Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15502 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nadzor
Reply #15 - 24.04.2002 at 15:49:06
 
Kot sem že pisal,želimo nadzorovati le tisto,od česar se počutimo ločene.
Saj,če mi ne nadzorujemo tistega,bo ono nadzorovalo nas.
To je to,občutek ločenosti oz. ego.
Bolj si ločen,večji maš ego in s tem rabiš več nadzora.To pa človeka pogubi.Saj ni več sposoben prevzeti toliko nadzora.

Kot je ana pisala ali sem NAD nečim in moram tisto nadzorovati,ali pa se poistovetim z nečim in ni več potrebe po nadzoru.

Quote:
Vemo, da nekatere ljubezen pogubi, če niso dovolj močni. In ravno zato želimo ljudje imeti nadzor

Tega pa ne razumem,kako lahko ljubezen nekoga pogubi.
Pogublja nas le sebična "ljubezen".Saj ravno zato želimo "ljubezen" nadzorovati.To pa ni več ljubezen,ampak ego.Samo ego lahko pogubi.

Če želim nekoga ljubiti,ne potrebujem zato moči.Moč rabim le takrat,ko se borim.Ko se borim s svojim egotom,ki noče sprejeti ljubezni in s tem umreti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nadzor
Reply #16 - 24.04.2002 at 15:51:52
 
Cja, saj tud jaz tega ne razumem, kar večkrat praviš - ljubiti je tako enostavno.
I don't think souuuu. Saj poznaš on komad: The power of love - makes one man weak and another man strong. Za moč (ljubezni) se gre.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nadzor
Reply #17 - 24.04.2002 at 16:02:34
 
Ja in moč je ljibezen,dobiš pa jo šele takrat,ko jo sprejmeš

Torej se sploh ne gre za ljubezen ,ampak za sprejemanje sebe in tistega,česar pri sebi ne maramo.

Saj šele,ko sem sprejet,torej brez blokad,se lahko pretaka energija in mi da moč. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nadzor
Reply #18 - 24.04.2002 at 16:04:52
 
Kaj ti je spet kaj v oko padlo?  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nadzor
Reply #19 - 24.04.2002 at 16:07:06
 
a ? Grin

Zakaj ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nadzor
Reply #20 - 24.04.2002 at 16:11:23
 
Zato:

N. wrote on 20.04.2002 at 16:08:09:
comp, a je s tvojim desnim očesom kaj narobe? (  Wink  )
Ok, mišljeno je bilo kot šala, da ne boš začel grdo gledati.


Živimo z ljudmi. In če hočemo ali ne, nam zadosti pomeni, kaj si ti mislijo o nas (vsaj kaj si naketeri mislijo o nas). In kje bi bila tukaj logika, ko bi ves čas delali nekaj (nekako) proti nenapisanim pravilom množice, hkrati pa pričakovali, da bi le ta v nas videla, da želimo s tem doseči nekaj drugega. Da bi nas sprejela.
In tako nam preostane vijuganje med želenim in pričakovanim, in vedno znova kompromisi.

Vsaj potruditi se moramo.


Wink Wink Wink Wink Wink Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nadzor
Reply #21 - 24.04.2002 at 17:11:06
 
Mislim,da,mi je uspelo malo spucat to,kar mi je zameglilo vid Grin

Kje dobiti moč in kaj nam jemlje moč ?

Moči nimamo takrat,ko smo ločeni,živimo v strahu in moramo vse to nadzorovati.To pa zahteva dosti moči.
Vsako potlačeno čustvo zahteva energijo in še enako količino energije zato,da lahko to nadzorujemo.

Moč dobimo postopoma z zaupanjem v neko osebo(na primer ).Strah je tisti,ki nas ohromi in nas dela šibke.
Z zaupanjem ,pa ta strah postane nesmiseln in tako pridobivamo na moči.
Torej ni nam treba več trošiti energije za nadzor potlačenih čustev,ampak se prepustimo.Ko se prepustimo in odpremo,postajamo močnejši.Saj se lahko bolj svobodno izražamo in tako postanemo bolj živi in samozavestni.Potem pa imamo tudi moč,da nekoga ljubimo.
Torej: več zaupanja-manj strahu-več moči.

Zakaj nekoga ljubezen naredi šibkega ?
Zato ,ker se v njem pojavi strah,da bo izgubil "ljubezen".
In ta strah spet človeka naredi šibkega.

Zato nekateri pravijo : Love Hurts.
Vendar samo sami sebe prizadenemo.Ker si želimo ljubezen lastiti in si nočemo niti priznati brezpogojne ljubezni.Torej smo si zato sami krivi ,ne pa ljubezen.
In prav je tako,da z ljubeznijo ni možno manipulirati ali jo lastiti.
Ljubezen je vse in ne moremo si lastiti in nadzorovati celega sveta.
Lahko samo postanemo del tega sveta in ko ne rabimo nadzorovati,smo svobodni in ko smo svobodni lahko ljubimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nadzor
Reply #22 - 24.04.2002 at 17:43:15
 
Littlestar !

Ja,saj vsaj potruditi se moramo. Wink

To je res,da čeprav želiš človeku dobro,se bo ta upiral.Saj se ljudje bojijo sprememb.Vedno težimo k temu,kar nam daje občutek gotovosti in s tem občutek,da lahko tisto tudi nadzorujemo.
Vsaka nova ideja,ruši stare in s tem stare vzorce.
Torej se ljudje začnejo čutit ogrožene,saj s tem izgubljajo nadzor nad svojim življenjem.
Vsak občutek nenadzorovanja,pa sproži strah zato tudi človek postane nasilen.
Zato želimo vse nadzorovati,celo vesolje,tudi "ljubezen".
Vendar se sploh ne gre za nadzorovanje nečesa drugega,ampak le za svoje vzorce,da imamo nek občutek varnosti.Torej gre se le za ego.
Mogoče je res čudno,zakaj ljudje nočejo ljubiti,ko pa je to tako enostavno.
Saj če želiš ljubiti,se moraš nekomu prepustiti,se odpreti,odkriti svoj ego,ki je v resnici tako grd,ki se sramuje samega sebe in se boji,da bi ga kdo videl kakšen v resnici je.Zato se ljudje sramujemo in se nočemo predati,ker imamo v sebi toliko negativnosti in raje trpimo in se skrivamo za nekimi maskami.
Zato si tako zelo želimo nekoga,pred katerim bi lahko sneli svojo masko,odkrili svoj ego,se nenadzorovano prepustili,se osvobodili strahov in bili,kot eno.

Saj razumem,da zaradi strahu,ljudje delajo kompromise.Čeprav želijo dobro,se ustrašijo in se prodajo družbenim normam.
Vendar jaz zdaj vas vprašam :
Ali bomo še naprej živeli v strahu,podlegali nekim sebičnim in primitivnim družbenim normam,bomo samo jamrali,se pritoževali in se počutili,kot žrtve ?
Jaz ne mislim in naj si ljudje mislijo,kar jim paše.
Sledil bom svoji zavesti,ne pa družbenim normam.
Tisti,kdor se zaveda,bo me sprejel,sebičneži pa me itak ne bodo in tega niti ne pričakujem.

Sicer pa se naj vsak sam odloči,kaj želi biti in komu slediti.
Kdor se misli prepustiti in biti le suženj družbe,naj bo.
Kdor misli iti naprej,preseči svoj ego in ustvarjati lepši svet - DOBRODOŠEL. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nadzor
Reply #23 - 24.04.2002 at 18:16:12
 
ok naj bo
nadzor trenutka, trenutka kadar se pojavi temna misel.
nadzor vnaprej ne, nadzor namere ne, nadzor intuicije ne, nadzor nedelovanja ne ... samo nadzor temne misli v trenutku, saj temno misel sproži ego in njega se splača nadzorovat, včasih , vedno ne ... včasih lahko ogledalo (egu) pokažeš samo skozi svoj ego, pa naj bo zaigran al pa pristen.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: nadzor
Reply #24 - 24.04.2002 at 19:39:00
 
Toliko besed, še pa še, besede, besede, besede....


Potem pa stopiš ven, pa poklepetaš, in vidiš, da je en kup ljudi nesrečnih, da se iščejo, spoznavajo in vse kar si želijo je kanček razumevanja.

Mar res mislite, da njih zanima, kaj je to nadzor, kaj je ego, kaj pomeni ljubiti in kaj ne, in en kup bedarij v tej smeri.
Njihova sreča ni odvisna od razumevanja jaza, ampak od sprejemanja. Sprejemanja s strani njihovih sosedov, šefov v službi, moža, žene, otrok, policaja ki vestno piše položnico za prekršek. V besedah se izgubijo. Veliko več (in bolje) jim pove topel stisk roke, nasmeh (ne smeh), da pohitiš, če te nekdo pokliče, da si človek. To je v bistvu vse, kar si želijo, nič več, nič manj. Čemu torej trošite besede? Čemu toliko razmišljanja? V sosednjem stanovanju pa vaša ostarela soseda komaj čaka, da bi nekdo potrkal na vrata z namenom, da pogleda, če je v redu, če kaj potrebuje, če ji kaj prinese, če ji prebere stolpec iz današnjega časopisa.  In umirajočega v bolnišnici ne zamina, če je življenje po življenju, zakaj umira, vse znanje zdravnikov mu ne prinesejo toliko miru, kot mu lahko prinese dolg, nasmejan pogled bolničarja, njegov dotik, da mu izpolni željo in mu prinese pokazat majhnega otroka.
Tako malo je lahko zadosti...

Bi rekel gape (res, te moram citirat, oprosti): Lahko pa da se tudi motim.
Jaz pa dodajam: sicer sem pa, tako al tko, samo nekdo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nadzor
Reply #25 - 24.04.2002 at 19:43:29
 
Samo nekdo ,a si ti srečna in zadovoljna ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nadzor
Reply #26 - 24.04.2002 at 20:11:53
 
Samonekdo, se strinam,gre res  predvsem za sprejemat.

Ampak jest pač ne morem vse in vsakogar brezpogjono, čeprav bi si oni morda to želeli pa potrebovali,  drugi pa mene tud ne, čeprav bi si to jest še nabolj  želel pa rabu. Moram naprej  zvedet, a je šefov pa sosedov nadzor dobronameren, a čemu služi? Rad bi se tud prepričal, če ma  moje nadzorovanje samega sebe pa otrok pa žene pa soseda  kakšen smisel al pa je le   temna misel, ki se nad mano pa njimi izživllja. Ker nadzor je  tle,  je  prisoten,  ga izvajam in je nad mano izvajan,  tud če ga z besedemi ven ne vlečem. Bi rad z roko zamahnu pa kot da ga ni pa  bodmo sočutni pa bodmo prijatli, ampak to v real lajfu ne bo dolg trajal, se začnemo sumičit, kaj ma kdo za bregom pa primejrat, kdo ma moč.

Men je prav žal, jest moram določene stvari tud mentalno, z besedam razpucat.  Se pa  tud strinjam, da bi  blo  bloljš, če mi tega ne blo treba počet.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nadzor
Reply #27 - 24.04.2002 at 21:37:22
 
O nadzoru začnemo razmišljati takrat,ko čutimo,da nam nekako stvari uhajajo iz "vajeti" in jih želimo zadržati.

Torej ne vemo,ali vztrajati pri starem ali se prepustiti in pustiti presenetiti.
Pa vendar je za nek dober odnos pomembno,da je čimmanj nadzora in da je čimveč zaupanja in odkritosti.
Saj nekaj nadzorovati,pomeni nekomu jemati svobodo in to samo zaradi strahu in neznanja.

Zato pa je potrebna komunikacija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: nadzor
Reply #28 - 24.04.2002 at 21:46:23
 
Titud, vem kaj si hotel povedati. Ni zaman tisti rek: dobrota je sirota. Ampak na en takšen pregovor, boš našel še pa še misli, ki bodo dajale spodbudo v smislu tudi prejemanja. S tem ko narediš dobro delo nekomu, ga hkrati narediš tudi sebi.
Ampak če smem iti v ekstreme, predstavljal si, da stopiš v dvorano polno ljudi. Dve skupini. In moraš se odločiti, v kateri skupini boš preživel vso nadaljne življenje. Ne bo več možnosti umika, ne boš se mogel premisliti. V eni skupini ljudje, ki razmišljajo, se pogovarjajo, debatirajo... kaj je to, kaj pomeni ono... nekaj podobno temu forumu, na drugi strani skupina, skupinica posameznikov, ki nekaj delajo, rišejo, ustvarjajo grad, se opazujejo, sprejemajo, nasmejijo, uživajo drug v drugem in si medsebojno pomagajo... Nikoli ne bodo vedeli toliko o sebi (kot druga skupina), in prejšnja skupina ne bo nikoli čutila tolikšno sprejemanje  s strani drugih, kot prva. Za katero se boš odločil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: nadzor
Reply #29 - 25.04.2002 at 04:02:17
 
Pa še tole:
To je bilo pa hudo nefer od tebe. Pa ne zato, ker si me navajala. ampak zato, ker si pustila, da se me narobe razume.

Cpmp, tebi pa tole: BITI SLEP
Mlad mož, od rojstva slep, se je zaljubil v dekle. Vse je šlo dobro, dokler mu ni prijatelj povedal, da dekle ni ravno lepo. V tem trenutku se je slepi nehal zanimati zanjo. Res škoda. On jo je zelo dobro »videl«, pač pa je bil njegov prijatelj slep.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3