Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16423 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čez 10 let...
Reply #30 - 04.09.2002 at 09:52:26
 
Q
čez 15-20 let iti magari v invalidsko penzijo
Q
ne si tega želet ker boš res šu ...

točn tko ana, kaj bo čez 10 let si mislt ne moreš, lahko nameravaš, ostalo je brez veze ... in da nameravaš invalidsko ti res ni pametno, nameravi kej boljšiga ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: čez 10 let...
Reply #31 - 04.09.2002 at 10:06:30
 
No, tist invalidski penzjon je blo recen tko brez podlage, ker ce si omaro spustim na nogo al pa zablefiram bolecino v krizu, me bojo sam po bolnicah vlacil... Smiley
Sej pravim ... ce mi rata kej zabluzit, da koga nategnem, da me dajo v penzjon OK. Ce ne, dam pa odpoved in si placujem tistega minimalca za delovno dobo dokler je treba pa da pol vsaj kej kapne. To sem definitivno odlocen, ker mi bo cez tolk cajta minulo delo (kak dober izraz!) omogocilo, da bom lahko brez obvezne sluzbe.

Ja, ana... vikend so sanje, ki so ta trenutek neuresnicljive, ker je gradnja poleg dobre volje, casa, pridnosti in se cesa, odvisna predvsem od financ, ki jih ta trenutek ni tolk na kupu, cez 10 let pa najbrz bojo. In ko bojo zacnem uresnicevati svoj plan.

Itak pa si zelim, kot vsak clovek, da bi bil zdrav in cetudi brez vikenda lepo v miru docakal starost, brez da bi me od 40. leta vlacil okol dohtarjev.

Tko, da se ne zdej ob tla metat in se sekirat, da si mislim kej narst in si zelet bolezni, da bom sel v invalidski penzjon.. hehe, tolk se mi pa spet ni poslabsal... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: čez 10 let...
Reply #32 - 04.09.2002 at 15:18:03
 
Miška,

Jaz sem pa ves čas mislil, da ribe po vodi plavajo in ne po pobočjih drsijo. Recimo po morju. Pa po rekah in jezerih. Potokih in tolmunih. Studencih in zatokih, rokavih in kanalih.

Vem, da se jih od doma ne da lovit. Tudi iz svojega vrtička bolj težko, če nimaš te sreče, da ti mimo ali skozi kakšen (po)tok prinese vsak dan kaj novega in zanimivega.

Tako realno kot tudi metaforično.

Sicer pa ti svetujem, da se za nasvete o ribolovu obrneš na boljše ribiče od mene.

lp bp

P.S. Več o tem pa takrat, ko bom vedel, kakšna je videti velika riba z interesom, ki drsi po pobočju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: čez 10 let...
Reply #33 - 04.09.2002 at 21:02:34
 
Hehe, bp… OK – as you wish…

A da ribe plavajo v potoku in ne drsijo po pobočju? Uh, ti površnica površna… Sem pozabila napisat, da po mojem pobočju en lep potoček teče in po njem ribe plavajo. Ker pa potoček po pobočju teče navzdol (navzgor že na osnovi fizikalnih zakonov težko), potem ribe po potočku  in zato seveda tudi po pobočju drsijo. Sem se zmazala iz nastavljene pasti?

In praviš, naj za nasvete vprašam koga, ki se spozna na ribolov? Hja, se trudim znanja iskati pri tistih, ki ga imajo, ja. In meso kupit pri mesarju, kruh pa pri peku... In ravno zato sem ti v prejšnjem postu tudi vrgla eno špičko bodičko, ki pa si jo prezrl… Hote ali nehote? Mi poveš? Scenarijev in raznoraznih zaključkov v svoji glavi brez tega, da vem, zakaj in kako je nekdo nekaj mislil ali naredil, pa se izogibam delati. Zato tudi raje prej preverim…

Sicer pa – v petek boš moral v Pržančku prenesti še moj pogled ob tem vprašanju… Torej si kar pripravi odgovor, hehe… Jaz pa obljubim, da te ne bom nič o ribolovu spraševala!

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: čez 10 let...
Reply #34 - 05.09.2002 at 21:58:38
 
Quote:
Če ima velika riba v isti mlaki priložnost požreti malo ribo, jo bo tudi požrla (še posebej hitro pa tisto, ki ji  nesramno odžira njen delež)

Bardo, to je recimo eden od interesov, o katerih sem govorila. Ampak, če ti temu rečeš okoliščina, potem tudi prav. Lahko razumem tudi kot okoliščina, ja.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: čez 10 let...
Reply #35 - 18.10.2002 at 09:39:37
 
Uh, čez deset let. Ne bom hodila v službo, ampak bo porabila čas za stvari, ki me veslijo. Videla bom že kar nekaj sveta, od piramid v Egiptu, da tistih v J Ameriki, mogočem bom šla še h Andresu palčke pogledat he he he  Wink. Naučila se bom taj-ji in ga redno izvajala, ker za meditacijo drugač nisem. Imela bom še enaga otroka in živela bom svoje ne Ameriške sanje.  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: čez 10 let...
Reply #36 - 18.10.2002 at 10:45:48
 
Niti sanja se mi ne kaj bo čez 10 let in o tem še nikoli nisem razmišljala. Imam dost dogajanja zdaj in nimam cajta v naprej razmišljat.

No ja vsi bomo za 10 let starejši in to je edino dejstvo.
Delamo pa si prihodnost tako in tako sami, pa tisto kar je nekje zapisano - pa mal zmešamo in potem nekaj ven izpade.
Rek: ČLOVEK OBRAČA, BOG OBRNE . Grin

akobané
Kiss
lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: čez 10 let...
Reply #37 - 19.10.2002 at 17:09:39
 
Testiram glasbo in s tem moznosti uvidenja skozi določeno glasbo, kaj bo čez deset let. Nimam nekih velikih uspeho, ker mora za to najprej deset let preteči.

Čez deset let bom jemal od bogatih pa naj se svet na glavo postavi.  Če se bo postavil, v tem času bogatih ne bo, jaz pa bom spet vmesni člen med revnimi, ki niso nič izgubili in bogatimi, ki bodo vsaj v njihovih očeh tako zelo veliki reveži.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: čez 10 let...
Reply #38 - 19.10.2002 at 23:07:07
 
...čez 10 let...  ???

DA BI BILA TO KAR SEM SEDAJ-OSEBCA POLNA SEBE! Grin

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Bostjan PCM
1
*
Offline

Bodi pozoren.Bodi srecen.

Posts: 24
Bled
Gender: male
Re: čez 10 let...
Reply #39 - 14.03.2003 at 00:52:29
 
Hm,tako kot je rekla star 12,isti kot danes,vsaj upam ,da mi bo uspelo  8)
Back to top
 

Words never spoken, but lost &&Shallow thoughts, a lonely heart, &&Reaching to grasp onto meaning &&A tender kiss broken as we part.&&Death seems to be my answer now &&Satan pulls me down again,......
147032754  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: čez 10 let...
Reply #40 - 14.03.2003 at 00:59:27
 
Bostjan PCM wrote on 14.03.2003 at 00:52:29:
Hm,tako kot je rekla star 12,isti kot danes,vsaj upam ,da mi bo uspelo  8)


A jaz sem to rekla..... nc ne vem o tem...  Grin Wink

E... naj bo TO RES...  Cheesy

Ma si Zlat...
Že kar 10 let naprej razmišljaš... Grin

Jz mam eno novo "vizijo", jaz bi bla čez 10 let  rada To kar sem sedaj...
Nič postarana, nič DRGAČNA, ista kot zedel...

A ma kod kak dober RECEPT....  ???
Saj sem vedla..... Grin




Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #41 - 14.03.2003 at 00:59:39
 
Quote:
zamisli si, kaj bi bil rad čez 10 let in si predstavljaj sebe takrat

kej si?
kaj te veseli?
kaj delaš?

potem si zamisli, da so vse tvoje želje izpolnjene in sedaj občuti kakšnen si takrat

takrat odvrzi vse strahove, ovire in občutke ki te ovirajo, pri tem, da si to kar hočeš bit in se potrudi od sedaj naprej si tak, kot želiš biti.

Pravljica za lahko noč. Določene zamišljenosti se ne da nikakor spremeniti v enem momentu ali v eni noči. Tudi v enem mesecu ne. Lahko se s tem samo sprenevedaš in zanikaš podzavest, kar se ti kasneje maščuje, nič več. Kot sem rekel, pravljica za otroke, ki morda temu celo verjamejo, da je to res mogoče udejaniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: čez 10 let...
Reply #42 - 14.03.2003 at 01:03:34
 
himynameis wrote on 14.03.2003 at 00:59:39:
Pravljica za lahko noč. Določene zamišljenosti se ne da nikakor spremeniti v enem momentu ali v eni noči.


Ja, ampak meni se ZDI, da več ko MISLIMO in premišljujemo O TEM, več možnosti je, da se nam to zgodi - TRENUTEK ZASTANE in smo že 10 let naprej...
In SMO,.... smo kar si želimo biti....  Grin

To je najlepša pravljica in VSEM URESNIČENA ...  Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Bostjan PCM
1
*
Offline

Bodi pozoren.Bodi srecen.

Posts: 24
Bled
Gender: male
Re: čez 10 let...
Reply #43 - 14.03.2003 at 01:11:42
 


Ma si Zlat...
Že kar 10 let naprej razmišljaš... Grin

Q.mogoče pa res Grin

Jz mam eno novo "vizijo", jaz bi bla čez 10 let  rada To kar sem sedaj...
Nič postarana, nič DRGAČNA, ista kot zedel...

Q.Dobra želja,no vizija,samo a nebi rada videla kaksna bos zgledala ko boš stara?

A ma kod kak dober RECEPT....  ???
Saj sem vedla..... Grin

Q.Tezka bo,bo treba mal čarat Grin



Back to top
 

Words never spoken, but lost &&Shallow thoughts, a lonely heart, &&Reaching to grasp onto meaning &&A tender kiss broken as we part.&&Death seems to be my answer now &&Satan pulls me down again,......
147032754  
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #44 - 14.03.2003 at 01:20:13
 
Moonlight wrote on 14.03.2003 at 01:03:34:
Ja, ampak meni se ZDI, da več ko MISLIMO in premišljujemo O TEM, več možnosti je, da se nam to zgodi - TRENUTEK ZASTANE in smo že 10 let naprej...
In SMO,.... smo kar si želimo biti....  Grin

Sicer razmišljaš v precej boljši smeri, vendar po mojem še vedno malo zgrešeno, ali pa le nisem jaz dobro razumel. Razmišljati je potrebno o stvareh, ki jih čutimo danes. Dobro je vedeti, zakaj imamo določene občutke do določenih stvari, najti vzrok za negativne in iskati poti, da jih odpravimo. Potem iskati poti, kako priti do več prijetnih občutkov, itd. Je pa popolnoma brez smisla si zamišljat, kaj bi bil rad čez 10 let, ker se ti bo v zgornjem procesu razmišljanja ta načrt do takrat že tisočkrat spremenil, ko boš prišel do novih ugotovitev. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4