Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5883 times)
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Tehnike projeciranja...
12.09.2002 at 15:00:52
 
Velik topikov je ze na temo astralne projekcije, pa nisem se zasledil tega...

Torej...katere tehnike se vam zdijo najbolj delujoce?

Sam nimam neke favorite tehnike, ker z vsemi, k sem jih sprobal pridem do priblizno iste meje.
Najprej se telesno cist sprostim, ...napnem in sprostim vsako misico, potem se ulezem/usedem, upocasnim dihanje do tocke, ko se mi zdi da ne izdihujem vec in pocasi padam in padam. S casom zacutim eno spremembo v zaznavanju...vse je zelo mirno, tiho, pocasno, toplo. Izgubim feeling svojega telesa, osredotocam se samo na eno misel, vibracije pa nocejo in nocejo pridt...
Sprobu sem osredotocanje na utrip srca, mantre, vizualizacije, premikanje astralnega telesa,...mogoce lih zarad tega neuspeh, k se se nism zapicu v tocno eno tehniko ?
Ene parkrat se je zgodil, da so vibracije prsle pol, k sem po vadbi sel spat, pa da sem mel kratko izventelesno izkusnjo, pa ene parkrat sem prsu do tistih vibracij, pol mi je pa srce zacel prevec razbijat, da bi kam naprej prsel...
Sicer pa kok casa naj bi vse skup trajal na zacetku? 15 min ? pol ure ?, 1 uro ?
Opazu sem namrec, da ze v 15 min kr globok padem, pol pr pol ure zacnejo moje misli tavat okol, pol pa kot da bi zgubu energijo za koncentracijo...

Poskusil sem tud ze prek sanj, pa sem v enih sanjah, takoj ko sem poskusil pogledat svoje roke v trenutku zgubil zavest...k da bi ugasnu film Smiley

Neuspeh vidm predvsem v tem, ker nimam casa da bi redno vadil...slisal sem da je zjutri najbolj, sam se mi zdi, da mam zjutri najmanj uspeha...
al sem pa ze tko notr cel teden, pol pa spet kej pride vmes...

Kako vam to uspeva ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #1 - 12.09.2002 at 19:08:43
 
Uporabljam dve tehniki:
  • priletim v sanje iz budnosti
  • ozavem se med sanjanjem

Da se to zgodi si pomagam z različnimi triki: pred spanjem preletim v mislih cel dan v rikvercu, spim v določenem nenavadnem položaju itd. Ključnega pomena se mi zdi zapisovanje sanj in vstajanje in analiza takoj po sanjah.

Z drugo tehniko imam zelo veliko izkušenj, vendar ne preveč uspešnih. Ko se ozavem, ponavadi od vsga navdušenja nevem kaj bi, pa najprej nadlegujem mimoidoče, se s kom poseksam in če ne prej me tu sigurno ven vrže. Zavest je tako nekako ... pol sanje, pol zavest.

Prva tehnika mi je fula boljša, notri priletim s praktično polno zavestjo, lahko delam razne čudeže, na primer spreminjam smer gravitacije, ampak mi je malokdaj uspelo preleteti tisto polje čipk pred tem stanjem in me je potem zmeraj zelo hitro ven vrglo.

Naj omenim za primerjavo še en eksperiment z drogami, v katerem se mi je spreminjala zaznava časa; čas se je upočasnil, kar se mi v sanjah ni še nikdar zgodilo niti ne vem kako bi v sanjah to kdo opazil. V nekem drugem eksperimentu z jogo se mi je zgodilo neko nenavadno stanje, o katerem ne morem nič povedat, samo da si ga želim spet občutiti.

Klimaks, a ti tudi vidiš tiste čipke? Kaj pričakuješ od projekcije?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #2 - 12.09.2002 at 19:57:42
 
Hi,

Meni se zdi sanjaska tehnika se najboljsa predvsem zato, ker menim, da je najbolj varna in naravna. Je pa po moje pri tem dobro uporabiti tradicionalna vrata, da te ne vrze v kaksen predel, ki morda ni tako zelo prijeten.

Jaz imam nek drug problem. Posedujem tako malo energije, da se zaradi tega ne premaknem vec nikamor iz tocke na kateri sem trenutno.

Kako drugi resujete ta problem pomankanja energije?
Kaksni vrelci zdravilne energije, meditacija, sport?


Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Tehnike projeciranja...
Reply #3 - 13.09.2002 at 00:11:19
 
ne...nimam nobenih cipk...pr men je sam tema...pol pa kr naenkrat vidm...sploh se ne zavem kdaj tocno, sam enkrat se zavem da vidm Smiley
Drugac sem pa ene parkrat zacutu ful mocno padanje...najprej ful vibracije, pol ful globoko padanje oz. dviganje...pol sem pa zgubu zavest in se zbudu cez par minut.
Pa ene parkrat sem mel sanje, v katerih sem se celo mal zavedal, ampak se spomnim iz njih samo feeling hoje in odpiranja vrat, ta gib k ga nardis in dotik k ga obcutis k odpres vrata, brez da bi kej gledu al pa slisu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #4 - 13.09.2002 at 11:27:27
 
Ja, tiste vibracije poznam, pa tudi tisti ki se s tem ne ukvarjajo so mi že povedal zanje. Enkrat ko sem poskušal uletet v sanje, se mi je prikazala neskončna voda, tko malo je valovila. Blo mi je prijetno in želel sem se združit s to vodo, potem pa sem se zavedel da mi srce grozno pumpa in sem se zbudil. V resnici mi srce sploh ni pumpalo, čutil sem samo to tresenje.

Mislim da sem nekje bral, da se to tresenje stopnjuje do faze, ko se ti astralno telo odlepi od fizičnega, čeprav sam še nisem opazil kako vezo med tresenjem in projekcijo. Tudi ne vem kaj bi besedna zveza astralno telo sploh pomenila, tako kot nekateri fantazirajo o nekih nitih itd.

Pa še to: nikoli nisem imel s projekcijo nikakršnih negativnih izkušenj. Ok, včasih si pretresen, presunjen, prestrašen, ampak kakšnega glavobola, depresij, pomanjkanja energije itd. pa še nisem imel.

Jst, kakšna vrata uporabljaš? A si ti zadnjič pisal o enem modrem kvadratu? Z energijo pa ne vem zakaj bi bil problem, porihtaj si življenje, denar, spolnost, stanovanje, zdravje, pa bo... Če slučajno ne jamraš kar tako, za štos Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Tehnike projeciranja...
Reply #5 - 13.09.2002 at 13:21:58
 
pomoje je napacno razmislat o tem, da te vrze na ksn negativen predel al pa ce razmislas o negativnih astralnih entitetah, ker s tem samo se bolj privlacis negativno. Dostkrat recimo berem o varnostnih ukrepih pred negativnimi entitetami...razne kroge v smeri urinega kazalca al pa ce reces jupiter..., jz pa mislm, da je to sam ena mocna avtosugestija s katero premagas strah... Sam se mi zdi boljs, da ugotovis da te ne more bit strah, ker je strah prazen, k ti noben ne more nic narest v astralu...

To k eni pravjo da je AP lahko ful nevarn je pomojem samo en strah pred neznanim...itak to pocnes vsako noc, sam da se ne spomnis... lahko se ful prestrasis, sam to sam pomen, da mas v seb en strah k se izraza na vseh pogledih(podzavestno) in AP ti da moznost da ta strah premagas.

Smisel k ga vidm v AP se mi zdi lih ta da sam sebe spoznas se na mal drugacen nacin...sicer je pa vse povezan...bolj kot se zavedas v sanjah, bol se zavedas v RL in obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #6 - 13.09.2002 at 23:43:13
 
Enkrat po dolgotrajnih eksperimentih z AP se mi je začelo dozdvat, kot da je tudi RL samo simboličen. Naprimer videl sem nekoga ki tam gre in se mi je zdelo, da on kot oseba nima veze, da je samo del scene in da je scena ta, ki je resnična in ne posamezne stvari...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #7 - 15.09.2002 at 23:07:53
 
Leelo,

Kot vrata sem mislil, da potem ko prides v stanje lucidnih sanj vizualiziras po tradiciji opisan tempelj, kjer te pricaka angel zadolzen za nivo v katerem mislis delovati. Tko, da je morda zadeva bolj vodena in priliv energije  bolj usmerjen.

Sicer pa sem jaz vsaj trenutno precej dalec od tega po resnici povedano. Me trenutno daje ravno tisto, kar si mi svetoval, da naj uredim, da bom imel dovolj energije.


Lp


Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #8 - 19.09.2002 at 11:26:33
 
Aja, še nekaj. Ko se zvečer poskušam poglobit v zavesten spanec, se mi vmes dogajajo preskoki: za nekaj časa izgubim zavest (zaspim) in ko in če se spet ozavem, opazim, da sem se nekoliko poglobil. Brez teh preskokov mi ne gre; da bi samo ležal in gledal kako se mi stanje zvezno poglablja ne gre.

Kakšne izkušnje imate pa ostali?

Monika Seleš
Back to top
 
 
IP Logged
 
DM aka MD
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #9 - 19.09.2002 at 12:48:26
 
Meni je parkrat uspelo ozavestiti sanje na povsem enostaven trik, pred spanjem sem še enkrat v mislih preletel dnevne dogodke in če mi je kateri še posebej ostal v spominu, sem se nekoliko bolj skoncentriral na njega. Potem sem v sanjah ta dogodek skoraj zmeraj doživel še enkrat, ampak s par sanjskimi dodatki (npr. pri menjavi žarnice, je ta svetila tudi brez vključenega stikala - to sem potem uporabil kot "trigger" za zavedanje, da sanjam). Pred kratkim mi je tako uspelo iz zavednega sanjanja prestopiti tudi v astralni svet (domnevam - ker sem samo pomislil, OK sedaj pa čas še za kakšen OBE, in že v naslednjem trenutku me je kar potegnilo nekam), v glavnem vse je bilo tako "čudno", kot bi gledal skozi okroglo lupo, ostro se vidi samo center, proti robu pa vse vedno bolj zamegljeno. Okolica je bila zelo realistična, poletel sem po stanovanju, stopnišču in se žal na dvorišču skoraj zaletel v avto, ki ga tam sicer ne bi smelo biti (nek star mercedes???) - od presenečenja pa sem se žal zbudil  ???.

Sem pa opazil, da imam največ šans za Lucidne sanje, kadar spim vsaj 8 ur... Med tednom tega skoraj nikdar ne spravim skupaj, pravtako čez vikend zelo redko. Skratka - pogruntat moram samo še kako s cca. 6-7 urami spanja čimveč sanjat.

Veliko sreče...
8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
leelo
Guest




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #10 - 20.09.2002 at 19:05:08
 
hvala stanetu dolancu da se nas več s tem ukvarja Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Tehnike projeciranja...
Reply #11 - 02.10.2002 at 12:21:45
 
Vcer sem mel zlo zanimivo in dozdej najdaljso projekcijo... Preden sem sel spat sem se cist tko mal sprostil in vadil za AP, ceprav nisem mel nobenga namena...
Po ene 20ih minutah padanja v trans sem mel dost in sel spat....
pol me je pa v spanju zbudil en pisk oz. kr en signal...sploh se ne spomnim kako, da sem se zacel kr naenkrat zavedat...uglavnem...na postli, paralizeran in kar je blo najbolj zanimivo je blo to, da ni blo nobenih vibracij in zvokov...lepo sem vstal in se sprehodil do okna zraven...pogledal cez in videl da pada dez(ceprav ga vcer ni blo). Z roko sem sel cez steno in na zunanji strani okna tipal sajbo in kapljice, ki so padale....res neverjeten feeling...
Pol sem se odlocu, da zapustim stanovanje in sel cez zaprta vhodna vrata in v temi na hodniku prizgal luc(!)...vse je bilo mal drugac, tako da sem zacutil da bi blo fajn, ce bi se vrnu nazaj...tist feeling me je spremljal se ene 10 min, k sem bil kr mal presran, k je blo vse tok realno...ceprav je bla samo iluzija, ker ni blo nobene objektivnosti...
Me pa zanima kako je pr vas...je kej objektivnega...kej k bi preverl izven telesa in pol vidl da je blo res tam v tistem casu ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Tehnike projeciranja...
Reply #12 - 02.10.2002 at 12:43:37
 
Po mojem lahko preveriš na tak način, da potem ponovno vidiš plac v realnosti.  Jaz sem nekaj 'hodla' okol po enem stanovanju od kolega, ko se je že ven odselil, pa sem prav jasno videla neke nove slike na stenah - skratka spremembe, pa sem mu pol povedala, pa je takrat povedal, da je že nekdo drug tam. ??? Če bi potem šla preverit in bi bilo točno tako, bi bila ziher. Pa nisem. Zakaj bi, če pa vem, da sem bila tam?
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tehnike projeciranja...
Reply #13 - 02.10.2002 at 21:59:20
 
k sem biu se frocko sem sanjou ene par stvari tko zivo in jih doziulou u sanjah tko da pol u budnem stanju sploh nisem mogu vedet al so se res zgodile ....al kaj je to.....tko da sem kt otrok imeu velike stale s tem kaj je res in kaj se da in kaj ne.......en primer je biu ta da ko me je luna nosila....tko so temu rekl.....sem se sprehajal v sanjah po stolpnici iz 4 nadstropja dol do pritlicja po balkonih in skakal dol iz tistih neki metrov......tko da so me pol enkrat nasli k sem sedel na ograji al hodu ....ne vem vec.....od balkona .......in men se je zdel cist mogoce da ce bi skocu dol se mi ne b nc zgodil Smiley))......sem meu mal srece......zato se tut tolk otrok ponesreci u mladosti k praujo da so kr skocil dol......to ni zarad TV ampak predvsem zarad sanj.......k jih otroci tolk bl zivo dojemajo.....mi smo pa tle odrasli ki prebujamo otroka v sebi

tko da dvojit kaj je res in kaj ni je brez veze.......eno je poligon na katerem pripravljamo lepsi svet za tega .......tle.......al pa tut katerega drugega......

plp

brus-li

Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Tehnike projeciranja...
Reply #14 - 30.12.2002 at 10:44:14
 
Meni po želji še ni uspela AP. Se mi je pa pred cca 12 leti enkrat samkrat zgodilo, da sem se gledal z vrha stropa kako spim.

Mislim, da sem se takrat preveč ustrašil in da mi zato zdaj ne uspe več.

Je to verjetna razlaga ali si jo samo zamišljam?

Ma kdo kak dober link, ki  opisuje te tehnike? PLIZZZZ...
Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2