Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 18732 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Straniščna školjka, sedalo in pokrov
07.10.2002 at 16:00:49
 
Sem mal posrfala skozi najnovejše Andreasovo Kazalo, jest začetnica, in se nasmejala med branjem topica "Samske punce??", predvsem zato, ker se je repliciranje pri variantah in modus vivendiju "domače straniščne školjke" končalo. Vmes pa tole, samo za mojo iztočnico, seveda:

Blisk1 wrote on 20.08.2002 at 12:35:46:
A lahk povem jst eno feministično tuki, ki men kravžla živce in so si to izmislile feministke sam zato, da jebejo v glavo moške. Ena ženska zahteva od svojega moža, da spušča sedalo školjke, zato, da je le ta prpravljena na njeno rit. Jst pravim, če se že gremo tole, pol ali spuščamo dol sedalo s pokrovom tako moški kot ženske, ali pa nič. Kaj je Ona več od Njega?

Velikokrat imam občutek, da tako nekaterim moškim kot nekaterim ženskam nihče ni razložil (ali pa niso nikjer prebrali), kako naj bi bilo z uporabo naših domačih sekretov, da so potem velikokrat točno to, pa brez potrebe; čeprav so spucani lohk še prej kot pa v desetih minutah.

Evo, tole je "straniščna" garancija za mir v hiši, izkazovanje medsebojnega spoštovanja in ljubezen v najmanjšo podrobnost, pa brez vsakršne feministične konotacije:

1) Moški naj sede tudi urinira(jo) - kako na moč prijazna navada -, kajti urinski tuš, malenkosten ali pa vse naokrog, zagotovo ni noben užitek, tistemu, ki domače stranišče čisti, pa še najmanj. Dodaten plus za vsesplošno higieno, za dober občutek vseh uporabnikov in zagotovo prijetnejši (oz. vsaj nevtralen) vonj prostora.

2) Če moški sede urinira(jo), odpade "problem" sedala, ker je le-to pač vedno dol.

3) S straniščnim pokrovom naj vsak uporabnik/uporabnica, po odplavljenem "minulem delu", pokrije školjko, pa bo. Zaradi vsesplošne higiene in blokade vonjav, predvsem pa zato, ker skozi nepokrito straniščno školjko odteka energija iz stanovanja (feng šui).

O čiščenju straniščne školjke za seboj in pranju rok pa zihr vsi vemo vse.  Wink

Sem si drznila napisat, brez slabih namenov - tut men je, pred davnimi leti, nekdo prijazno in dobronamerno pozornost usmeril na preživeti vzorec, ko sem ob priliki spet pizdila, "kako le lahko..."

Pa tudi zato sem napisala, ker sem v živo le dvakrat razložila, zakaj gornje prakticiramo pri nas doma oz. bi želeli, da bi se, pa je bilo to vzeto kot osebni napad in iztočnica za... saj si lahko mislite. Ma, brez veze, doma nam gre to bolj ali manj od rok (otroc pač včasih na pokrov pozabjo), za gosti sama naslednjič pokrov dol dam, pa je (če je sploh treba); le tisti sledovi "tuša" mi toleranco mal sprobavajo, sem ter tja, priznam.

Prekrasen dan nam želim,
ARS
Back to top
« Last Edit: 07.10.2002 at 17:43:13 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #1 - 07.10.2002 at 16:13:18
 
Quote:
2) Če moški sede urinira(jo), odpade "problem" sedala, ker je le-to pač vedno dol.


hmm, morda pa bodo v prihodnosti izdelovati "fiksna" sedala za skoljke, ker bomo moski sede lulali.

jeaah...that`s  the future... Undecided
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #2 - 07.10.2002 at 20:27:55
 
ARS!

No tole glede poze bi pokomentirala. Pa ne zarad teme, ta je kar prava, sam tole z moškim uriniranjem u sede je pa teza, ki ti ne bo dol sedla. Sej ne rečem, sem tud že sama mela ene pribliske, pa še zdeleč mi ni, da bi sprot s cunjo naokol jurišala. Pa te postane vonjave tud komaj še prenašam, da se razumeva! Ne vem no! Se mi zdi uriniranje najmanj tolk občutljivo področje, da bi školjke lahko mal izboljševal pa kakšen designer več prispeval. Ob vseh mogočih ploščicah bi v vsakem sekretu lahko pisoar bil čist priročen kos pohištva.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #3 - 08.10.2002 at 11:18:53
 
Quote:
...sam tole z moškim uriniranjem u sede je pa teza, ki ti ne bo dol sedla.

Sicer ne štekam čist dobr, kaj si mislila s tem, da mi ta teza ne bo sedla, a drži, da v bistvu nisem tega topica zaradi polemiziranja, bolj v premislek enega vzorca - kako ajnfah je lohk včasih neki oz. eno navado spremenit, če se sam mal ustavmo, pa razmislimo; včasih. Ja, lohk men, k sm ženska, anede... in doma tko al pa tko zmeri gor sedem.  Wink  No, dol.  Wink

Je frend prebral tole mojo "straniščno garancijo" učeri, pa sva par besed na to temo. Hecn, je reku (približno), da so moški pa čist preveč leni, da bi se slačl še takrat, in da si lahko zamisli samo eno močno tečno, ki bi svojmu tolk u iber težila, da bi popustu in se prilagodu; da drugače si pa sploh ne more predstavljat... razen s pisoarjem.

Hecn, res se ne spomnim, kako se je v bistvu pri nas doma začel (se mi zdi, da je bilo tako od nekdaj), a sem skor zihr, da nisem imela prav dost s tem - je bivši kar sam od sebe to počel in sem mu bila močno hvaležna (pokrov sem začela pa šele pred par leti dol dajat, ko sem se s feng šuijem srečala); in tut frend je težko verjel, a res, moj bivši zakonec niti slučajno ni bil edini, ki je to furu - morda sem (bila) tozadevno pač "srečnica", kva pa vem.  Wink

Vem pa to, da mi je čist off se u živo o tem pogovarjat, ker je to po eni strani trivialna podrobnost (kao  Wink ), pa še močno osebno se vzame. Najverjetneje je edina varianta, da ženska svojemu intimnemu moškemu ob priliki pove, kako na to gleda, pa zakaj, in se mi zdi, da taka prijazna, pa konstruktivna praviloma ne more naleti na odpor... Mama pa sina kar sprot nauči, ko s kahlce leze, ane.  Wink  Če pač ne, pa ne; s cunjo še naprej in niti slučajno ne bom vsak dan not visela...

Ja, ko sem prenavljala stanovanje, me je močno zmotilo, da imam tako ozek in majhen WC, da pisoarja tut slučajno nisem mogla not naštelat; žal. Ma, večji sekret, al pa kaka inovacija, se strinjam.

In pa tako partnerstvo, kjer se sliši tudi ta subtilne trivialne pomembnosti, kjer se jih, pa na začetku magari samo zaradi drucga in brez detajlnega razumevanja, velikokrat lohk brez posebnega problema sfura, če oz. ko jih slišmo.

Ma, men je tole tko normalno, kot to, da potegneš vodo za sabo; al pa to, da daš na štedilnik najprej lonc z vodo, če hočeš testenine skuhat...  Wink  Vem pa, da marsikomu ne sede; dons.   Wink

Za prijetnejša stranišča in neodtekanje energije,
ARS

PS: A tut na topic sekret se da tolk napisat?! Uf.  Roll Eyes
Back to top
« Last Edit: 09.10.2002 at 00:05:16 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #4 - 08.10.2002 at 11:33:11
 
ARS wrote on 08.10.2002 at 11:18:53:
Najverjetneje je edina varianta, da ženska svojemu intimnemu moškemu ob priliki pove, kako na to gleda, pa zakaj, in se mi zdi, da taka prijazna, pa konstruktivna praviloma ne more naleti na odpor...


Za prijetnejša stranišča in neodtekanje energije,


Ja za vsako stvar je edina varianta, da poveš kako gledaš in zakaj... Ker če se že s tem mučiš, ti je nerodno, ti je nelagodno, ti je zoprno, čakat ene ugodne prilike, da descu poveš, da je pa sekret polulan in da je fino če pošteka, da v sede bolj higieno vzdržuje, potem hm, sploh ne vem kaj naj rečem. He he.....

Hja v bistvu to kaže na ne-odprtost, na EGO, itd, bla bla.... Se ne bom več vračal na cilj.

Kar se pa tiče zadnjega stavka, pa mi je nekam nejasen!

Za kakšno odtekanje energije gre?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #5 - 08.10.2002 at 11:51:43
 
Gru Gru wrote on 08.10.2002 at 11:33:11:
Za kakšno odtekanje energije gre?

Mam sam eno feng šui buklo doma (pa še totalen laik sem), kjer piše tkole: "... Straniščna školjka je mesto, od koder je bogastvo ali srečo družine (oz. dobro energijo či) moč odplakniti..."; v eni drugi (pa v FŠ nasvetih) je bilo pa tudi bolj detaljno na WC, kjer je bilo vedno poudarjeno, po spominu, da "...naj se pokrov WC-ja zapira, ker drugače odteka energija..." Mojstri znajo to povedat pa točno tko, kot bojda je.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #6 - 08.10.2002 at 13:09:42
 
Gru Gru wrote on 08.10.2002 at 11:33:11:
Za kakšno odtekanje energije gre?

o tem smo pa res že zadost razpravljal ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102354...

drgač pa ... men ni noben blem u sede scat ... ne morm pa rečt da vedno ščijem u sede ... včasih tud u stoje, tud u školjko ... ampak dilo pa dvignem, tud taspodnjo ... ampak za preprečit tuš je to premal ... a ne?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #7 - 08.10.2002 at 13:16:02
 
Aha, hvala ti za obrazložitev.

Torej skozi WC, odteka energija... Uf, bom kr tiho, ...

Ma pa ne bom, ker se mi zdi, da je pa to mal mim. Vsaj jest v to pa res ne morem verjet. Ne res ne. Po tej logiki bi moral vse luknje med desko in školjko zapret, pa še med desko in pokrovom. In če nadalje razmišljam, potem mora met pokrov najbrž tudi pravi material?
No ne vem. No, sej mogoče če v to verjameš, da deluje. Najbrž. Tko kot o poti na goro.... he he.

Vseen pa hvala za obrazložitev še enkrat.

lp
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #8 - 08.10.2002 at 13:18:19
 
PRI ODTEKANJU DENARJA SKOZI ŠKOLJKO JE pomembno to če je školjka v kvadrantu hiše kjer je denar ... če je tam kakšen drug kvadrant, odteka tista energija ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #9 - 08.10.2002 at 13:25:39
 
Ja sej pravim, bom raje tiho, ker mi razmišljanje naprej, dovoli še to tezo.

Glede na to da na Kitajskem v velikem povprečju živijo zelo skromno in da imajo kar se vode tiče in splakovanja sistem mal zadaj, je čisto praktično če pokrov daš dol, da ne smrdi vse naokrog.

Se pa res ne spoznam, ampak sem mnenja, da je fino najprej se mal glede FengShuija, prej pozanimat pa prebrat. Tko da ne bom več naprej spraševal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #10 - 08.10.2002 at 14:03:01
 
jehhh... ste še mene razrajcal s tem skretom. Kok jest mal rabim  Grin

moram rečt, da  je ARS osvestila nekaj v meni, ki do sedaj ni moglo nekako planiti na dan in se izraziti oz. sploh si nisem upala predstavljati, da kaj takega obstaja. Da moški lulajo sede. Mam zlo slabe izkušnje pucanja skreta za bivšim in sedaj VEM: ČE (poudarek je na ČE) bom še kdaj zaživela v partnerstvu s kako osebico moškega spola, bo njegova (pravilna) uporaba WCja bistvenega pomena za vstop v skupno gospodinjstvo.

že takrat, ko smo se pod Bliskovim vplivom razpisali o uporabi skretne dile, sem doma v rokah držala en pildek, strgan pred leti iz cajtnga. Naslov je bil: zakaj moški najraje lulajo stoje. Pa se mi je zdelo, da članek ne bi bil najbolje sprejet, čeprav se mi zdi tista teza kar prava, da moški uživajo ob gledanju na svoj curek. In da uživajo, če lahko ščijejo v naravi, ker potem lahko poleg vizuelnega ogleda uživajo še ob šumečih zvokih padanja svoje vodice.... Grin
da o tem ne govorimo, da se da s curkom v pesek pisat pa tako dalje Grin

kenede, kok jest vem Grin

je pa pred leti sin redno lezel na pralni stroj v kopalnici, da je z njega lulal in zraven vpil SLAP SAAAVIIICAAAA!
Hči, leto in pol mlajša, ga je nekoč poskusla posnemat, pa mi je čofnila v banjo, ker ni mogla curka tko visok naštelat kot bratec Grin

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #11 - 08.10.2002 at 14:17:23
 
ana wrote on 08.10.2002 at 14:03:01:
ČE (poudarek je na ČE) bom še kdaj zaživela v partnerstvu s kako osebico moškega spola, bo njegova (pravilna) uporaba WCja bistvenega pomena za vstop v skupno gospodinjstvo.

zakaj moški najraje lulajo stoje. Pa se mi je zdelo, da članek ne bi bil najbolje sprejet, čeprav se mi zdi tista teza kar prava, da moški uživajo ob gledanju na svoj curek. In da uživajo, če lahko ščijejo v naravi, ker potem lahko poleg vizuelnega ogleda uživajo še ob šumečih zvokih padanja svoje vodice.... Grin
da o tem ne govorimo, da se da s curkom v pesek pisat pa tako dalje Grin


Če, je še vedno če... he he he ....
U glavnem, če bo uletu kak model, mal dvomim, da ga boš z vprašanjem:"Ti, če boš lulal v sede, si lahko član gospodinjstva" zelo presenetila in najbrž spravla sebe v mal hecen položaj. Sej vem da ne bo tko. Ampak, če že lula stoje, naj pač takoj počisti za seboj.

Spet čist enostavno - Za svoja dejanja prevzemat odgovornost.

Je pa to kar govoriš o tistem članku, klasičen pregled, neodraslih otrok. In še zadnje čase mi pisci takih in podobnih člankov mal u jetra zajedajo, ker pišejo čiste kozlarije, brez preverjenih dejstev. Kar nekaj, da se le cajtung prodaja.

Ker namen lulanja je čist enostaven. Sej to vemo. Vse ostalo je le zabava, tko kot obmetavanje s torto... he he he.... je pa zabavno prebrat, kake ga pokajo ti tamali...

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #12 - 08.10.2002 at 14:49:01
 
Gru Gru wrote on 08.10.2002 at 14:17:23:
Če, je še vedno če... he he he ....
U glavnem, če bo uletu kak model, mal dvomim, da ga boš z vprašanjem:"Ti, če boš lulal v sede, si lahko član gospodinjstva" zelo presenetila in najbrž spravla sebe v mal hecen položaj. Sej vem da ne bo tko. Ampak, če že lula stoje, naj pač takoj počisti za seboj.



tkole ti povem, Edi, sprašvat ni nič treba. In tud ne pričakujem, da bi moral moški lulat sede. Zarad mene lahko ščije tako, da na strop stoji, a važno je tisto, kar si ti tud na konc reku: naj počisti za seboj. Ker če je to tip, ki ne rab babe s cunjo za sabo, da počisti njegovo scanje, potem tudi na drugih nivojih življenja zna samostojno delovat. Sem prestara, da bi se šla igrice in učenja fantkov tam pri 40 in še čez. Al zna al pa ne. Njegova stvar.

s tistim člankom  je pa sevede tko: hec mora bit. Če ga kdo (pre)resno vzame, je to pač njegov problem. Pa
že rajš tak člank preberem kot pa podrobnosti umora npr v Rovinju. Še rajš pa kako dobro knjigo. Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #13 - 08.10.2002 at 15:29:02
 
... he he he....


še rajš pa tale naš forum....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #14 - 08.10.2002 at 16:28:19
 
gape wrote on 08.10.2002 at 13:09:42:
... ampak dilo pa dvignem, tud taspodnjo ... ampak za preprečit tuš je to premal ... a ne?

???  Wink  Fantje, pa dejte mi pol razložit, zakaj sploh dilo dvignete? Če vam nič ne šprica...  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5