Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16135 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #15 - 12.06.2002 at 13:12:43
 
Ce globlje premislim, bi se jaz boril za moje otroke, ravno tako ali podobno kot Subic. Nekatere matere samohranilke znajo  do ocetov biti zlocinske in se jim  prilascanje otrok zdi samoumevno.
No, tezko se postavim v Subicev polozaj, a kakrsen sem, vem, da bi  kaj mocno hudega storil, sebi pristojnim  drzavnim organom,  ali materi.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Subic
Reply #16 - 12.06.2002 at 15:51:35
 
kaj je zdej .....je upepeljen al je še ceu?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Subic
Reply #17 - 12.06.2002 at 16:14:40
 
Baje je prišel s kanto bencina in transparentom, kako zelo ima rad svojega sina…

Potem je firbcem povedal, kako (ne)sposobna je ta država in izjavil, da je našel neke ljudi, ki mu bodo omogočili srečanje s sinom…

Požig je prestavil na petek…

Žena je na vprašanje, ali bo pristala na srečanje malega Jurija z očetom izjavila, da ne. Da mu bo sicer omogočila srečanja s sinom, vendar pod pogoji, ki jih bodo določili strokovnjaki…

Meni še vedno najpomembnejše isto vprašanje – kje je otrok? Kje je mali Jurij in njegovo doživljanje vsega?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #18 - 12.06.2002 at 18:15:06
 
BRUS-LI wrote on 12.06.2002 at 15:51:35:
kaj je zdej .....je upepeljen al je še ceu?

plp

brus-li


Brus li. Malo vec spostovanja do nas ljudi prosim.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Subic
Reply #19 - 12.06.2002 at 19:17:42
 
Tale Subic pa naj ima najprej malo več spoštovanja do sebe.

Če se je že odločil, da se skuri, pa se naj skuri.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #20 - 12.06.2002 at 20:15:46
 
Quote:
Tale Subic pa naj ima najprej malo več spoštovanja do sebe.

Če se je že odločil, da se skuri, pa se naj skuri.



Ti pa verjetno se nikol nisi imel niti najmanjsih predstav kako je to, ce te Socialna jebe, pa se baba zraven.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #21 - 12.06.2002 at 21:11:06
 
Subicevo pismo po tem ko je izvedel, da Socialna sluzba nima nobenega njegovega postopka..



http://www.geocities.com/zoran08.geo/pismosubic.jpg


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Subic
Reply #22 - 12.06.2002 at 21:17:30
 
Hotel sem povedati to, da na tak način, kot bi on rad rešil probleme, to ni možno.

To zame ni ustvarjalen način reševanja problemov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #23 - 12.06.2002 at 21:34:55
 
Samo zavedati se moras, da mu je po tolikem casu prekipelo.   Ce bi se Subic zazgal bi se usoda drugih, ki so v podobnem polozaju spremenila. Tudi, ker se ni zazgal in cetudi se bo v petek, kdo ve,  bodo verjamem pristojne sluzbe na podobne primere gledale drugace.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Subic
Reply #24 - 12.06.2002 at 23:07:15
 
Andres!

Samo predstavljam si lahko, kako zelo težko bi bilo to tudi zate, pa zame, pa verjetno za kogarkoli, ki bi se znašel v podobni situaciji. Ko si želiš biti z otrokom, ko mu želiš dati svojo ljubezen, ko mu želiš dati vse, kar znaš in premoreš…

In verjamem, da človek poskusi prav vse, kar zmore in kar mu je na razpolago. Pa vendarle – ni nekje kljub vsemu neka meja? Kdaj se človek ustavi in iz situacije, ki je v danem trenutku ne more spremeniti, potegne tisto, kar je najboljše? In če mu je v tem primeru otrok tako zelo pri srcu, poskuša obrniti dogajanje v smer, ki bo tudi otroku prinesla več sreče? Zadovoljstva?

Se ti ne zdi, da s tem, ko bi naredil nekaj slabega materi, nekaj slabega sebi ali nekaj slabega pristojnim državnim organom popolnoma nič ne narediš v imenu ljubezni za svojega otroka? Se ti ne zdi, da bi se moral človek v tem trenutku ustaviti in se vprašati, kaj bo pravzaprav njegovo dejanje prineslo otroku? Tistemu, v imenu katerega bi slabo dejanje tudi storil? Kaj bo imel otrok od tega? Vedenje, da je njegov oče zmogel pogum, da je na ta način pokazal državi svoje nestrinjanje z njenimi zakoni? Se ti ne zdi, da bi otrok bolj cenil očeta, če bi ta kljub vsemu ostal in se boril naprej za njegovo ljubezen? Izkazal svojo moč s tem, da sprejme dani trenutek takšen, kakršen je, ve, ga ne more spremeniti, vendar pa svoja bodoča dejanja usmeri v to, kar mu očitno pomeni največ? Otrokova ljubezen?

Ne vem. Vendar mislim, da to dejanje, ki se danes ni zgodilo in za katerega upam, da bo Šubic zmogel toliko neke druge moči v sebi in ga ne bo uresničil niti v petek, nima nobene pozitivne posledice. Največ bo zgubil mali Jurij, saj bo izgubil svojega očeta. Izgubil bo Šubic sam, saj bo izgubil možnost, da bi kdaj lahko dal svojo ljubezen otroku. In konec koncev – izgubili bomo mi vsi. Kajti ne verjamem, da bi se država na račun tega dejanja kaj bolj ozavestila in dala očetom večje možnosti… Pa je to že druga zgodba…

Lep večer ti želim,
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Subic
Reply #25 - 12.06.2002 at 23:27:35
 
Mislim, da od vsega začetka, preden je Šubicu prekipelo, njegova dejanja niso bila usmerjena niti k reševanju težav, niti k "dobremu" za otroka.
Da otroka odpelješ za par let v izgnanstvo, stran od mame in drugih sorodnikov, je kruto.
Glede postopkov CSD. Ne vem, kako je bilo. Glede na izjavo direktorja, niso prejeli nobenega zaprosila za reševanje stikov med otrokom in očetom.
Morda le nimamo vpogleda v vse.

In končno. Če bi se danes zažgal, bi ga rešili. Imel bi morda rahle opekline. Ker to počne javno, ne bo umrl.
Sedaj pa mali. Si predstavljate, koliko občutkov krivde si lahkoustvari s tem, da izve, ali celo vidi po TV, kako njegov očka gori "zaradi njega" ?
Ekstremizem je krut. Tudi ta.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Subic
Reply #26 - 13.06.2002 at 00:04:01
 
Tale Šubič ni nič drugega, kot popoln sebičnež.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #27 - 13.06.2002 at 00:43:31
 
Jaz tezko ocenim koliko v taksnih trenutkih vi od sebe date, toda mimo je ze cas, ko sem bil jaz locen od svojih otrok. V tistem casu  je malo manjkalo in  otroka bi ostala ziveti v Sloveniji.
A vendarle, sedaj ze bivsi zeni je pomagala groznja, saj se je ustrasila medijskega pritiska.  
Ce bi mi karkoli srala se tocno zaveda, saj me dobro pozna kaj vse bi naredil, zato je tole s samovzigom skrajnost, rob, ko resnicno ne mores vec  naprej, preteklost pa je prevec pekoca, da bi sploh lahko o tem mislil.

In seveda. Subic je odpeljal otroka v tujino.  A vendarle, na slepo po tujini vozit je zelo tvegano, saj si v vsaki drzavi nov in se moras nauciti vec kot toliko, da se sploh prilagodis okolici.  Jurijeva  mama, kot sem nekoc prebral, niti ni ona prava mama, kateri otrok s ponosom rece MAMA.  Se pa tudi ze vnaprej opravicujem, se sem mogoce dva primera med seboj pomesal.

Pocakajmo do jutri  ko verjetno pride na forum Stojan Jez, predsednik drustva PODOS.   Pravice otrok do obeh starsev.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Subic
Reply #28 - 13.06.2002 at 07:41:53
 
Comp
te razumem, da je to zate nespremenljivo, sam v situacijah, kjer se sam ne bi rad nikoli znajdel, pač poskusim namesto obsojanja raje sočustvovat in se zato vprašam, kako bi mi bilo, če bi bil jest Šubic, če bi bil jest v njego koži...in a veš kako bi bilo? Popolnoma enako, ker če bi jest bil v njegovi koži, bi bil on in bi delal točno to kar  on dela... in to je njegova resnica... Seveda je najlažje obsoditi tako dejanje na sebično... ampak v tem primeru jest vidim to kot nepremagljivo željo (mogoče celo ljubezen) očeta, da vidi svojega sina in za to je pripravljen tudi umreti... Ideal, ki pa valjda nima trdne podlage, saj celotna okolica okoli Šubica ne podpira tega...
Če mene vprašaš bi se lahko tale Šubic pač sprijaznil z usodo, ki je več kot očitna... pa se ni... in ta pogum, voljo, upor, pač spoštujem, ker to po mojem je težja pot...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Subic
Reply #29 - 13.06.2002 at 08:43:39
 
Magla wrote on 13.06.2002 at 07:41:53:
Če mene vprašaš bi se lahko tale Šubic pač sprijaznil z usodo, ki je več kot očitna... pa se ni... in ta pogum, voljo, upor, pač spoštujem, ker to po mojem je težja pot...


Težja pot … po eni strani vsekakor je. In je pogumno dejanje. In je za to dejanje potrebno ogromno neke moči.

Čeprav se hkrati takoj vprašam, zakaj je potrebno pritegniti javnost? Če bi bilo to samo dejanje Šubica, bi ga lahko izpeljal sam. V samoti in tišini. Sam s seboj. In v tistem primeru bi morda tudi verjela v tisto očiščenje, o katerem je govoril Gape…

Po drugi strani se mi zdi, da bi bila težja pot zanj ta, da bi ostal in iskal pot naprej. Sprijaznil z usodo, ki je več kot očitna, kot praviš. Pa vendarle – več kot očitna je zdaj, v tem trenutku. Ampak upanje ostaja… In vera ostaja… Je razlog za to dejanje ljubezen do otroka ali upor zoper državo? Ne vem…

In se spet vrnem k malemu Juriju in vprašanju, kaj je za njega bolje. Je Amstel lepo napisala o občutkih krivde, ki se lahko zgodijo. In - katera odločitev je izraz prave ljubezni do otroka?

Meni se nekako zatakne pri tem, ko govori o razlogu, zaradi katerega se je odločil za to dejanje. Če govori, da to dela iz ljubezni do otroka, potem to po mojem mnenju ni prava odločitev… Če pa je to protest njega zoper državo, potem to njegovo odločitev spoštujem... Podpiram pa je še vedno ne. Ne vem… Nekako bi si želela izključiti malega Jurija iz te igre… Pa ga verjetno ne morem…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3