Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 29341 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Feng shui
07.05.2002 at 12:53:19
 
Ljudje, a se kdo tukaj kaj spozna na feng shui? Sem dobila informacijo, da je pred vselitvijo v nov prostor dobro narediti energetsko ciscenje (z rizem in soljo), pa iscem in iscem po netu vec podatkov in nic ne najdem.

Ce kdo ve, naj pove...  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng shui
Reply #1 - 07.05.2002 at 14:14:42
 
jest se tkole nekako spomnem
zmešaš 1 del soli in več delov riža
to potreseš po celem fletu
pustiš
in pol pospraviš vse komplet

drgač pa
fengshui
http://www.gape.org/gapes/frejmiskript.htm

če ne najdeš evo bolj direktnega linka
http://www.gape.org/gapes/samopomoc.htm#feng

in tam najdeš največ texta na to temo kar sm ga jest zbrsku
http://www.prim-nov.si/sobota/clanki/feng.htm

drugač pa tud tale taja obvlada
http://www.fengshui-si.com

je pa zakompliciran kej najdt pr njej
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #2 - 07.05.2002 at 14:34:47
 
Vem, da je dobro imeti školjko od WCja pokrito, s tem preprečujemo odtok energije s stanovanja, poleg tega pa to pomeni še to, da imamo vedno dovolj denarja.
Prav tako je fajn imeti vedno zaprta vrata kopalnice, da ne gre ven preveč energije (cevi pa to).

Feng Shui & your bedroom
Your bedroom influences your love life more than any other room. It's time to stop dreaming about romance and take action. Grab a compass and let's get started!
Grab a compass
The southwest corner of a room rules love and relationships. Move your bed there and someone will soon join you in it! If you can't move your bed, place a romantic object, such as flowers, candles or a photo of someone you care about in that corner.


Couple up
Sweep loneliness out of your life by decorating in pairs. Two lava lamps next to each other give your room a hip retro vibe and bring partnership energy. Whatever you pair up, make sure the objects are close to each other, resulting in strong soul mate energy.


Move your bed
Always place your bed against a wall, not in the middle of a room or against a window. Walls represent support, and a gap between your bed and the wall will make you feel lonely. Pushing twin beds together is another no-no as it will bring arguments to any relationship.

Ostalo si pa še sama poišči, to tako ful obvladaš! Kiss


Color me sexy
If your bedroom is painted yellow, blue or off-white, then your walls are to blame for any lack of loving. Paint the room peach or pink for romance. Maroon walls will keep your lover from straying. When it is time to move on, try shocking blue with gold or copper accents and your lover will get the hint.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Feng shui
Reply #3 - 07.05.2002 at 14:54:04
 
Jest vem samo to da nič o tem ne vem.

In to kar je napisala Kali se sliši fino-fajn, uporabno, razumljivo.


Mah,  jest bom kr Gorenjsko postavitev mu še naprej. Grin

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #4 - 07.05.2002 at 15:48:53
 
Hej, vse to kar ste napisali sem ze prebrala (tud vecino onih linkov) Smiley Pa vseeno hvala.

Zdaj mi manjka samo se podatek, kolko delov riza. Wink Grin

Aja, ne, menda je treba to na dolocen dan delat?


Tisto za WC in denar pa bom se tud morala nastudirat, ker mava kopalnico tocno na podrocju denarja... Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng shui
Reply #5 - 07.05.2002 at 20:21:09
 
m wrote on 07.05.2002 at 15:48:53:
Zdaj mi manjka samo se podatek, kolko delov riza. Wink Grin

Aja, ne, menda je treba to na dolocen dan delat?

mislm da je vseen, ker čistilno funkcijo ima sol (kristal), pobere info v sebe in je, riž daš zato zraven da ti ni treba 10 kg soli kupt, pa še bl zajebana je za pucat, lahko pa tud samo sol potreseš in po moje dlje ko jo pustiš boljš je - več smeti vsrka.
itak pa sej veš, vse je v glavi, sol ti samo pomaga verjet.

okrog točno določenga dneva pa ne vem nič.

določ ga Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Feng shui
Reply #6 - 08.05.2002 at 10:35:55
 
Ciscenja z rizem in soljo ne poznam. Uporabljam pa tehniko iz knjige Feng shui in ustvarjanje svetega prostora, kjer se za ciscenje uporabljajo zvoncki, ploskanje in kadilo. Postopek uporabljam ze kar nekaj casa in moram rect, da se mi zdi dober, posebej, ker se aktivno povezes s prostorom in dobis obcutek, kdaj se spet na novo zapaca in je spet potreben ciscenja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #7 - 08.05.2002 at 10:54:21
 
No saj sem na enem linku vceraj potem nasla podatek, da stanovanje pac temeljito spucas, potem pa poprsis s tekocino, ki si jo naredil tako, da si devet kosckov pomarancne lupine namocil v vodo. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Feng shui
Reply #8 - 16.05.2002 at 20:46:18
 
Pozdravljena.

Če se hočeš naučiti čiščenja prostora po feng shuiu si priskrbi knjigo Ustavarjanje svetega prostora in feng shui od Karen Kingston. Kupiš jo lahko v Knjigarni OM Šiva ezoterika v BTC-ju. V knjigi je  enostavno in razumljivo napisan ves postopek pa tudi vse ostalo, kar bi te pri feng shuiu zanimalo. Za ćiščenje prostora pa potrebuješ sol, sveto vodo, cvetne lističe, čajne svečke, dobro pa je uporabiti tudi zvončke. Sicer pa bo najbolje, da prebereš knjigo.
Informacije pa lahko najdeš tudi na www.fengshui.com.

Lep dan.

Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #9 - 02.06.2002 at 20:14:42
 
Če imate stanovanje, ki je nepravih oblik, lahko napravite "harmonizacijo". Tloris stanovanja, notranje stene, izrežete in prielpite na lepenko. Na lepenki, s tem da jo vodoravno položite na kako iglo ali palčko, poiščete središčno točko. Ko dobite središče stanovanja, je fajn da na to mesto obesite zvončke, ali položite kaj, kar je zemeljskega... glinene lončke, kamnje..itd.
Našla v knjigi : Feng Shui; Simon Brown.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng shui
Reply #10 - 02.06.2002 at 21:09:36
 
Jaz sem pred casom slisal da energija odteka skozi odtoke vode in predvsem WC.  Malo sem se po knjigarnah zapekel in potem sem sel v IKEO in kupil ogledalo 1,2mX85 cm. Postavil sem ga na zid deset centimetrov od vrat WCja, tako, da ogledalo gleda nasproti kuhinje.  V roku enega tedna sem speljal en biznis za ki sem ga pred tem meckal eno leto.  
Dobro. Vse to se slisi lepo in vse to, samo stanovanje ima cudno lokacijo kamor denar tezko pride, a ko pride  gre takoj ven.  Cel leksikon Feng shuija sem si nabavil, celo provizoricno baguo sem si izrisal in sedaj cakam nekoga, ki se bolj spozna, da bo tole malo za mene pogledal. A je kaksen tak tukaj?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #11 - 02.06.2002 at 22:33:06
 
Vprašaj Tajo Alboleno na www.mojuspeh.com

Drgač, odtekanje energije se lahko prepreči tako, da zapiraš vrata wc oz. kopalnice, da školjko pokriješ.
Ogledala se navadno uporabljajo za zvečanje prostora ,kjer zastaja energija.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng shui
Reply #12 - 02.06.2002 at 22:47:49
 
kaj te zanima andres
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng shui
Reply #13 - 02.06.2002 at 23:42:03
 
A ves kaj me zanima. Predvsem to kam naj kam postavim v stanovanju, da bom naredil boljsi pretok energije. Caki malo. Bom nekam nabil sliko stanovanja, da bos videl.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng shui
Reply #14 - 03.06.2002 at 00:20:12
 
Evo ga. Tuki sem nalimal stanovanje. Za silo sem oznacil kje kaj stoji.

Andres

http://www.nenavadno.com/stanovanje.html
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3