Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 26668 times)
Primoz
1
*
Offline


Posts: 19

Gender: male
Capoeira
08.05.2002 at 12:37:48
 
capoeira: brazilska plesno-borilna vescina.

virus capoeire tako kot drugje po svetu sedaj brezobzirno seka tudi po sloveniji. prve okuzbe prerascajo v epidemijo blablabla. en link za firbce: http://www.capoeirista.com/index.html

mogoce s temle forumom nadomestimo trenutno posiljanje mailov. capoeristi povejte ce se vam zdi uporabno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #1 - 08.05.2002 at 16:11:26
 
Capoeira je po eni strani kul varianta ker je ene vrste tae-bo- ampak je pa zlo neprimerna za začetnike.......ker je težka za gibalno manj sposobne. S strani borilne veščine je kompletno zgrešena ......je pa dobro narcisoidno orodje za postavljanje pred drugimi sploh tistimi k jim špaga ne laufa do full-a. Sam podpiram te oblike dejavnosti......sam da ne bi spet kdo pametoval da je to borilna veščina ker ni.......pa to velja tut za karate, taiqui, tae-kwon-do in podobne prčkarije .......borilne veščine so tiste v katerih se realno tekmuje z vsem arsenalom.....in ki nas realno lahko zaščitijo pred nasprotnikom na cesti ali whereever.

npr. pištola z metki je realno obrambno sredstvo, pest borovnic - al pa robidnic - po nasvetu morilca iz Letečega cirkusa Monthya Phytona pa zagotovo ne.

Tako kot pri kavi - ena je prava - instant mešanice pa so nadomestki.

Kompletnost je bistvena.
Zato vam raje pokažem eno zanimivo tekmovalno zvrst ......ki že malo meji na akrobatiko ......se pa pojavlja predvsem v ameriki .....zadnje čase tudi v Evropi.

http://www.bilang.com/

http://www.geocities.com/ox_pasture/Taerial.html

plp

brusli

p.s. pa da bi čimbl na širok gledal stvari
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
anina
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Capoeira
Reply #2 - 08.05.2002 at 19:19:00
 
Primož super varjantica, zaradi mene se lahko tu dogovarjamo...
V torek je bilo prav zabavno...
A velja za petek??
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #3 - 09.05.2002 at 09:42:04
 
Spet imena????? Smo frajerji pod imeni.........a je kdo vidu strani ki sem jih navedu gor? Sam tut sodelujem na tekmovanjih kjer delajo te trike ob muski ........naslednje bo 1.6.2002 v Piaccenzzi v Italiji ........ko bodo res delal trike v skokih ob muski in razne stose ......je pa dejansko stvar bolj kompletna od Capoeire - pa verjetno se je pa kar razvila iz same Capoeire , deloma pa iz akrobatike........seveda pa to ni borilna veščina ampak ŠOU........tko kt Capoeira ni .......

aja zadnjic sem slisou da eni pr tai-qiju vadijo tut z enimi sablami.....he, he.........no potem jim je pa še tolk bolš če si na tem tekmovanju ogledajo tut ekshibicijo z orožji, orodji- seveda hladnimi.

Če bi pa kdo rad res delou uporabno sablanje .......je u LJ- dober sabljaški klub al pa kendo al pa azijatske oblike sabljanja - u MS en Vogrinec Silvester to uči. Al pa tut maste z dvema koloma učenje tako imenovanega - Street fighta- to se mi zdi še naj naj.....ampak u Nemčiji majo taka tekmovanja z lahkimi palicami prevlečenimi z gumo, peno. Ja ni kej

FEJS D TRUT MARIO ŠPINEL

plp

brusli
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Capoeira
Reply #4 - 09.05.2002 at 09:45:35
 
Brusli, zakaj pa za tole tvojo zadevo ne odpres novega topic-a?

Anina, pozdravljena med nami.  Kiss
Sem dobila obcutek, da s Primozem delata tole zadevo, a lahko povesta kaj vec, predvsem osebne izkusnje in obcutke seveda.

(btw, mi je ze ime ful vsec, se slisi kot kak koktajl Wink )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Capoeira
Reply #5 - 09.05.2002 at 20:53:53
 
Quote:
aja zadnjic sem slisou da eni pr tai-qiju vadijo tut z enimi sablami.....he, he.........no potem jim je pa še tolk bolš če si na tem tekmovanju ogledajo tut ekshibicijo z orožji, orodji- seveda hladnimi.

Če bi pa kdo rad res delou uporabno sablanje .......je u LJ- dober sabljaški klub al pa kendo al pa azijatske oblike sabljanja - u MS en Vogrinec Silvester to uči. Al pa tut maste z dvema koloma učenje tako imenovanega - Street fighta- to se mi zdi še naj naj.....ampak u Nemčiji majo taka tekmovanja z lahkimi palicami prevlečenimi z gumo, peno. Ja ni kej  


BRUS-LI
Zakaj posiljuješ s svojimi tezami o borilnih veščinah? Zakaj bi morali vaditi borilne veščine in fajtanje? Eni smo miroljubni ljudje in ne maramo fajtanja. Ti pa hočeš vsem vsiliti fajtanje. Če bi se hotel naučiti sabljati, bi se vpisal v sabljaški klub. Pri tajčiju pa res delamo vaje  s sabljami, ki pa niso namenjene fajtanju.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #6 - 10.05.2002 at 08:32:01
 
se sgtrinjam in spoštujem tvojo odločitev ....samo potem ne uporabljaj imena borilna veščina....raje  uporabi izraz ŠOU, ekshibicija , zabava.....aerobika...veselje do gibanja.....karkoli...
ker termin borilna veščina zajema tajming, pravilno moč izvajanja , potrebno funkcionalno koordinacijo borjenja, potrebno odzivanje na nasprotnika, in pa kar jer najvažnejše izkušnje iz fajtov , tega pa pač nikjer ne najdeš pri teh zabavnih in zanimivih vadbah, ki smo jih naštevali.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #7 - 10.05.2002 at 08:40:11
 
ker pojavljavlja se ena težava zakaj vsi taki pacifisti , ki ne marajo fajtanja in ničesar nasilnega in sploh in oh uživajo v svojih Z IMENOM  imenovanih veščinah .......potem na koncu naštevanja zmeraj rečejo, sicer smo pacifisti ampak tole je pa borilna veščina.......HALO.....bodite dosledni.......borilna veščina ima še eno morda zllo bistveno komponento več ........soočit se moraš s svojim notranjim strahom in pa strahom pred nasprotnikom ter poškodbami........to pa je mnogo več kot pa samo zabava. Zakaj hodimo na tekmovanja ......in ne le na neke seminarje velikih mojstrov........zato da ta strah udomačimo in se ga nekako navadimo, se naučimo živeti z njim ......če bi rekli da smo ga premagali bi lagali .......saj bi to pomenilo da so naša občutja umrla....s tem bi lahko postali samo kamikaze (japonski aeroplovci)............no in ta strah povečuje naša občutenja ...... ne sproža več panike v nas ampak nas uči opozarjati......postanemo bolj budni .....bolj spremljamo lajf......to je borilna veščina.......in še to borilna veščina je lajf , odločitev za dozo adrenalina več.........

to je lov.....naravno lovsko društvo.....ker lovci so itak smešni.......mislim preleviš se u enga divjakca......bek tu d narava........si kdaj loviu ribe na črno?

plp

jure
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Capoeira
Reply #8 - 10.05.2002 at 14:51:35
 
Quote:
--------------------------------------------------------------------------------

se sgtrinjam in spoštujem tvojo odločitev ....samo potem ne uporabljaj imena borilna veščina


In kdaj sem jaz napisal, da je taiči borilna veščina?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #9 - 13.05.2002 at 09:09:39
 
hari ......se ti opravicujem......prav imas.......nisi napisal za borilno vescino nic......opravicujem se ti do zvezd......vendar sem napisal........je ta veda oznacena s trani mnogih adeptov in v mnogih primerih kot nekaksna borilna veščina........notranja????

Smiley)))

plesalci bi temu rekli:

gib kot gib.....vendar hari ga ti razumes kot takega?


Smiley))))
plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Nina
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

drug forum?!
Reply #10 - 13.05.2002 at 10:08:56
 
Hola,
Ja, oglasam se prvic - res, sploh prvic na kakem forumu (si mislis!?) in evo, predlagam, da se damo na kak drug forum al pa ohranmo kar dobre stare maile, ker men se ne da brat pametovanj Brus-lija. Sej namen je bil jasen - da se obvescamo o delavnicah in si izmenjujemo informacije. In js se ze veselim Ubalda cez vikend! Tista dva Srba sta bla super, zal mi je samo, da sem v nedeljo zamudila rodo (se posebi zdej, kar mam bele hlace #pove s kanckom ponosa, cigar izvor ji ni povsem jasen#).
A ste se kej zmenil za Tivoli ta teden?
A je ze kdo posteku ritm za Paranaue?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Capoeira
Reply #11 - 13.05.2002 at 10:22:08
 
če se ti ne bere brus-lija ga ne beri, pa bo.
če pa ga ne moreš sprejet, naredi kej v tej smeri.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #12 - 13.05.2002 at 16:28:18
 
gape , hvala. še obstajajo tolerantni ljudje. še so različna mnenja......forum O.K.

Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
StiH
Guest




Re: drug forum?!
Reply #13 - 13.05.2002 at 22:46:49
 
Nina wrote on 13.05.2002 at 10:08:56:
Hola,
Ja, oglasam se prvic - res, sploh prvic na kakem forumu (si mislis!?) in evo, predlagam, da se damo na kak drug forum al pa ohranmo kar dobre stare maile, ker men se ne da brat pametovanj Brus-lija. Sej namen je bil jasen - da se obvescamo o delavnicah in si izmenjujemo informacije. In js se ze veselim Ubalda cez vikend! Tista dva Srba sta bla super, zal mi je samo, da sem v nedeljo zamudila rodo (se posebi zdej, kar mam bele hlace #pove s kanckom ponosa, cigar izvor ji ni povsem jasen#).
A ste se kej zmenil za Tivoli ta teden?
A je ze kdo posteku ritm za Paranaue?



http://capoeira.fanatiki.org/forum  Grin

Evo! Smiley Na frisno postavljeno tko, kt smo se zmenil Smiley Zaenkrat forum, zlo hmal pa se kej druzga v povezavi s Capoeiro in to prec, k mi Polona poslje pesmi pa slovarcek, pa muska pride tekom tedna enkrat, pa se kak film, etc...

Pa raznih pametovanj o tem, kaj Capoeira je in kaj ni, se lahko tam obranimo, ker smo na svojem  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #14 - 14.05.2002 at 09:01:48
 
žalosti me način razmišljanja tehle mladih ljudi.....ki oporekajo vsakemu drugačnemu mnenju. Tudi prav - naslov je njihov - torej fantje in punce - kompakten geng - sterajte dol vse drugače misleče - to je posel ..... ohranite samo tiste ki mislijo enako kot vi in hvalijo Capoeiro.

Na žalost sem se s to obliko koreografije spoznal pred 10 leti v Italiji na obisku pri prijateljici, ki živi v bližini Benetk. Zanimalo me je kako aplicirati ta način gibanja v naše redne treninge....ampak o tem pozneje......

ne bom več modroval o capoeiri ....... nakazal sem vam kje imajo Capoeiristi možnost tekmovati in pa stran Martial Art Trickzzz......kaj več pa ne gre........

selil sem se tudi po drugih forumih .....ampak takega netolerantnega odziva....še ne. Verjetno po naslovu beograjsko -Novo sadske strani .....gre res za odločno bratsko povezavo.

Capoeiristi.......samo dalje...
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4