Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5817 times)
Someone
Guest




Re: Nedeljski kristjan
Reply #15 - 18.06.2002 at 12:19:06
 
Se povsem strinjam s tabo, Miška, in me tudi veseli, da se ti strinjaš z mojim mnenjem. Smiley

Večina ljudi se sploh ne ukvarja s spoznavanjem samega sebe in vzamejo vse kar so storili za pravilno, čeprav jim vest pravi, da je bilo napačno. To se kasneje lahko sprevrže v konflikt s tem kar pravi srce in s tem kar pravijo možgani (nepriznanje napake), ta konflikt potem povzroči iritacijo in s tem hotenje po delanju slabega drugim, četudi se gre lahko le za slabo besedo, nikoli ne veš kako lahko prizadene človeka v danem trenutku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Nedeljski kristjan
Reply #16 - 18.06.2002 at 14:28:03
 
Quote:
meso pa je nujni del človeške prehrane, brez katere človek ne bi normalno preživel.


Someone !

Od kod pa ti ta ideja ?
Jaz že skoraj petnajst let živim brez mesa in sem še vedno živ. Smiley
Pa po čudežu, sem veliko bolj zdrav, kot pa prej in v teh letih nisem bil nikoli bolan.

Quote:
Meni so bolj pomembni ljudje tu in zdaj, pri teh je važno tvoje razmišljanje, dejanja in čustva do njih. To je po moje glavni problem, ki ga vsi bolj ali manj (podzavestno?) ignoriramo - belimo si glavo s stvarmi pri katerih ne moremo nič postoriti, medtem ko stvari, pri katerih lahko ukrepamo vsak dan, preprosto prezremo ali namerno ignoriramo. Zakaj je temu tako?


Zaradi tega.:
Quote:
Zdaj sam se ne sekiram, če pojem kurje bedro, ker to je zame hrana in mesarji bodo še naprej klali živali, pa če jaz jem meso ali ne,


Torej, najprej se sprašuješ, zakaj si belimo glavo za stvari, katerih ne moremo spremeniti, po drugi strani pa pišeš, zakaj bi ti nehal jesti meso, če bodo mesarji še itak naprej klali živali.
To je ravno tako, kot, da si rečem, da bom postal dober šele takrat, ko bodo vsi drugi postali dobri.
Takšno razmišljanje pa je popolnoma nesmiselno in sigurno ne vodi nikamor, še najmanj pa k spoznavanju samega sebe.

Zato si tudi sam nehaj beliti glave s stvarmi, katerih ne moreš spremeniti.Spremeniš lahko samo sebe.

Smiley
Zato pa je potrebno zavedanje, da se zavedamo te dvojnosti v sebi in teh vzorcev, ki nam povzročajo zmedo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
Guest




Re: Nedeljski kristjan
Reply #17 - 18.06.2002 at 15:26:08
 
Robi wrote on 18.06.2002 at 14:28:03:
Pa po čudežu, sem veliko bolj zdrav, kot pa prej in v teh letih nisem bil nikoli bolan.

Hehe, tudi jaz nisem bil že dolgo let nič bolan... pravzaprav se sploh ne spomnim kdaj sem bil nazadnje(?). Jem pa mešano hrano, se pravi vse po malem, ničesar pa posebej pretirano.

Quote:
Torej, najprej se sprašuješ, zakaj si belimo glavo za stvari, katerih ne moremo spremeniti, po drugi strani pa pišeš, zakaj bi ti nehal jesti meso, če bodo mesarji še itak naprej klali živali.
To je ravno tako, kot, da si rečem, da bom postal dober šele takrat, ko bodo vsi drugi postali dobri.
Takšno razmišljanje pa je popolnoma nesmiselno in sigurno ne vodi nikamor, še najmanj pa k spoznavanju samega sebe..

Hmm, s tem se pa ne bi strinjal. Namreč, če jaz pojem kurje bedro, s tem še ne nosim krivde, da sem s tem kuro tudi ubil. Če pa si zloben do nekoga, pa za vsako zlobno dejanje ali besedo nosiš na sebi krivdo, hočeš ali nočeš, tu sploh ni primerjave. Tudi meso je hrana, ravno tako kot zelenjava. Zdaj boš verjetno trdil, da s tem tudi ne ravnam pravilno, ko jem material nekoč živih bitij... saj je tudi dokazano, da rastline "živijo"... torej so vsi vegeterjanci "rasisti", ko jejo samo rastline in ne živali? Grin Vidiš, tukaj razmišljaš v preozki perspektivi. Navsezadnje je VSE, kar pojemo, nekoč živelo v takšni ali drugačni obliki. Še celo, če pogledamo preproste žvečilne gumije... iz česa so narejeni? Iz nafte. Katera je glavna sestavina nafte? Prastara odmrla organizma. Torej je navsezadnje žvečenje gumija enak kriminal, kot jesti kurje bedro. Wink
Ponovno: brezpredmetna debata.

Quote:
Zato si tudi sam nehaj beliti glave s stvarmi, katerih ne moreš spremeniti.

Katere stvari so to? Jaz si mogoče belim glavo z medčloveškimi odnosi, katere lahko spremenimo, seveda ravno s to spremembo samega sebe in svojega razmišljanja. Če to ni smiselno, kaj potem sploh je?

Quote:
Spremeniš lahko samo sebe.

Ravno to sem tudi sam hotel povedati s prejšnjim sporočilom. Smiley

Quote:
Zato pa je potrebno zavedanje, da se zavedamo te dvojnosti v sebi in teh vzorcev, ki nam povzročajo zmedo.

Pri tem kar si zgoraj navedel, jaz ne vidim dvojnosti, se pa seveda strinjam s tem dejstvom. Dvojnost je pa mogoče ravno zaslediti pri tebi, ko rastline ne jemlješ za žive? Verjetno že verjameš, da je narava živa, sama narava pa sestoji iz rastlin, živali, žuželk, miljarde vrst organizmov, etc.. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Nedeljski kristjan
Reply #18 - 18.06.2002 at 18:16:46
 
Quote:
Katere stvari so to? Jaz si mogoče belim glavo z medčloveškimi odnosi, katere lahko spremenimo, seveda ravno s to spremembo samega sebe in svojega razmišljanja. Če to ni smiselno, kaj potem sploh je?


Ja nič, če razmišljaš tako :

Quote:
Ponovno: brezpredmetna debata


Torej, kako misliš spremeniti svoj način razmišljanja, če iščeš le potrditve za svoja dejanja ? Wink

Zanimivo je to, da takrat, ko se človek ne želi spremeniti, začne komplicirati in se izgovarjati na neke ideje in znanje.

Quote:
Dvojnost je pa mogoče ravno zaslediti pri tebi, ko rastline ne jemlješ za žive?

Kje sem to zapisal, da rastline ne jemljem za žive ?

Sploh pa je nesmiselno govoriti o rastlinah ali živalih, ampak se gre le za to, kdo smo mi sami.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nedeljski kristjan
Reply #19 - 19.06.2002 at 10:03:21
 
Hm, ko sem jaz nehala jest meso, si nisem rekla, postala sem vegetarijanka. Rekla se si, jedla bom meso samo v primeru, da sem sposobna zivalco sama ubit, prevzet za to odgovornost in imet do tega nek odnos, kjer ne bo opravicila, da je zival ubil nekdo drug in da zaradi tega mene ne zajame nobena krivda. Sprejela sem svoj del odgovornosti.
Prav tako jo sprejemam za svojo solato na vrtu. Prav tako jo bom sprejela v primeru, da bom lepega dne res pripravljena ubijat za meso, ki ga bom hotla jest, me ne bo pekla vest, ker tega ne bom storila, ce mi to res ne bo potrebno in bom v poziciji boja za prezivetje.
Se ne pocutim kot vegetarijanka. Se pocutim samo kot da sem se nehala objestno obnasat do vsega, kot da mi ze po naravi pripada.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
EAGLE-1
1
*
Offline

Če želiš videti, moraš
gledati s srcem.
Posts: 28

Re: Nedeljski kristjan
Reply #20 - 21.07.2002 at 19:48:38
 
Živjo. Samo eno malenkost bi dodal. Nekemu modremu človeku se je zapisalo: Človek ima vedno tri obraze. Enega pokaže svoji okolici, okolju kjer dela in kjer živi. Drugega pokaže svojim bližnjim, svoji družini. Tretji obraz pa nosi sam v sebi in je del samo njegovih lastnih misli in čustev, je njegova vest in njegova podzavest. Je obraz, katerega pozna in vidi samo on sam in Bog. Kolikor so si ti trije obrazi med sabo podobni, toliko bolj srečen je človek.

     Preprosta misel, ampak po mojem mnenju zelo modra. Pozdrav iz gorenjske, Grega Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nedeljski kristjan
Reply #21 - 21.07.2002 at 22:23:49
 
jest preprosto rečem da morajo bit misli, besede in dejanja usklajeni, takrat te vesolje podpira (in si srečnejši)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2