Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 88867 times)
bp
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #60 - 14.03.2005 at 14:19:20
 
No še en nadvse poučen link na to temo:
http://www.jonathantweet.com/jotrelreincarnat.html
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #61 - 14.03.2005 at 14:55:08
 
Kaj v njem bi nas naj pa poučilo oz. kaj je (bi naj) tebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #62 - 14.03.2005 at 15:13:53
 
Quote:
Kaj v njem bi nas naj pa poučilo oz. kaj je (bi naj) tebe?

Da lahko na reninkarnacijo gledaš kot na nekaj, kar je neposredno povezano s sistemom kast in kar služi kot legitimacija tega sistema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: Reinkarnacija
Reply #63 - 14.03.2005 at 20:16:18
 
Quote:
Če slepo verjameš v nekaj, zadeva obstaja?



Seveda ne, vendar kot sem ze omenil, na ta vprasanja si lahko vsakdo odgovori in dokaze sam, vendar je za to potrebno veliko dela. Vem da slepo verovanje ne pomaga, ampak teoritiziranje prav tako ne, po drugi strani pa so na voljo tehnike, s katerimi si clovek na dolgi rok lahko odgovori na vsa existencialna vprasanja in sam sebe osvobodi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #64 - 15.03.2005 at 08:45:43
 
Mak wrote on 14.03.2005 at 20:16:18:
po drugi strani pa so na voljo tehnike, s katerimi si clovek na dolgi rok lahko odgovori na vsa existencialna vprasanja in sam sebe osvobodi.

jaz verjamem da obstajajo in da tudi so ucinkovite tehnike osvobajanja. ampak mene zanima... kaj pa pol? po osvoboditvi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: Reinkarnacija
Reply #65 - 15.03.2005 at 12:03:24
 
Pa si spet pri istem vprasanju Grin

Na to ti ne bo znal nihce odgovoriti, gres po korakih, evolucija..

Pomojem nam je prva naloga da se osvobodimo cikla utelesenj v tej dimenziji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #66 - 15.03.2005 at 12:20:44
 
Mak wrote on 15.03.2005 at 12:03:24:
Na to ti ne bo znal nihce odgovoriti, gres po korakih, evolucija..

Pomojem nam je prva naloga da se osvobodimo cikla utelesenj v tej dimenziji.

po Šri Čaitanja Mahaprabhu-ju nam je individualnim spiritualnim zivim bitjem prva, vmesna, koncna in stalna najboljsa mozna naloga sluzenje Bogu/Izvoru in vsem tistim, ki so Mu dragi.

cikel utelesenj (in s tem trpljenje ki pase zraven) se dogaja zarad nase nenaklonjenosti Bogu, Izvoru vsega znanja in le po Njegovi milosti ga lahko prekines, ne le izkljucno sam s svojim trudom. ce se nisi do zdej, pa bos mogu to se nekoc spoznat.

ce pa se spravis direkt prakticirat vecno vdanost/naklonjenost, brez motivov po materialnem uzivanju ali osvoboditvi, pa je osvoboditev le en vmesni in stranski produkt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: Reinkarnacija
Reply #67 - 15.03.2005 at 18:43:53
 
Quote:
cikel utelesenj (in s tem trpljenje ki pase zraven) se dogaja zarad nase nenaklonjenosti Bogu


Cemu pa nasa nenaklonjenost bogu? Mislim da je problem predvsem v komunikaciji, ker je clovestvo zaradi narobnih prioritet nekako izgubilo stik z bogom.
Nasa civilizacija na vsak nacin.

Se strinjam da za osvoboditev rabis tudi bozjo pomoc. S tem da ta ne pride sama po sebi, ampak je treba za njo marsikaj narest, se marsicemu odpovedat in seveda prosit za njo, kot pise v bibliji:

"ask and you shall receive"

Zdi se mi da je najvecji sovraznik duhovnega napredka, zunaj nas materijalizem in znotraj nas ego-ti, se pravi nasi prirojeni defekti (sovrastvo, jeza, pozresnost, itd).




Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #68 - 16.03.2005 at 08:40:55
 
q
"ask and you shall receive"
q

...
Definitivno sem moram naučit to.
Ker gledam bolj tako: kaj čem ask, če pa vse je ???...

Grin Ker receive že ni problema, ampak what? Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #69 - 16.03.2005 at 08:43:53
 
Mak wrote on 15.03.2005 at 18:43:53:
Cemu pa nasa nenaklonjenost bogu?

to je stvar odlocitve. relativne svobodne volje, ki nam je zivim bitjem dana od Boga, zarad namena ljubezni.

Quote:
Mislim da je problem predvsem v komunikaciji, ker je clovestvo zaradi narobnih prioritet nekako izgubilo stik z bogom.
Nasa civilizacija na vsak nacin.

v bistvu je vsak zase kriv, da/ce je zgubu stik z Bogom. in vsak sam zase se more, ce hoce, odlocit in se obrnit k Njemu. res da dolocena druzba k tej odlocitvi zelo pripomore in dolocena ovira, ampak odlocuje se se vedno vsak sam. zato se nikol ne splaca krivit druge in s tem tud na silo drugih spreminjat ne.

Quote:
Se strinjam da za osvoboditev rabis tudi bozjo pomoc. S tem da ta ne pride sama po sebi, ampak je treba za njo marsikaj narest, se marsicemu odpovedat in seveda prosit za njo, kot pise v bibliji:

"ask and you shall receive"

se strinjam. mi se mormo strinjat in milost sprejet ko/ce nam je ponujena. noben nas v nic ne sili.

Quote:
Zdi se mi da je najvecji sovraznik duhovnega napredka, zunaj nas materijalizem in znotraj nas ego-ti, se pravi nasi prirojeni defekti (sovrastvo, jeza, pozresnost, itd).

ja, se strinjam, ampak te sovraznike smo si mi sami nakopal, niso se kr sami po seb od nekje pojavl in nas napadl. nakopal smo si jih z naso odlocitvijo, da se obrnemo stran od Boga, da bi uzival po svoje. in ker je to ciz nenaravno za nas, smo seveda zdej v skrbeh, strahu, nezadovoljstvu itd.

ce se obrnemo k Bogu pol bomo po Njegovi milosti zlo hitr dosegl osvoboditev od vsega trpljenja. ampak kot sem ze napisu, osvoboditev sama po seb se ni najvisji cilj/potencial zivih bitij. cista vdanost do Boga, brez kakrsnihkoli drugih motivov (po materialnem uzivanju ali osvoboditvi) je tist kar nas lahko dokocno in trajno izpolne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #70 - 22.03.2005 at 21:33:08
 
If you are dead, you are dead.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #71 - 12.05.2005 at 14:40:06
 
hhmmmmmmm...

Mogoče pa vendarle je reinkarnacija !!!




Back to top
 
 
IP Logged
 
pozitivka
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #72 - 26.07.2005 at 01:48:20
 
Za nekaj knjig spominov na prejšnje življenje imam v spominu, a to je samo moje, zato o vsem ne bom govorila. Nekaj drobnih spominov pa bom odprla samo za to debato. Da boste lažje verjeli v nesmrtnost duše.

Stara sem bila manj kot dve leti, ko sem pričenjala razumeti, da imam nov dom. Vse mi je bilo tuje, tako stanovanje kot predmeti in ljudje, vključno s starši in nič mi ni bilo všeč. Zelo sem si prizadevala ugotoviti, kje so ljudje in predmeti, ki sem jih imela rada, ki so mi bili v veselje. Moja igra je bila iskanje izgubljenega in res sem našla dva predmeta, ki sta izvirala iz obdobja mojega spomina, eden je bil prodajni katalog neke veleblagovnice. V njem je bilo veliko "mojih" stvari, o čemer sem kar naprej prepričevala starše in nič mi ni bilo jasno, zakaj mi jih ne prinesejo. Takrat sem tudi slišala babico, ko je večkrat omenila neko moško ime. To  ime me je tako prevzelo, da sem njo in druge kar naprej nadlegovala, naj mi govorijo o njem. Niso mi kaj dosti vedeli povedati, ko pa sem hotela o njem govoriti jaz, me niso nič razumeli. To je bil namreč moj mož iz prejšnjega življenja.

V tistem času sem se velikokrat vračala tja, od koder sem bila poslana na ta svet.  Natančno se še danes spominjam vsega, čeprav je medtem minilo že pol stoletja. Bila sem stara tri leta, način prenosa tja je bil enostaven: "z obema očesoma pogledam istočasno v konico nosu", ko se odpre......Tako sem sama prakticirala in nisem razumela, kako da drugim otrokom  ne uspe.

Zelo težko sem se vračala nazaj na ta svet. Jasna mi je bila moja odločitev za to življenje in tega nisem mogla spremeniti, toda izbrano življenje je bilo težje kot sem si predstavljala. Bilo je res težko, tu nisem hotela biti, vrniti se nisem mogla. To me je tako potrlo, da so mi popolnoma odpovedale noge. Moje telo ni hotelo sodelovati, niti po dolgi hospitalizaciji. V bolnici in doma sem komaj čakala, da sem bila sama, ko sem lahko zaprla oči in odšla tja, v pravi dom. Nič drugega mi ni bilo pomembno, ne igrače, ne prijatelji.

Ker nisem hodila, so me do sedmega leta nosili, tudi v šolo. Takrat sem se le odločila za življenje tu, ga sprejela in se pričela navajati na ta svet. Tej odločitvi so sledile tudi noge, od takrat dalje niso bile nikoli več problem.

Eden od spominov: ko smo šli kupovat čitanko za prvi razred, me je najbolj zanimalo to, kakšne črke bodo v njej. Bala sem se, da  bodo tiste težke, zavite in številne in res mi je odleglo, ko sem zagledala te naše, enostavne.

Če preskočim 25 let, je zanimiv dogodek, ko mi je hčerka za prvo pripravniško plačo kupila knjigo. Ravno tisti dan ji jo je ponudila akviziterka v službi in hčerka jo je kar kupila, čeprav smo se doma zaradi preobilice knjig dogovorili, da jih ne bomo kupovali več. Vseeno sem jo hvaležna sprejela, po nekaj urah branja pa ugotovila, da berem biografijo zakonskega para, katerega ženski del je predstavljala oseba - jaz v prejšnjem življenju. Zbrala sem zapiske o svojih spominih, zbudila domače in do jutra smo primerjali vsebine. Bile so identične.

To življenje ni bilo moje zadnje pred zdajšnjim, je tisto, ki ima na moje sedanje največji vpliv (še za nekaj knjig povezav).

Za vsakega bo prišel čas, ko bo našel svojo povezavo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #73 - 26.07.2005 at 09:16:53
 
Reinkarnacija je preveč obremenjena  z vsakokratno ideloško/religiozno/duhovno/filozofsko/psihološko  prakso, da bi se blo smisleno prepirat o tem a je a je ni.

Reanikarnacija v pomenu 'spomin na prejšnje življenje' je tako  lahko vsak deja vu, sanje,  regresija, vizija halucinacija,   disociacija... al pa nč od tega. Ni je politične/cerkvene/duhovne/filozofske/psihološke  avtoritete,  ki bi mi lahko določala, kaj je reinkarnacija in kaj ne in tud nobene potrebe ne čutim po njej. V tem smislu se strinjam z makom, da edino garaško delo na seb lahko uvršča tovrstne 'spomine' na pravo mesto kontekstu celotnega  osebnega spoznanja/gnoze.  

Zadnjič sem  zasledu eno novo teorijo, da se jaz  ne izgubi ampak cepi in preliva v naslednje generacije kot tok reke oz.  rokavi te reke , tko da se v  vsakkemu od nas prelilva množica takih rokavov, ki se zlivajo v moj
naš jaz kot skupen tok teh rokavov, ki se potem  spet cepi v rokave  ... Tko da vsaj  men taka  našemu (demokratičnemu/ nedetermenističnemu?) družbenemu prostoru in času prirejeno pojmovanje  'reinakrnacije'  bolj ustreza dost bolj kot tista hard indijska varianta...

Bom skušal najt več o tej teoriji, če mogoče koga zanima...      

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Reinkarnacija
Reply #74 - 26.07.2005 at 09:27:49
 
Misliš v tem smislu, da so moji spomini v bistvu spomini mojih pradedov?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10