Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 
(Read 127403 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #105 - 10.06.2002 at 15:37:12
 
Črno magijo bi lahko definirali nekako tako: namerno sistematično izvajanje očitne premoči močnejšega nad šibkejšim (nekoga, ki se nima možnosti ubranit). Seveda tega ni lahko ugotoviti, saj gre predvsem za stanje zavesti. Tukaj tudi nismo nič omenjali zlorabe otrok, posilstev, umorov, mučenja živali - te strahote se dogajajo že na fizičnem nivoju. Ti ljudje so psihično in umsko bolni, in svojo bolečino lajšajo tako da jo izživljajo na drugih. Kar se pa tiče politike in cerkve kot ustanove, imasta moč, in tisti, ki se z njo igra, je zame norec, ne pa mag.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #106 - 11.06.2002 at 01:35:36
 
Oldio wrote on 10.06.2002 at 14:57:54:
Če vas prav razumem je ČM razmeroma preprosta stvar, tako da bi jo po logiki morali res na veliko uporabljati v kakih političnih, ekonomskih in športnih zadevah, torej povsod kjer gre za organizirane posle.
Dobiš pač enega ne preveč karakterjega tipa, ki se za denar nauči ČM in nudi usluge vsemogočim strankam. To bi bil ful dober posel.

Glede na to, da temu očitno ni tako - vsaj tak vtis dobi človek, je tukaj nekaj narobe.


zakaj temu n itako?
a si že slišu za koga ki uči čm?
magijo se naučiš tko da delaš dobre stvari
z namero za dobro
(lahko tudi igro namere)

jest sm še zmeri za uno igro, da črno je nebelo v nas in da so zelo redki ljudje zavestno gojijo tisto črno v sebi.
imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #107 - 11.06.2002 at 07:34:35
 
Če je ČM res tako močna in prisotna na vsemogočih koncih, bi jo morali bolj očitno zaznati oziroma bi se moral kdo nad tem delovanjem pritoževati.
Little Star
Quote:
Kar se pa tiče politike in cerkve kot ustanove, imasta moč, in tisti, ki se z njo igra, je zame norec, ne pa mag.

Kdo je norec? tisti, ki se postavlja po robu cerkvi ali politiki ali farji in politiki?
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #108 - 11.06.2002 at 07:50:07
 
a so potem zveri tako zvani črni in divjad beli... al pa je vsa ta črno-bela magija ideja v naši glavi, kjer je potrebno vse deliti in analizirati... Kaj pa če trdim, da sem bel in črn kot to predstavlja Jin-jang znakec, kjer je lepo predstavljeno, da tudi v belem obstaja njeno nasprotje in v črnem je tudi bela pikica... In to je edino smiselno, ker zase vem da sem ta črn in da sem bel...včasih sem se mel za belega sam sedaj vem da bi si s tem domišljal da sem nekaj kar je sicer res...je pa daleč od resnice, ki zajema mene kot celoto ne pa kot del h kateremu stremim... in če si priznamo našo črnino potem je belina lahko še lepša... če pa obsojamo črnino...potem je belina umazana s črno ...saj je obsojanje črno...

lp mag
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #109 - 11.06.2002 at 13:06:28
 
Oldio wrote on 11.06.2002 at 07:34:35:
Če je ČM res tako močna in prisotna na vsemogočih koncih, bi jo morali bolj očitno zaznati oziroma bi se moral kdo nad tem delovanjem pritoževati.

q
Kar se pa tiče politike in cerkve kot ustanove, imasta moč, in tisti, ki se z njo igra, je zame norec, ne pa mag.  
q

Little Star
Kdo je norec? tisti, ki se postavlja po robu cerkvi ali politiki ali farji in politiki?


Tisti, ki se igra z močjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #110 - 11.06.2002 at 14:01:14
 
litl starka.....ne tko s to močjo.........a maš ti moč? jo imam jest? kaj je sploh to moč? ne morva govort o stvari ki je še nisva iskusla? se strinjaš?

si se vozila na 86 m gliserju jahti? še ne ? potem zagotovo ne boš upala podajati izjav kakšna plovnost je takega objekta ....pa tut jest bi biu precej zaskrbljen nad takimi komentarji.......

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #111 - 11.06.2002 at 14:14:24
 
Valjda imam moč, to je tista avtentična moč, ki prihaja iz moje notranjosti, ko  izgubim 'sebe', ko sem povezana z Vsem. Ampak govorim o ljudeh, ki se igrajo z močjo, ki ni njihova lastna, ampak jo imajo trenutno v posesti. Imajo denar, imajo oblast, imajo kaj pa vem, lahko tudi telepatsko moč, zdravilno moč..., da ne bo govora samo o materialnem, in nekateri se pač ne morejo upreti skušnjavi, da ne bi manipulirali z ljudmi, ki npr. tega nimajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #112 - 11.06.2002 at 14:29:09
 
Quote:
Tisti, ki se igra z močjo.


S katero močjo pa ?

Lahko se igra le z mojo ali tvojo močjo, če mu ti daš svojo moč.
Torej sem v resnici jaz potem tisti norec, če nočem sprejeti ssamoodgovornosti in tako svojo moč, dajem nekomu drugemu, ki se lahko potem z mano igra.


V vsakdanjem življenju lahko jasno vidiš, kako se ljudje borijo za nemoč, potem pa jamrajo in se izgovarjajo na neko črno magijo in podobno.
Zato pa pravim, da smo le sami sebi lahko črni magi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #113 - 11.06.2002 at 14:31:46
 
Quote:
Ampak govorim o ljudeh, ki se igrajo z močjo, ki ni njihova lastna, ampak jo imajo trenutno v posesti.


To je to.Ne moreš se igrati s svojo lastno močjo, ampak le z močjo nekoga drugega.
Torej tistega, ki sam noče sprejeti svoje moči oz. odgovornosti za svoje življenje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #114 - 11.06.2002 at 15:12:52
 
Če se strinjate, lahko odpremo nov thread "MOČ", da ne bomo vsega stišali pod ČM. Je pa hecno, kako se črke poigrajo: MOČ, ČM in O (krog), ki je nekako predstavlja celostnost, ki manjka tistim....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #115 - 30.06.2002 at 20:21:20
 
Vceraj sem bil na drinku s prijateljem, Marocanom.
Pravi, da je bil dobrsen cas, ko je bil porocen urecen in sicer je za tem stala njegova zena.  Vse kar je poskusal delati se mu je podrlo, ceravno je delal od zjutraj pa do polnoci. Bil je grozno depresiven, zdravje se mu je poslabsalo tudi na drugih mesti, skratka bedno zivljenje.  S tem  sva midva zasla na neko temo crne magije in Marocan, Hasan mu  je ime mi je razkril neke definicije crne magije v Maroku.
Pravi da prej, v srarih casih tam niti ni bilo toliko magicnih obredov, bolj pa je to opazno s prihodom Zidov iz Evrope v Tunizijo, Maroko, Libijo, Alzirijo.
Ti so prinesli s seboj to slabo znanje in sedaj jo uporabljajo Maroske carovnice, ki tudi niso zidovskega porekla.  

No, ce pomislimo bolj globalno? Je potem kaj cudnega, ce jih je hotel Hitler iztrebiti?

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #116 - 30.06.2002 at 22:17:58
 
Khm, a Židje? Khm... a je tale Maročan res na tekočem?
O Hitlerju in njegovih idejah, pa raje ne bi. Vsekakor ni hotel Židov iztrebiti zaradi črne magije, ampak zaradi njihovega bogastva, uspeha, povezanosti itd..
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #117 - 30.06.2002 at 23:06:29
 
AMstel!

Marocani imajo Zida se na najvisjih mesith v zunanji in notranji politiki.  Bogastvo uspeh povezano..  Zlasti slednje so tudi vsi arabski in azijski narodi. Razlika med temi tremi je ogromna.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #118 - 30.06.2002 at 23:52:29
 
Andres wrote on 30.06.2002 at 20:21:20:
Pravi, da je bil dobrsen cas, ko je bil porocen urecen in sicer je za tem stala njegova zena.  


Ni mi jasno, zakaj ga je urocila, saj bi njegov uspeh pomagal tudi njej, a ne? In ce je delal od jutra do vecera potem pac ni imela nic od njega razen prostih popoldnevov Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #119 - 01.07.2002 at 01:27:38
 
Meni pa se zdi, da je ta Maročan zelo spreten politik. Našel je tvoje zanimanje za nenavadno in skozi uporabo termina Črna magija zelo uspešno vsadil v tvojo glavo svoje politično sporočilo, ki ga sedaj namesto njega razlagaš tudi nam.

To deluje celo bolje, kot pa sama črna magija. Ali pa je to tista prava črna magija, saj po mojem mnenju česa takega ne zna prav vsak.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10