Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16134 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Subic
Reply #30 - 13.06.2002 at 09:14:35
 
Današnji Dnevnik

Bencina včeraj menda ni bilo v kantici, kljub temu, da je Šubic mahal z njo
Šubic je bil na procesu lansko leto pogojno obsojen, predvsem zato, da bi lahko imel normalne stike z otrokom, vendar vedno v navzočnosti tretje osebe, na kar je pristala tudi otrokova mati.  Do decembra lanskega leta se je tega dogovora držal in je imel stike z otrokom. Decembra je zginil neznano kam, letos maja se je pojavil in začel groziti. Proti njemu sta na novo vloženi dve kazenski ovadbi (besede otrokove matere), med drugim zaradi fizičnega napada na sedanjega moža otrokove matere. Dogovora o stikih z otrokom se Šubic noče več držati.


***********
Šubic je za štiri leta odpeljal otroka stran od matere in ni ga prostovoljno pripeljal nazaj. Kdo potem komu onemogoča stike z otrokom?
Šubic je že pred odhodom v tujino fizično napadel starše otrokove matere. S fizičnim nasiljem nadaljuje. Tudi samozažig je oblika fizičnega nasilja.

Vse tako kaže, da Šubicu ni toliko do stikov z otrokom kot do tega, da se izživlja nad drugimi in jih ustrahuje. Stiki z otrokom so mu za kamuflažo (moje mnenje). Če bi imel resno željo do druženja z otrokom, bi to že davno lahko uredil.

Strinjam se z ostalimi, da otroka tukaj ne bi smelo biti. Če bi Šubic res mislil na dobro otroka, vsega tega ne bi bilo. A kot so ga že lansko leto označili strokovnjaki (zaradi sojenja) je človek izredno inteligenten, po drugi strani pa čustveno kaj pa vem kaj - lepega nič. Še vedno trdim, da iz njega kljub večletnemu dogajanju buta sovraštvo do partnerke, ker si ga je drznila zapustiti. Nagaja njej, in za to mu pride prav tudi otrok. In vsak, ki zagovarja njegovo početje kot pravilno in se najde v njem , mu dodaja energijo in je sokriv za vso žalost, ki jo bo Šubic še storil.

Jasno je, da če bi bili mi v Šubicevi koži, bi delali enako kot on. A pač nismo v njegovi koži in mislimo in čutimo drugače.  In zato, ker mislimo in čutimo drugače,  nam ne pride na misel delanje takih dejanj kot Šubicu.



Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Subic
Reply #31 - 13.06.2002 at 12:30:31
 
Mene ne skrbi Šubic, vi me skrbite. Smiley

A ne vidite, da želi v ljudeh vzbuditi občutek krivde ?

On dobro ve, da to ni lepo, če nekoga pustimo umreti in zato želi s pomočjo občutka krivde v ljudeh vzbuditi sočustvovanje.
Kot vidim, to tudi zelo dobro deluje, ne samo v tem primeru, ampak na splošno v vsakdanjem življenju.
To je zelo dober način, kako z nekom manipulirati in ga narediti odvisnega.

Torej se mu gre le za njegove sebične interese, sploh mu ni mar za otroka in nikogar drugega.
Ima le na izbiro, ali se sooči s svojimi problemi ali pa se skuri.
To je njegova odločitev.

Mogoče zgleda, da sem  krut in brezčuten, ampak rad bi le, da bi se zavedali tega vzorca, ki nam je ga vsilila družba in da se takšne bedarije več ne bi dogajale.
Dokler bodo ljudje padali na to finto, bodo posamezniki to izkoriščali, problemov pa ne bomo rešili.

Pomilovanje ne pomaga, ampak samo zavedanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Subic
Reply #32 - 13.06.2002 at 13:22:01
 
Saj maš prav, comp, ampak raje mu v mislih namenjajmo ljubezen, pa bo morda sprevidel svojo neumnost. Tudi mi smo nihče brez ljubezni kljub še ne vem kakšnem zavedanju.

Na žalost Šubic ne ve, da je on sam tisti, ki bi se mu moralo milo storiti nad sabo zaradi dejanj, ki jih počenja. To se ponavadi zgodi takrat, ko človek res uvidi, da mu noben ne bo pomagal, če ni sam k temu naravnan. Včasih prepozno. Tak je zakon narave. Če si si naklonjen, ti bo tudi Vesolje. Bodimo ljubezen, naredimo korak več kot ostali in bodimo v srcu z njim, ki je v stiski.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Subic
Reply #33 - 13.06.2002 at 13:35:32
 
ana hvala za te izčrpne informacije...

comp...
zavedat se je treba, da je svoboda božji dar,
da n'ben ustavni člen ne bi mogel bit tak car...
                                               
                                                      KlemenKlemen

hvala za tvoj pogled... jest se hočem v tem lajfu naučit predvsem sočustvovanja, vendar mi je zelo fino, da pišeš o stvareh, kot jih vidiš ti...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
jezek
Guest




Re: Subic
Reply #34 - 13.06.2002 at 20:41:27
 
Fantje in punce, ki ste proti Šubicu in njegovemu načinu protestiranja - nikar se ne imejte za prepametne - ker pojma nimate, kaj se je v njegovem primeru dejansko dogajalo. Slepijo vas emocije, slepo zaupate državnim "strokovnjakom" - ste pa le del kolektivno zaslepljene naivne in zglobalizirane in zmanipulirane mase (raje). Država služi na vaši naivnosti in pretirani čustvenosti. Primer Šubic (in še 500.000 podobnih - zaostalih) plačujemo vsi davkoplačevalci - s hudo velikimi denarji. Uradnikom je to čisto po volji.
No ja, mi se pa dajmo sedaj lepo naprej kregat in polemizirat o stvareh, na katere se spoznamo kot krava na sedlo...

Bog z vami
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Subic
Reply #35 - 13.06.2002 at 22:40:08
 
Ježek, zakaj bi se kregali? Saj se nihče noče kregat. Vsak ima pravico do svojega mnenja.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Subic
Reply #36 - 13.06.2002 at 23:37:44
 
Magla wrote on 13.06.2002 at 07:41:53:
, da vidi svojega sina in za to je pripravljen tudi umreti...


Mislim, da Šubic lepo manipulira z ljudstvom in da ni imel nobenega namena umreti. Hvala bogu, seveda.
Če ste videli njegovo fotko v Delu danes, vam je postalo marsikaj jasno. Takega nasmeha nima nekdo, ki trpi, ampak nekdo, ki uživa, da drugi trpijo. To je moje videnje. Da ne pozabim dodati.  Smiley
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3