Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15925 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #15 - 28.06.2002 at 15:50:52
 
Lepo, sočutno in hkrati kul si napisala, Amstel. Ne vem odgovora, ker nisem mama. Kako naj znam bit mama, če je ni bilo? Učim se zelo. Kako naj si mislim o njem slabo, če sva si sorodni duši, šla podobno pot? Ne želim mislit, da ni dovolj dober zame? S tem zanikam sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #16 - 28.06.2002 at 15:54:36
 
Quote:
Ne želim mislit, da ni dovolj dober zame?


Ne, da ni dovolj dober. Samo, da ni primeren.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #17 - 28.06.2002 at 15:55:55
 
Quote:
Potem meditiranje: oprosti, ne maram se mešati v tvoje življenje, a mogoče bi pasivno meditacijo, v katero se ti mešajo slike in besede, zamenjala z drugačnim tipom meditacij: da greš v naravo in da se zaposliš z življenjem v njej. Da sediš nekje sama in se čudiš metulju ali pa polžu ali pa žvrgolenju ptic. Da se ne obremenjuješ z mislimi, ampak se samo prepuščaš življenju okrog sebe. Kaj vse ti lahko nudi narava on opazovanju. Če boš aktivno spremljala lastovičje lovljenje mušic, te bo to miselno tako zaposlilo, da se ti druge misli sčasoma ne bodo več pojavljale.


Tko bi ti tud jest svetoval, ampak te ne bi potegnilo, ker ne bi znal tko privlačno povedat. To je tud na drugačen način povedan nasvet, ki sem ga prebral zadnjič od gerkmana, ko je svetoval eni čustveno HP osebi. Če si namreč v mladosti zaradi preobčutljivosti nisi uspel zgradit enih trdnih predstav, kako življenje po čustveni plati lavfa, se je narboljš čim bolj realne scene držat. Ker če greš tak v  eni  pa ezoteriki pa intuiciji eno oporo pa razlago tvoje čustvene scene iskat, boš dvakrat pogoru: prvič zato, ker zaradi nezgrajne čustevne mreže svojih meglenih predstav o realnem svetu  ne moreš ostro razmejit od intutivnih prebliskov in drugič, ker tud če boš s temi initivnimi metodami pri drugih dosegu kakšen viden uspeh boš pri uprabi na seb zarad subjektivne nagnanjenosti k takmu rezultatu, ki ustreza tvojim pričakovanjem, ziher sfalil. Torej tud moj nasvet: z nobenimi  karmičnimi dogovi pa vampirskih forami se obremenjevat.  Najprej mal po sob pospravit, računalnik ugasnt, na sonce it, ptičke poslušat pa cajtu cajt dat. Zato ne boš nč manj čustvena punca, če boš mal nehala na svoja čustva mislt.

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #18 - 28.06.2002 at 16:02:37
 
Bi ti samo svetovala, da vzemi v roke knjigo Louise Hay 'Življenje je tvoje', če je še nisi prebrala. Precej dobro razčleni vzroke, ki so v nas, pa ponudi čisto konkretne nasvete, kako se lotit zadev. Sama sem precej knjig prebrala, pa je bla ta prva, ki me je pripravla, da sem začela tud dejansko stvari spreminjat...

Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #19 - 28.06.2002 at 16:08:45
 
Sem prebrala že dolgo tega, je bila ena izmed mojih prvih takšnih, pa so se mi takrat zdelo malce nerodno, da si bi ponavljala te afirmacije: 'sem mirna, v popolni harmoniji z Vesoljem' Grin, sem bla malo prevzetna, da tega ne rabim počenjat, pa sem knjigo dala eni kolegici. Morda pa je ponovo čas zanjo.

Rada vas imam!
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #20 - 28.06.2002 at 16:19:03
 
No, pol sem jo pa jaz očitno v pravem trenutku dobila v roke. Smiley Pa tud delam afirmacije, skoraj vsako jutro, takoj po tibetanskih vajah. Wink (saj vem, da se sliši, kot da sem malo za luno...)

Najboljša se mi pa zdi tale: 'Pripravljena sem se spremeniti!'

Naj vam tale dež malo 'opere' življenje. Wink (saj veste, kako je svet lep po dežju, ko je vse oprano, čisto in jasno  Kiss )

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #21 - 28.06.2002 at 16:41:05
 
Quote:
Ne vem, zakaj imam občutek, da je tole, bp, z kančkom cinizma. Dobro, ne rabi bit zadeva v naslednjem življenju. Čas je iluzija. Pa vendar 'jutri' se mi lahko zgodi to kar se je njemu, če ga ne bom sprejela.

Zvezdica,

Sploh nisem želel biti ciničen, sem mislil povsem iskreno, kvečjemu nisem hotel biti preveč resen. Če pogledaš moto pod mojo slikco (je fotografu kar dobro uspela Smiley, potem boš videla, da so problemi in reči, s katerimi se želim ukvarjati, tisti, ki so tukaj in zdaj. Seveda mi to ne uspeva kaj preveč in imam tudi sam cele kupe strahov o prihodnosti in tem, kaj vse se lahko zgodi. Se pa trudim.

Tudi karmo in inkarnacije si čisto zares predstavljam, nekako tako kot sem napisal. S problemi v morebitnih prihodnjih življenjih pa se bom morda ukvarjal v morebitnih prihodnjih življenjih. Imam že teh problemov tukaj in zdaj čisto zadosti, pa še nekako se mi zdi, da bi lahko šlo za ene in iste reči.

Quote:
Kako naj temu rečem ljubezen, če sem celo življenje imela občutek krivde, da sem nekaj grozno narobe naredila, da imam tako težko pot in se moram odslužit?

Zdi se mi, da si še precej mlada in si šele oblikuješ svoje nazore in pa vzorce. Pa se mi zdi, da je Robi enkrat Devi napisal dokaj zanimiv stavek o krivdi, ki jo je enkrat treba zamenjat za odgovornost, ki mi je bil na prvi pogled brez posebne vsebine, potem pa mi je Devi odprla oči. Mislim pa, da imaš še čas za to.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #22 - 28.06.2002 at 16:48:43
 
V redu, bp, je pa hecno, opazila sem, če mi nekdo odgovori z enako resnobo, kot sem zdaj jaz Grin vse to vzela (čisto ogledalo?), potem se mi zazdi, da se nekdo norca dela iz mene. Hecno ne Grin?

Ja, odgovornost, lahko je govoriti. Odgovornost je svoboda. Kdo zna bit svoboden? Norci po mojem Smiley.
Back to top
« Last Edit: 01.07.2002 at 08:26:24 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #23 - 28.06.2002 at 18:15:12
 
LittleStar, če nimaš knjige "Življenje je tvoje" doma, če si jo posodila kolegici, mi pošlji svoj mail. Jo imam skenirano, pa ti jo lahko takoj pošljem, če želiš.

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #24 - 28.06.2002 at 19:22:18
 
Zvezdica,

Quote:
Kako naj si mislim o njem slabo, če sva si sorodni duši, šla podobno pot?Ne želim mislit, da ni dovolj dober zame? S tem zanikam sebe?

V vajinem življenju je bilo nekaj dogodkov, ki so si v nečem pdodobni.

Verjameš lahko, da gre za
A. Naključje
B. Nespremenljivo usodo, ki se je ne da spremenit
C. Karmo, oz. nekaj, kar moraš premagat

Ad A. V primeru, da verjameš, da gre za naključje, mislim, da ti je jasno, da je NE boljša izbira

Ad B. V tem primeru je tvoj NE že tako zapisan v zvezdah, tako da je pot reševanja jasna

Ad C. Poglej si, kaj na tvoji poti premagovanja tvojih travm in vzorcev vedenja, te najbolj ovira. Ni ravno nekdo, ki ima podobno travmo iz katere se nikakor ne more izvit in zaradi nje niti ne funkcionira, pravzaprav ovira na tvoji karmični poti in ne vzpodbuda pri reševanju tvojih travm. Se ti ne zdi, da je kot utež, ki ti visi na nogah in se je moraš otrest, da se lahko dvigneš in povzpneš nad to.

Ne glede na to, v kaj verjameš, je očitno, da nista sorodni duši, da je to čista iluzija, ki te ovira na tvoji poti.

Da bi bil dovolj dober zate, bi se pa moral še malo potrudit in zato marsikaj naredit.

Sebe in svojo pot pa boš zanikala, če se boš še naprej vrtela v krogu.

Ufff....

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #25 - 28.06.2002 at 19:29:40
 
Quote:
Amstel, problem je, da vem le, da ne bi rada opustila tud način življenja, da sem v samoti, berem knjige, poslušam glasbo, tako kot sem v bistvu navajena vso življenje

Zvezdica, je to ljubezen, če te partner ne sprejema z vsemi tvojimi željami, z vsemi tvojimi potrebami, če je to biti sama s seboj, brati knjige, poslušati glasbo? Ne vem, odgovori si sama, po mojem mnenju vsekakor ni... Ljubezen je popolno sprejemanje drug drugega in ne omejevanje drug drugega... In če bi bila ljubezen prava - si ne bi želela recimo poslušati glasbe skupaj z njim? Namesto tega, da bi bila sama s seboj, bila sama z njim? Bi si želela čutiti samo njegovo bližino, kadar bi brala knjigo? Če pa bi vseeno vse te reči počenjala sama, potem bi tisti, ki bi te resnično ljubil, to tudi sprejel.

Uf, preveč idealiziram? Pravljica?
M.
Back to top
« Last Edit: 28.06.2002 at 23:14:17 by Miska »  
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #26 - 28.06.2002 at 19:34:50
 
Ničesar ne zanikaj.

Tisto, kar zanikaš, ne moreš razumeti.

Quote:
Norci po mojem .


Tako je !
Moramo biti norci, ker dokler si normalen, tako dolgo si odvisen od družbenih vzorcev, ki ti povzročajo probleme.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #27 - 01.07.2002 at 15:44:26
 
Quote:
V redu, bp, je pa hecno, opazila sem, če mi nekdo odgovori z enako resnobo, kot sem zdaj jaz  vse to vzela (čisto ogledalo?), potem se mi zazdi, da se nekdo norca dela iz mene. Hecno ne ?


Ja, je že zarad tega dobro na ogled postavit miselni konstrukt, ki se ga intimno  hudo resno oklepaš. Ker ko se ga začnejo oklepat tud drugi šele opaziš, kako neresni so v tem svojem početju. In pol se ti posveti, kako neresen si v tem početju pravzaprav ti sam. Ti to pomaga dost bolj, kot da ti kdo direktno reče, kako neresen si v tem intimnem miselnem  oklepu  pa te pošlje ven ptičke poslušat....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Master
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: male
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #28 - 02.07.2002 at 00:29:41
 
LittleStar!

Od vedno sem bil sočuten do drugih in ne morem mimo ne da bi ti kaj napisal.

   To si, kar misliš. Ključ do miru v življenju je obvladanje samega sebe, torej tudi misli.
   V svojem življenju sem opazil, da čim več razmišljam tem bolj se zmeda v moji glavi povečuje. Ker mi je bilo te zmede dovolj sem si nekega dne ukazal :"Tišina!" Iz uma so še vedno vrele misli. Ampak vztrajal sem. Vso svojo pozornost sem usmerjal v tišino. In kaj se je čez čas zgodilo? Občutil sem mir v sebi. Tišino.
   Ugotovil sem, da vsemu tistemu čemur posvečam pozornost, postane močnejše. In vsemu tistemu čemur odvzamem pozornost, pojame, razpade in izgine.
   Ugotovil sem tudi, da sem več kot samo telo, občutki in misli. Ko sem si ukazal tišino sem se vprašal: Komu sem ukazal tišino? Samemu sebi. Ampak kdo je ta, ki je ukazal? Če sem to jaz, kdo je bil potem tisti, ki je bil zmeden?
   Smo čista zavest, nedoločljiva zavestnost, ki je zunaj časa, ni ujeta v prostor, brez razsežnosti je, nepredstavljiva. Ker je neskonča in neomejena je hkrati čista radost. Opisali bi jo kot neskončno tišino, popolno ravnovesje, nepremagljivost. To notranje bistvo presega vsak ego. Ne pozna strahu; je svobodno; kritika mu ne more do živega; ne boji se nobenega izziva. Ni ne višje ne nižje od kogarkoli in je čarobno, skrivnostno in očarljivo.

   Dobil sem občutek, kot da sem nekoč to vedel, pa sem pozabil.

   Verjamem, da je cilj vsakega človeka, in tudi tvoj, doživljati svojo resnično naravo. Sama evolucija teži k temu. Mi smo rezultat evolucije; smo narava, ki se zaveda same sebe in se čudi lepoti.
   Včasih ti je težko, čutiš bolečino in točiš grenke solze. Komu ni težko, kdo ni občutil bolečino? Nisi osamljena, verjemi mi.
   Vse težave skrivajo v sebi semena priložnosti, in če se tega zaveš, lahko trenutek uporabiš sebi v prid in ustvariš kaj boljšega. Kadarkoli se znajdeš pred zatiralcem, mučiteljem, prijateljem, učiteljem ali sovražnikom (vsi pomenijo eno in isto) se spomni, da je ta trenutek natanko takšen, kot mora biti. Vsi odnosi, ki si jih pritegnila v življenje, naj so takšni ali drugačni, so natanko takšni, kot so ti ta hip potrebni. Za dogodki je skrit pomen, ki služi tvojemu razvoju.
   Spoznaj samo sebe, opazuj svoje občutke, svoje misli, svoja prepričanja. Sprejmi odgovornost za dogodke v življenju in spoznaj da si stvarnik, ki nenehno ustvarjaš. Vsi delamo napake in v tem ni nič slabega. Spoznaj, da si enkratna, ker drugo ne moreš biti. Si Božanska in zato enkratna.
   
   Ukaži si tišino. In bodi tišina.  Brez obsojanja, brez misli, brez podobe. Samo bodi. Meditiraj tako vsaj eno uro na dan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kako in zakaj reči NE?
Reply #29 - 02.07.2002 at 08:19:11
 
LittleStar
Prebral sem tist tvoj odstavek...
A lahko cist preprosto recem, da komplicirate cist vsi skupaj?
Kokr sem jest vidu gre zgolj in samo za izsiljevanje tipa, ki cvika, da bi te izgubil, ker si te je zacel lastit in nad tabo izvaja vse mogoce pizdarije, da bi te z ustrahovanjem obdrzal.
Se motim?
No, ce se ne, ga po domace posl u kurac in ce bo se kej sral mu rukn v obraz, da se sila resuje s silo, kar je tudi res, ker lepa beseda pri dibidusih nic ne zaleze.

Sorry, ce sem malce agresiven, samo da bi se meni dogajalo kej podobnega, ne ustanem v celi kolobociji niti sekunde. Je pa res, da jest sem pac jest in ti si pac ti... da sva dva razlicna cloveka, ki ocitno cisto razlicno odreagirata v dolocenih situacijah.

In ce je tukej vprasanje kako in zakaj reci NE? "No, means NO!" In ce je tipo tolk zaplankan... pol mu je pa treba idejo vtisnt v glavo...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4