Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16422 times)
Bardo Thodol
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #15 - 03.09.2002 at 12:57:46
 
John_Doe wrote on 03.09.2002 at 12:43:16:
Ja ana... fajn bi blo ceu posel rihtat iz naslanjaca... sam pr men se zal ne da prenest cca 10.000 artiklov na cca 2000m2 povrsine v naslanjac. Smiley

To je delo za robote. Japonci ponekod ze prakticirajo, rabis samo par inzenirjev, ki nadzirajo delo robotov. Pa tudi strajk jim ne hodi po glavi  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: čez 10 let...
Reply #16 - 03.09.2002 at 13:16:14
 
hehe... res je delo za robote, sam, da jim pr nam pravimo honorarni sodelavci...
Sam a ves kje smo mi se dalec od Japonske... ugh. Sem pred parimi leti predlagal neke izboljsave in so bli kokr navduseni. Sam do realizacije bo minilo najbrz se ene 50 let. Smiley Do I care? Nope! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #17 - 03.09.2002 at 13:23:18
 
John_Doe wrote on 03.09.2002 at 13:16:14:
hehe... res je delo za robote, sam, da jim pr nam pravimo honorarni sodelavci...
Sam a ves kje smo mi se dalec od Japonske... ugh. Sem pred parimi leti predlagal neke izboljsave in so bli kokr navduseni. Sam do realizacije bo minilo najbrz se ene 50 let. Smiley Do I care? Nope! Wink


Naslov teme je "čez deset let"  Bo pa treba kar prej, ker sicer nas bodo požrle velike ribe (beri taki, kot so Japonci, mogoče za odtenek manj hudi). Nekaj v tej smeri se je že začelo na hitro dogajati (Union, Lek, to je šele začetek) in kaj bo potem še ostalo nam majhnim ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: čez 10 let...
Reply #18 - 03.09.2002 at 13:52:16
 
Quote:
Nekaj v tej smeri se je že začelo na hitro dogajati (Union, Lek, to je šele začetek) in kaj bo potem še ostalo nam majhnim ?

Hmm... Pivovarna Laško, Krka?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #19 - 03.09.2002 at 13:57:49
 
Miska wrote on 03.09.2002 at 13:52:16:
Hmm... Pivovarna Laško, Krka?


To so naslednje žrtve v tekmi z ostalimi velikani, ki jih obkrožajo.

Prosto po Murphyu:
Če ima velika riba v isti mlaki priložnost požreti malo ribo, jo bo tudi požrla (še posebej hitro pa tisto, ki ji  nesramno odžira njen delež)
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: čez 10 let...
Reply #20 - 03.09.2002 at 14:02:44
 
A kaj nam bo ostalo?
Kaj pa vem. sej nikjer ne pise, da je pa zdej prodaja vseh nasih fabrk slaba. Sej ne, da zdej jest zagovarjam te prodaje.. sam kaj vem. Nisem v taki fabrki u sluzbi, da bi me skrbel. Tist kar me pa ne srbi, se pa tud praskam ne kej dost. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #21 - 03.09.2002 at 14:16:43
 
John_Doe wrote on 03.09.2002 at 14:02:44:
Kaj pa vem. sej nikjer ne pise, da je pa zdej prodaja vseh nasih fabrk slaba.


Kar sem pravzaprav hotel povedati, se je nanašalo na robote in na to, da nas "veliki", ki bodo pokupili vso pomembno proizvodnjo in logoistiko, ne bodo potem kaj veliko spraševali ali bi blagovolili posodobiti proizvodnjo zdaj  ali pa mogoče šele čez 50 let  Roll Eyes) Oni se bodo takoj odločili namontirati vse, kar bo za njih najboljše ter najcenejše (tudi robote).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: čez 10 let...
Reply #22 - 03.09.2002 at 14:22:14
 
Quote:
To so naslednje žrtve v tekmi z ostalimi velikani, ki jih obkrožajo.

Prosto po Murphyu:
Če ima velika riba v isti mlaki priložnost požreti malo ribo, jo bo tudi požrla (še posebej hitro pa tisto, ki ji  nesramno odžira njen delež)

OK – prosto po Muprhyu in malo špekuliranja:

Ko bodo vzhodnoevropske države, kot so Slovenija, Poljska, Rusija in Hrvaška, postale bogatejše, bo lahko Novartis z nakupom Leka povečal tudi prodajo svojih izdelkov z blagovno znamko. Nakup Leka naj bi še okrepil Novartisov že zdaj pomemben položaj na trgu generičnih zdravil, hkrati pa naj bi se tudi izognil posledicam tožbe...

Union naj bi recimo postal most med EU in trgi nekdanje Jugoslavije, pa morda je aktualen tudi brezalkoholni program, ki ga Union ima, Interbrew pa ne. Ali pa naj bi tudi Fructal prodali hrvaškemu kupcu?

In zakaj recimo Pivovarna Laško in Krka? Prosto po Murphyu? Danes, v tem trenutku, ne čez 10 let?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #23 - 03.09.2002 at 14:32:40
 
Miska wrote on 03.09.2002 at 14:22:14:
OK – prosto po Muprhyu in malo špekuliranja:

Ko bodo vzhodnoevropske države, kot so Slovenija, Poljska, Rusija in Hrvaška, postale bogatejše, bo lahko Novartis z nakupom Leka ...


Saj ni toliko važno katere konkretne firme ali države so vpletene (kmalu bo tako ali tako vse to v EU). Širše gledano so trendi taki, da veliki žrejo male. Kdaj je kdo požrt, je pa odvisno od okoliščin. Timing je važen.
Se pa to žrtje  dogaja globalno in če bo EU hotela  hoditi uspešno vštric z unimi preko oceanov, bo to zmogla samo s podobnimi prijemi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: čez 10 let...
Reply #24 - 03.09.2002 at 14:47:28
 
Quote:
Saj ni toliko važno katere konkretne firme ali države so vpletene (kmalu bo tako ali tako vse to v EU). Širše gledano so trendi taki, da veliki žrejo male. Kdaj je kdo požrt, je pa odvisno od okoliščin. Timing je važen.
Se pa to žrtje  dogaja globalno in če bo EU hotela  hoditi uspešno vštric z unimi preko oceanov, bo to zmogla samo s podobnimi prijemi.

Ja, se strinjam z vsem temle... Ampak vseeno – ni odvisno samo od okoliščin, ampak tudi od INTERESA, ki ga (ali pa ne) velika riba vidi v majhni…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: čez 10 let...
Reply #25 - 03.09.2002 at 14:56:00
 
Miska wrote on 03.09.2002 at 14:47:28:
Ja, se strinjam z vsem temle... Ampak vseeno – ni odvisno samo od okoliščin, ampak tudi od INTERESA, ki ga (ali pa ne) velika riba vidi v majhni…


Interes (po žrtju) je vedno prisoten, od okoliščin je pa odvisno, kdaj, in ali sploh kdaj, bo realiziran. Trenutno so okoliščine take, da se po pobočju s pospešeno hitrostjo vali  plaz imenovan globalizacija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: čez 10 let...
Reply #26 - 03.09.2002 at 15:08:45
 
Hehe, Bardo... Tole je že rahla pink-ponk varianta, se ti ne zdi?

Greva raje (vsaj jaz grem) malo po mojem pobočju pogledat, kaj drsi po njem... Sem majhna riba in grem pogledat, če naletim na kakšno veliko ribo z interesom... Mogoče pa spet timing ne bo pravi? Ali pa drsi globalizacija tudi po mojem pobočju, hehe?

Ajd, lepo se imej tudi ti.
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: čez 10 let...
Reply #27 - 03.09.2002 at 16:24:04
 
Miška,

A ti bi kakšno veliko ribo kar na tvojem pobočju našla? Zgleda, da imam jaz precej drugačne predstave o ribolovu. Tako o realnem, kot o tistem metaforičnem.  Tongue

lp bp


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: čez 10 let...
Reply #28 - 03.09.2002 at 18:11:47
 
Hehe, zloben bp… OK… Naj bo… Milo za žajfo…

Hja, saj veš, da se na svojem pobočju najlepše počutim... Na čigavem pobočju pa naj najdem ribo, če ne na svojem? A ti pa ribariš na tujih pobočjih? Ti duš, eva garden santa Lucija most na Soči (ups, pardon - tako je imel navado preklinjati moj stari ata) tega pa res nisem vedela! Da se ribe lovi v tujih loviščih… Hej, a to že pomeni ribariti v kalnem?

No, evo… Svaki dan u svakom pogledu sve više napredujem... Grem zdajle na tvoje pobočje… Hmm.. Uffff… Hej, pri tebi pa sami poslovni plani rastejo! Eni taki gromozanski, drugi zelo veliki, potem malo manjši, pa še manjši, pa čisto majhni, pa še bolj mičkeni, pa… hej, tegale je pa komaj za eno mičkeno pikico… Kaj piše na njem? Uf, skorajda se ne vidi, tako mičkena pikica je tole… Čakaj, da preberem… Nekaj takega kot – društvo Sonce…

Hehe, bp – just kidding!! Vidiš, kako se na drugih pobočjih ne počutim dobro, mi sama zloba ven udari… Grem raje jaz nazaj na svoje pobočje pogledat, če je kakšna riba tja zašla… Hmm, velika ali pa majhna, saj to sploh ni važno. Važno je le to, da ne pride do sovražnega, ampak do prijateljskega prevzema in vzajemnega sodelovanja…

Upam, da te nisem s čim prizadela, bp! Malo sem se pohecala, upam, da to veš! Malo sem se poigrala z besedami, tako, kot si se ti. In ne obračaj mi spet besed! Ker vem, da lahko spet vsako obrneš točno tako, kot hočeš…

m.

P.S. Čisto tipični ženski firbec mi je zdajle »ven udaril«… Kakšne pa so tvoje predstave o ribolovu? Tistem tapravem in tistem metaforičnem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: čez 10 let...
Reply #29 - 04.09.2002 at 09:34:45
 
John_Doe wrote on 03.09.2002 at 11:28:44:
Cez 10 let?
kako it v invalidski penzjon

a veš, JD, malo si mi dal razmišljanja s tem, kako si želiš čez kakih 15-20 let iti magari v invalidsko penzijo, samo da boš mirno užival v vikendu in gobicah.
Sama sem pred 15 leti enako razmišljala kot sedaj ti. Vedela sem, da me čaka še trdo delo (hišo smo delali še ročno, v glavnem sami, kaj to pomeni, pa veš, saj se ukvarjaš z vikendom). Kot ženska nisem imela nič popusta oz. poleg polne udeležbe na novogradnji je bilo komplet vse ostalo na meni, gospod mož pa na kavču. Ampak imela sem upanje, češ, zdele garam, potem se bom pa lahko lagodno starala. Poročena, kakopak. Pravijo, človek obrača, bog obrne. Danes mi je edina želja, da bi živela in se lagodno starala v miru. Pa da se ne bi predolgo starala. Ampak, kar se bom starala, se želim starati kvalitetno, zdrava, zadovoljna. Zdrava! Meni bi tudi pasal it čimprej v invalidsko penzijo (kot garant za en redni mesečni priliv denarja), a če imam na izbiro bolezen in penzijo, na drugi strani pa službo in zdravje, ne bom pomišljala niti za hip.
Sicer pa, saj veš, vedno razmišljamo na podlagi preteklih izkušenj in znanj. Pred 15 leti si nismo mogli predstavljati, da bomo imeli doma PCje pa da bodo že desetletniki hodili v šolo z mobiji. Da bo imel vsak v familiji svoj telefon. Da se bomo v službo vozili vsak s svojim avtom in ne več z avtobusi (sem še iz tiste generacije, ki je vstajala ob štirih zjutraj, da smo ujeli delavski avtobus) itd. Tudi o prihodnosti lahko razmišljamo samo zelo omejeno: kdo ima toliko domišljije ali vpogleda v prihodnost, da bi si lahko zamislil, kako bo čez deset let z njim? V bistvu govorimo tisto, kar bi radi živeli sedajle, pa vemo, da se ne more uresničiti v tem trenutku in za kamuflažo prestavljamo nekam v prihodnost...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4