Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 40069 times)
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #15 - 15.07.2002 at 22:53:26
 
Duhovno rast si seveda predstavljamo vsak po svoje. Mislim, da ste mnogi tukaj delno kar dobro zadeli, v čem je. Vsekakor duhovna rast predpostavlja razvoj duhovnosti - zorenje osebnosti kot celovitega duhovnega bitja, običajno torej osebne duhovnosti. Ključno za to duhovnost je upoštevanje določenih norm, smerokazov, ki mi pomagajo pošteno iti skozi življenje. Ti smerokazi so v svoji osnovi zapisani prav v našem srcu, le prisluhniti jim moramo. To je menda omenil gape. Najlepše se ti naši prirojeni smerokazi povzemajo v 10 božjih zapovedih, ki jih pozna judovstvo in krščanstvo. Je pa še nešteto drugih posebnih virov za napajanje osebne duhovnnosti, kot jih npr. vidimo kristjani v evangeljskih svetih, kateri nam lahko pomagajo pri naši osebni duhovni rasti. Vsekakor je napačno tolmačiti zapoved Ne ubijaj, ko da ta velja samo na nivoju dotičnega naroda, ne pa na nivoju človeštva, da celo stvarstva. Študiral sem tako staro kot novo Zavezo, pa ne morem pritrditi takšni razlagi, nasprotno, odločno jo zavračam kot zgrešeno. Kolikor jaz poznam razlage desetih zapovedi, to velja za ljudi, ne glede na pripadnost narodu, rasi, barvi ali spolu. Tudi ne bo popolnoma držalo, da bi krščanstvo moglo biti povsem enako brez Stare zaveze. Krščanstvo je zgodovinska vera, njene korenine so nastale v stvarjenju in se razvijajo skozi zgodovino izvoljenega ljudstva - Izraela. Odrešenika so napovedovali že starozavezni preroki, Bog sam se je razodeval že v stari zavezi. V Novi zavezi se je pa razodel v vsej svoji polnosti z rojstvom, življenjem in učenjem, ter kot vrh vse zgodovine - v nasilni smrti Jezusa Kristusa iz Nazareta na križu. In prav iz te konkretne zgodovine odrešenja se napaja značilna krščanska duhovnost. Pri tem je Stara zaveza tudi zelo pomembna, čeprav je Nova zaveza odločilnega pomena, v resnici moramo jemati celoto, to se pravi obe.

Seveda sem tu govoril le o krščanski duhovnosti. Neke oblike duhovnosti imajo vsa verstva. Srečamo jo celo tam, kjer bi nosilci posebnih prepričanj radi veljali za neverne. In to je potrebno spoštovati. Opažam, da je potreba po rasti v duhovnosti imanentna človeku kot moralnemu in umnemu bitju. Ta potreba je sestavni del človekovega bistva kot takega, kot je npr. potreba po ljubezni ali preživetju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: duhovna rast
Reply #16 - 17.07.2002 at 00:10:33
 
No, Oldiju bi samo rekel, naj si v SZ pogleda kako je bilo, ko je bil David preganjanj. Kako je v votlini videl svoje preganjalce, kako jim je celo odrezal kos obleke
(samo za vzorec). Vendar preganjalcev (tedanji voditelji) ni ubil! Kajti, tudi oni so bili postavljeni od Boga.

In kralj David daje še en zgled in sicer o duhovni rasti.
Kaže na dve mogoči poti, od katerih samo ena daje
najboljše rezultate. In to je samo klicanje trikrat svetega Boga, ter življenje po pravičnosti. Njegovi preganjalci so se namreč zatekali k vračem, vedeževalcem. In ti so jih na koncu uničili. Bog Abrahamov, Izakov, očakov, pa je Davidu pomagal, da je ohranil zaupanje in vero v pravičnost, poštenje in dobro vseh ljudi.

Kralj David, naj mi tvoj zgled in tvoja priprošnja pomaga v mojem življenju. Negotov sem ob kopici tolikih gurujev, moji nevednosti, neznanju in omejenosti. Naj tudi po tvoji priprošnji Jahve, trikrat sveti Bog, nakloni blagoslov mojemu življenju, ter mi da razlikovati, kaj je resnično najbolje za moje življenje. Amen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #17 - 17.07.2002 at 07:59:39
 
Hvala, SeK, lepo si me dopolnil. Počakajva, mogoče bo še kdo kaj dodal. Saj na tem forumu kar mrgoli dobrih in prizadevnih ljudi.
Pozdrav!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #18 - 17.07.2002 at 09:06:38
 
SeK pa Samson, čisto tako izza vogla:
a  lahko napišeta (seveda, če ne mislita, da je vprašanje preveč osebno oz. da preveč posegam v vajino intimo), kateri veri pripadata oz. kakšnega bogoslužja se udeležujeta?

Seveda, na vprašanje tudi ni treba odgovoriti, če tako čutita.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #19 - 17.07.2002 at 18:42:15
 
ana wrote on 17.07.2002 at 09:06:38:
SeK pa Samson, čisto tako izza vogla:
a  lahko napišeta (seveda, če ne mislita, da je vprašanje preveč osebno oz. da preveč posegam v vajino intimo), kateri veri pripadata oz. kakšnega bogoslužja se udeležujeta?

Seveda, na vprašanje tudi ni treba odgovoriti, če tako čutita.



Hvala za vprašanje, Ana. Ni problema.

Za SeK-a ne vem, ga pač poznam po pisanju, kot katerega koli na tem forumu. Zase pa lahko povem, da sem katoličan, in trudim se, da bi bil katoličan v skladu z učenjem Jezusa Kristusa. Torej se udeležujam katoliških obredov, zato vam na tem področju lahko marsikaj povem, saj vidim, da mnogi ne vedo, kaj govorijo, ko gre za Katoliško Cerkev.

Tudi mene bi zanimalo, kakšne veroizpovedi si ti, pa brez obveznosti. Nič nisi dolžna zaredi tega, ker sem se jaz odzval tvojemu vprašanju.

Lep pozdrav!
Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: duhovna rast
Reply #20 - 17.07.2002 at 22:52:42
 
smerokaz v duhovnosti velja za OVCE... Vsi učenci na začetku so OVCE in nemalokrat se zgodi, da ostane mnogo ljudi celo življenje učenc... namesto da bi postal ŽIVO BITJE.... to pa je lahko tut VRANA al pa TIGR...ne pa da si nujno in samo OVCA...

Jezus je bil in je učil... povdark je na JE BIL...Bil pa je ČLOVEK in ne OVCA...
Torej kar predlagam je da začnete katoličani živeti KOT je UČIL Jezus ne pa kot so si to PO SVOJE razlagal eni možje v črnem... k so gledal na svet zlo zlo črno in zlo zlo nerealno...

Glede duhovne rasti mate kr neki prednosti pred mano (nisem bil krščen) in pa veliko prtlage k je ne rabte... predvsem mate sprane možgane... in to dobro... predobro... da bi lahko sprejeli MOJ nauk...

ŽIVITE, tako da se boste RADI spominjali svojega ŽIVLJENJA... svoboda je vaša PRAVICA...za pravico NI OVIR...
uglavnem Biblijo bi jest spremenil v MUZEJSKO knjigo... ne pa takozvano SVETO knjigo... Men se zdi da je ta SVETA knjiga povzročila največ gorja od vseh knjig na svetu in zame to ni SVETO...
dejte mau uporabljat možgančke...

Amen
Om mani padme hum




Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #21 - 17.07.2002 at 23:14:09
 
Si pa zares nervozen, Magla. Mislim pa, da si si izbral kar pravi nick, saj je v tvoji glavi zares prava zmeda. No, kljub temu ti ni treba kar zmerjati. Zanesljivo jaz nisem tega počel tebi. Če se hočemo iti pogovor, bo potrebno govoriti tako, da se bomo lahko razumeli in da se bomo mogli poslušati. Kdo je ovca, kdo človek, za koga si rezerviral bika, ki ga niti omenil nisi? Kar pa zadeva možgančkov, jih zanesljivo bolje uporabljam kot ti. So pa pač takšni, kot so. Sicer pa jaz nisem tebe testiral, ti nisi mene, zato težko govoriva o možgančkih. Vsekakor pa lahko razsodijo bralci tega foruma, koga je laže razumeti - tebe ali mene.

No, prijatelj, oboroži se z velikodušnostjo, pa ne boš besnel že nad vsakim, ki trdi, da mu je Kristus nekaj velikega, in da Cerkev niti približno ni takšna pošast, kot jo vidiš ti v svoji zmedeni predstavi.

Želel bi se pogovarjati na ustreznem kulturnem nivoju, če ti je to mogoče. Če ne znaš povedati kaj takšnega, kar bi normalen človek mogel prezvečiti, bo že bolje za tvoje možgančke, da si jih malo spočiješ.

Pa brez zamere in lep pozdrav. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #22 - 17.07.2002 at 23:24:47
 
Verjamem v to, da moj duhovni napredek, ni pogojen s pripadnostjo instituciji, veroizpovedi.
Živeti kvalitete duše je edini "smerokaz".
Sicer smo veliko povedali že pod temo Domovanje duše. Tako, da lahko povezujemo tudi s to temo.

Jaz kot danes, sem si ustvarila mnenje, pogled, na osnovi izkušenj, razumevanju raznih ezoteričnih učenj.
Preusmeriti pozornost na dušo, prinese drugačno kvaliteto doživljanja sveta. Ker pa imamo svojo osebnost kot orodje, se "veza" z dušo občasno razrahlja. Verjamem v ljudi, ki so v stalnem stiku z duhovnim svetom. Preko svoje duše.
Preobražanje osebnostnih "motenj", vzorcev, prepričanj, nam ta stik jača. Lažje postanemo intrument duše.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #23 - 18.07.2002 at 07:43:10
 
[quote author=Amstel link=board=general;num=1024676913;start=15#22 date=07/17/02 at 23:24:47]Verjamem v to, da moj duhovni napredek, ni pogojen s pripadnostjo instituciji, veroizpovedi.

No, to je gotovo individualna stvar, za kaj se namreč odločimo. To je obenem tudi osebni riziko, da mogoče le ne delam prav. Meni pripadnost moji veroizpovedi veliko pomeni in sem ponosen nanjo. Vendar te razumem, Amstel, in pozdravljam tvoje prizadevanje, saj je v resnici zelo blizu mojemu, le da imam jaz mnogo korekcijskih faktorjev (spoznanja in izkušnje drugih primernih ljudi - predvsem svetnikov, zapovedi, nasvete, zglede iz Sv. Pisma...), ki mi pomagajo in dajejo mojemu prizadevanju varnost in zanesljivost. S tem ne mislim, da sem boljši, Bog  ne daj. Priznam, občudujem te.

- Živeti kvalitete duše je edini "smerokaz".

Premalo se zanesem na svoj lasten uvid, da bi meni ta smerokaz zadoščal. Vendar je tudi meni osnovno vodilo, ob katerem primerjam vse ostalo.


- Jaz kot danes, sem si ustvarila mnenje, pogled, na osnovi izkušenj, razumevanju raznih ezoteričnih učenj.

Spoštujem to mnenje. Vsekakor so izkušnje odločilnega pomena, le da ni dobro, če moramo vse preizkusiti na lastni koži. Kar pa zadeva ezoterična učenja, bi predlagal mnogo več kritičnosti. Toliko zmede in naravnost sanjskih primesi, kot je v teh učenjih, ne najdemo nikjer. Mislim, da ta učenja bolj škodujejo kot koristijo. Npr. učenje prijatelja gape-a, to je predvsem fantazijski sklop trditev kot nasledek posiljene sodobne gnoze, ki resnice, vsaj kot se meni kaže, niti ni pripravljen videti. Delati takšen pomp z nekim Petim Tomaževim evangelijem, ki je v resnici bolj običajen tekst kot ne, in ga resni kot takšnega obravnavamo, je v najboljšem primeru lahkomiselno, če že ni načrtno zlonamerno. Gape s takšnim pristopom mnogim zelo škoduje. Pa brez zamere, mislim na pristop in njegovo fantazijsko učenje, ne na osebnost, ki je zelo prizadevna in topla, in nimam prav nič proti njemu, razen da sem mu pripravljen priskočiti na pomoč, če česa ne razumem, pa mogoče gre meni v določenem primeru bolj od rok.


- Preusmeriti pozornost na dušo, prinese drugačno kvaliteto doživljanja sveta.

Se popolnoma strinjam. Jaz se v svoji duši srečujem s svojim Bogom, tam imam zelo jasne stike z onstranstvom. Seveda za to uporabljam zgolj osebno molitev in predvsem osebno meditacijo. In vse to v okviru Cerkve, ki je očitno na tem forumu mnogi napačno poznajo, ali pa so tako daleč politično predelani, da jo hočejo videti takšno, kot jo narekuje prikazovati slovenska vladajoča dnevna politika. Pa pustimo to, meni ni za politične razprave, zanima me morala, duhovnost, vera, resnica, Bog in njegovo delovanja v svetu in v nas.

- Ker pa imamo svojo osebnost kot orodje, se "veza" z dušo občasno razrahlja. Verjamem v ljudi, ki so v stalnem stiku z duhovnim svetom. Preko svoje duše.
Preobražanje osebnostnih "motenj", vzorcev, prepričanj, nam ta stik jača. Lažje postanemo intrument duše.

Zelo lepe misli. V duhovnem pogledu sva si kot kaže bližja kot bi kdo mislil na prvi pogled. Tudi jaz verjamem v takšne ljudi. In zanimivo, takšne kot po pravilu množično najdem v tisti, na tem forumu tako zelo osovraženi RKC.

Predlagal bi objektivno presojo RKC, ne pa nekritično in nepošteno metanje blata ne ustanovo, ki tega zanesljivo ne zasluži. Če se gremo pogovor, ima smisel le v primeru, če ob tem drug drugega spoštujemo in poskušamo razumeti. To, kar je pisal zgoraj Magla, je skrajno neokusno in nepošteno. Zase osebno vem, da nisem ovca, ampak znam biti tudi lev. Meni daje moč Kristus, ki ga Magla preganja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #24 - 18.07.2002 at 07:56:50
 
Samson wrote on 17.07.2002 at 18:42:15:
Hvala za vprašanje, Ana. Ni problema.

Za SeK-a ne vem, ga pač poznam po pisanju, kot katerega koli na tem forumu. Zase pa lahko povem, da sem katoličan, in trudim se, da bi bil katoličan v skladu z učenjem Jezusa Kristusa. Torej se udeležujam katoliških obredov, zato vam na tem področju lahko marsikaj povem, saj vidim, da mnogi ne vedo, kaj govorijo, ko gre za Katoliško Cerkev.

Tudi mene bi zanimalo, kakšne veroizpovedi si ti, pa brez obveznosti. Nič nisi dolžna zaredi tega, ker sem se jaz odzval tvojemu vprašanju.

Lep pozdrav!
Samson



hja, tradicija je seveda krščanska, zrasla sem na podeželju in v mojih mladih letih so vsi iz vasi hodili k maši, prejemali zakramente itd. Tukaj seveda ni šlo za kako globoko duhovnost ali čutenje z Bogom, temveč pripadnost čredi.

Je pa tako: bolj sem stara, bolj se oddaljujem od Cerkve kot ustanove. Ne zavračam Kristusovega nauka, a ne maram, da bi drugi mene omejevali v okvire, ki so jih postavili oni (ljudje z napakami), mi kratili svobodo, mi govorili, kaj moram misliti,vse pa opravičevali s
Kristusovimi besedami.

Za pogovor z Bogom ne rabim posrednika - duhovnika. Ne bom večvredna in boljši človek, če bom hodila vsako nedeljo k maši. Ni res, da se moramo Boga bati. Ko se enkrat preko izkušenj zaveš, kako smo vsi na svetu povezani z vsem (ne samo ljudje med seboj!), ti je ločevanje na kristjane in druge odveč. In, ko enkrat doživiš izkušnjo, da Bog prebiva povsod, da ga ni treba iskati nikjer drugje kot v sebi, najdeš notranji mir in odgovor na marsikatero vprašanje.

Seveda pa beseda Bog skriva v sebi marsikaj. Imenovanje samo po sebi ni nič. Tako kot voda ni čisto nič drugačna, če jo imenujemo watter.

pa lep pozdrav in prijeten dan
N.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #25 - 18.07.2002 at 10:26:29
 

Samson, če ti v svoji veroizpovedi najdeš vse, kar tvoja duša duhovnega potrebuje, je to super, enkratno zate, drži se tega, zakaj bi hlepel po več, ampak žal vsem nam ne gre tako zlahka. Jaz imam preveč vprašanj, preveč dvomov, preveč stvari enostavno ne morem prebaviti, da bi se lahko samo naslonila na eno veroizpoved, našla tam varnost in uteho, in dosegla mir v svoji duši. Ne morem! Ne gre mi!

Zato nekateri iščemo. Iščemo, in se učimo, in živimo. Pa s tem ni nič narobe. Pot je cilj!

Ti si našel, sprejmi nas, ki iščemo. Zaradi tega nikomur ne škodujemo, nimamo zato slabih in zlih misli.



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #26 - 18.07.2002 at 12:32:51
 
Naj se ti zahvalim za izčrpen odgovor. Mislim, da je samo dobro, če se bolj spoznamo. Kaj se ve, mogoče boš pa prav ti meni rešili kakšno vprašanje, ali pa jaz tebi. Pomembno se je iskreno pogovarjati.

[quote author=ana link=board=general;num=1024676913;start=15#24 date=07/18/02 at 07:56:50]

Q
Tukaj seveda ni šlo za kako globoko duhovnost ali čutenje z Bogom, temveč pripadnost čredi.

Razumem, tudi to zna biti eden od povodov za iskanja zunaj Cerkve.

Q
Je pa tako: bolj sem stara, bolj se oddaljujem od Cerkve kot ustanove. Ne zavračam Kristusovega nauka, a ne maram, da bi drugi mene omejevali v okvire, ki so jih postavili oni (ljudje z napakami), mi kratili svobodo, mi govorili, kaj moram misliti,vse pa opravičevali s
Kristusovimi besedami.

Zanimivo, jaz tega problema v Cerkvi sploh nimam. Nihče me prav nič ne komandira, me ne omejuje, mnogi pa mi pomagajo.

Q
Za pogovor z Bogom ne rabim posrednika - duhovnika. Ne bom večvredna in boljši človek, če bom hodila vsako nedeljo k maši. Ni res, da se moramo Boga bati.

Jaz pa le mislim, da je lepo, če imamo nekoga, ki se na našem verskem področju bolj kompleksno znajde. Če verujete v Kristusa, vas moram spomniti, da je institut duhovništva ustanovil sam Kristus. Torej ne gre za samozvance. Ne gre pa tukaj niti za to, kdo je boljši in kdo slabši. Zanesljivo je res, da se z Bogom lahko in smemo pogovarjati tudi direktno. Sem pa globoko prepričan v vrednost maše, in jaz sem prav gotovo predvsem zaradi pogostnega sodelovanja pri sv. maši bolj veren, in imam manj duhovnih problemov. Maša je osnovna hrbtrenica in trajna opora moji osebni duhovnosti. Maša ni nekaj kar tako, kar bi mogli nadomestiti z osebno molitvijo. V krščanstvu je središčnega pomena. Se pa strinjam, da nimamo prav nobenega razloga, da bi se Boga bali.

Q
Ko se enkrat preko izkušenj zaveš, kako smo vsi na svetu povezani z vsem (ne samo ljudje med seboj!), ti je ločevanje na kristjane in druge odveč.

Se strinjam, ločevanje tudi mene moti. So pa vendarle razlike, ki so utemeljene v naravi stvari.

Q
In, ko enkrat doživiš izkušnjo, da Bog prebiva povsod, da ga ni treba iskati nikjer drugje kot v sebi, najdeš notranji mir in odgovor na marsikatero vprašanje.

Lepa in plemenita misel! Čudovito je, ko najdemo Boga v  sebi in ga tudi živimo. Vendar ni dovolj, če iščemo Boga samo v sebi, to vprašanje je bolj zahtevno. Sodeč po Jezusovih besedah, moramo iskati Boga npr. tudi v bližnjemu. O tem predvsem veliko govori apostol Janez.

Q
Seveda pa beseda Bog skriva v sebi marsikaj. Imenovanje samo po sebi ni nič. Tako kot voda ni čisto nič drugačna, če jo imenujemo watter.

Bravo! Vesel sem, da sva se pomenila. Ta zadnji stavek je čudovit. Le to bi dodal, da je krščanski Bog osebni Bog, je oseba, ni zgolj nekaj imanentnega nam ali ostalim stvarem, čeprav je res vseprisoten.

Hvala za vse, in veliko sreče s svojim Bogom želim vsem, ki jim to kaj pomeni!

Tudi jaz želim prijeten dan
Čao
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #27 - 18.07.2002 at 12:45:48
 
Valentinaa wrote on 18.07.2002 at 10:26:29:
Zato nekateri iščemo. Iščemo, in se učimo, in živimo. Pa s tem ni nič narobe. Pot je cilj!

Ti si našel, sprejmi nas, ki iščemo. Zaradi tega nikomur ne škodujemo, nimamo zato slabih in zlih misli.



Edino pravilno. Iskati treba. Jaz sem  našel, pa vendar tudi jaz še iščem. Iščem dodatne poglobitve, izščem višjo stopnjo življenja z živim Bogom. Iščem, da bi se odvadil svojih napak, razvad, rad bi bolj učinkovito obvladoval svoja nagnjenja, ki me včasih zanesejo k slabemu. Prav imaš, iščeš, edino pravilno. Na tem forumu v resnici iščemo prav vsi. In to je nekaj zelo velikega. In pri tem iskanju boste ostali čutili tudi mojega duha, ki vas bo spremljal tesno ob vas, ko sleherni dan molim za vas skupaj z mnogimi, ki so podobnih misli kot jaz. In zagotavljam ti, Valentina, da vas sprejemam takšne kot ste. Vse po vrsti. Tudi Gape-a, pa Maglo, pa Jst-a, prav vsakega posebej. Če me sprejmete takšnega kot sem tudi vi, sem vas pripravljen spremljati v iskrenosti in spoštovanju. In skupaj se bomo učili, kar si tako želi Gape.

Bodite srečni vsi skupaj!
Na tem forumu sem poleg gore navlake, ki pač razodeva zmotljivost nas vseh in ne kar samo po sebi slabe ljudi, našel pa sem tudi zares veliko lepega, vrednega najbolj plemenitih ljudi. Zato iščimo skupaj s pokončno glavo!

Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #28 - 18.07.2002 at 13:34:23
 
Samson,
Hvala za lepe želje, se sprejemamo taki kot smo.  Smiley

Pripomnila bom samo, kaj me moti, to pa zato, ker ne maram pustiti stvari nedorečene.

Moti me tvoja polariziranost na tvoja prepričanja, ki so kao pravilna in resnična, in prepričanja nekoga drugega, ki so kao zmotna, škodljiva, navlaka.
O.K., pač tako misliš, ni problema. Mene pač to moti.




Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: duhovna rast
Reply #29 - 18.07.2002 at 14:10:54
 
Quote:
Moti me tvoja polariziranost na tvoja prepričanja, ki so kao pravilna in resnična, in prepričanja nekoga drugega, ki so kao zmotna, škodljiva, navlaka.  


Saj samson po moje ne bo zameru, da se tko kot Valentina še jest mal vanjga obdregnem. Si mora to pač v zakup vzet, ko sicer na dost kulturen način o drugih sodbe izreka.

Ma samson že z nikom po moje  en mal kraljevski pogled na zadeve. Samson pač,  en moder pa pravičen razosodnik.  Kolikor se ga jest kot legende spomnim je z eno finto, da bo dojenčka napol dal, njegovo pravo mater po čustveni reakciji na to grožnjo določu. Je vpeljal v sodni sistem čustvo kot indikator resnice. Čustven odziv  kot inikator resnice uporablja tud naš virtualni salomon, ko  posamična mnenja  sortira glede na naklonjenost/nenaklonjenost do  nemočnega otročka, ki si ga je zadal nalogo zaščitit. Vero. Naj takoj dodam, da  mene to ne mot. Men se zdi super, da je med nas končno en tak salomon, ampak če bo hotu v skladu s svojim nikom delovat, bi moral tle gor ščitit vero kot tako, ne pa samo njegovo osebno. Ker salomon po moje ni v naprej vedu, čigav je otrok, ki ga je bil primoran ščitit. On je hotu odkrit ljubezen, ker kdor ma ljubezen, si otroka zasluž. Zato če je samson pripravljen vsako vero, tud svojo, zavestno sesust al pa vsaj  pustit sesuvat, zato da se bo poj ena prava potreba, ena ljubezen, po njej pokazala, poj bo naš  salomon  res pravi Salomon.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7