Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 69010 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #105 - 07.12.2001 at 09:52:21
 
Sorry, gape,  v prejšnjem svojem postu sem spregledov tvoj replay 103, v katerem si z oshom ponazoru razliko med moško in žensko potjo do razsvetljenja. Zdaj tud štekam, zakaj si tolk močno poudaru, da je ona 'fantek'. Mene je pri tvoji interpretaciji osha najbolj zadelo tisto, da z meditativnostjo     'ta-raz-svet-ljeni' pridejo do drugačne, božje ljubezni, ki ti jo ne more nuditi nihče živ. Pa točno to sem skušal seb pa vam z enimi svojimi besedami dopovedat replayih .....  Kolikor je možno iz tvojaga posta razbrat, imava midva glede tega eno dost zbrkano sceno, ampak  vsaj zadnje čase  sem pa jest dejansko prišel do tega, da se moram  končno stereotipu o svojem mačizmu (ki sem ga sklicevanjem na umsko vlogo v odnosu futrov) odrečt in  končno svojo brezpogojno  ljubezn ponudit. Ker za to gre, da je žena po tolkih pa tolkih letih dejansko zacvikala, da jest svoje vloge v njenm življenju (da  bi se brezpogojno na ljubezen nekoga  živega lahko naslonila) ne morem ali pa ne znam  izpolnit in bo svojo pot proti razvsetljenju mimo mene ubrala. Tle je tud razlog, da sem se praktično vsakovrstnih mističnih občutij ustrašu, da sem v manifestu pred njihovimi patološkimi posledicami duhovne isklace strašil.  Z mojga vidika sem imel celo prav, se mi prav lahko nekaj tko strašnega zgodi, da mistično razsvetljenje samo eden doživi in drugega v zemljskim mukah pusti  ali  pa da začneva z ženo vsak  s svojo frekvenco drug mimo drugega po univerzumu vibrirat.  Na real-lajf v takšni  duhovni sceni res ne bi dal pet para. Zdajšnje zemeljske muke so v primerjavi  s tem pravo razkošje, a hkrat tud zadnja  šansa. Hvala, fantje pa punce, da  me na to opozarjte, me po najboljših močeh na  ta pravo pot usmerjate.  Bi rad vidu, da čez cajt (tko kot A. svetuje) skupaj ugotovimo, da  'za tastarga' še ni blo  prepozno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #106 - 07.12.2001 at 10:07:04
 

Ej, titud, a ne bi bil hec, da bi te kot strela z jasnega zadela ena zaljubljenost (mogoče v kakšno drugo 'osebo', kot le tvojo ženo: mogoče celo sebe Grin). To bi mel en mističnost potem Grin Grin Grin Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #107 - 07.12.2001 at 10:30:28
 
Si pa preveč dobesedno vzela tisto, da se bom moral totalno za ljubezen odprt, zvezdica, po mojem čist iz kontesta, ki sem se ga jest matrov tukaj gradit. Teb bi blo kaj takega morda smešno, men bi pa tako zbrko naredl, da bi se moral vsaj naslednjih 20 let s tastarimi pa tanovimi razmerji ukvarjat, da bi pol ugotovu, da sem spet na istem. Za to sem pa po moje res prestar, čeprav poznam tud take. Ampak se mi zdijo bolj usmiljenja vreden, zvezdica, kot se jest mogoče zdim teb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #108 - 07.12.2001 at 11:06:30
 

Eh, pa nisem nič dobesedno vzela, samo sem se hotla malo pošalit, saj navsezadnje nikoli ne veš - to sem hotela reči. Pa če se bi tega zavedal, se res morda ne bi tako resno jemal in vsega tega, kar si kao ti zgradil. Sory, se ti pa res ne posmehujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #109 - 07.12.2001 at 11:09:49
 

Aja, in le zakaj misliš, da smo drugi od včeraj Smiley?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #110 - 07.12.2001 at 12:44:23
 
Samo zaradi tega, da bi vas izzval, da bi povedali, kaj mislite, kaj veste, tak vtis hočem delat, da ste od včeraj, da niste v življenju še ničesar skoz dal.  A sem predpostavu, kar se je tud  izkazal,  da ste kompetentni, da ste v duhovnih zadevah pred mano, zato se se potem  tud za svoje pojme kar 'kao' globok  začel odpirat. Sem pa res en zamorjen tip,   mi hitro  živcev zmanjka, pa žal reagiram tko kot vsak tastar - z eno starševsko ali pa prfoksarsko avtoriteto, ki ma sicer lahko  kašen argument odzad - al pa tud ne. Bodmo pa ostanmo klub temu prjatli, a je prav, LittleStar?   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #111 - 07.12.2001 at 13:05:32
 

Oh, le kaj šele pomeni beseda prijatelj tebi, titud?

Jaz sem itak frend, če ne morem biti drugemu, pa sem na koncu vsaj sebi.

Tako, da - bomo videli 8)(so rekli slepi).
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #112 - 07.12.2001 at 13:27:39
 
Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Drugače pa: SE VE DA. Sure. Frend frendu frend!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #113 - 22.12.2001 at 11:42:00
 
Smiley Wink Cheesy Grin Angry Sad Shocked 8) ??? Roll Eyes Tongue Embarrassed Lips Sealed Undecided Kiss Cry
grem jest rajš na dva deci...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #114 - 23.12.2001 at 12:42:17
 
na dva deci čeasa .... mistike?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #115 - 26.12.2001 at 09:46:31
 
Na dva deci. Juhej.

Kva je to dobr.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #116 - 27.12.2001 at 09:21:40
 
Jest častim  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #117 - 15.05.2002 at 10:17:34
 
mal prepozno ......se vključujem v to temo katere začetek me je res fasciniral potem pa po prebiranju tem je prišlo do nekega sprijaznjenja......hmmmmm.........al sem pa jest tolk zahojen..........ampak ideja je res zlo dobra........ogromno stvari se da popisat če ne skoraj vse z razumom ......seveda pa ne moremo z razumom tudi izpeljati stvari........obstajajo momenti do koder me bicikl lahko pripelje in potem si rečem .......tole je pa reka in jo preplavam ......brez bicikla seveda .

Kaj hočem reči bicikl-razum----plavanje -mistične prakse.
Ampak vseeno bi tu dodal da manjka nek univerzalni pristop - jezik - esperanto te demistifikacijske prakse- v psuihiatriji - psihologiji imajo vsaj približno te neke nakazane smeri......v mistični literaturi pa vsak sistem navrže nekaj novih stvari ....tko da je večina teh mistifikatorjev tako zmedena kot ovce ........že ko govorimo o energijah govorimo samo o višjih in nižjih frekvencah obstoječih in poznanih ......vendar (če jih še ne znamo vseh meriti - je to trenutni problem-bomo pa že čez čas) in tako razločujemo med prano Qi-jem , animalno energijo, orgonom pa tako in drugačno pa uno in tretjo......mistika bo zame toliko časa brez pomena ....... zaradi uporabne vrednosti........ in bodo posamezniki prepuščeni na milost in nemilost raznim mojstrom - plačaj ali pa odidi s tem da taki mojstri nič  in nikomur ne odgovarjajo za polom.

Pisal sem že o eni frendici k se ji je skeglalo in če bi se dalo tistega modela ki jo je iniciiral u ene žarke pol ji pa ni znal pomagat več naprej- pa da so se usi poskrili po tem problemu-------no če bi se jih dalo iztožiti......verjemite mi da bi blo dosti manj tehle šarlo-akrobatov. Čeprou sem sam izjemno zagnan iskalec neznanega- ampak ne bi se tega lotil tko kt kupovat breskev na tržnici. In pol zbiraš cene. jojojojoj

Že en bučko od Kitajskih malopridnih carjev je reku - ko je vidu kolk razsvetljenih ima u svoji deželi da bo postavil vsakemu razsvetljenemu eno vprašanje in da če ne bo odgovoru v pravem smislu ga bo sesekal s sabljico.........no in vsi oboževalci RED HOT CHILI PEPPERSOV alias lao-cejisti - oblečeni po zadnji modi kakor se je spodobilo so prišli modrovat na dvor......ampak hitr se je izkazal da samo modrujejo, v praksi pa bl bed........in sledila je sablica.......no carček je biu res modrijanček mali.......ampak u trenutku v deželici ni blo več šmekerjev na temo MISTIKA.....ostalo pa jih je le nekaj...........no in vsaka taka doba ki pusti preveč svobode v tem in ne išče pametnega sistema naredi s tem neumnost

Pa poglejmo .......če se ne bi rodiu Nikola Tesla ki je bil HSP......potem bi blo za vsacga izmed nas to kar je naredu še preden je patentirou cela mistika .......pa sej to je tut blo.......ker je tip biu cel mistik........ampak poglejmo no...........sej use te finte so pol spravili notr u fiziko matematiko, kemijo , strojništvo..........Edino kar nas boli pa je nekompatibilnost in nepovezanost sistemov naravoslovnih znanosti........To pa je že drug shit , ki se nastavlja kot nesposobnost izobraževanja in znanosti, ki bi te vede unificirala in jih približala širši populaciji.........samo .......komu pa je to v interesu???? vladajočim garnituram.........nam ubogim ovčicam????

Zato se zavzemam za znanstven - moderen pristop k mistiki- vendar z vsem dolžnim spoštovanjem do vseh praktikov, ki imajo kaj pokazati.

Slava jim in srečno življenej.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #118 - 23.05.2002 at 13:56:32
 
Quote:
mal prepozno ......se vključujem v to temo katere začetek me je res fasciniral potem pa po prebiranju tem je prišlo do nekega sprijaznjenja......hmmmmm.........al sem pa jest tolk zahojen..........ampak ideja je res zlo dobra


Nč prepozn, nč nis zahojen. To je moj prvi kao znanstven trip na misitičen teren, ki je bil predvsem osebno motiviran, zato je moja začetna naoštrenost s prehodom na osebni nivo hitro zvodenela. Ampak je po mojem to le  dokaza več, da se mistika bolj dotika življenja kot pa znanost, ki oplaja samo še samo sebe. Ker punce pa fantje tripate  po mistiki pa znanosti tle gor na men dopadljiv pa razumljiv način, ni nobenga razloga, da bi začetih stvari ne razvijal naprej. Z vsem spoštovanjem tako do mistike kot znanosti. Saj zard tega  sem tudi svoj začetni moto 'Za demistifikacijo mistike!' v einsteinovo izjavo 'Zaznavanje mističnega je vir vsake znanosti' spremenu.   

Bi pa tle javno gapeta naprosu, kar sem že parkrat nameravov: da zbriše vse naše poste v tem topiku  od 30 pa do 116 replaya. Svoje sem mislu že sam, ampak bi glupo zgledal, da bi vaši raplayi ostal. Tistim, ki ste v njih sodeloval, se še enkrat zahvaljujem, lahko pa vam jih tud interno pošljem, ker mam nekje shranjene še v uni ta rumeni verziji foruma.

Ko bo gape pobrisov, bom tud sam zbrisal gornji odstavek. Hvala za razumevanje.
Back to top
« Last Edit: 24.05.2002 at 14:13:45 by titud »  
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: ZA DEMISTIFIKACIJO MISTIKE!
Reply #119 - 23.05.2002 at 14:13:39
 
ja lih od enga detele alk kaj jest vem sem vidu eno knjigo magnetni vozli in bi blo dober nardit en naslov s temi problemi kako skupi s fiziki in matematiki prit na eno osnovo na kateri bi se lahko povezovali tko kt bivši MIR al pa zdejšnja mednarodna vesoljska postaja. Vsi moduli na en kup..........skupna povezava........

jest mislm da bi blo par modelov, ki ne bi na svojo cehovsko skupino tko azverovano gledali in hranili svoj ugled na podlagi nerazumljivosti ostali publiki.......mislim da je med nami kr neki takih k smo al pa še kr dobr z matematiko?????

mislm paralelce pa pol najt ven izhode iz prebliskov.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9