Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7264 times)
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Love
30.10.2002 at 10:33:22
 
a obstaja ljubezen po ljubezni.. ce si zaljubljen.. in se zavedas tega.. in se potem ta sreca ujeta v trenutke konca.. a je clovek sposoben ljubiti nekoga drugega.. ali pa bo iskal to osebo v drugih..

to je moj strah.. kajti tocno to se mi dogaja.. da nisem pri osebi s katero sem... ampak sem z ex.. v svoji domisljiji...



vsak predlog bo zelo cenjen..
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Love
Reply #1 - 30.10.2002 at 10:56:47
 
Trdno sem prepričana, da obstaja ljubezen po ljubezni. Ampak prej je treba očistit um in dušo lastnih nazorov o ljubezni in sovraštvu, ki sta le dva nihaja ene neizrekljive tišine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Love
Reply #2 - 30.10.2002 at 10:58:03
 
mogoce nasvet.. kako naj to naredim....


hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Love
Reply #3 - 30.10.2002 at 11:01:43
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Love
Reply #4 - 30.10.2002 at 22:41:30
 
Pozdravljen, Had!

Ljubezen...to je vse. Je enegija stvarstva. Je božanska nevidna sila, ki povezuje vse. Je v nas, okoli nas in nas povezuje. Ljubezen pripada vsakomur in vsemu. Ljubezen je edina resnična stvar, ki obstaja in vsakdo izmed nas je narejen iz nje. Kljub temu pa jo težko prepoznamo v sebi ali v kom drugem.


ljubezen po ljubezni...ko Preprosto SI in veš da znova ljubiš, pa ti čustva begajo sem ter tja... kaj bi, kaj ne bi... v prvi vrsti je potrebno POSLUŠATI GLAS SRCA in ne RAZUM, kajne... kaj Ti pravi Srce... potem greš naprej, čutiš globje... kaj je tam... se vprašaš... JE TO,  TO... morda...greš še malo naprej in skoraj že veš...VEŠ, TI sigurno veš... Dovoli Si...

in iskati eno osebo v drugi... naj Ti bo v vodilo, da LJUBIŠ tisto, kar ČUTIŠ in ne VIDIŠ... in ko enkrat čutiš energije tega, ni bojazni, da boš z mislimi drugje... UDEJANI DUŠO in SRCE... če je namen pravi...bo vse teklo tako kot mora...

Želim, Ti veliko Sreče...pri iskanju le-tega...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Love
Reply #5 - 31.10.2002 at 11:10:35
 
Bom malo bolj prizemljeno povedala...je pa to samo moje mnenje...
ljubezen izhaja iz tebe in čista ljubezen je sposobna nekoga sprejeti takega kot je, ga cenit in ljubit kot posebno, samo sebi lastno bitje.

Vredni smo, da nas ljubijo zaradi tega, ker smo, kar in kdor smo. Ljubezen je vedno ena, samo skozi vsak odnos se drugače izraža. Nekje se lažje, drugje se težje, niti v dveh odnosih pa enako. Nisem prepričana, da nam je edini cilj in namen najti v življenju dušo, ki nam je sorodna in z njo preživet življenje. Vsak odnos, v katerem smo, nam je potreben, saj se ravno skozi lastnosti tega odnosa lahko učimo. In to je naš cilj in namen...zato je potrebno vsak odnos doživet čimbolj polno in resnično.

Zveza, v kateri s svojo deklico razmišljaš o prejšnji, po moje ni zveza, v kateri bi dal Ljubezni sploh možnost izrazit se v najlepši obliki, saj jo sam omejuješ, s tem pa mogoče blokiraš lekcijo, ki se je moraš v tem odnosu naučit...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Love
Reply #6 - 31.10.2002 at 12:18:07
 
Had wrote on 30.10.2002 at 10:58:03:
mogoce nasvet.. kako naj to naredim....

kaj točno ???

drgač pa tole:
Zveza, v kateri s svojo deklico razmišljaš o prejšnji, po moje ni zveza, v kateri bi dal Ljubezni sploh možnost izrazit se v najlepši obliki, saj jo sam omejuješ, s tem pa mogoče blokiraš lekcijo, ki se je moraš v tem odnosu naučit...

je pa zihr res ... to no gut, pa sej to veš že sam ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Love
Reply #7 - 01.11.2002 at 02:56:47
 
Si želiš, ali pa ne.
Si želiš svoji svobodi in življenju njo, ali pa ne.
Tako preprosto se mi je zazdelo vse skupaj.
Katero?
Kšn bi reku, da si tretjo zažel ...  Wink

Jest bom šla pa še mal na glagol "želeti";
me včasih od njega kar glava začne boleti ...   Undecided

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Love
Reply #8 - 03.11.2002 at 12:56:36
 
Strinjam se z večino tukaj gor...

Danes vem,da preboleti moraš sam.Vse popkovine,ki Te vežejo na bivšo deklico moraš prerezati sam,nihče ne more storiti tega namesto Tebe.Nekako pa sem dobila občutek,da od svoje sedanje deklice potihem pričakuješ prav to,ali pa se motim,ne vem...
A nekoga imaš ob sebi zato,ker ga imaš rad,ne zato,da nekako zapolni praznino nekoga,ki je odšel,ne...?
In če nekoga prebolevaš z drugim,je mučno kakorkoli obrneš.Zate in za njo,ki to čuti po vsej verjetnosti.

In sedaj k nasvetom...
Navadno se v podobnih situacijah kot je Tvoja,spominjamo samo tistih lepih momentov.Veš pa,da niso ključni,drugače bi s to bivšo ostala skupaj.Mogoče bi si mogel v teh trenutkih pogrešanja,če hočeš primerjanja,priklicat tudi tista manj lepa obdobja.Poišči tiste stvari,ki so Te motile...preko katerih nekako nisi mogel it.

Naj se obrne tako kot si želiš,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Love
Reply #9 - 04.11.2002 at 16:17:17
 
gape wrote on 31.10.2002 at 12:18:07:
kaj točno ???





Ampak prej je treba očistit um in dušo lastnih nazorov o ljubezni in sovraštvu, ki sta le dva nihaja ene neizrekljive tišine..


na tole sem jaz mislil.. kako naj to naredim.. da se ocistim..
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Love
Reply #10 - 04.11.2002 at 19:51:31
 
aha ... kako očistit um ... to te zanima ...
... zdej ... tehnik namenjenih temu je malo morje ... jest ti predlagam, da pogledaš tole, čeprov osho trdi da tehnike delujejo bolje če nimaš toretičnega predznanja:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Love
Reply #11 - 05.11.2002 at 14:18:06
 
Mogoče se sliši neumno, oguleno, ampak le čas ti lahko najbolj pomaga. In namesto, da se sprašujejš, zakaj misliš na staro ljubezen, pomisli na novo. Jo imaš res rad in bi rad ostal z njo? Če je tvoj odgovor ja, se takoj, ko se spomniš na staro ustavi in prični razmišljati o vseh vrlinah, ki jih ima tvoja nova ljubezen. Veš, ljudi še lahko nekako lažemo, srca pa ne.

Veliko sreče in prave ljubeni.  Kiss
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Love
Reply #12 - 05.11.2002 at 14:24:46
 
vidis.. to kar si napisala je res.. ampak, jaz vidim sebe z bivso.. pa vem, da nekako ne greva skupaj.. in potem unicujem sebe in zdajsnjo..

ma cudn sem, kaj naj..
Smiley

mogoce pa je res treba pustiti casu cas..


HVALA
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Love
Reply #13 - 05.11.2002 at 14:39:53
 
Nič se sekirat. Kdo na tem svetu pa ni čuden. Tud jaz sem velikokrat imela v mislih svojega bivšega. Še huje, v sanjah se mi je nonstop pojavljal. Pa sem tuhtala, kako bi če bi,.. Pol me je pa kar na lepem minilo. In sedaj če se enkrat na leto spomnim nanj je veliko. In sem srečna s sedanjim partnerjem. Vesela sem, da takrat nisem naredila kakšne neumnosti.
Čas je glas resnice, a v njem upanje ostane, ko te vsega zaobjame in vidiš, da si srečen.
nisem glih poet, kaj? Mal sem čudna ampak srečan v svoji koži.

upaj in verjemi

pa še enga  Kiss
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Love
Reply #14 - 05.11.2002 at 15:01:01
 
Quote:
vidis.. to kar si napisala je res.. ampak, jaz vidim sebe z bivso.. pa vem, da nekako ne greva skupaj.. in potem unicujem sebe in zdajsnjo


Lahko da gre za čist normaln psihičen pojav, po katerem  ma vsaka  psihična vsebina eno težnjo v seb, da prevzame eno določeno obliko, da se udejanji/utelesi. Ljubezensko čustvo si se navadu utlešat skoz podobo bivše, ko ta še ni bla bivša, pa ti jo ob podobnem čustvu psiha kar sama zvizualizira. Tko kot si npr. v vsaki neidentificirani senci, ki se je ustrašiš,  zvizualiziraš vampirja, ker se ti je vampir pač prilepu na občutenje strahu v kašnem prepričljivem filmu. Če v senco razpoznaš kot npr. sosedovo mačko, vampir nima več nobene psihične teže.  

Če podoba tvoje 'bivša' nima nobene energije v seb, da bi potegnila tvoja ljubezenska čustva za sabo, ampak čustva zvizualizirajo njeno podobo,   pol ni panike. Se na tvojo ljubezensko čustvo bivša pač prilepi kot duh, demon, zdaj ta, kdaj drugič bo kašen drugi, zato po moje nima smisla slabe vesti imet pa začet duhove odganjat. Bodo spokali  sami, ko se  tvoje ljubezensko čustvo z novo, energije polno podobo zvezalo. Noben demon nima take  moči, da bi se tovrstni zavezi ne pustu izrinit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2