jih verjetno ogled tistih dogodkov zabava?


Oni so sprevideli, seveda so, ampak verjetno le zacasno. Med nami so danes samo kavbojci, Indijanci, vitezi, saxi.  In  nihce ne more dokazati da so ti isti ljudje Rimljani, Napoleonovi vojaki.  Dokazati? Kakor ze vzames to besedo.  Enega od mojih clankov je brala mama zelo hudo bolane deklice in se je na podlagi tega odlociti stopiti v stik z menoj in potem s  sogovornico.   Slednja je na podlagi slike ugotovila, da je deklica v preteklem zivljenju opravljala najbolj grozovita dela v Napoleonovi vojski.  Bila je visok oficir, pred njim  so padali vsi, nedolzni in krivi.  A je sogovornica odkrila, da sta bila oba starsa, sicer zelo visoko razvita, v preteklem zivljenju ravno zrtev tega generala.
Ne morem izdati kdo ta deklica je, niti koliko je stara in kje je doma. Skratka, ona zivi v Sloveniji.

Menim, da ce je nekdo naredil kaj manj grozovitega kot ta deklica se ne izpere povsem in temu sledi, da ko se prime, navadi modernega sveta, ga ni sposoben sprejemati moralno in eticno in zato pac tako kot je. Samo klanje vsepovsod.


Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: SAMOMOR
Reply #5 - 17.07.2002 at 11:05:05
 
Se pravi je ona-ali njena duša kaznovana, ker je v nekaj verjela? Ker je verjela v boljši svet in pač da bi prišli do boljšega sveta je potebno porušiti starega(koliko se tu strinjamo ni pomembno), in zaradi svoje zmote v verovanju mora trpeti. In če ubijem jaz njo, ali sem slab ali dober? Ali sem slab, ker osvobodim njeno dušo muk? Ali trpijo vsi ki so nekoč ubili dušo oziroma živo bitje?
Klas žita ima dušo, tu se verjetno strinjamo. ZA eno štruco kruha, moramo ubiti 4000 duš.(to je ugibanje, a prav veliko manj pa tudi ne vem če). In kdo odgovarja za to? Ali pa smo ljudje tako visoka bitja, da kar pa je ižje od nas, je pa dovoljeno ubijati? Resno me zanima vaš pogled na te zadeve.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #6 - 17.07.2002 at 22:34:54
 
Thot bodi pozdravljen - HAWK... o tem smo že govoril...in se strinjam s tabo...al pa vsaj s tvojim vprašanjem, da imamo...hmmm...kako bi reku... licenco al pa kr dovoljenje za ubijanje... destrukcijo...

in imamo dovoljenje za kreacijo...

izbira je v tvojih rokah...make it count


Glede samomora pa sam to...

takrat ko si žalosten in na dnu...to ni pravi čas za smrt...to je čas preizkušnje...mogoče čas borbe in predvsem je to čas delovanja...

pravi čas za smrt je, ko se posloviš od življenja in si zadovoljen sam s seboj, da si prišel tako daleč...da si videl ta planetek kot ta pa ta in da je čas da greš naprej... al nazaj...nevem več Smiley
sej vse tko al tko ostane zemlji...

in kot pravi pesem Otherside   od Red hot Chili peppers:

How long how long will I slide
Separate my side I don’t
I don’t believe it’s bad
Slit my throat
It’s all I ever

odločitev je v vaših rokah...

Otherside
Chorus:
How long how long will I slide
Separate my side I don’t
I don’t believe it’s bad
Slit my throat
It’s all I ever

I heard your voice through a photograph
I thought it up it brought up the past
Once you know you can never go back
I’ve got to take it on the otherside

Centuries are what it meant to me
A cemetery where I marry the sea
Stranger things could never change my mind
I’ve got to take it on the otherside
Take it on the otherside
Take it on
Take it on

Chorus

Pour my life into a paper cup
The ashtray’s full and I’m spillin’ my guts
She wants to know am I still a slut
I’ve got to take it on the otherside

Scarlet starlet and she’s in my bed
A candidate for my soul mate bled
Push the trigger and pull the thread
I’ve got to take it on the otherside
Take it on the otherside
Take it on
Take it on

Chorus

Turn me on take me for a hard ride
Burn me out leave me on the otherside
I yell and tell it that
It’s not my friend
I tear it down I tear it down
And then it’s born again

Chorus

How long I don’t believe it’s bad
Slit my throat
It’s all I ever



Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #7 - 17.07.2002 at 23:01:36
 
Pred par dnevi sem obiskala svetovni kongres TA v Utrechtu. Rdeča nit je bilo "nasilje". Udeležila sem se workshopa o somomoru.

Delavnica je bila izredno močna. Veliko izkušenj s samomori svojcev, s poskusi na sebi, z napovedanimi samomori, z večkratnimi poskusi... Pogovarjali smo se o tem, kako vsak od nas vidi samomorilca, kako gledamo na smrt, kako gledamo na delo s človekom, ki pride k nam z odločitvijo, da prekine svoje življenje.

Vsak od nas si je izbral izrek, ki se ga je izmed razobešenih, najbolj dotaknil.

Jaz sem izbrala tega:
“ Until we can choose death we cannot choose life. Until we can say no to life we have not really said yes to it”

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SAMOMOR
Reply #8 - 18.07.2002 at 00:15:21
 
Thot wrote on 17.07.2002 at 11:05:05:
Se pravi je ona-ali njena duša kaznovana, ker je v nekaj verjela? Ker je verjela v boljši svet in pač da bi prišli do boljšega sveta je potebno porušiti starega(koliko se tu strinjamo ni pomembno), in zaradi svoje zmote v verovanju mora trpeti. In če ubijem jaz njo, ali sem slab ali dober? Ali sem slab, ker osvobodim njeno dušo muk? Ali trpijo vsi ki so nekoč ubili dušo oziroma živo bitje?
Klas žita ima dušo, tu se verjetno strinjamo. ZA eno štruco kruha, moramo ubiti 4000 duš.(to je ugibanje, a prav veliko manj pa tudi ne vem če). In kdo odgovarja za to? Ali pa smo ljudje tako visoka bitja, da kar pa je ižje od nas, je pa dovoljeno ubijati? Resno me zanima vaš pogled na te zadeve.
LP
T.



Tole z deklico. Ubijajo zato ker so bolniki ali pa zato, ker si s tem zagotovijo nekaksno financno, materialno dobrino.  V deklicinem primeru si je z ubijanjem zagotovo ustanavljala ravno slednje.  
Vendar ne vem kaj potem caka bolnike, ki se svojega nedela ne zavedajo.
Verjetno so tu ravno zato bolniki, ker so bili slabi prej. In spet se niso nic naucili.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #9 - 18.07.2002 at 10:07:51
 
Andres, ne bi rekla, da je deklica bolna, ker nima uvida v preteklo zivljenje. Mogoce je bolezen potrebna, da se v njej prebudi nekaj obcutkov, ki jih je v prejsnjem zivljenju prezirala, skrb za slabotne in sibkejse, vsak ima pravico do zivljenja, tudi najbolj slabi, pozrtvovalnost ljudi do tebe tudi v najhujsih trenutkih, plemenitost...mogoce mora opazit take stvari na ljudeh, ker do zdaj tega ni vidla. In kaksen polozaj bi bil za to primernejsi kot bolezen? Pocutit se nemocnega, prepuscenega skrbi in ljubezni drugim?
No, saj ne vem..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #10 - 18.07.2002 at 11:58:06
 
Meni so padli v oči dekličini starši, ki so bili v nekem prejšnjem življenju kao žrtve svojega zdajšnjega otroka. Upam, da sem Andresa prav zastopila.

Samo moje razmišljanje: večina ljudi bi v odnosu teh treh oseb (starša in otrok) videla ravno to, kar nam vsakodnevni tisk in TV ponujata na široko v vseh niansah: nasilje. Današnji otrok je enkrat v nekem drugem času moril. Večini ljudi se zdi važno samo to. Šokantna novica. Ah in oh in sploh. In, kadar vidijo tega bogega otroka, ga bodo gledali kot ne vem kaj, kot eno grozno pošast. Zame je to traparija.
Moj pogled na zadevo: Kaj, če je naloga duš STARŠEV tega otroka, da se navadita brezpogojne ljubezni, sočustvovanja, odpuščanja in predajanja v skrbi za svojo punčko in da jima njun bivši morilec pri tem nesebično pomaga?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: SAMOMOR
Reply #11 - 18.07.2002 at 13:07:56
 
Magla, a bi lahko dobil link?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SAMOMOR
Reply #12 - 22.07.2002 at 21:01:40
 
Katarina:

Napisala si, da bi se o tem pogovarjala.

Napiši vprašanja, razmišljanja in ti bomo poskušali odgovoriti po najboljših močeh.


Velik Sonca
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: SAMOMOR
Reply #13 - 22.07.2002 at 21:24:41
 
Kaj me zanima?
Uff,veliko,res veliko...
Malo me je sicer strah,da me ne bo potegnilo nazaj,a vseeno...Rada bi vedela,moram.
Na začetku...Zanima me-kar žal nisem mogla razbrat iz prejšnjih postov (mnenja so pač različna),koliko je res,da nekdo,ki naredi samomor gleda vso to bolečino bližnjih ob  Njegovem odhodu.
Zanima me,kako potuje na onostranstvo.Zanima me kako doživlja-spremlja vse kar pusti za sabo (ljudi).Zanima me kdaj se osvobodi-nekje sem namreč prebrala,da se stiska,ki jo čuti pred slovesom od nas ne konča z Njegovim odhodom.
Zanima me,kako se je kdo,ki je ostal...medtem ko je nekdo ki ga je imel rad odšel, prepričal.da ni mogel narediti ničesar,da bi ga pregovoril-pomagal (kljub temu,da se zavedam,da je to odločitev vsakega posameznika).Zanima me kako narobe si je želeti stik z Njim,ali bolje kako ga vzpostaviti...

Vem,najbrž zvenim nora,a tole me para že leta.
Težko je,priznam,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SAMOMOR
Reply #14 - 22.07.2002 at 21:32:23
 
Katarina,

Predvsem se ne boj, ne se proglašat za noro, ampak za pametno, ki želi dobiti odgovore na svoja vprašanja. Za začetek, da ne pozabim, si priskrbi knjigo (jest sem jo dobil v knjižnjici Šiška) OSHO RAJNEESH – Smrt velika izmišlotina, Elisabeth Kubler Ross – Kolo življenja in James Van Pragh Pogovori z nebesi (ali nekaj podobnega). Zakaj? Zato ker so to veliki mojstri besede, predvsem pa dejanj in so s svojim zgledom pojasnili mnoge mite o smrti, odnosu do nje in podobno.
Dimenzije v katere stopi človek ki umre, ni nihče še dokončno definiral, in je načeloma tudi nemogoče, ker sta svetova tukaj in tam tako daleč hkrati pa tako blizu, da si s tem umom, ki ga imamo to težko pojasnimo, opišemo. Moje mnenje in čutenje tega je takšno, da mi tukaj zelo čutimo, in ta svet čustev, ki ga imamo tukaj je včasih zelo popačen. Predlagam, ti predvsem, da poskrbiš zase. Za tvojega fanta je že poskrbljeno.

Glavno vprašanje tukaj je:« Zanima me,kako se je kdo,ki je ostal...medtem ko je nekdo ki ga je imel rad odšel, prepričal.da ni mogel narediti ničesar,da bi ga pregovoril-pomagal«.

Da nisi mogla ničesar narediti je dokazal s tem, da je odšel. Zakaj je odšel mogoče niti sam takrat ni vedel. Je pa dejstvo, da ga ni več tukaj in da moraš ti nadaljevati svojo pot. Predvsem ti. Verjemi, da je to tako. Vsak človek ima svoje poslanstvo. Takšno ali drugačno. In sam se odločaš kako bo. Čisto sam.

Narobe ni da si želiš vzpostaviti stik z njim, vendar moraš vedeti, da so to druge dimenzije in da ne gre tako kot pri Mobitelu. Kot prvo je zaupanje in verjetje. Verjamem ti da si najbrž poskušala vse mogoče, toda ne vem. Predlagam, da si prebereš predlagane knjige. Poleg tega se s pogovori z umrlimi ukvarja Rudi, ki občasno zaide tudi na naš forum.

Tok moja malenkost.

Če sem ti uspel kaj pomagati, bom vesel.

Velik Sonca
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6