Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16527 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: depresija in tablete
Reply #15 - 13.03.2002 at 16:15:37
 
men se tud zdi da dostkrat 'ugotovitev' zamenjate za 'napad' al pa še bolje 'obsojanje' ... seveda tisti ki se vas (nas) dotakne kot npr. depresivneži vidijo ugotavljanje nekoga o nečem kot obsojanje, pa ponavadi to ni to ampak je preprosto ugotovitev. in seveda v tistih v katerih je ta ugotovitev sposobna vzpodbudit 'slabe misli' se takoj odzove kot da ga nekdo obsoja.
al se motim?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #16 - 13.03.2002 at 18:14:28
 
Men se pa zdi, da se mi nič ne zdi.
Moram razmislt.
 Moram dojet.
  Najbolj enostavno, sprejet.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #17 - 13.03.2002 at 20:03:33
 
Gape,
razmišljam, kaj bi lahko bilo za koga obsojanje, v tistem, kar sem napisala. Pa mi res ne uspe najti ničesar takega. Ne govorim na suho, brez nekih izkušenj. Poznam področje, drugače bi bila tiho.
Verjamem, da se kdo ne počuti, da nisem potrdila nekega njegovega razmišljanja. In ker so težave pač težave, sklepam, da si takrat oseba želi, da bi vsi pritrjevali, da gre za res pravo, težko, težko težavo, katere ne more rešiti.
Vem pa tudi, da si oseba želi slišati, da je težava obvladljiva in rešljiva.
Tako, da ta občutek, ko se kdo počuti obsojanega, bom vzela kot sem povedala zgoraj.
ČAo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #18 - 13.03.2002 at 20:16:53
 
Lej men se sam zdi da depresijo označuješ kot Napako, neki kar je treba popravit. Moje mnenje pa je da je depresija le varovalka, del procesa, mirovanje... Uskladitev ying yang. In ne gre vedno na silo odpravljati tega naravnega stanja.

Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #19 - 13.03.2002 at 21:28:40
 
Potem pa morda ne govorimo o isti stvari. Depresija ni naravno stanje. Malodušje recimo, da je.  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #20 - 14.03.2002 at 14:12:54
 
Nevem ampak sam sem mel obdobje, ko sem bil ful depresiven in takrat sem spoznal marsikaj o sebi...marsikaj... V knjigi "Nega duše" govori nekako o tem da je to stanje, ki je ravno tako potrebno saj se takrat poglobimo v svojo temo al pa v globino duše tko da potem, ko prideš nazaj na realna tla se ti zdi vse bolj svetlo, lepše... je pa treba iti do konca in kle je keč, ker če ne greš do konca, se ne posvetiš problemu v celoti, potem ne moreš spucat...in ker ne moreš biti kar brez obveznosti v naši prelepi civilizaciji predelaš težavo samo na pol in potem se težava v podzavesti nadaljuje...
Tablete prestavijo datum depresije, ga pa ne rešijo...razen če nameravaš jesti take tablete vedno in pri tem povečevati dnevno dozo...

Sam vidim depresijo kot možnost, da se sprijaznemo s samim seboj...men je izziv, ker depresija ima moč preobrazbe... nekaj starega gre ven in možnost novega je posledica...
Ko rečem da mi je depresija izziv, mislim le na to kaj vse sem pozabil o tem problemu in takrat se mi spomin o tem problemu močno izboljša...vse nekako predelam grem skoz in na koncu čutim olajšanje, sprejemanje sebe na drugačen novejši, bolj kvaliteten način...
Bistvenega pomena pa tko kot povsod, pa je OZAVEŠČANJE, ZAVEST, SAMOZAVEST... torej ne se prepuščat žalosti, ne biti žalost, ne bit osamljen, ne bit jezen, temveč opazuj Žalost kako se je nabirala v tebi in kako ima sedaj možnost iti ven, opazuj osamljenost - predstavo o sebi, ki jo nosiš (če jo nosiš), opazuj vsa čustva...samo opazuj in pusti da se sprostijo... ne pa se jim PREPUŠČAT...
Depresija je enaa vrsta močnega ventila...ki pa ga lahko izkoristiš al pa tut ne.... stopnica v življenju...

Tko da men tut ni to tako bet stanje... je pa zaj___n  k s_ina...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: depresija in tablete
Reply #21 - 14.03.2002 at 21:57:47
 
[quote author=Amstel link=board=samozdravljenje;num=1012404619;start=0#10 date=03/12/02 at 21:12:56]Eno tako zanimivo nasprotje naredi oseba, ko gre v depresijo. Razmišlja nesmiselna zadeve in se upira jasnemu, logičnemu razmišljanju.

Amstel: eno je logika, drugo so čustva. Glede na to, da poznaš tudi strokovno plat, verjetno veš, da se ti dve stvari velikokrat izključujeta in da gre pri tem za različno razvitost leve ali desne polovice možganov. Preberi threade od lani, kot so: čustva in razum in kako izklopiti razum.
Čustva so velikokrat nelogična in zapletena. Ne rečem, da se jih do neke mere ne da nadzirati, ali se celo naučiti usmerjati jih npr. v pozitivno smer, delati na sebi ipd. Prepoznavamo miselne vzorce, jih sprejemamo in počasi spreminjamo.
Prosim, ne mi tukaj servirat logiko!
Poleg tega pa je stavek: ˝"razmišlja nesmiselne zadeve" skrajno obtožujoč! Za osebo, ki naj bi "to" razmišljala, je to razmišljanje lahko pomembno. Ni važno, kako na to gledaš ti ali drugi.

Tukaj mislim na ljudi, ki niso trajno druševno bolni, tako da se ne zavedajo realnosti, ampak na take, ki jih vsake toliko "nekaj popade"...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #22 - 15.03.2002 at 11:47:18
 
Sem mnenja, da si oseba, ki izbira večletno depresijo, sama, ne more pomagati.
Depresiranje lahko traja celo življenje, lahko le neko krajše obdobje. Vsak pri sebi ve, koliko časa želi to stanje vzrževati.
Nekateri nehajo sami od sebe depresirati. Mo pojem, so se začeli zavedati, da od tega nimajo take koristi, kot pa zgube.
Sklepam, da gre tu za krajše obdobje depresiranja. Recimo mesec dni.
Kdor vidi, da sam ne zmore, morda poišče pomoč.

Logike nisem servirala nikomur. Sem povedala svoje mnenje in izkušnje, da uspešen način, da oseba vzdržuje depresijo, je nelogično, zmedeno razmišljanje. S tem sem tudi povedala, da je ta oseba sposobna tudi drugačnega razmišljanja, pa ga vendar ne uporabi. Čustva, ki sledijo zmedenemu razmišljanju in kemijsek reakcije, ki jih sproži v svojem telesu, pa si verejtno predstavljate. Nelogično razmišljanje, nisem vrednostno ocenila. Nesmiselno razmišljanje ravno tako ne.
Pa dam primer: oseba, ki uspešno podpira svoje depresivno stanje, si izbira razmišljanje npr. o preteklih dogodkih, na katere nima vpliva, razmišlja o prihodnjih dogodkih, na katere nima vpliva. To razmišljanje NIMA NAMENA REŠEVATI NEK PROBLEM, ampak je sama sebi namen. Ali bolje, ima namen, povečati tesnobo, strah, zaskrbljenost... in tako tone vedno globlje.
Imela sem namen podati vzpodbudno razmišljanje o depresiji, s tem, da jo predstavim kot depresiranje, torej kot kompleksno vedenje, čustvovanje in mišljenje, nad katerim ima človek, HVALA BOGU, kontrolo. ČE kontrole ne želi kdo imeti, je pa tudi prav.

Za konec bob=bob:
Depresiranje je pasivnost, s katero oseba ne rešuje problema.

Bye.
S.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: depresija in tablete
Reply #23 - 19.03.2002 at 11:56:27
 
..ne vem, take razlage za depresijo še nisem slišala  ???
lahko napišem le to, da je depresija stanje obrambe pred bolečino zaradi izgube samega sebe !
..kdo bi hotel vzdrževat tako stanje sam sebi ...???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #24 - 19.03.2002 at 18:42:05
 
Čeprav se sliši nesmiselno, da bi si nekdo izbiral trpljenje, pa vendar ljudje to počnejo.
Smo zapleteni, pa vendar predvidljivi.
Lahko bi vprašala recimo, zakaj si ženska izbere moža alkoholika, ali vsaj.. zakaj ne odide od njega pravočasno.... ? Zakaj nekdo ostane v odnosu, čeprav ve, da mu partner ves čas laže? Zakaj bi nekdo vztrajal v odnosu, če pa ve, da ga žena vara? Zakaj žena ostane pri možu, ki jo pretepa?
Iz ljubezni? Hmmm   ???
Vse to je nelogično, kar pa še ni dokaz, da ljudje tega ne počnejo.
Sicer pa, kot pravim, verjamemo to, kar nam bolj odgovarja. Zakaj bi nek alkoholik sprejel odgovonost za svoje pitje, če se pa lahko oprime mnenja zdravnikov, da je bogi bolan? isto velja za depresijo.

Tako, da..
bob=bob
verejmite kar vam bolj paše, jaz bom tudi.
Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: depresija in tablete
Reply #25 - 19.03.2002 at 23:49:11
 
Amstel wrote on 13.03.2002 at 20:03:33:
Gape,
razmišljam, kaj bi lahko bilo za koga obsojanje, v tistem, kar sem napisala. Pa mi res ne uspe najti ničesar takega. Ne govorim na suho, brez nekih izkušenj. Poznam področje, drugače bi bila tiho.

jest področja ne poznam tko da sm rajš bolj tiho Wink
sm govoru bolj na splošno ... sploh ne direkt tebi amstel
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: depresija in tablete
Reply #26 - 20.03.2002 at 09:26:38
 
/Čeprav se sliši nesmiselno, da bi si nekdo izbiral trpljenje, pa vendar ljudje to počnejo/
...to počnejo dokler ne najdejo moči v sebi da lahko odidejo ...

/Vse to je nelogično, kar pa še ni dokaz, da ljudje tega ne počnejo/
...gledano iz neke razdalje izgleda to početje res nelogično, drugo pa je če si sam v takem zosu...

/Sicer pa, kot pravim, verjamemo to, kar nam bolj odgovarja. Zakaj bi nek alkoholik sprejel odgovonost za svoje pitje, če se pa lahko oprime mnenja zdravnikov, da je bogi bolan? isto velja za depresijo/
...ne, za depresijo ne veljajo ista pravila, ker depresija ni odvisnost ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #27 - 20.03.2002 at 18:27:20
 
Tudi odvisnost želijo nekateri zdravniki označiti za bolezen, tako, kot depresijo, zato ta primerjava.

End.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #28 - 31.03.2002 at 21:11:02
 
Meni pa se zdijo depresije precej pomembna obdobja v zivljenju. Ker se tacas nakopici v nas tolko energije in tolko stvari zastane, da pride na koncu do velikega buma, ki ima lahko za posledico tudi razbitje take ali drugacne tocke v nas, ki nas je ustavljala ali pa nam deformirala resnico. Zame so bile depresije zmerom dolgorocno konstruktivne.

Aja, zakaj hocem sploh tukaj razpravljat Smiley ?
Zaradi Playerja. Ravno sem brala stare poste in naletela na tvojega v zvezi z ocetom. Mogoce pa izvira tvoja depresija iz istega vira.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: depresija in tablete
Reply #29 - 31.03.2002 at 22:55:12
 
Zdravo Devi.
Naj prehitim Andresa in te pozdravim kot prvi na tem forumu.
Dobrodošla na forum. Pričakoval sem, da se boš prej registrirala, a se nisi.
Potrpežljivo sem čakal in verjami ali ne: Danes sem razmišljal, če bi te vprašal, zakaj se ne vključiš v razpravo tudi ti.
Tako pa se prijavim in vidim novega člana....tebe.
Še enkrat, dobrodošla. (sicer se pa zamejlava preko maila)

Dekleta in fantje, še mnogo se imamo za naučiti. In s prikjučitvijo Devi smo en korak bližje znanju. Hvala ti, ker boš tvoje znanje in izkušnje delila z nami na forumu.

Borut


ANDRES!!!
Sedaj pa ti opravi pozdrav. Oprosti, ker sem te prehitel, ampak se pri Devi nisem mogel zadržati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3