Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 26670 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Capoeira
Reply #15 - 14.05.2002 at 10:12:48
 
Kt človk tole vse prebere, gre tkole.

Primoz lepo pozdravljen po dolgem casu med nami.
Vsako novo znanje je dobrodošlo, je spoznavanje raznolikosti gibanja po naši zemljici. Zato obstaja forum. Da lepo prebereš deliš mnenja.

anina, tudi jest te pozdravljam med nami

Ampak, toda.

Nina.
Kaj pa tebe zvija. Forum je oblika debatiranja, in če se ti zdi da kdo pametuje, maš očitno problem sama s seboj. Kar se pa tiče forumov, pa ti na vsak forum lahko uleti kdorkoli, tudi če postavš svojega, tako kot ga je SticH. Boste na svojem, toda tudi tam se laho pojavi BRUS_LI, ali pa še kaki Silvestri Staloneji, ali Rockyi, ali Čeki-Čani. Al pa bo mogoče še MIKE tja uletu. Kaj pa veš.

Predvsem, maš vse možnosti: da ne bereš nekoga, ki ti ni všeč, ga bereš in mu ARGUMENTIRANO odgovoriš v njegovi nevednosti, ali ga NE-argumentirano napadeš, tako kot si ti storila v tem primeru. Če ti lahko jest ali pa kdo drug pomaga, kar vpraši, ne pa tako besedičit.

Neumnost je predvsem druge obsojati da govore neumnosti. (MIKE)

Ker jest sem pa prav vesel, da se krešejo mnenja.




Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Senca
Guest




Re: Capoeira
Reply #16 - 14.05.2002 at 22:25:38
 
Meni se pa zdi, da Nino zvija to, da BrusLi za svojo zadevščino ni odprl novega topica...

Če na kratko povzamem, Primož je odprl, ta topic, da bi se lahko menili o nadaljnih treningih...

Uleti BrusLi, in začne svoj precej agresivni nastop proti Capoeiri... v bistvu se obesi predvsem na poimenovanje borilna veščina...

Ok v redu kost za debato, o tej temi se da razpravljati, ampak BrusLi bi lahko bil toliko uvideven in zato odprl nov topic...

Kar se pa tiče Bruslija:

Umiri se, lepo da si posvetil svoje življenje iskanju PRAVE borilne veščine in da se ti gabi če kdo izrablja poimenovanje te besede, za karkoli kar to ni... Ampak da se ti da tako neizmerno pametovati o tem???

Mislim da ti lahko vsaka veščina, ki je bila ustvarjena z namenom borenja ponudi neko realno obrambno zmožnosti...  če stvar obvladaš seveda .... Pri nekaterih dosežeš to obrambno zmožnost z manj treninga (krav maga npr.) pri nekaterih z več... potem imaš pa še seveda cel kup variabel kar se tiče nasprotnika...

In naziv borilna veščina se uporablja za cel barvit šopek le teh... ne glede, da je večina karateja le še na kdoboprvidobilipon način, teknadom stegovanje noge v 3pm... judo brezvezno ravsanje... Netekmovalno pa je itak prelito z neko določeno svojo filozofijo...

Ljudje se navdušijo za te reči, z nekim določenim namenom... Nina se definitivno ni navdušila za Capoeiro zato, da bo lahko po ulicah lomila nosove Wink

In ljudem, ki premorejo veliko mero začetnega navdušenja je nevljudno le-to že v kali zatreti...

MA kurc, zdej pa sam pametujem Cheesy ...

Have a nice life...
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #17 - 15.05.2002 at 08:53:16
 
vseeno zelo lepo da si se javil.....ne nisem udrihal čez Capoeiro, ker pravim da sem se sam zanimal za zadevo že pred 10 leti ko so pri nas poznali le karate in judo.....od azijatskih b. športov. Ampak kot pravim so tudi mnoge izpeljanke od Capoeire. Pri njej mi je bilo všeč to , da so trenirali ljudje na način, ki je bil mnogo bolj drugačen kot drugod. Mogoče sem še najbolj zatežil s tem da sem rekel da je Capoeira zadnja modna muha v tem trenutku za Tae-bo-jem , saj po Evropi vidim po raznih parkih treninge tega športa.....ali pa vsaj ekshibicije. Sam sem velik ljubitelj vseh tovrstnih športov , vseh ki vsaj nakazujejo na borilne veščine ali spontanost modernih plesov in gibanj, pa tako tudi Capoeira ni izjema. Imam pa pač neke svoje poglede na borjenje , ki pa ga ne razumem kot lomljenje nosov pa čeprav treniram med drugim tudi klasični boks in kikboks, kjer bi tega moralo biti v izobilju .......vendar kakor si ga vzameš.

Zavisi od posameznika

Bi pa seveda rad debatiral tudi o Capoeiri še dalje seveda tudi na kritičen način. Če pa bi se na tej strani hoteli le obveščati o treningih , potem je le bolje če to naredite na svoji spletni strani .......saj namen forum je jasen....notri lahko pride kdorkoli.......in toleranca se opazi po sprejemanju .......ne samo po zavračanju.

Cenim da ste kompaktna skupina .....vendar razložite kaj več o Capoeiri.......mislim da je največja reklama v tem da se poudari različnost in prednosti Capoeire pred tovrstnimi vadbami.......to pa je zagotovo magnet za vaše bodoče člane ......in pa mnogo sreče še naprej.

Že vnaprej pa se veselim tudi vaših novih člankov, ki bodo kaj več povedali o tej vadbi.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Nina
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: Capoeira
Reply #18 - 16.05.2002 at 14:57:45
 
Joj, veste kaj? I'm back! Sm si premisnla. No, v tem smislu, da sprejmem, da v obliki osnovne ideje o izmenjavi informacij o delavnicah in treningih capoeire tale forum le ni zazivel. Da pa sm prpravlena z vami pametovat in delit to, kar lahko (ker vidm, da vas zanima).

Se preden nadaljujem (in predvsem zato, da se osnovni namen le ne pozabi dokoncno) vas pa vabim, da pridete ta vikend na delavnico capoeire, k jo vodi Ubaldo dos Santos (Brazilec - trenutno zivec v Trstu) v Plesni center Ljubljana, Stihova 20 (sob. 18-21; ned. 11-14).

Ozadje
/Ta del bi sicer drugace spustila, se mi pa zdi, da je za to sredino relevanten/ Nimam pojma o borilnih vescinah. Sicer sm se nazadnje tepla pred parimi meseci (pred tem pa mogoce v ranem otrostvu z bratom), ko sem bila napadena na pesceni plazi, obsijani z mesecino,  nekje v Tuniziji. Zmagala. Po inerciji. Zaradi odzivnosti. In se kasneje odlocla, da se ne bom vec branla, ce bom se kdaj napadena. S sportom se nisem prav res ukvarjala ze par let (joj, pa menda ne bo to ze vec kot 10?!). V mojo polpreteklo zgodovino spadajo take in drugacne plesne delavnice.

Prvo srecanje s capoeiro
Shuto Orizi - po makedonsko Sutka (s stresico na s-ju), znana kot eno najvecjih romskih 'mest' na Balkanu. V tistem casu pribezalisce 'neavtohtonih' Romov pred nasiljem na Kosovu. In kup prostovoljcev, ki jim ni vseeno, kako bodo pribezniki preziveli zimo. Med njimi Brazilec. In obvezno capoeira. Predvsem romski mladci jo zagrabijo - speven ritem, petje - nima veze, ce v portugalscini in se to, kar jih po moje najbolj zanimira - vsak bi bil rad Brus-li (sori Brus-li - totalno nepoznavanje borilnih vescin mi ne daje moznosti za druge asociacije). Pa so okuzli tudi mene. In kasneje zavoljo lepih spominov nekako z nostalgijo podozivljam capoeiro.

Zgodila se mi je capoeira
Pred kakim mescem dobim vabilo na plesne delavnice. Evforija na visku, prvic tudi delavnica capoeire. Jupi, jupi! Skacem od veselja. Jana in Natasa si ze nekaj casa zelita, da jima ne bilo treba hodit na treninge v Trst... In ukrepata. Stiri dni in Ubaldu (ze prej omenjenemu) uspe, da zjutraj ne morem ustat iz postle. Stopnice so najvecji problem. To je tko, ce ze od osnovne sole naprej ne delas vec koles, premetov in prevalov (na razne spage take in drugacne sploh rajsi ne bi pomisnla). Ampak nima veze, men se ponoc sanja. Kako igram capoeiro. Kako igram na birimbao. In v rodi speljem v soglasju s soigralcem vse eskive, negative, roleje, entrade (ja, vem, portugalscina sepa). In menda nisem edina, ki se mi sanja o capoeiri. Se veselim, da se z ostalimi dobimo v Tivoliju. Drugic me ne moti vec, da mamice z malimi otroci postanejo in se nam prizanesljivo nasmihajo.

Beograd-Novi Sad
Nakljucje? Teden mladih v Kranju in organizatorji povabijo dva mlada srbska capoeirista (oba imata v osnovi crni pas iz karateja + 5 let capoeire za sabo), mislec, kot zapisano na vabilu - delavnica prvic v Sloveniji (prejsnji vikend)! Aleks in Dule uspeta zmotivirat vse po vrsti. Zulji na nogah (ne, parket ni bil pravi!), znoj v potokih + musklfibr cist povsod in ful fajn filing.

Naprej?
Za enkrat smo zal vezani samo na tuje vodje delavnic. Nima veze od kod so. Capoeira je capoeira.


Outside it rains, inside we play capoeira.

Aja, capoeira res ni za vse. Je pa kej druzga, ane?
   



     






   


Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #19 - 16.05.2002 at 15:07:45
 
kolk pa cvenka prnese to ....??? mogoče bi se udeležil....ker reklama veliko obeta......a so to samo vaje z nogami ???? vsej tko je takrat blo k sem jest to vidu?

pliz odgovor....ker planiram za vikend na en turnir it

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
NinaP
Guest




Re: Capoeira
Reply #20 - 16.05.2002 at 19:04:59
 
6K cvenka odnese. Placas pred delavnico na licu mesta. In ne, niso samo noge (sam mene mogoce to bol daje...) - kolesa, stoja na rokah (+ izpeljanke, kolkr ti jih rata nardit hihi), stoja na glavi,... Pridi, te bomo veseli/e! Litr vode bi ti mogoce tut prou prsu pa ene komot cunje. Pa bosi delamo (OK stumfi optional).
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #21 - 17.05.2002 at 09:44:17
 
ja pa veš da znam res pridt ....če ne jest pa odposlanc združenih brus-lijevskih emiratov.....res ...en bo sigurno prikorakov. Ker me zanima zadeva.......povej a bo to čist od začetka......sistematično use al bo bl tko za inštruktorje al kaj bo.......čaki še enkrat bom zgornji tekst prečitou.....pa še ti me dopolni.......da ne bom tam gledou med kkšnimi bodočimi capoeristi-učitelji k slon u nebo......OK......veselim se odgovora

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
tanja
Guest




Re: Capoeira
Reply #22 - 28.05.2002 at 22:36:50
 


ne vem kako naj zacnem, ker sem videla, da je treba bit pri tebi zelo previden kako postavljat vprasanja.. hehe, ne samo hecam se. ne bom dolgovezla; capoeira mi je ze dolgo zelo vsec, nikoli pa nisem 'upala' pomisliti, da bi tudi jaz enkrat poskusila trenirat to umetnost. no zdaj pa vidim, da kar ne morem in ne morem pozabit na vse skupaj. povedal si, da je za zacetnike zelo tezka - zanima me kaj smatras pod zacetnika? ali je to nekdo, ki se nikoli ni pocel kaj podobnega ali pa nekdo, ki ima tezave ze, ko je treba nogo malo visje dvignit. (?) torej, kako dobro mora biti 'zacetnik' fizicno pripravljen?  tudi sama bi rada poskusila, pa ne vem kam, kdaj in na koga naj se obrnem. (najlazje mi je vprasati tebe, ker vidim, da dosti ves o teh stvareh) mi lahko poves kje poučujejo capoeiro (sem iz dolenjskega konca) in ali je starost pomembna pri tej umetnosti? no, ce sem se kaj pozabila pa kar dopisi, prevec informacij ni nikoli slabo. hvala za tvoj odgovor. le tako naprej!
pozdrav od tanje           Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #23 - 29.05.2002 at 08:25:47
 
tanja .....super ........dobra odločitev.....noga za začetek niti ni treba da gre tako visoko.....modelčki se dobivajo v Tivoliju....in veš kako na njih gledam.....po tem kar sem vidu......kot neki zlo lepga k se razvija zlo spontano......trenirajo pa u tivoliju pa pač kjer jim paše....hodijo na seminarje v trst itd.......skoči na njihov forum ki je objavljen ravno tu na teh straneh - topicu na ta istem kjer sva......če pa ne boš uspela bom jest probou pomagat naprej. Ko  bi pogledala izvajanje capoeire ....pri Brazilcu, ki je poučeval na seminarju bi videla , da ni samo plesna koreografija, ampak naredi model večino elementov s prepričljivo močjo, ki bi realno pomagali tudi v samoobrambi......v glavnem .......pri kick-boxingu, ki ga treniram bom rade volje vključil elemente Capoeire, saj bom tako lahko naredil trening mnogo zanimivejši in pa koordinacija, mehkoba, ritmika, timing se bo skozi igro zelo popravil.......

Capoeira rules

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
tanja
1
*
Offline

Tika n'gai wa yo Simba
n'gai wa yo yaya
Posts: 2

Gender: female
Re: Capoeira
Reply #24 - 29.05.2002 at 13:46:17
 
hey brusli!

hvala za tako hiter odgovor, ceprav mi nekatere stvari se vedno niso jasne; kaj ces - novinka, hehe. rekel si, da se zbirajo v tivoliju. ampak kako in kdaj in kje...? kaj naj naredim, da se jaz 'pridem zraven'? a to poteka samo v lj? ej, daj povej kako in na koga se naj obrnem, komu naj mailam, jaz moram probat! mislim, da mi bo ravno capoeira pomagala v mojem osebnem razvoju; da ne bo pomote, saj malo sem ze 'razvita', ampak... hehe ne, mal heca mora biti.
pogledala sem sicer forum, vendar pa mi vse skupaj ni dalo zadovoljivih odgovorov. se kar sem zmedena.
hvala za odgovor.
ostani v cvetju
tanja                     Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #25 - 29.05.2002 at 15:42:40
 
baje .....tko sem vidu na forumu....
http://capoeira.fanatiki.org/forum  
dej še enkrat sem pejt pa jim napiši pisemce...ker jest osebno nobenga ne poznam tam  Grin
pa jim rec da jih brusli pozdraula----samo bojim se da te bojo prej zgarbal kt pa lepo sprejel.....ker sem jih jest mau preveč kuru na tem forumu kaj da je ta Capoeira....itak sem preveč pametoval......ampak ....vzet me je treba bolnika tacga kakršen sem.....pač........

no dej odpiš jim .....če ne jim bom pa jest ....pa mi počiukej kaj se je zgodilo......če pa ne bi blo nč od vsega ....pol se lahko pa zmenva .......pa greva lahko namesto tega kotalkat.....tut u tivoli........rolerje maš?

he, he.....šala, šala..........ti jih kr najdi

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
tanja
1
*
Offline

Tika n'gai wa yo Simba
n'gai wa yo yaya
Posts: 2

Gender: female
Re: Capoeira
Reply #26 - 30.05.2002 at 20:38:38
 
alo, brusli!

no, bila tam (na forumu) in dobila (se kar) zadovoljive odgovore, pa me se vseeno nekaj zanima. povej mi (ce ves), tejle treningi v tivoliju... na trenutke sem dobila obcutek, da folk ni cist resen, ker so bli neki mejli (˝ej sem bil tam v torek, pa ni nobenga blo˝...) in mene zdaj zanima, ce sploh to tko laufa kot si jaz predstavljam. (?) ker jaz sem malo dalec stran od lj doma, pa mi nebi blo glih super, ce bi prisla tja, pa nebi bilo nobenga tam. a ti tudi hodis v tivoli? (mislim na treninge capoeire)
drugac se ti pa zahvaljujem za vse 'podatke', ki si jih natipkal. so mi res pomagali.
lep pozdrav
                od   tanje     Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #27 - 31.05.2002 at 12:26:59
 
ne ne hodim tja.....ampak sem to prečitou na forumu o enih iglcah k jih bodejo u noge,.......verjamem pa da je ful filing delat na travi......res brez zajebancije......
verjetno bom tudi sam prišel......vendar pa zaenkrat ni časa......pa še naslednji teden se s Škufco in enimi baletniki dobimo da jim predstavim ene fore okol teh borilnih......sestavljamo....ples +borilke......in ni hudič....da ne bomo kdaj pristali tudi zraven Capoeire......definitivno

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Untitled
Guest




Re: Capoeira
Reply #28 - 01.06.2002 at 13:10:05
 
Draga tanja, saj če imaš vprašanja/pomiselke kar se tiče naše resnosti/neresnosti lahko vprašaš kar direkt in ne prek ovinkov, veš rade volje ti bomo odgovorili  Wink ...

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Capoeira
Reply #29 - 01.06.2002 at 13:46:08
 
kdo to mi - neimenovani al kdo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4