Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 40079 times)
Bardo Thodol
Guest




Re: duhovna rast
Reply #90 - 26.07.2002 at 13:50:55
 
Malo sem pobrskal po literaturi in v primeru shizofrenije gre dejansko za okvarjeno funkcioniranje neurotransmiterjev zaradi prevelike količine dopamina in glutamata. Zdravljenje poteka farmakološko z zmanjševanjem nivoja teh snovi.

Da je shizofrenija dedna, je najprej opozorila statistika. Naprimer pri enojajčnih dvojčkih je incidenca celo 50% (če zboli eden, da zboli tudi drugi). Kjer so starši ali stari starši zboleli za to boleznijo, je skoraj za desetkrat večja pogostnost pri njihovih otrocih, kot pri otrocih zdravih staršev.

Najnovejše raziskave pa so že pripeljale do konkretnih genov v človeškem genomu, ki so skoraj zagotovo vzročno povezani s to boleznijo. Testiranja še potekajo, vendar nihče več ne dvomi, da bodo potrjena. Je pa nekaj v zvezi s 6 in 13 kromosomom.

Meni se zdi, da sva malo zabluzila z osnovne teme s tole shizofrenijo  Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: duhovna rast
Reply #91 - 26.07.2002 at 14:02:17
 
Ni problema Smiley, saj zato sem pa prilepila link z orig. threadu o tem. Se ti zahvaljujem za podatke, vendar sem mnenja, da je to področje, na katerem bo znanost morala še marsikatero 'mistiko' sprejeti in obratno, poučiti se bomo morali, kaj je znanost dognala. Temu se reče duhovna rast Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: duhovna rast
Reply #92 - 26.07.2002 at 20:28:43
 
Quote:
Temu se reče duhovna rast .


Ali pa znanstvena rast Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7