Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15915 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #45 - 14.10.2002 at 14:28:14
 
Quote:
Maš kakšen predlog?


Jest lahko smo s s tvojimi besedami operiram. Ena takih tvojih operacij je odgovor na ignoranco za argonco. Med folkom se zmerom najdejo specilaisti za prebijanje takih defenzino/ofenziovnih psihičnih stanj, ker se lahko po njihovem mnenju razrešjo le s totalno osvojitvijo/podreditvijo, s 'silom ali milom'. Subtilne, h kompromisom in sožitju nagnjene osebe se takim 'izzivom' na daleč  izognejo, zato do njih moraš  pač ti prevzet iniciativo. Moraš si najprej prznat, da te zanimajo, kar je težko, ker nezanimanje za tvoj tip karakterja pogoste kažejo z lastno ignoranco al pa se  na tvojo  aroganco odzovejo nekako preplašeno, ne v smislu igranja na usmiljenje, ampak nezaupljivo do tvojih namenov. In ups: že si na skupnem polju priznanja medsebojne ranljivosti in ni hudič, se
da bo iz tega  kaj vzajemno  zaupljivega izcimilo. Skrtaka, bod pozorna do tistihh, ki jim tvoja ignoranca/aroganca ne pomeni bojnega klica k osvojitvi, ampak ščit  za tvojo ranljivost, ki je v bistvu tud njihova in so jo zato sposobni spoštovat.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #46 - 14.10.2002 at 14:33:01
 
Štekam, kar si napisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #47 - 14.10.2002 at 15:20:59
 
Rada bi vam povedala, da sem hvaležna, da imam tukaj vas, virtualne prijatelje, ki se odzovete na moje stiske. Vem, da se marsikomu zdi, da delam iz muhe slona, upam, da se bo kmalu tudi meni zdela to ena obvladljiva zadeva, in bom kmalu spet na konju: boljša, prijaznejša, zaupljivejša do življenja.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #48 - 14.10.2002 at 15:58:25
 
Quote:
Njegova moč je v tem, da se kar pojavi, ne reče nič, naredi neboljeno držo, vsem okoli njega pa se meša od strahu. Je neverjeten manipulator z energijo, tako je tudi 'mene' 'pridobil' na začetku.  


Njegova moč je v vaši šibkosti.
LittlStar, šibkost obstaja. Jo poznam tudi jaz. Pa tudi prevelika želja biti močan, je lahko šibkost. O tem sva enkrat tule govorili.
On napravi nebogljeno držo... so what? Ne reče nič.. so what?
Praviš, da te je na začetku dobil na tole finto. Po mojem tudi sedaj. Morda ne tako, morda si v tem času kaj razčistila, morda je on spremenil oblike manipuliranja, toda sistem je enak.
On "ve" komu lahko zbuja oblutek krivde.
Ko si rekla, da VE, kot bi ti bral misli... dejansko je to res... ampak ne tako... da bi res vedel kaj ti misliš... Tako, da s svojim tonom glasu, z besedami, ki jih uporabiš, mu daš vedeti, kaj se dogaja.

Pomisli recimo, kako bi fantina odgovoril, če bi mu rekla.. namesto "bojim se te", "odveč si mi"..
Ups.. bi kar poblendal, si mislim.


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #49 - 12.11.2002 at 09:20:47
 
little, če ne dovoliš ti ne more nihče nič. To je samo v tvoji glavi. Odloči se da ne bo več, pa ne bo.
Zaupaj si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #50 - 12.11.2002 at 09:44:30
 
Hvala tejka. Tudi suverenosti se nekateri moramo učit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4