Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2678 times)
GregaJ
Guest




Vaje za moc in borilne vescine
26.08.2003 at 00:01:27
 
Ker sem si zjebal kolena zaradi ne zadostne moci v nogah, sem zadnje 4 mesece posvecal vecino casa vajam za moc (celo telo s prioriteto na nogah, ter spodnjemu delu hrbta in trebuha) in razlike so blazne glede na prejsnje stanje pri karateju. Opazam, da vecina trenerjev v slo se vedno zagovarja stare mite, da bos zaradi vaj za moc postal pocasen, zategnjen, a vsi vrhunski trenerji zagovarjajo sinergijo med mocjo, hitrostjo ter proznostjo.
Kolikor opazam v nasem in drugih klubih je to, da vecina ljudi ima noge zelo zelo preslabe in tistih 101 poskok iz stavov, kjer so kolena 3x prevec naprej in nasilnemu raztegovanju ob nikakrsnih oz. preslabih vajah za moc, se vsem blazno raztegnejo ligametni s tem da se moc misice mogoce poveca za 10% in sledi ob kaksni hudi rotacija izpah (ala moj primer), tako, da vsak, ki se vsaj malce bolj spravi trenirat ne bi smel pozabiti mame vseh vaj in to so prosti pocepi (tudi ce pogledamo kaksne vrhunske sprinterje nimajo obseh nog 70cm, ampak dvignejo pa 200kg+ s svojim ekplozivnim bicepsom in spodnjim delom hrbta), da ne govorim o tem, da blazno poveca stabilnost.
Jaz trenutno zagovarjam to, da bi moral vsak delati vsaj osnovne 3 vaje (pocepi, deadlift, bench), ostale vaje pa glede na to kaj trenira. Seveda sam volumen in intenziteta na zacetku v meri jacanja sklepov (vec ponovitev 8-10) in priprave na nacin za moc in ekplozivnost (max teze, 3 ponovitve ipd).

Zdej pa mnenja pa kaksne imate vaje za moc na treningih (pri nas skleci na 101 nacin, trebusnjaki razlicne variante ter za hrbet pa poskoki) in to bi jaz izlocil iz treningov in v prostih dnevih rajsi dodal zgornje vaje + specifine (seveda potem se kaksne ciklizacije za vzdrzljivostno moc mesano z max ipd).
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Vaje za moc in borilne vescine
Reply #1 - 28.08.2003 at 19:33:19
 
recimo k sem biu na tajskem so tajci rekel da je fajter sposoben za tehniko sele takrat ko se telo poveze.in kaj je zdej to? ja takrat ko se energija optimalnega giba kar v najvecjem procentu prenese cez telo v zeljeno smer. no in pol sem tuhtou kaj so mislili....pa se je hitro videlo....najprej je treba izgradit taktiko al bo sport staticen al dinamicen...al bos dost gibou al pa stau pa z mesta startou udarce npr.
No za gibanje rabis ojacat vsa veziva ne samo zgolj misice kot take po narteh podplatih sklepih kot je glezenj itd...podplat mora postati boljs skocen, prozen....taki deli prinesejo vec kot pa samo dvigovanje misice. Se pa strinjam da je delo z misicno maso podcenjeno v karate klubih. Ja kaj pa hoces. Japonec si ni izmislil fitnessa ...so ga pa zato poznali ze Grki in Rimljani.......

ni kej ....

je pa karate bl akupresuren....ce ni pol kung fu bl energetski kao.....ampak za nas navadne clovecke ...... bo dost ze ...ce si ne zvijemo kolenou in ostalih udov zarad neprestanega sedenja u solah, sluzbah itd....ampak itak da bi pa usak probu carat...iz energijam...ha, ha

lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1