Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 29690 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

..Re: Samomorilnost in smrt
Reply #30 - 05.06.2002 at 12:15:29
 
Gape,
zakaj daješ tak pomen temu, kaj mora vsak v tem življenju še narest ?
Vse kar lahko rečem je le to, naj se prepusti kar pa še ne pomeni, naj se vda ... naj naredi tisto, kar čuti da lahko ... če je to pisanje knjige, potem naj piše ... !

...pa še ena modrost, ki meni včasih kaže pot :

Vesoljna modrost, prosim te za moč,
da bi zmogla spremeniti tisto, kar je v moji moči spremeniti,
daj mi milost, da sprejmem tisto, kar ni v moji moči spremeniti,
in daj mi modrost, da ločim prvo od drugega.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #31 - 05.06.2002 at 12:35:05
 
Jah, jest bi tud rekla, ja, da smrt sploh ne pomeni poraza
Smrt samo je. Tisti, ki ostanemo, se delamo potem pametne, a je prov tko al ne. Sodimo. Da bomo sojeni.

Mirjaninina knjiga ne bo ne vem kaj, pa saj je to jasno. Je samo ena od pripovedi ljudi, ki bi radi svoje izkušnje podelili z drugimi. Drugimi zato, da bi bilo tem drugim lažje, da jim ne bi bilo treba stopiti na tako pot kot jo ima Mirjana. Mirjana med pisanjem doživlja pravo očiščevanje duše. Pozno, a ne prepozno. Knjiga pa je namenjena ZDRAVIM. Pa to je jasno, če količkaj razumeš smisel sočutja. Sočutja drugih, ne njenega.

Ja, Mirjana je sama zaloputnila vrata svojega življenja. Saj to do neke mere ve. Njena bolezen je med drugim način za vzbujanje pozornosti. Eto, vzrok vemo, odpraviti ga?

Kdo od nas ve, kaj nas žene v dejanja in dogodke, kjer smo ranjeni in prizadeti? Znamo to ozavestiti? Do neke mere ja, potem pa... Rekla bi tudi to, da sploh ni važno, kakšne težave v življenju imamo (finančne, partnerske, bolezenske..) vse so samo odraz tega, da nekaj še ne znamo, da se še učimo. Je kje kdo, ki sploh nima težav? Je, na britofu. Vsi ostali smo pa zato tu, da se jebamo naprej na tak ali drugačen način. Točka za nas, če smo potegnili iz lekcij pozitivne zaključke. drugač pa...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #32 - 05.06.2002 at 14:28:38
 
Ravno vceraj sem prebrala knjigo Louise Hay 'Zivljenje je tvoje' in ker to ni nakljucje Wink moram napisat. Cisto na koncu knjige na nekaj straneh pove svojo življenjsko zgodbo. Piše: (po tem, ko je svoje življenje že precej spravila v red!)

"Potem so nekega dne ugotovili, da imam raka.
...
Zaradi svojega dela s strankami sem vedela, da zdravljenje z mislimi učinkuje, in ponujala se mi je čudovita priložnost, da si to dokažem. Navsezadnje sem sama napisala knjigo o miselnih vzorcih in vedela sem, da je rak bolezen, nastala iz globoke zamere, ki jo v sebi nosimo dolgo časa, dokler nam ne začne dobesedno razjedati telesa. Raka sem dobila, ker nisem hotela raztopiti vse jeze in zamere na ljudi iz mojega otroštva.
...
Na operacijo nisem šla. S pomočjo vsega mentalnega in telesnega očiščevanja mi je šest mesecev po postavitvi prve diagnoze uspelo zdravnike prepričati, kar sem sama že vedela -  da ni v meni niti sledu o raku več! Na lastnih izkušnjah sem spoznala, da BOLEZEN LAHKO OZDRAVIMO, ČE SMO VOLJNI SPREMENITI SVOJE RAZMIŠLJANJE, PREPRIČANJE IN ODZIVANJE!"

Seveda je tekst daljši, predolg da bi vsega prepisala. In sliši se preprosto, čeprav sem prepričana, da za človeka v taki situaciji ni niti malo preprosto. Vmes govori o čiščenju miselnih vzorcev, o imeti se rad, o osvobojevanju od zamer in obtoževanja, o čiščenju telesa.

Na splošno je to ena najboljših knjig s tega področja, kar sem jih prebrala.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #33 - 05.06.2002 at 15:03:10
 
Res je, Marjana, ta knjiga Luise Hay je ena boljših. Pomemben je tisti njen stavek, ki si ga napisala z velikimi črkami:
BOLEZEN LAHKO OZDRAVIMO, ČE SMO VOLJNI SPREMENITI SVOJE RAZMIŠLJANJE, PREPRIČANJE IN ODZIVANJE!"

to je vse. Če nismo voljni, pa nič...
Ima Luisa Hay še nekaj dobrih knjig, vendar tudi jaz mislim, da je ravno Življenje je tvoje njena najboljša. Ali pa je to zato, ker je bila to prva njena knjiga, ki sem jo prebrala...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #34 - 05.06.2002 at 15:09:49
 
a veš, saj Luisa ni edina, ki je zbolela potem, ko si je za silo spravila v red življenje. Tudi pri nas poznam take primere. Pravijo, sedaj, ko bi nam bilo lahko lepo, je pa  prišla bolezen. Mislim, da sem enkrat brala pri Anni Brennan, da lahko v enem zemeljskem življenju opravimo več nalog (eno za drugo), da se nam ni potrebno ponovno rojevati. Da ni potrebno po dokončani nalogi umreti in nato zopet preživljati težkih prvih let življenja, ki so (ponavadi) samo predpriprava za glavno igro. Enostavno ljudje začutijo močno notranjo potrebo po  popolnoma spremenjenem  življenju iz enega ali drugega vzroka (ona v ameriških pogojih opisuje selitev z enega konca Amerike na drugega, druga služba, partnerji...), pa šibaš dalje z novo nalogo.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #35 - 05.06.2002 at 15:23:51
 
(samo)realizacija ... narest ... dokončat kar si si zastavu ... kaj pa ... mislm kako nej to povem ... vse kar si v živlenju pomislu, vse je TREBA narest, če kej od misli ne nardiš, gre v to nedelo velik energije, torej lahko se prepuščaš tistemu kar si znameravu ... mislu v preteklosti, nedelovanje, brez porabe energije, če ti je to fajn, drugač spet kuriš energijo bz ... zato dajem pomen temu ti (ve, vi) ne?
naj piše, ampak a je to zadnja stvar ki jo mora narest v tem lajfu ... mogoče, sej nč ne rečem ... mogoče
modrost je fajn ja ...

smrt ne pomeni poraza ... kukr za koga ... in kokr kdaj ...

to je vzrok ... zbujanje pozornosti?

si zihr ... ti je to ona rekla???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #36 - 05.06.2002 at 15:25:11
 
ana wrote on 05.06.2002 at 15:03:10:
Res je, Marjana, ta knjiga Luise Hay je ena boljših. Pomemben je tisti njen stavek, ki si ga napisala z velikimi črkami:
BOLEZEN LAHKO OZDRAVIMO, ČE SMO VOLJNI SPREMENITI SVOJE RAZMIŠLJANJE, PREPRIČANJE IN ODZIVANJE!"



to je ze v knjigi poudarjeno Wink  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomorilnost in smrt
Reply #37 - 05.06.2002 at 15:38:57
 
To, kar si napisal, Gape, zveni kar malce neizprosno do sebe: je že res, da so opozorila vedno bolj kričeča, če nekaj, kar je tako očitno, da moraš naredit, pa nočeš videt, slišat notranjega glasu, pa te kaj od tega odvrača (ponavadi ego). Ker se mi zdi, da pa glih ne rabiš zdaj, če si si pred petimi leti zastavil določen cilj, in je vmes čas v življenju prinesel drugačne okoliščine, kdo pravi, da si ne smeš vzet pravice, da si premisliš, da postojiš, da prisluhneš svojim sanjam. Zmeraj si lahko premisliš. Vsak trenutek se lahko prebudiš, če se hočeš. Tako tudi Mirjana. Samo ne zavedamo se tega zmeraj. Iz njenega sestavka veje bolj samopomilovanje in ne neka volja po življenju kot sama pravi. Vem, da ji sigurno ni lahko, zato tega ne bom preveč komentirala. Vsak mora najti tisto moč v sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S_Taakoses_Rebus
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: male
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #38 - 05.06.2002 at 19:56:06
 
Smrti...

Vsepovsod na svetu čutim tebe, tvojo energijo, ki daje življenje s tem da ga vzame. Strah pred teboj je neutemeljen, dejanje sebičnosti, zanikanje lastnega obstoja. Občudujem tvoje delo, kako vzameš zguban, star obraz ter ga preobraziš v otroški nasmeh. Izpolniš prav vsako željo, se nikoli ne utrudiš. Zakaj nisi predmet spoštovanja? Saj si vendar temelj vseh religij, univerzalna resnica, odrešitev ljudstva. Ti vedno kažeš pravo pot, kakor zvezda oddajaš svetlobo. Temna zavesa te ločuje od mojega ljudstva, uničil jo bom! Predstavil te bom vsem bom pokazal tvojo dobroto, tvoj sijaj. Vem, izpadel bom nor, nihče mi ne bo verjel. Skupaj jih bova zbudila iz dremeža bogov. Tvoja moč je nedolžna, je upanje sveta, edina iskra resnice. Iz boga narediš črva, razbiješ iluzijo veličine, nežen je tvoj dotik. Ob tebi se počutim tako nemočnega, a hkrati enakovrednega. Sanjajva skupaj.

...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #39 - 05.06.2002 at 22:41:24
 
Morda pa so tole idealne misli, če se kolebaš med življenjem in samomorom. Če te prevzamejo, odideš.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #40 - 06.06.2002 at 01:35:47
 
Smrt, je, tako kot je lepo napisal Castaneda, zaveznik. Je edina, ki človeka postavi pred zid, pred odločitev, da se spremeni. Govorim o smrti, medtem, ko je v nas gon po življenju.
Je edina, ki na nas deluje streznilno v hipu.
Velikokrat pomislim, da si kdo prikliče kako hudo bolezen, zato, da občuti smrt in se takrat prisili, da se spremeni.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #41 - 06.06.2002 at 07:23:52
 
Kdor se ni sprijaznil s smrtjo in jo sprejel kot svojo prijateljico, se ni sprijaznil niti z življenjem.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #42 - 06.06.2002 at 08:46:55
 
Kaj če raj ustanovimo Društvo ljubiteljev smrti - Erich Fromm?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #43 - 06.06.2002 at 09:04:55
 
ja smrt telesa je verjetno kr fajn, če si prej postoril vse kar je blo za postorit, če pa še  kej nisi naredu, pol je pa bl kurc, lohka si njen fen, ampak duša bo avijon zamudila, ok sej lohka pol kasneje pride z avtobusom ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #44 - 06.06.2002 at 09:29:59
 
Ka smo glih pri tej tematiki, bi predlagal še jest dve izredni knjigi, ki govorita o smrti.

Hja, spet bom proti-Oshovce mal zdrmal, toda njegova knjiga SMRT - VELIKA IZMIŠLOTINA je ena temeljnih, ki opisuje, govori o odnosu, dojemanju, sprejemanju, razumevanju smrti. Razmeroma kratka knjigica, bi reku, kot sirup, čisti ekstrakt.

No druga ravno tako odlična knjiga je KOLO ŽIVLJENJA, avtorice Elisabeth Kubler Ross (švicarke), ki opisuje svoje življenjsko poslanstvo pomagati ljudem, kako se skozi celotno svoje življenje giblje in srečuje z ljudmi ki rabijo pomoč in tudi s takimi ki jo dajejo. Zelo zanimivo branje.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6