Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 20339 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #30 - 01.05.2002 at 11:13:32
 
/Saj se nisem nate zapel zaradi NATO ampak ne moreme mimo dejstva, da si celo gnojnico stresel samo na komuniste.  In kaj so bili Slovenci pred komunizmom????????   Hlapci, isto kot  danes. Pac  (se) nimajo samopodobe, samozavesti, svojega ponosa na da majhnostjo./

...preveč posplošujemo. Prevzeli smo nalepko "hlapci", kot da nam to paše, ker nam potem ni treba prevzet odgovornosti.
...in slaba samopodoba posameznika ni zaradi "majhnosti deželice", pač pa tiči vzrok v družbenih zablodah oz. napakah ... al kaj ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #31 - 01.05.2002 at 13:07:05
 
Quote:
preveč posplošujemo. Prevzeli smo nalepko "hlapci", kot da nam to paše, ker nam potem ni treba prevzet odgovornosti.

Tako je.
Takšen vzorec se zdaj odraža pri temi Newage. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #32 - 01.05.2002 at 21:57:02
 
Posted by: comp Posted on: Today at 1:07pm
Quote:preveč posplošujemo. Prevzeli smo nalepko "hlapci", kot da nam to paše, ker nam potem ni treba prevzet odgovornosti.  



Tako je.
Takšen vzorec se zdaj odraža pri temi Newage.  



A?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #33 - 01.05.2002 at 22:05:08
 
Tam vidiš kako razmišljamo in tam se kaže,da se počutimo,kot žrtve in nimamo moči,ali pa je nočemo sprejeti.

Zato ,ker nočemo sprejeti odgovornosti.

V odgovornosti pa je moč in svoboda. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #34 - 02.05.2002 at 00:55:18
 
Vida!

Mogoče je beseda hlapec res preveč prevzeta. Kaj bi ti dodala namesto te besede? Premalo samozavesten narod. Narod, na tujčevih vajetih?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

kakšne Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #35 - 13.05.2002 at 13:11:40
 

/Mogoče je beseda hlapec res preveč prevzeta. Kaj bi ti dodala namesto te besede? Premalo samozavesten narod. Narod, na tujčevih vajetih?/

Pozdravljen, Andres !
Najraje sploh ne bi nič rekla, ker je "narod" kot neko skupnost težko označit z eno besedo.
Lahko sicer rečemo da je taka večina pripadnikov, ampak potem je na mestu vprašanje, kakšne izkušnje so k temu botrovale ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Luka
1
*
Offline

"Moč je v nas samih!"

Posts: 5
Slov. Obala
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #36 - 21.05.2002 at 20:51:57
 
Sem novinec na tem forumu in bi izkoristil to priloznost, da vam povem osebno mnenje na temo " SLOVENSKA IDENTITETA".
Tema  je lepo zamisljena, vendar iz prispevka v prispevek uhaja nit smisla "teme" .
SLOVENSKA IDENTITETA je bila globalno zatirana vsa pretekla obdobja in zgodovinsko vedno prirejena trenutni vladavini in sistemom v neposredni blizini slovenskih meja.
Ko je ucenec v osnovni soli kaznovan, ce rece da so Sloveni ze imeli svojo drzavo Karantanijo in da nismo potomci umetno definiranih zakrpatskih Slovanov, mu postane jasno da ne sme in se ne sme bojevati za svojo SLOVENSKO IDENTITETO, ker mu jo zunanji interesi diktirajo kaj je in od kot in kam bo sel ce ne bo priden.
SLOVENSKA IDENTITETA bi morala biti ponos vsakega zavednega Slovenca, ki se zaveda lastnih korenin in biti ponosen, da je prava identiteta se v zametkih realne zgodovinske preteklosti ko je bila SLOVENSKA IDENTITETA na zavidljivo visoki stopnji.

PS.: ce me sprejmete v vas forum, bom vesel in bom se kaj povedal oz. napisal

LP vsem udelezencem
Back to top
 

Popravi me, če smatraš, da je moje pisanje v konfliktu z .......
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #37 - 21.05.2002 at 23:11:58
 
pozdravljen luka.
seveda te sprejmemo tako kot vsakega ki pride naokrog.
je pa res da je tale forum bl tak da nas znajo asociacije odpelat precej stran od teme, pa ni hudga ... tko pač je.
te bom pa kr prec mal razočaru.
išči identiteto sebe v sebi, ne v slovencu.
najprej si ti ti, pol si pa šele slovenc.
pol pa šele evropejc, pol pa šele zemljan in pol šele vesoljc.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #38 - 21.05.2002 at 23:41:42
 
Quote:
PS.: ce me sprejmete v vas forum, bom vesel in bom se kaj povedal oz. napisal  



Luka mi je zadnjic sporocil, da se je po registraciji odlocil, da bo brskal po forumu nakar se bo podal v nas, med nas kakor koli ze zelite, na forum.

In tako je tudi prav. Ne vem sicer kdo te nebi sprejel in iz katerega razloga. Sicer pa. Iz Sveta pogovorov se ni bil noben pregnan. Vsak ki mu ni ustrezalo je sel sam in se tudi kot gost ne vrne vec.

SLOVENSKA IDENTITETA.

Ne vem, nisem preprican, toda zdi se mi, da indentitet narodov ni vec. Pravo identiteto vseh narodov sveta lahko dobite samo se  v kaksni hribosvski vasi, skratka tam kjer je ostala pristnost posameznega naroda.  Tako pac je, zivimo v casu, ko se odpirajo MCdonaldi in Chinese restaurants, Subwayi, zivimo v casu, ko se mnogi ucijo karateja, juda, zivimo v casu, ko domace znanje ne velja nic, saj za denar se dobi tisto pravo mmmmmmm made in USA. crappity smack it.  
In seveda zivimo v casu, ko se ponujamo tujcem kot ze tolikokrat v zgodovini in vi iscete slovensko identieto.

Srecno pot

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #39 - 24.05.2002 at 20:55:41
 
Čer vsem! Nisem žal prebrala vse kar ste napisali, mi je pa všeč Lukova pisarija. Sama najraje berem koluno v <Oni> od dr. Godine; ženska je najboljša v pisanju takih tekstov. Vedno se usuje plaz pisem bralcev, saj je konkretna in neverjetno ostra. Pred časom je pisala o Slovenčkih, duhovit tekst; profesorica na fakulteti je baje, ampak na temo Solvenske Identitete, naše hlapčevske logike, opisovanja moškega sveta, ustopa v Nato, pa je najboljša. Jo kdo od vas bere? Zanima me vaš komentar na njene članke.
Lep pozdrav vsem!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #40 - 24.05.2002 at 21:57:03
 
dobra je k slovenka Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #41 - 27.05.2002 at 22:12:28
 
Angel, prosil bi te da priskrbiš tisti članek,

Hvala.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #42 - 05.08.2002 at 09:26:00
 
Ja to sem že 1x jst napisal na enem drugem forumu.
Slovenci smo ene take take usrane sebične šleve, ki edin kar znamo zganjat je faušarija, ko se je pa treba pokonc postavt, pa rep med noge.
To se je precej pokazalo ob popisu, ko so srbi, hrvati, itd. z ponosom povedali, kdo so, kaj so, katere vere itd.
Naši slovenci pa je blo dost takih, ko si niti vere niso upali povedat, pa so vsak teden v cerkvi.
Mislim, sramota totalna, zato pa hodijo vsi po nas in nas lahk vsak jebe.
Kdo pa še jemlje resno slovence v tujini???
Vedno smo bli podalpski hlapci in zgleda da vedno tud bomo!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #43 - 05.08.2002 at 11:16:45
 
Blisk1 wrote on 05.08.2002 at 09:26:00:
To se je precej pokazalo ob popisu, ko so srbi, hrvati, itd. z ponosom povedali, kdo so, kaj so, katere vere itd.
Naši slovenci pa je blo dost takih, ko si niti vere niso upali povedat, pa so vsak teden v cerkvi.

jest pa mislm da so s tem povedal samo to da v cerku pač hodjo, dočim verjamejo ne (tej interpretaciji vsaj).
ker večina VE kaj je jezus učil in živel, in to kar danes učijo in živijo ni to:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #44 - 05.08.2002 at 12:43:05
 
Em, s tem se ne bi strinjal, prej bo to, da si ne upajo povedat, ker jih je sram.
Kot bi jst reku, da me je sram, da sem slovenec.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4