Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11905 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nezmožnost agresije
Reply #15 - 27.06.2002 at 13:05:54
 
Quote:
Zdaj ko sem se tolko izpletla ven, nisem vec jezna. V bistvu sem prav hvalezna za to izkusnjo. Bom pa hudo jezna postala, ko bom zacutila, da si nekdo spet zeli me spreminjat v nekaj, kar se njemu zdi, da bi mu na meni bolj pasalo  
Uh, kak bo pokalo  


Tako je, Devi. Samo odločno po svoji poti naprej.
Ne pusti se, da te družba in njihovi egoti spet zmanipulirajo.

Treba je biti odločen in vztrajen, zato tudi jaz nikoli ne popuščam. Wink



Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: agresija
Reply #16 - 27.06.2002 at 16:02:31
 
Yess... z občutenjem jeze imaš osnovo, da postaviš mejo in rešuješ problem. Saj jeza ti govori samo to, da nekdo vdira v to, kar si.
Z agresijo pa.... hehe, če si predstavljaš veverico, ki teče v svojem kolesu... drvi, drvi, ampak, kaj , ko v PRAZNO.  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: agresija
Reply #17 - 28.06.2002 at 17:36:47
 
Se vedno ne locim dobro jeze in agresije

opazam da je agresija ponavadi vzrok, jeza pa je posledica, a ne?
agresija je napad
jeza je obramba

ali kaj?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: agresija
Reply #18 - 28.06.2002 at 17:43:03
 
Jeza je čustvo. Kot ga jaz raumem, mi pove kdaj počnem nekaj proti sebi ali pa kdo drug počne nekaj, kar ni skladno z mano.

Jeza = (lahko) konstruktivna, do tam, ko postane bes, agresija.
Agresija je po mojem vedenjski vzorec, ki vsebuje "histeričen" bes, ki ni usmerjen več k reševanju težav oz. k zavedanju, da sebe puščamo na cedilu in se ne potegnemo zase.
Agresija je napad drugega (no, tudi samoagresija obstaja), ker ga želimo kontrolirati ali/in ustrahovati.

Aja, pa kdor je besen in agresiven bo verejtno:
1. Verjel, da nima kontrole nad tem, ker je preveč intenzivno
2. Čaka, da se mu jeza toliko nabere, da se potem lahko nekontrolirano puca nad drugimi
3. Rekel, da je to v družini, da je zato nemočen pred njo....
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: agresija
Reply #19 - 28.06.2002 at 18:00:47
 
Devi, zmeda tudi v moji glavi:

SSKJ:
Jéza: močno kratkotrajno čustvo, ki povzroča napadalne težnje
Agresíja: vdor vojaških sil ene države v drugo

Postanem zmedena,kako le agresija nima nobene veze z mano in čustvi, občutki ali kakorkoli naj že rečem temu? Grem pogledat v leksikon:
Agresija: neizzvan napad; napadalna vojna.
Agresiven: napadalen, bojevit, nestrpen

Po temle torej lahko zaključim, da je jeza tista, ki povzroči agresijo?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: agresija
Reply #20 - 28.06.2002 at 18:09:50
 
4. Verjel, da ima vse pravice do prepucavanja, ker si mu itak nekaj dolzen. in ker se tebi tudi to zdi, ne odgovoris nazaj z jezo, pac pa si mislis, saj ne bo vedno tako. Hkrati pa ves, da v trenutku ko bodo racuni cisti, taisti tudi pomislil vec ne bo, da bi te se kdaj uporabil za pucanje, ker se lahko zanj slabo konca. Eni pac znajo izkoristit prave trenutke, a ne?
In kam v take okoliscine jezo vtaknit? Jezit se na sebe, ker si si dovolil, da do tega sploh pride.

Hvala, Amstel.

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: agresija
Reply #21 - 28.06.2002 at 18:15:45
 
Miska wrote on 28.06.2002 at 18:00:47:
Jéza: močno kratkotrajno čustvo, ki povzroča napadalne težnje
Agresiven: napadalen, bojevit, nestrpen
Po temle torej lahko zaključim, da je jeza tista, ki povzroči agresijo?


In obratno.
Ce prav razumem, je eno obicajno upraviceno in drugo obicajno ne ali pa presega opravicila.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: agresija
Reply #22 - 28.06.2002 at 18:43:19
 
Jeza je tisti rdeči osmerokotni znak stop s katerim naj bi nekomu odločno pomahal pred nosom.

bp

P.S. Pri temupaš da nisi naletel na koga, ki mu je to tako, kot da si biku pomahal z rdečo cunjo pred očmi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: agresija
Reply #23 - 28.06.2002 at 19:01:25
 
Quote:
Pri temupaš da nisi naletel na koga, ki mu je to tako, kot da si biku pomahal z rdečo cunjo pred očmi.

Hehe - a potem pa nastopi agresija?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: agresija
Reply #24 - 01.07.2002 at 11:32:34
 
No, bom pa se jest neki prdodal.
Vse prevec pozabljamo, da je vcasih lazje napisati svoj problem mnozici neznancev, kot ga pa predstaviti doticni osebi, ki nam pac ta problem povzroca.

Govorimo o agresiji. Zame pravijo da sem agresiven, ker vcasih ne glede na zrtve rinem z glavo skozi zid do zastavljenega cilja. Ali je to agresivnost ali zgolj trma? Po mojem je vse skupaj povezano. Jezo naj bi naceloma tudi enacili z agresijo in do sedaj se je pokazalo, da je najboljsa metoda za "sesuvanje" ta, da je treba jezo najprej nacrpati in jo nato izbruhniti v vsej sili.

Podam primer?
Recimo se nekdo obregne vame s kako pripombo in mi na dolgo in siroko zacne razlagati, kaksen idiot sem. Ves cas ga mirno poslusam, crpam njegovo jezno energhijo in jo pakiram v izstrelitveno cev. ponavadi so taki izbruhi casovno srendje dolgi in ravno dovolj casa je, da pripravim obliko izbruha. Ko "sogovornik" ves izcrpan konca svoja jajcanja ga zbombardiram na dva nacina. Prvi, ki je milejse oblike je ta, da se v dveh minutah zderem nanj in ga posljem tja, kamor spada z argumentiranim razlogom, seveda in ponavadi mi uspe "sogovorniku" zapreti usta. Drug malce bolj zoprn nacin pa je, ko govorim kot dez, cisto potihem in letijo ven stvari, ko se se peklenscki krizajo.

Zakaj pisem to o sebi?
Zato, ker lahko komu tudi pomaga. Vcasih sem se tudi jokal, rotil, prosil, moledoval in skusal s ponizno glavo stvar urediti. Danes? Tezka bo. Se posebej, ce sem napaden po krivici.
Na sreco sem se odvadil uslociti hrbet in ponizno sprejemati udarce. Nekako bolje shajam skozi zivljenje, ce popizdim in "sogovornika" sesujem do fundamenta.
Sranje nastane le, ko se najdeva dva taka, ki imava iste poglede na stresanje jeze.. Smiley Takrat se pa tud nebo para...   Grin

Ne vem Devi... Ce je problem v tem, da se je treba vcasih postaviti po robu, bos to morala zal razcistiti sama s sabo in sem ter tja povzdigniti glas in tudi vztrajati na tej frekvenci. Djaba ti je, ce popizdis, cez 5 minut pa te sogovornik s tolazecim glasom obrne sebi v prid. Ma zajeban je to, sej vem...

Ce bo kak konkreten primer, le napisi. Ga bomo mal analiziral, pokomentiral in ni hudic, da vec buc, vec ve in najdemo kak izhodek, ane? Se ostali strinjate, ane? No fajn. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: nezmožnost agresije
Reply #25 - 29.12.2002 at 22:49:02
 

Me zanima, kakšna je kaj tvoja nova, polletna "praksa", Devi, glede izpostavljene teme in replik?

Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: agresija
Reply #26 - 31.12.2002 at 12:43:06
 
Hvala za pozornost, ARS Smiley

A kako mi gre?
Ni mi še prebilo, še do zdaj ne...uspešno se sicer zdaj soočam z marsičem, a čemer se dolgo nisem mogla, ne glede na fizično paniko, ki me še vedno zagrabi, ko to počnem.
Na jezo ali agresijo pa še vedno fizično reagiram in se te reakcije ne znam rešit, saj se je mogoče ne da rešit ne na čustven ne na mentalni način. Mogoče bi mi pomagalo, če bi se kdaj stepla pa na tak način eno zavest o telesni neogroženosti in lastni moči dobila, kdo ve Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: agresija
Reply #27 - 01.01.2003 at 06:37:23
 
Devi wrote on 31.12.2002 at 12:43:06:
Mogoče bi mi pomagalo, če bi se kdaj stepla pa na tak način eno zavest o telesni neogroženosti in lastni moči dobila, kdo ve Grin Grin

Wink  Opla, a čmo nameravat, da raje boksarsko vrečo in ustrezne rokavice v 2003 dobiš?   Grin

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: agresija
Reply #28 - 02.01.2003 at 00:13:20
 
Rabla bi pol še enga, ki bi me v take situacije postavljal, da to na plano pride....se kdo javi Wink....?  Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: agresija
Reply #29 - 02.01.2003 at 06:27:24
 

Ma, s si nisi zadost?

Grin
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3