Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16097 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Subic
12.06.2002 at 04:40:56
 
Danes se bo tisti Subic, ki je sina v Malezijo odpeljal polil z bencinom pred Socilano v Ljubljani.
Sem iz zanesljivih virov, od ljudi ki ga dobro poznajo izvedel, da ga je  skoraj nemogoce preprecit. Prevec je razocaran nad Vlado, zakonodajo, in Socialno.
Zjutraj dobim tekste in njegov  zadnji spis in bom objavil.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Subic
Reply #1 - 12.06.2002 at 07:35:27
 
Tudi jaz sem danes tole dobila na  mail:

»Otroci imajo pravico izraziti svoje mnenje«

Se spomnite gornjega "refrena", ki ga je v zimskih  mesecih vrtela Nacionalka? Lahko bi rekli: "As seen on  TV!"
Ta refrenček ima napako - manjka mu tisto bistveno:  "... odrasli pa so ga dolžni sprejeti in  spoštovati!"

Kako je s tem v Sloveniji, vemo bolj ali manj vsi,  čeprav si nočemo priznati: V Sloveniji so pravice  otrok v resnici samo še na TV.

Poklical nas je Marko Šubic, iniciator našega društva  (društvo Forum PODOS), nesojeni očka Jurija in obraz, znan s TV -  "As seen ot TV!"
Suhoparno nam je sporočil, da mu je po desetih letih  jalovega protibirokratskega boja za pravico Jurija do očeta vsega dovolj. Ker je  ciničnost države pri upoštevanju psiholoških pravic Jurija dosegla najnižjo  točko človeške tolerance, je sklenil zgodbi Šubic narediti primeren konec: Pred  očmi vsega sveta se bo spremenil v baklo smrti...
... pred Centrom za socialno delo Ljubljana Vič,  na Tržaški 2 se bo polil z bencinom in - zažgal.
Svoje dramatično dejanje je napovedal, pravi,  zato, ker ga nihče ne more ustaviti in ker bodo ljudje le na takšen način - "As  seen on TV!" - dojeli grozljive razsežnosti načrtnega uradniško  psihološkega uničevanja slovenskih otrok in njihovih očetov. Zažgal se bo  12.6.2002 ob 13.45. Pred tem bo svetu predstavil resnico o upoštevanju pravic  otrok pri nas.

Marka poznam in vem, kaj sledi. Poizkusil sem ga  prepričati in poizkusili so drugi. Neuspešno. Marko se je odločil zavrteti svet  v drugo smer. Z dejanjem, ki presega zmožnosti človeške predstave o stiski, ki  jo doživlja tisti, ki bi za svojega otroka naredil resnično vse, pa ne sme in ne  more - zgolj zaradi gnile in pokvarjene uradniške  falange ...

Po Šubicu bo vse drugače! Napovedujemo totalitarno  vojno vsem uradniškim zlorabljevalcem slovenskih otrok! Za dokončno osvoboditev  naših otrok izpod birokratskega jarma, ki duši in ubija ves slovenski narod!  Slovenci smo po zaslugi tega jarma na tretjem mestu na svetu po samomorih med  otroci! Dokončno dovolj imamo teh žalostnih lestvic!

Središče našega boja bo informiranje javnosti o  svinjarijah, ki jih našim otrokom počno: sodniki (ice), socialni delavci (ke),  klinični psihologi (nje), uradniki (ce) na ministrstvih...  

Informacijsko središče našega boja nastaja na  naslovu http://podos.fingerprints.si  

Stojan Jež, predsednik društva
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Subic
Reply #2 - 12.06.2002 at 08:34:37
 
ne morem verjeti... in ne vem kaj lahko storim... vem da nočem da bi se to resnično tut zgodilo...saj sem mnenja, da je življenje vredno trpljenja in ne obratno, da je trpljenje vredno življenja...ful mam mešane občutke in že dolgo me ni kaka pisana beseda, tako močno ganila...
Undecided Cry Lips Sealed Kiss Kiss Kiss Cry
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Subic
Reply #3 - 12.06.2002 at 09:18:33
 
stari pizdarija.......
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Subic
Reply #4 - 12.06.2002 at 10:04:43
 
mogoče se motim, a imam občutek, da se nekateri strinjajo z razlogom, ki žene Šubica v samozažig.

Samozažig sam po sebi bi bil grozota. S tem se strinjam. Z vsem ostalim pa ne: protipravni odvzem otroka materi, in to otroka, kateremu Šubic, če prav vem, sploh ni biološki oče. Sedanje grožnje materi in institucijam s samozažigom, če mu ne ustrežejo tako kot Šubic hoče...

Se kdo vpraša, kakšen je tak človek kot čustveno bitje? Ali mu je res toliko do otroka ali je to sredstvo moške užaljenosti proti partnerici, ki se mu je upala pobegniti?

Sicer pa govorim iz lastnih izkušenj. Pred dvema letoma je zahteval bivši mož, da z mojo privolitvijo za nekaj ur odpelje na Hrvaško (na obisk k njegovi sestri) najine tri otroke: BREZ DOKUMENTOV! Ker jih niso imeli.

Za pomoč sem zaprosila socialno: kot se dogaja, storiti niso mogli nič. Bivši je socialno celo prepričeval, kako ima on prav, in če ga dobijo, bo šel pa nazaj v Slovenijo itd. Na koncu je prišlo tako daleč, da je meni socialna delavka rekla, da moram tudi tistih nekaj ur na mesec, kar  bivši mož sploh ima otroke, JAZ vedeti, kje se nahajajo in da brez mojega dovoljenja ne smejo nikamor.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Subic
Reply #5 - 12.06.2002 at 10:10:49
 
Človek se je odločil, kot se pač je, na osnovi nekih razlogov, ampak a je on in kdorkoli drug pomislil, kako bo to zaznamovalo otroka, za celo življenje?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Subic
Reply #6 - 12.06.2002 at 10:29:24
 
Yap, Marjana – točno to se tudi jaz vseskozi sprašujem…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Subic
Reply #7 - 12.06.2002 at 10:30:54
 

Ne poznam primera natančno, ampak prva misel, ki se mi utrne je, ali je lahko otrok orodje za uveljavljanje človekovega ega, ali lahko otroka tako zlorabimo? Ne govorim konkretno, ampak splošno.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Subic
Reply #8 - 12.06.2002 at 11:00:47
 
vsak ma svojo nalogo tuki na tem planetu ...
model si je zastavu da bo otroka imel tudi on ... a je to pravilno al ne niti ne šteje ... to si je znameravu in to mora spelat ... ker namera je močna reč, če še kdo ne ve ... to je moč misli ... vse kar znameravaš moraš slej ko prej narest, če ne nardiš gre v to nedelo še več energije ... sm to že enkrat napisu, pa mi je to tolk lep primer tega da morm kr ponovit ... naj mu bo lepo potovanje ... če mu bo uspelo (zgoret v ognju (očiščenja))
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Subic
Reply #9 - 12.06.2002 at 11:12:04
 
Gape, mislim, da je ta tvoja izjava pogumna.
gape wrote on 12.06.2002 at 11:00:47:
... naj mu bo lepo potovanje ... če mu bo uspelo (zgoret v ognju (očiščenja))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Subic
Reply #10 - 12.06.2002 at 11:25:15
 
Moje mnenje pa je, da je to neumno dejanje.


Samovžig, ne bo nič drugega, kot javno dejanje, ki bo čez nekaj dni pozabljeno.

Če je nekdo pripravljen umreti na tak način, za neke cilje, je bolje, da se aktivira in z vsemi močmi deluje, da jih doseže.

No sem že enkrat pisal punci, ki je hotela naredit samomor, pa bom naredil copy-paste, da ne bom tipkal:

"OBRNI SE NAVZVEN

Ne prosim, tako govort, samomor pa črnogledost v svet, ko je tako lep sončni zahod danes. Malo se ozri naokrog. Ne gledat vase.

Če si pripravljena naredit samomor, torej pomeni, da si pripravljena sprejet da te ni več. Ni te v tem svetu.

Torej rečva takole. Ostani živa, in se predaj drugim. V Sloveniji je že veliko ljudi potrebnih pomoči. Veliko parov, ki potrebujejo varstvo za otroka, starejših ljudi, ki potrebujejo nego. Dobrodelne organizacije rabijo brezplačne aktiviste. Pojdi v naravo pobirat smeti.

Torej naredi nekaj za druge, za sočloveka, za okolje.

ITAK si rekla, da hočeš umret. Torej, pozabi nase, kot osebo in svoje telo le premikaj v teh smereh, ki sem ti jih naštel. "


Torej nekaj podbnega, bi lahko napisal tudi tukaj, in še enkrat s samomorom, lepo vas prosim, ne dosežeš ničesar, samo sebe odstraniš!!!!

In to niso igre !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Subic
Reply #11 - 12.06.2002 at 11:31:23
 
In še nekaj podvprašanj se mi pojavi tukaj:

Miska wrote on 12.06.2002 at 07:35:27:
Suhoparno nam je sporočil, da mu je po desetih letih  jalovega protibirokratskega boja za pravico Jurija do očeta vsega dovolj. - dojeli grozljive razsežnosti načrtnega uradniško  psihološkega uničevanja slovenskih otrok in njihovih očetov.

Po Šubicu bo vse drugače! Napovedujemo totalitarno  vojno vsem uradniškim zlorabljevalcem slovenskih otrok!
Stojan Jež, predsednik društva


Desetletni boj, je bil, ker je pobegnil iz Slovenije?? Ne vem če to predstavlja 10 let. Nočem sodit, toda izbrani način presega okvire normalnega razumevanja.

In pravijo da po samo-zažigu bo vse drugače, zakaj že sedaj ni? Zakaj že sedaj ne propagirajo z večjim pompom vsega?
Ne vem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Subic
Reply #12 - 12.06.2002 at 11:33:54
 
Pa še malo z Grabarjevimi besedami:

"ZAKAJ BI BEŽALI IZ REKE ŽIVLJENJA, ČE SE RAVNO S PRISTAJANJEM NANJO LAŽJE POSLAVLJAMO OD SAMEGA SEBE. RAJE DOPUSTIMO SLOVO, KI NAM GA NUDI ŽIVLJENJE, KAJTI LE SLOVO JE NAŠ PRAVI ZAVEZNIK."

"ŽIVLJENJE JE SLOVO OD ROJSTVA DO SMRTI IN S TEM SLOVESOM MORAMO ŽIVETI. MOŽU JE ŽENA SLOVO IN TUDI OTROCI SO MU SLOVO, SAJ VSE ODHAJA IN TUDI SAM ODHAJA."

"ZGODBE SI ČLOVEK NE MORE NIKOLI PISATI SAM, VEDNO MU JO PIŠEJO DRUGI. NA TO ZGODBO PA LAHKO PRISTANE ALI NE. PO SVOJEM MIRU BO VEDEL, KAKO JE RAVNAL."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #13 - 12.06.2002 at 13:08:20
 
Morda sem dolzen se eno pojasnilo. Socialna sluzba v Ljubljani je prevzel Subicev primer.  Ker se je cela stvar vlekla tako dolgo,  je Drzavni zbor zahteval  pojasnila okrog tega primera.  
Na odgovor Socialne, da oni nimajo v obravnavi Subcievega primera se je slednjemu odtrgalo in tako je prislo do danasnjega dne, tega trenutka, ko se Subic poliva z bencinom.  Ura je  13:06..
UPAM, DA SO USPELI PREPRICATI

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Subic
Reply #14 - 12.06.2002 at 13:09:34
 
Naslovljeni!

Se spomnite gornjega "refrena", ki ga je v zimskih mesecih vrtela Nacionalka? Lahko bi rekli: "As seen on TV!"
Ta refrenček ima napako - manjka mu tisto bistveno: "... odrasli pa so ga dolľni sprejeti in spoątovati!"

Kako je s tem v Sloveniji, vemo bolj ali manj vsi, čeprav si nočemo priznati: V Sloveniji so pravice otrok v resnici samo ąe na TV.

Poklical nas je Marko ©ubic, iniciator naąega druątva (druątvo Forum PODOS), nesojeni očka Jurija in obraz, znan s TV - "As seen ot TV!"
Suhoparno nam je sporočil, da mu je po desetih letih jalovega protibirokratskega boja za pravico Jurija do očeta vsega dovolj. Ker je ciničnost drľave pri upoątevanju psiholoąkih pravic Jurija dosegla najniľjo točko človeąke tolerance, je sklenil zgodbi ©ubic narediti primeren konec: Pred očmi vsega sveta se bo spremenil v baklo smrti...
... pred Centrom za socialno delo Ljubljana Vič, na Trľaąki 2 se bo polil z bencinom in - zaľgal.
Svoje dramatično dejanje je napovedal, pravi, zato, ker ga nihče ne more ustaviti in ker bodo ljudje le na takąen način - "As seen on TV!" - dojeli grozljive razseľnosti načrtnega uradniąko psiholoąkega uničevanja slovenskih otrok in njihovih očetov. Zaľgal se bo 12.6.2002 ob 13.45. Pred tem bo svetu predstavil resnico o upoątevanju pravic otrok pri nas.

Marka poznam in vem, kaj sledi. Poizkusil sem ga prepričati in poizkusili so drugi. Neuspeąno. Marko se je odločil zavrteti svet v drugo smer. Z dejanjem, ki presega zmoľnosti človeąke predstave o stiski, ki jo doľivlja tisti, ki bi za svojega otroka naredil resnično vse, pa ne sme in ne more - zgolj zaradi gnile in pokvarjene uradniąke falange ...

Po ©ubicu bo vse drugače! Napovedujemo totalitarno vojno vsem uradniąkim zlorabljevalcem slovenskih otrok! Za dokončno osvoboditev naąih otrok izpod birokratskega jarma, ki duąi in ubija ves slovenski narod! Slovenci smo po zaslugi tega jarma na tretjem mestu na svetu po samomorih med otroci! Dokončno dovolj imamo teh ľalostnih lestvic!

Srediąče naąega boja bo informiranje javnosti o svinjarijah, ki jih naąim otrokom počno: sodniki (ice), socialni delavci (ke), klinični psihologi (nje), uradniki (ce) na ministrstvih...

Informacijsko srediąče naąega boja nastaja na naslovu http://podos.fingerprints.si
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3