Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 20303 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #15 - 28.04.2002 at 09:53:59
 
Saj tolče po mizi v parlamentu g.Jelinčič, pa se mu samo smejijo. In kaj bi lahko midva, kot navadne smrtnika naredila, da bi stvar spremenila? Lahko narediva transparente in hodiva naokoli ter pozivava ljudi k spremembam, verjetno se nama bo pridružila peščica ljudi, vendar bomo še vedno v zelo majhni zasedbi. Ali nam torej preostane kaj drugega kot čakanje?  Undecided
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #16 - 28.04.2002 at 10:09:07
 
Quote:
Ali nam torej preostane kaj drugega kot čakanje?  

Če bomo samo čakali,bomo še naprej imelo to,kar imamo.

Treba je delati na sebi,se ozaveščati in s tem vplivati na okolico.
Ko bo prišlo do kritične mase,se bo zgodila sprememba.
Sicer pa se že dogajajo spremembe,samo niso še tako opazne.
Vidim,da se ljudje počasi prebujajo Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #17 - 28.04.2002 at 11:16:58
 
spremembe se dogajajo, se pripravljajo v bistvu, vedno lahko skupino, ki se bori za spremembo podpreš, jo sprejmeš za svojo, če drugega ne zato ker se bori za spremembo, ki ti je v interesu, pa ne veš kako bi jo spelu.

ena od sprememb ki jih zdej vpeljujemo - ozaveščamo je dekriminalizacija konoplje.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1016...

pa pridi na MMM in pomagaj oblikovat identiteto slovenije, naj vidijo da delamo, da ne spimo.

identiteta naj bo sprejemanje vsega.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #18 - 28.04.2002 at 16:32:28
 
Imeti željo res ni še nikomur škodilo,
Preveč sanjati pa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #19 - 28.04.2002 at 22:04:00
 
"pa pridi na MMM in pomagaj oblikovat identiteto slovenije, naj vidijo da delamo, da ne spimo. "

Ni mi jasno, kaj bi se spremenilo za Slovenijo, če bi bila konoplja v Sloveniji dovoljena? Mogoče le to, da bi nekaj dni v časopisih pisalo, da je Slovenija stopila ob bok Nizozemski. Govorili smo o drugih stvareh. O oblasti. Kdo jamči, da bi recimo jaz ali kdo drug, ki bi bil izvoljen, še vedno deloval v korist malega človeka? Kaj, če ko bi zavohal oblast, če mi ne bi stopilo v glavo in bi začel skrbeti samo za svoj žep? Sicer jaz mislim, da ne bi, ampak nikoli se ne ve. In kakšne spremembe se že dogajajo?

"Treba je delati na sebi,se ozaveščati in s tem vplivati na okolico.
Ko bo prišlo do kritične mase,se bo zgodila sprememba.
Sicer pa se že dogajajo spremembe,samo niso še tako opazne."

Edine spremembe, ki jih zaenkrat vidim v Sloveniji so te, da se še poglablja propad med revnimi in bogatimi, srednji razred pa počasi izginja. Pa ne misliti, da sem samo črnogled. Po naravi sem optimist. Vsaka takšna pobuda se mi zdi nekako donkihotovska, ker kar koli nekdo predlaga pozitivnega, ga vladajoče strukture zatrejo v kali. Če pa bi prišlo do kritične mase, potem bi to bila že revolucija, ali se motim?

Lepo je napisala samonekdo

"  Imeti željo res ni še nikomur škodilo,  
Preveč sanjati pa. "
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #20 - 28.04.2002 at 22:25:41
 
vse kar lahko naredim je da ozavestimo in izgradimo sebe.
drugim lahko pomagamo edino tako da jim damo možnost da to isto naredijo na sebi.
edino ozaveščeni posamezniki ne bodo delovali po poti ega, ne bodo delovali zase ampak za vse, če bodo izvoljeni na tako mesto.
ozaveščanje pa pomeni sprejamnje, ozaveščanje drugačnosti in konoplja je ena prvih takih stvari ki jih kot narod lahko ozavestimo.
pol gremo pa naprej.

klele kr zadost dobr to piše:
http://prohibicija.sou.uni-lj.si/oprojektu/
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #21 - 28.04.2002 at 22:42:50
 
gape wrote on 28.04.2002 at 22:25:41:
vse kar lahko naredim je da ozavestimo in izgradimo sebe.
drugim lahko pomagamo edino tako da jim damo možnost da to isto naredijo na sebi.
edino ozaveščeni posamezniki ne bodo delovali po poti ega, ne bodo delovali zase ampak za vse, če bodo izvoljeni na tako mesto.
ozaveščanje pa pomeni sprejamnje, ozaveščanje drugačnosti in konoplja je ena prvih takih stvari ki jih kot narod lahko ozavestimo.
pol gremo pa naprej.

klele kr zadost dobr to piše:
http://prohibicija.sou.uni-lj.si/oprojektu/


Ni problema, sem za. Gremo naprej. Čeprav se Slovenci ozaveščamo že od kar obstajamo, ampak vedno smo bili potlačeni.

Še en primer: Vsi vemo, da je naša zastava neprimerna, da jo zamenjujejo z drugimi, bilo je že veliko pobud za zamenjavo, slovenci smo v večini ozaveščeni, da potrebujemo novo, pa se še vedno ni nič premaknilo iz mrtve točke. Na žalost.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #22 - 28.04.2002 at 22:51:44
 
Igor P. wrote on 28.04.2002 at 22:04:00:
Ni mi jasno, kaj bi se spremenilo za Slovenijo, če bi bila konoplja v Sloveniji dovoljena? Mogoče le to, da bi nekaj dni v časopisih pisalo, da je Slovenija stopila ob bok Nizozemski. "


Ja meni tudi ni jasno, kakšna kvalitetna sprememba bi bila, če bi bila mariuhuana legalizirana. ŠE Nizozemska je tolerantna do nje, ne pa, da jo dovoljuje.
Vsi coffeeshop's imajo odmerjeno količino droge, ki jo lahko imajo in prodajo v enem dnevu. Da ne boste slučajno imeli napačne predstave...
Sicer pa, zakaj se ne bi raje borili za TREZNE Slovence, na pa zadete? Do sedaj se nisem v to debat vključevala, sedaj pa je očitno zame pravi čas.

Jaz sem za TREZNO SLOVENIJO.
Ne razumem, zakaj bi se posluževali nekih snovi izven telesa, zato, da se malo zadenete? Saj je tako očitno, da to ni naravno. Naravne so dorge, ki jih proizvaja naše telo.
A si morda mislite, da boste z nekimi tripčki bliže resnici in razsvetljenju?

Za konec še to: Količina THC v mariuhuani, ki se jo dobi na trgu danes, je veliko večja od THC v travci, ki so jo kadili včasih.
A ste kdaj pomislili, da vam bo kdo prav hvaležen, če bo iemla naša deželica vedno večje število zadetih, zapitih, zasanjanih državljanov? Več prostora bo za vse ostale.
Pa ne mi govorit o zdravilnih učinkih mariuhuane.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #23 - 29.04.2002 at 08:59:16
 
/potem bi bila že revolucija, ali se motim ?/

...ne motiš se, revolucija že poteka in sicer duhovna, dogajajo se spremembe na osebnem, duhovnem nivoju posameznika ...

/čeprav se Slovenci ozaveščamo že odkar obstajamo, ampak vedno smo bili potlačeni/

...ker ni šlo za ozaveščanje kot osebnostno rast ampak bolj za "manipulacijo" s posameznikom ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #24 - 29.04.2002 at 10:05:47
 
ne nam dajat protiprimerov, dej nam raje primere za.
o tem kaj vse je neprimerno vemo vsi zadost (pa ne da se strinjam s tem da je zastava neprimerna), nas ni treba na to neprestano opozarjat, nared kej ZA to da ti bo boljš.
nikol ti ne bo boljš če boš samo PROTI, saj, spremeniš lahko samo sebe.

gre se v bistvu zato, da ljudje so u kurcu, pomagat si ne znajo, se jim zdi da jim alko pomaga pa jim ne, če bi alko zamenjal s travo, bi blo dobr, ker ljudje itak rabijo mirnost - meditacijo, in to trava daje. tud abstinenca od trave je neprimerno bolj izi kot od alkota.
to je pač zdravilni učinek, takega ki bi ne bil zdravilen se sploh ne morem spomnit.
gre se pa tuki tudi za to kar sm zgori napisu, Z A   O Z A V E Š Č A N J E.
vse kar še ni v zavesti, je treba spravit v zavest. in trava je pač prva konkretna reč ki se jo je kdo spomnu ozaveščat v sebi in ostalih.

ampak to je thread o identiteti, če se ti zdi da moraš koga prepričevat da naj NE pride na MMM 11. maja v Ljubljano, prosim nared na to temo drug thread, al pa pnuci kakšnega že obstoječega.
seveda lahko to pač tudi tukaj razpravljaš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #25 - 29.04.2002 at 10:28:46
 
Za marihuano velja, da je močnejša, več ko sije na njo sonček.

Naj tudi vse vas čimbolj obsija SONCEk.

Kdor podaja kako mnenje o stvareh o katerih nima pojma, mu priporočam, da se najprej informira o dejstvih, ki so svetovno znana in nato podaja svoje argumente. Argumenti naj izvirajo iz znanja in ne zgolj iz predsodkov in strahu pred neznanim.
Je pri nas prevedena krasna knjiga, nosi naslov, KONOPLJA, kjer si lahko vsi preberejo kaj o tej čarobni rastlinici.

sLOVEnci moramo resnično pridobiti samozavest, čeprav nam je že sedaj ne bi smelo manjkati, poglejte koliko velikih sLOVEncev smo že imeli, jih imamo in se bojo še naprej rojevali v naši prelepi deželi.

sLOVEnija-naša dežela
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #26 - 29.04.2002 at 11:05:33
 
gape wrote on 29.04.2002 at 10:05:47:
ne nam dajat protiprimerov, dej nam raje primere za.
o tem kaj vse je neprimerno vemo vsi zadost (pa ne da se strinjam s tem da je zastava neprimerna), nas ni treba na to neprestano opozarjat, nared kej ZA to da ti bo boljš.
nikol ti ne bo boljš če boš samo PROTI, saj, spremeniš lahko samo sebe.

gre se v bistvu zato, da ljudje so u kurcu, pomagat si ne znajo, se jim zdi da jim alko pomaga pa jim ne, če bi alko zamenjal s travo, bi blo dobr, ker ljudje itak rabijo mirnost - meditacijo, in to trava daje. tud abstinenca od trave je neprimerno bolj izi kot od alkota.
to je pač zdravilni učinek, takega ki bi ne bil zdravilen se sploh ne morem spomnit.
gre se pa tuki tudi za to kar sm zgori napisu, Z A   O Z A V E Š Č A N J E.
vse kar še ni v zavesti, je treba spravit v zavest. in trava je pač prva konkretna reč ki se jo je kdo spomnu ozaveščat v sebi in ostalih.

ampak to je thread o identiteti, če se ti zdi da moraš koga prepričevat da naj NE pride na MMM 11. maja v Ljubljano, prosim nared na to temo drug thread, al pa pnuci kakšnega že obstoječega.
seveda lahko to pač tudi tukaj razpravljaš.


Ne vem ali je bila celotna replika namenjena meni, naj ti vseeno povem, da jaz ne mislim in tudi nočem nikogar prepričevati, naj ne pride v LJ na MMM. Res je tudi, da marihuana pušča manjše posledice kakor alkohol. Da ne bo pomote, tudi sam včasih zakurim kakšnega. Ampak kljub temu, če že omenjamo alkohol in marihuano sta obe substanci nevarni naprimer pri upravljanju avtomobila. In tudi mislim, da je potrebno ljudi osveščati, da naj ne uživajo nobenih takšnih substanc. Jaz sem osveščen, kadar vozim sem popolnoma clean.
Pa še nekaj. Zdi se mi zelo lepo, ko takole debatiramo in tudi če se ne strinjamo, da ne prihaja do nobenih žaljenj in zmerjanja. Ostanimo takšni še naprej. Vsem želim lepe in čimbolj pestre praznike. LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #27 - 29.04.2002 at 11:27:58
 
drugi del je bil bolj za amstel(dam) Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #28 - 29.04.2002 at 19:14:04
 
Ma, kot sem že rekla, sem ZA  Grin trezno Slovenijo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #29 - 29.04.2002 at 19:33:39
 
Jaz pravim (tudi drugi mojstri Smiley),manj navezanosti,tem boljše.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4