Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14
(Read 73705 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Fajn knjige
Reply #60 - 04.03.2003 at 22:15:52
 
Moonlight wrote on 03.03.2003 at 21:18:24:
Ravnokar imam pri sebi neko Tako Knjigo.



Lepo mi pišeš o svoji prijateljici. Na moč sem se skoraj skozi tvoje pisanje povezala z njo.

[color=Red]Listi v moji knjigi so še vedno prazni A,
niso BELi, so Barvni,
Spoznanja...

p.s.; na tej strani res spoznavamo veliko in veliko še bomo, rastemo in TO je NAŠA POT!


Ja Simona, resnično na teh straneh spoznavamo veliko in veliko še bomo. Mogoče, mogoče pa tudi ne. Včasih se zapodim kot blisk po straneh kaj napišem, sem ter tja. Sem včasih veliko pisal, res veliko. Zdej pišem veliko več po mailih. Zakaj kako? Imam občutek, da je tukaj že skorajda vse napisano. Če znaš uporabit iskalnik, dobiš veliko tega, le prebrat je treba, al pa nalepit link. No pa to ni dovolj. V to so me prepričale tudi besede OSHA, in mnoge izmed knjig ki sem jih prebral. No mi je gape naredu uslugo, da lahko tale del povzamem:

Quote:
Ukvarjajte se torej z meditacijo in ne s kundalinijem. In ko se boste zavedali, se bodo v vas začele dogajati stvari. Prvikrat se boste zavedali notranjega sveta, ki je večji, širnejši, ogromnejši od vesolja. Neznane energije, popolnoma neznane, se bodo začele pretakati v vas. Dogajali se bodo pojavi, za kakršne niste nikdar slišali, ki si jih niste nikdar predstavljali ali o njih sanjali. A pri vsakem človeku so drugačni, zato je dobro, da o njih ne govorite.
Razlikujejo se. Odtod tudi tradicionalen poudarek na učitelju. Spisi niso zadosti; samo učitelj je v pomoč. In učitelji so bili vselej proti spisom, čeravno spisi govorijo o učiteljih in jih hvalijo. Sam pojem učitelja je v nasprotju s spisi. Dobro znan pregovor »Guru bin gnana nahee« - brez guruja ni znanja - v resnici ne pomeni, da brez guruja ni znanja. Pomeni samo s spisi ni nikakršnega znanja.
Potreben je živ učitelj, ne mrtva knjiga. Knjiga ne more vedeti, kakšne vrste posameznik ste. Knjiga je vselej posplošena, ne more biti posamezna. To ni mogoče; te možnosti ni. Samo živa oseba se lahko zaveda vaših potreb, stvari, ki se vam bodo dogajale.
To je v resnici paradoks: spisi govorijo o učiteljih »guru bin gnana nahee,« ni znanja brez guruja - toda učitelji so simbolično proti spisom. Že sam koncept, da vam bo guru dal znanje, ne pomeni, da vas bo on oskrbel z znanjem. Nasprotno, pomeni, da vam lahko pomaga samo živa oseba. Zakaj? Zato ker samo on pozna posameznika.
Nobena knjiga ne more poznati posameznika. Knjige niso namenjene nobenemu posamezniku; namenjene so vsem. A ko vam je treba dati metodo, je treba upoštevati vašo individualnost, in to zelo, zelo podrobno.

Znanje, ki ga prenaša učitelj, se je vselej prenašalo naskrivaj, zasebno, od učitelja na učenca. Zakaj ta skrivnostnost? Skrivnostnost je edini način za prenos znanja. Učencu ukažejo, da o tem nikomur ne sme govoriti. Um hoče govoriti. Če nekaj veste, potem je to zelo težko obdržati zase: to je ena najtežjih reči. A učitelji so vselej delali tako, to je bil njihov način. Dajo vam nekaj pod pogojem, da o tem ne govorite.


No in tu bi dodal, da smo v dobi, ko smo eden drugemu UČITELJ - UČENEC, in tukaj sem tako vesel, da sem spoznal še enega učitelja. Še enega, svet je res lep. Toliko novega, toliko vsega sem spet nanovo odkril v sebi, prepoznal, da se moram zahvaliti tej svoji prijateljici.

deklicaM - HVALA TI!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #61 - 05.03.2003 at 13:36:51
 
Edi, sedaj veva Jaz in Ti,Ona , da ta knjiga res nekaj POMENI, kljub svoji PRAZNINI v sebi JE lahko POLNA, prepolna Lepih, prečudovitih MISLI, moje so se že zlile včeraj v njo... Sedaj te knjige, njenih prvih Strani NE moram Prenehati Brati, Tako Polne So Nečesa, nečesa VEČ...

Vem, da RAZUMEŠ...  Wink

Tudi  te strani me polnijo, A te so ŽE zelo odprta KNIJIGA, moja pa se še ODPIRA, želi "brati" vedno več in mi je lepo, tako kot tebi, da spoznavam koliko MI neka Stran-strani, kot so te na Tem forumu Zmorejo dati - Več je izkušenj -  več realnih, to imam nadvse rada - Raje jih berem Kot Knjige, ki nekje kažejo odraz "filozofije", ki nekje ni realna, ampak ni povsod tako...

Na REALNOSTI moramo vsi graditi, knjige so samo Obstranske, ko v nas ni nekih OBČUTKOV, da Zmoremo ali KAJ!


Veš v čem me navdušujejo Beli listi -  ker So Samo MOJI, nihče jih ne ODPRE, samo moji in mi sledijo, kot misli, ki so v meni in vedno bodo -  Knjiga pa ni -  sled ostane le določen čas in gre....

In kako smo si enaki - misli o MEDITACIJI, delovanju v njej in BITI zlit z njo, so TUDI moje misli... Skoraj lepše mi je, kot bi prebirala kakšno knjigo, več SPOZNAVAM, več vidim in ČUTIM. Potem lahko tudi več dajem... Lep Povzetek - Hvala zanj!

Veš me navdušuje to,  da  se sanje res ne morajo primerjati z njo. Toliko več zaznav, več vsega. Sanje so odraz in odsev REALNOSTI ( večinoma ), meditacija pa... ula la...

Edi, s svojim prispevkom si mi DAL VELIKO VEDETI!

Iz KNJIG ne boš Bral svojega življenja - le živel BOŠ po njih -  to pa ni PAMETEN način.
Potrebno je LASTNO spoznanje -  Verjeti vase in Iskanje Sebe -  Zaupati svojim mislim

Ter, Edi, seveda -  da smo drug - drugemu UČITELJ - UČENEC. To je lepa POT, ena izmed najlepših...


Zahvala še v mojem imenu, Tvoji Prečudoviti prijateljici, ki je s teboj delila del svojega spoznanja, ob kateri spoznavaš VEDNO več in VERJAMEM, da če ji ZUPAŠ, bo te še več...

Spoznanja RESNIČNOSTI nas GRADIJO -  ne Knjige .  OSEBE ( resnične -   sedanjost ), Učimo se Po njih  - Iz njih...

Dodajmo In Gradimo!

Edi lepo mi je, da HODIŠ DEL te poti  -  Prepoznavnja VEČ...  Kiss


Bodi mi lepo
pozdravček od
Simone
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #62 - 06.03.2003 at 12:12:07
 
Zdaj pa vem, kdo je napisal knjigo razpoke časa. Fani Okič. včeraj sem v knjižnici vzela fabruarsko auro in v njej je objavljen intrevju z njo!
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #63 - 18.03.2003 at 21:08:13
 
"Nimaš rojstnega dne, kajti vedno si živela; nikoli se
nisi rodila in nikoli ne boš umrla. Nisi otrok ljudi,
ki jih kličeš mati in oče, temveč njihov sopotnik na svetlem potovanju proti razumevanju stvari, ki so. "

Odlomek iz knjige
There's No Such Place As Far Away - Richard Bach

Je nekaj najlepšega kaj sem prebrala.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #64 - 04.04.2003 at 10:32:07
 
Quote:
Halo Kali.

Preberi še
Marlo Morgan: Imenovali so jo dvoje src in Vrnitev iz večnosti,
Wayne S. peterson: Nenavadni časi, nenavadni ljudje, B. Foster: Skrivnostna življenja Aleksandre David Neal,
Roya Arundhatija: Bog majhnih stvari, pa
F.M. Woschek:Šabono,
Silvestro Rogelj: Savitri,
Florindo Donner: Kolo usode,
Welma Wallis: Ženici
Richard Bach: Jonatan Livingston Galeb
Shirly MacLaine: Camino

To je samo nekaj iz mojega jedilnika.
Vse so res take taprave. Želim ti dosti bralnih užitkov.
Lep dan.

Lena


A ni knjigo šabono napisala Florinda Donner? Glih sedaj sem jo prebrala in sedaj iščem stare grehe. Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #65 - 04.04.2003 at 10:32:46
 
Da mi je bila knjiga všeč, sem pa pozabla omenit.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #66 - 08.04.2003 at 18:24:32
 
Matej Frece - GOSPODAR ŽEZLA

zelo jedrnato, maštovito, brez odvečnih opisov
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #67 - 08.04.2003 at 19:27:34
 
miriam wrote on 08.04.2003 at 18:24:32:
Matej Frece - GOSPODAR ŽEZLA

zelo jedrnato, maštovito, brez odvečnih opisov


Miriam!
Tongue Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #68 - 12.04.2003 at 12:15:43
 
"Volim čitati samo ono što ne razumijem. Samo tako mogu izmišljati različita tumačenja."
Salvador Dali
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Fajn knjige
Reply #69 - 30.04.2003 at 10:59:17
 
Alan Lakein: KAKO OBVLADATI ČAS
Back to top
 
 
IP Logged
 
KAJAka
1
*
Offline


Posts: 37
kamnik
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #70 - 05.05.2003 at 02:40:22
 
Rudolf Steiner
KAKO DOSECI SPOZNANJA VISJIH SVETOV?
(1914)

vsebina:
predgovori k izdajam
Kako doseci spoznanja visjih svetov - pogoji
                                                         - notranji mir
Stopnje posvetitve  - priprava
                               - razsvetljenje
Kontrola misli in custev
Posvetitev
Prakticni vidiki
Pogoji za solanje o skrivnih naukih
O nekaterih delovanjih posvetitve
Spremembe v zivljenju ucencevih sanj
Pridobitev kontinuitete zavesti
Delitev osebnosti med duhovnim solanjem
Cuvar praga
Zivljenje in smrt  -veliki cuvar praga
Sklepna beseda k 8. izdaji





Peter Mesec
ASTRALNA POTOVANJA
(1994)

vsebina:
Predgovor
Vzporedni svetovi
V astralnem svetu - priprave na astralna potovanja
                             - izbira prostora
                             -psihofizicna priprava
                             - tehnike sproscanja
                             -cas astralnih projekcij
                             -psihicna zascita
ZVEZDNA TEHNIKA
TEHNIKA MAGICNEGA IMENA
TEHNIKA ELEMENTALNIH SIMBOLOV
TAROT TEHNIKA
TEHNIKA SANJANJA
BARVNA TEHNIKA
TEHNIKA SVETLECEGA TELESA
(pri vsaki tehniki je se: priprava, opis tehnike, vrnitev, opozorilo)
zakljucek            
Back to top
 

.. samo ena od varjant
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #71 - 19.06.2003 at 11:49:27
 
Trenutno priporočam knjigi:

VELIČASTNI SATURN - Kezele, Adrian Predrag
in
META ČLOVEK - Paul Solomon

Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: Fajn knjige
Reply #72 - 01.08.2003 at 20:31:55
 
                Maitreya,   Adrian Predrag Kezele

                Smaragdna pot,        Vili Ravnjak

                Angeli - tančica se odstira,   Thomas Keller in Deborah Taylor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Fajn knjige
Reply #73 - 07.08.2003 at 13:26:06
 
Moje najlubše bukve:
1. Vse od Oshota. Berite ga počasi, temeljito premislite, kaj ste prebrali in mogoče vam bo jasno, kaj je ta svet.
2. Carlos Castaneda: Bitka za neznano. Poezija, ki je nikoli ne bomo razumeli.
3. Wilhelm Reich: Funkcije orgazma. Edini zahodni znanstvenik, ki je ugotovil temeljno značilnost ljudi naše civilizacije: skoraj popolna seksualna zavrtost. Žal ga je ameriška vlada zaprla in ubila; zastrupili so ga.
4. Mantak Chia: Nega moške seksualne energije. Da boste vedeli, kaj v resnici počnete, ko veselo špricate svojo spermo povsod, kjer se da... Punce pa berite Nego ženske seksualne energije.

Kot mulc sem pa bral celoten opus od Karla Maya in od Julesa Verna... Toplo priporočam kot dopustniško branje mladini od 9. do 99. leta!

Če imate pa radi hribe in poezijo pa Kugyja berite... Par minut pred spanjem v družbi z njim...

Upam pa tudi, da ste že naročili Tečaj čudežev...

Za večne otroke obeh spolov pa priporočam od Marie Luise von Franz: Puer Aeternus

Če delate na sebi potem brez Celestinske prerokbe, Desetega spoznanja in Vodnikov po obeh knjigah ne bo šlo.

Če vam logika dela težave, potem pa kar Platona v roke!

Če nočete biti telički, ampak imeti malo več informacij o tem norem svetu, potem berite: Formalno in neformalno nadzorstvo, Zamolčana stran zgodovine, Sveta kri in sveti gral, 2999 sit.

No, za prvo silo bodi dovolj...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #74 - 10.08.2003 at 14:44:01
 
Druidism book:
http://www.sevenrays.com/catalog/browse?cat=Druidism&type=book

http://www.kidsliterature.com/A_Druids_Herbal_for_the_Sacred_Earth_Year_08928150...

Druidry and Shamanism

Working with animal powers is a central feature of shamanism, and we can find many shamanic elements woven into the philosophy and practice of Druidry. Michael Harner, a world authority on shamanism, speaks of the shamanic way as one which is best defined as a method to open a door and enter a different reality. Much Druid ceremony and meditation has as its goal journeying into other realities, and the word 'Druid' is related to words meaning both 'oak' and 'door' - with the symbol of the door or gateway being central in Druidic teaching. Joseph Campbell, the great mythographer, has shown that there are a number of key features which distinguish a shaman's art. These include: ritual dance, the possession of a wand or staff, ecstatic trance, the wearing of animal costume, identification with a bird, stag, or bull, becoming master of game animals and initiations, and the control of a magical animal or familiar. Traces of possible ritual dances exist in the old folk dances, and there are numerous references to Druid wands and staffs and ecstatic or altered states in the literature of Druidry.

The remaining features listed by Campbell all relate to animals, and are all known to exist within the Druid tradition. We have already discussed the wearing of animal costume, as stag or bird. Druids were often identified as animals: they were called adders or piglets, they were said to possess "crane, raven, or bird knowledge" or were given such names as Mathgen, meaning Bear-Born. Stags and bulls are particularly important in Druidry - the stag is a messenger from the Otherworld ridden by the sage Merlin, and the bull is sacred to the god Taranis, beneficent sky god of thunder and lightning and the oak tree. The bull figures prominently in the sacred music of Druidry - bronze rattles shaped like bull's testes were used ritualistically, as were the bronze horns that have been found throughout Britain and Ireland and which often look like bull's horns. When played with the circular breathing method used by didgeridoo players they sound like the roaring of bulls.

We find the image of the "master of game animals" in Celtic iconography and literature. Images of Cernunnos or of Lords of the Hunt can be seen in both Britain and France, and the striking image of the master of all animals appears in the Welsh Mabinogion. Finally, control of a magical animal or familiar is commonly related as an attribute of the witch in British folklore, with the hare, toad, and cat being cited as the most common familiars. In summary, we can say that some elements of Druidry are certainly shamanic, but Druidry is not exclusively so - it has alchemical, magical, and philosophical dimensions too.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14