Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16530 times)
nhlplayer
1
*
Offline


Posts: 15
southcentral SLO
Gender: male
depresija in tablete
30.01.2002 at 16:30:19
 
zanima me kaj si mislite o antidepresivih, to so tablete za zdravit razlicne dusevne motnje pa to...
men zaenkrat niso pomagal, sam skodo so nardil... pa sm ze 4 razlicne zamenjov...
skoz je treba nekej da primejo, pa ne primejo.. jst sm cakanja ze navelican in na case uporablam tist, kar pomaga - to je marihuana.

pomoje pomagajo ce mislis da pomagajo..

sicer pa ti zdravjo simptome in ne vzroke... psihitr pravi da je vzrok za bolezn kemijsko neravnotezje v mozganih, sam jst sm mnjenja da je to posledica bolezni - neravnovesje namrec...
pravi vzroki so v psihi...

kaj mi svetujeje?
Back to top
 

peace & respectz
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: depresija in tablete
Reply #1 - 30.01.2002 at 17:55:24
 
Q
pomoje pomagajo ce mislis da pomagajo..
Q
itaq, bolje je rečt ne če misliš ampak če verjameš - veš.

svetovat je to bl tema - k je 'bolezen' že u igri je težko, k enkrat že tolk časa ješ tablete je težko. sej veš ...  zate so čist standardne, tko kt za vsakega ... sicer pa vidim da je vedno več ljudi ki imajo probleme v glavi, manjše ali večje, opazne ali nepoazne ... ne bom reku da ne vem kaj je to ... vem ... mudi se ... vedno bolj  Grin

si probu search depresija???
al pa kakšno podobno ključno besedo?
morm rečt da takih blemov nisme nikol meu ... če pa so že bili so bili zelo kratkega značaja - a la - zapustila me je punca al pa kej, tko da tud težko kej pametnega rečem.
lahka bi sicer mal zafilozofiru o sprejemanju in to, pa ne bom, ker to že veš, glih tko kt vsi ... treba je sam še delat na tem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: depresija in tablete
Reply #2 - 30.01.2002 at 17:57:14
 
aha
tablete so bed, gut so pogojno edin tokl časa da se s tahudga dreka vn potegneš, pol je pa treba poiskat taglobok vzrok ... ne pa tlačt še naprej dreka ki leze na površje .. v bistvu ... ga je treba požret - drek namreč
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #3 - 30.01.2002 at 18:40:08
 
Dej nehi NHL, ravno o tem razmisljam... Kaj naj z mojo depresijo naredim. K je panika, ko veš stvari sam nisi sposoben nč naredit, ker se enostavno depresivno počutiš. Nisi sposoben nič počet. Men v teh depresivnih dnevih pomaga: tek, dobra knjiga, jola in jok.
Tableti pa samo na kratek rok. Na dolgi rok je treba it v podzemlje in se spraviti z demoni = oz. potlačeno žalostjo, kar naj bi depresija bila.
Na še daljši rok pa smo itak vsi Eno, tko da ni panike...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #4 - 30.01.2002 at 21:29:34
 
Quote:
zanima me kaj si mislite o antidepresivih, to so tablete za zdravit razlicne dusevne motnje pa to...

Nobena tableta ne more ozdraviti duševnih motenj.

Quote:
... psihitr pravi da je vzrok za bolezn kemijsko neravnotezje v mozganih,

Psihiatr gleda predvsem samo na svoj zaslužek.
Vzrok ne more biti kemijsko neravnotežje v možganih.Kdor to trdi je sam neuravnotežen Grin.


Quote:
kaj mi svetujeje?

Potrpljenje.
To,da si prišel sem na forum,dokazuje,da si se že začel ozdravljati.
Vidim,da iščeš in verjemi,tudi našel boš.
Ko ti bo hudo,napiši post in svoje občutke,pa bo bolje. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
marjetica
Guest




Re: depresija in tablete
Reply #5 - 13.02.2002 at 11:15:50
 
Roll Eyes Za začetek si lahko najprej prebereš eno dobro revijo, ki tudi opisuje takšna in podobna stanja to je revija Sprememba, ki jo lahko naročiš na št. 01/2864710-meni je pomagalo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #6 - 13.02.2002 at 13:23:12
 
Bodi sam s seboj. Poigraj se z depresijo. Poišči jo globoko v sebi in ji daj vedeti, da si tudi vesel. Spoznaj jo. Le tako ji boš lahko pokazal vrata.

Še bolj pa ti priporočam, da si izpišeš  tole zgodbo in jo nosiš s seboj. Preberi jo vsak dan, vsako uro, na pol ure če je potrebno. Naj njeno sporočilo, njena moč zleze vate. Uporabi jo vedno, ko se depresija privleče v tvojo bližino. Nosi jo kot talisman, kot darilo:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101316...

in seveda čim več se veseli.

lp
MIKE
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #7 - 13.02.2002 at 19:56:24
 
Treba se je zavedati tega,da depresijo ustvarjajo misli.

Torej..... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #8 - 10.03.2002 at 23:23:27
 
bob=bob

Ali drugače povedano, depresijo si oseba izbere sama.
Depresiranje kot vedenje, čustvovanje in mišljenje, je v glavi osebe, najboljša možnost. Izmed vseh razpoložljivih možnosti, ravno ta.
In nenazadnje, depresiranje.... raje, kot kaj?
To je po mojem bistvo.
Čemu se oseba izogne, ko izbere depresijo?
Aktivnosti, čustvovanju, soočanju z realnostjo?

Bye,
Sasha

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #9 - 12.03.2002 at 19:48:58
 

Torej depresijo si vsak izbere sam z določenim razmišljanjem.
Nekatere stvari pa pomagajo,če misliš,da pomagajo.

Torej,da se človek reši depresije,rabi nekaj,kar mu bo spremenilo način razmišljanja.
Tudi,če je to placebo,glavno je,da je nekaj,kar stimulira človeka k drugačnemu razmišljanju.
Seveda pa mora biti človek odprt in se prpravljen spremeniti.

Ko je človek v depresiji,še vedno obstaja neka želja,saj mora obstajati neka močna želja,da lahko po drugi strani ustvarja tolikšno izgubo energije.

Oseba se želi spremeniti,vendar noče opustiti nekih vzorcev.
Depresija je borba,kjer se človek bori sam s sabo.

Depresija je lahko znak nesprejemanja določenih dejstev.Je znak nezaupanja v življenje, oziroma v neke življenjske zakonitosti.Saj bi radi nekaj,kar ni možno,zato pa se oseba vrti v začaranem in brezkončnem boju.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #10 - 12.03.2002 at 21:12:56
 
Eno tako zanimivo nasprotje naredi oseba, ko gre v depresijo. Razmišlja nesmiselna zadeve in se upira jasnemu, logičnemu razmišljanju. Na ta način uspešno vzdržuje to stanje, kjer so neki občutki, ki niso jasni, so pa intenzivni.... Kot, da bi se potopil v nek otroški svet, kjer karljuje ideja, da je vse tako grozno.... in nerešljivo.
Kar mi je žalostno pri depresiji in sploh vseh stanjih umika, je pa to, da človek ne more osebnostno rasti.
Sad
Glede zdravil pa tako... vem za ljudi, ki jim ne pomagajo. Očitno je, da je moč misli, naravnanost, močnejša od kemije.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: depresija in tablete
Reply #11 - 12.03.2002 at 22:16:29
 
Q
Ali drugače povedano, depresijo si oseba izbere sama.
Q

Depresije si oseba ne izbere sama, ampak le-ta pride takrat, ko so zanjo izpolnjeni določeni pogoji ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: depresija in tablete
Reply #12 - 13.03.2002 at 08:28:32
 
BI se kr z vido strinjal...
Neki preveč obsojate depresivne ljudi. Mene včasih depresija zagrabi takole v pol sekunde ne da bi o čem razmišljal in ne vem zakaj. In enostavno nisem sposoben nič narediti razen to da diham, globoko in še globje enostavno cel svet postane beden, ničev...
Depresija je stanje ko enostavno zamrznemo energijo, ustavimo pretok energije. Je faza mirovanja ki si ga telo, duša kdorkoli že vzame, ker si mora vzeti čas zase.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #13 - 13.03.2002 at 14:21:03
 
Zdravo.

Hm, poleg svojega mnenja, sem podala tudi nekaj izkušenj bližnjih ljudi in pa nekaj mnenj strokovnjakov, ki depresijo ne jemljejo kot nekaj, kar pride samo od sebe, ne jemljejo je kot bolezen. In tudi sama zagovarjam, da je človek aktiven člen pri depresiranju. In verjame, da s sprejetjem sebe, kot aktivnega člena pri depresiranju, pripomore, da najde drugačno rešitev zase, za svojo situacijo.
Zakaj sem mnenja, da nekdo ne more osebnostno rasti, če depresira? Predvsem zato, ker je v vpet v neko vmesno življenje. Vpet med euforijo-manijo in depresijo. Ker preslabo skrbi za svoje potrebe.
Zagovarjam to, da je depresiranje poskus reševanja težav, ter da oseba ni žrtev neneadnih napadov depresije, brez pravega razloga. In verjamem, da kdor sprejme odgovornost, da depresira, bo lahko to nehal početi. Seveda NE SAM. Veliko ljudi, ki depresira najde v našem sistemu zdravstva, psihiatrije, veliko podporo za svojo "bolezen", ko jo poimenujejo. Me prav zanima koliko ljudi, ki depresira, dobi tudi ustrezno psihoterapijo!
Upam, da govorimo o depresiji ne o kratkotrajno stanju malodušja, ki ga občuti vsak človek, ko v svoji glavi aktivira omejevalno in strašljivo razmišljanje.

Rada pa bi, da bi mi odgovorili, kje vidite, da napadam depresivne ljudi.

Čao.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: depresija in tablete
Reply #14 - 13.03.2002 at 14:24:31
 
...... napadam = zamenjajte z obsojam..

napaka Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3