Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14
(Read 73706 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Fajn knjige
Reply #45 - 13.11.2002 at 20:48:46
 
kdor hoče bl razumert spontane odzive naj vzame v roke Wilchelma Reicha , ki ga bo zlo težko dobiu.......avtorja k so ga na čudn način diskvalificiral u kazenskem prostoru ameriške enajstmetrovke.......res toplo priporočam ......morda pa kdaj o njemu udarmo debato.

plp

brojkoli
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #46 - 15.11.2002 at 08:51:00
 
Priporočam pravkar prebrano knjigo Milana Kundera - "Neznosna lahkost bivanja"

Pa ravnokar sem prebrala "Brata Levjesrčna" - Astrid Lindgren. Res zlata knjigica, žalostna, lepa, o strahu, pogumu, lepoti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Fajn knjige
Reply #47 - 15.11.2002 at 13:48:05
 
itak....ventura calderon.....kdo čitou....neki o džungli ene zgodbice......mravljice mljask, mljask.......Smiley))

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #48 - 20.11.2002 at 08:48:38
 

Oscar Wilde - PRAVLJICE... - prosim berite... srce se mi topi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #49 - 21.11.2002 at 09:33:50
 
Že veliko knjig sem prebrala. V zadnjem času pa berem res veliko knjig z duhovno tematiko. Trenutno berem Belleruth Naparstek Šesti čut. Knjiga pomaga pri razvoju intuicije in duhovnih sposobnosti.
Najbolj pa so mi ostale v spominu:
Og Mandino; Največji čudež na svetu Celestinska prerokba, Deseto spoznanje, Castanjeta ( ker se trenutno ne morem spomniti naslova knjige, bom napisala, Uk pri don Juanu. ), Votlina prednikov.
To so moje najljubše knjige. In prav gotovo sem še kakšno izpustila. Pa vendar, prebrala sem jih na en dih! Pritegnile so me, so res dobre in dajo ti misliti, kar pa je namen vsakega pisca. Ali ne?
Iz rane mladosti pa mi je še danes najbolj v spominu knjiga Ognjeni cvet Namibije, iz pod peresa Hans Helmut Kirst.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Fajn knjige
Reply #50 - 23.01.2003 at 14:32:37
 
MOČNEJŠI OD SOVRAŠTVA,      Tim Guenard

Potem, ko je mati konec petdesetih let pustila triletnega Tima na samotni poljski cesti in so ga očetovi udarci nato za dve leti priklenili na bolniško posteljo, je iz njega zrasel deček z razbitim srcem in obrazom. Življenje v rejniški družini z novim zalogajem razočaranja je v otroku le še poudarilo lakoto po ljubezni, in da ne bi več trpel, je njegovo srce postopno otrdelo.

Ko je pri dvanajstih postal vodja tolpe, je bila njegova edina želja, da bi ga izključili iz popravnega doma in da bi svoboden živel v Parizu šestdesetih let. Tam se je moral iz dneva v dan prebijati ob lakoti, mrazu in neprijetnih srečanjih. Tim postane prodajalec, izsiljevalec prostitutk, žigolo, kljub sprevrženosti nekaterih krogov pa pri tem odkrije tudi solidarnost ubogih in resnično prijateljstvo. Vendar mladi mož ohranja besno voljo do življenja in do sovraštva. Postane uspešen boksar, zmaguje v spopadih in si prisluži določeno spoštovanje, v nasprotniku pa vselej vidi očeta, ki ga želi knockautirati.

Pri dvajsetih se sreča z zlomljenimi, pohabljenimi in prizadetimi, ki jih družba zavrača. Stik s temi ljudmi ga tako pretrese, da se ob njih znova rodi…

V svojem življenjepisu nam pisec razkriva popotovanje izgubljenega in spet najdenega otroka. Njegove besede so silne kot udarci s pestjo, kleno pisanje pa prinaša sporočilo, polno upanja, in razodeva zmožnost slehernega, tudi najgloblje ranjenega človeka, da ljubi in odpušča…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #51 - 16.02.2003 at 22:50:59
 
Luštna knjiga je ANTIČNE PRIPOVEDKE.

Za vse, ki se ukvarjate z zdravljenjem in samo zdravljenjem pa PRIROČNIK ZA ZDRAVILCE, od Teda Andrews.

Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
ANASTAZIJA
Guest




Re: Fajn knjige
Reply #52 - 18.02.2003 at 11:20:21
 
PRIPOROČAM KNJIGO "ZVENEČE CEDRE TAJGE" IZ ZBIRKE "ANASTAZIJA" , KI JO JE NAPISAL VLADIMIR MEGRE Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Fajn knjige
Reply #53 - 20.02.2003 at 14:00:42
 
VERONIKA SE ODLOČI UMRETI, Paulo Coelho

Po neuspelem samomoru pripeljejo Veroniko v norišnico.

Trepetamo za Veronikino življenje, smo ob njej, ko ji pregledujejo poškodovano srce in ko se sooča s koncem. Preveva nas nenavadna skrb, ko zaslutimo, da bo Veronika odkrila ljubezen, čar in smisel življenja zdaj, ko so ji dnevi šteti.

V umobolnici se z Veroniko srečujemo z ljudmi, ki se jim je življenje razkrilo z drugačne plati. Z njo odkrivamo vzroke človekovih stisk in nesreč in tako kot njej, se tudi nam odstira koprena, ki nam preprečuje, da bi videli veličino preprostega življenja.

V hladu zimskih dni, v svetu brez pravil, med ljudmi, ki jih je družba izločila zaradi njihove drugačnosti tu, v umobolnici in zdaj, ko je prepričana, da so ji dnevi šteti, Veronika odkrije sebe, svojo svobodno voljo in neprecenljivo vrednost vsakdanjega življenja. Ko bi le še imela toliko časa, da bi storila vse, kar si je vedno tihoma želela, pa si tega nikoli ni upala iz strahu, da bi jo ljudje ne obsojali.

Pisateljevo sporočilo, položeno v dlani mladega dekleta je presenetljivo, je nenavadno, je drugačno in je spodbudno: upajmo si biti to, kar smo, upajmo si narediti to, kar smo zmeraj želeli, upajmo si segati po zvezdah, upajmo si biti drugačni. Sekunde življenja, ki so pred nami, izživimo s polnimi pljuči. Ne bodimo prestrašeni, ne bodimo preveč uravnovešeni in ne ozirajmo se na pravila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #54 - 02.03.2003 at 20:01:30
 
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Fajn knjige
Reply #55 - 03.03.2003 at 17:14:59
 
Najbolj fajna knjiga je zvezek z belimi listi.

Bereš bereš in nikol konca, obrneš postrani, obrneš počez in teksta ko blata.

Te dni komuniciram s prijateljico, ki so ji dnevi šteti. Zanimiva zgodba. Mnogo teh zadev, ki so napisane, o katerih se debatira tukaj, je spoznala sama.

Preprosto ne bere.

Preprosto le meditira in se povezuje z naravo.



Zato tak uvod, najboljša knjiga je zvezek z belimi listi....

Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #56 - 03.03.2003 at 21:18:24
 
Gru Gru wrote on 03.03.2003 at 17:14:59:
Najbolj fajna knjiga je zvezek z belimi listi. Bereš bereš in nikol konca, obrneš postrani, obrneš počez in teksta ko blata.
Preprosto ne bere. Preprosto le meditira in se povezuje z naravo.  Zato tak uvod, najboljša knjiga je zvezek z belimi listi....


Edi.

Lepo si to napisal

Ravnokar imam pri sebi neko Tako Knjigo.

Na njej ni NASLOVA -  zgolj piše Le Diary. Besedica sama pove vse. Sveža je. Odprem platnico, ki je modre barve, na njej so poslikave METULJA, metulja, ki si nekje USTVATJA novo življenje  - Iz Bube se Razvija v prekrasno Bitjece, ki bo sedaj na novo živelo -  Novo življenje.

Kako zanimivo je, ko opazimo tak način NOVEGA ROJEVANJA. Metulji imajo DVE ŽIVLJENJI, zakaj jih ne bi imeli tudi MI, zakaj...


Lepo mi pišeš o svoji prijateljici. Na moč sem se skoraj skozi tvoje pisanje povezala z njo.

Listi v moji knjigi so še vedno prazni A,
niso BELi, so Barvni,
barve METULJA so v njej in na njej - KRILA,
da bi kot, da bi nekje POLETELA,
pa si še ne dovolim, vsaj dokler
na njih ne napišem nek del,
ki bo SAMO moj - MOJE življenje,
moja življenska pot bo v NJEJ!
MOgoče ne bo enaka METULJU,
a zato toliko bolj SVETLA,
kot BODO svetle MOJE misli,
moja SPOZNANJA, tisto,
kar NOSIM v sebi.
...


In držim Knjigo sedaj v roki, ogledujem si jo...
V njo Zapišem PRVI stavek...

I BELIEVE in ME!

In my Dreams, to make my life like I was always dreaming for...

I BELIEVE in ME!

Knjigica - del mene BO, vedno!


In res je, najboljša knjiga je knjiga s praznmi listi, prav imaš -  NAŠE misli so tam - nobene druge, samo MI. To kar smo, nič vsiljenega in izmišljenega...

Spoznanja...

Lepo, kajne...

pozdravček
Simona

p.s.; na tej strani res spoznavamo veliko in veliko še bomo, rastemo in TO je NAŠA POT!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #57 - 04.03.2003 at 13:15:51
 
WinkOd Coelha, so mi vse do sedanje knjige všeč. Najbolj pa Veronika se odloči umreti. Le zakaj? 8), zato ker se v ljubjani dogaja. he he he

Drugače pa sedaj berem knjigo Razpoke časa, avtorja oz avtorce na žalsot ne  vem. Je fajna knjig, samo vesela bi bila, da bi bila kje š kakšna slika. Opisuje kakšen arheološki objekt, ki bi ga ful rad videl. sem že ene parkrat kar listat začela, da bi kakšno slkco našla .
pa nič  Undecided

vsebinsko pa fajna.  Cheesy
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #58 - 04.03.2003 at 13:37:25
 
probaj na netu kake slikice poiskat, če piše, kje so kako stvar našli pa v katerem muzeju se nahaja, mogoče pa kaj najdeš?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #59 - 04.03.2003 at 19:14:33
 
Zadnja zelo dobra knjiga ki sem jo prebrala je Tao Medveda Puja. Zame genialna knjigica, komaj kakih 100strani A5 formata z veliko pisavo in originalnimi ilustracijami iz Medvedka Puja. Vsec mi je bla ker me je popolnoma pomirla. Taka flegmaticna knjiga ki razlaga poglede taoizma, ki jih zasledimo v knjigah Hisa na pujevem oglu in Medvedek Pu. Napisana je v podobnem stilu kot sam Medvedek pu, le da se namesto decka in medvedka tukaj pogovarjata moski in medved. Simpaticno res. Avtor je pa Benjamin Hoff al nekaj podobnega.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14