Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 23982 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA-2
Reply #15 - 25.01.2002 at 14:00:56
 
Quote:
Ampak zakaj toliko poudarjaš besedo ljubezen, sem vprašala. Menim, da je ne bi, če bi zares bil ena ljubezen.

Zakaj tako meniš?

Ne morem poudarjati sovraštva,če v meni ni sovraštva.
Govorim to,kar čutim.
Če ljubim,bom vsemu svetu razlagal o ljubezni. Smiley

Quote:
Torej iz tega menim, da imaš tudi ti ego, zato ga tud vidiš in ga želiš odstranit v drugih. No, to...

Ne bi rekel.Ljudje zaznavamo dualnosti.
Ravno takrat,ko se človek loči od svojega egota,lahko zazna ego.Tako svoj ,kot drugi.
Če sem sam sebičen,ne bom opazil sebičnosti.

Quote:
Pa glede na to, da si mi prav ti očital, da širim nezadovoljstvo na forumu, se umikam v dokaz, da ljubezen premaga vse.

Ja,ampak najprej boš morala premagati sebe.Svoje nezadovoljstvo,grenkobo,žalost....
Dokler ne boš sebe sprejela in se imela rada,tudi drugega ne boš mogla.
Če rešiš enega človeka,rešiš cel svet.
Nikogar drugega ni,si samo ti. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA-2
Reply #16 - 25.01.2002 at 14:56:41
 
Kot jaz stvari razumem si "v ljubezni" lahko le ko imaš dovolj samozavesti, da te drugi ne ogrožajo in ne rabiš drugim dokazovati da si večji, boljši ...
Za kaj takega pa moraš imeti v sebi marsikaj pošlihtano in to zares, ne le pogrinjanje z rožnato cunjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA-2
Reply #17 - 25.01.2002 at 15:52:45
 
Quote:
Kot jaz stvari razumem si "v ljubezni" lahko le ko imaš dovolj samozavesti, da te drugi ne ogrožajo in ne rabiš drugim dokazovati da si večji, boljši ...


To je verjetno le teoretično Oldi. Naj vseeno odgovori kdo, ki nima dovolj samozavesti in je, ali je bil zaljubljen.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA-2
Reply #18 - 25.01.2002 at 19:20:59
 
Quote:
In zakaj misliš, da je/bi lahko bila 'tvoja' ljubezen boljša od katerekoli druge?


Ravno takšno razmišljanje (moja ljubezen,tvoja ljubezen),dokazuje,da še prave ljubezni v življenju nisi doživela.
Ne samo ti.Večina od nas.Večina ljudi je verjetno že izgubila vero v pravo nesebično ljubezen.
Mogoče ravno zato,ker ti je nekdo govoril,da te ima rad in ti obljubljal "gradove v oblakih",potem pa te prizadel,ti govorjenje o ljubezni gre "na živce".
Naša razmišljanja temeljijo na spominu in izkušnjah,morda te jaz spominjam na nekoga,ki ti je veliko govoril o ljubezni,potem pa si spoznala,da je vse bila le neka krinka.
Opažam,da ljudje vedno manj zaupamo drug drugemu.Ne zaupamo ljubezni,ne zaupamo intuiciji.Ne zaupamo ničemer,kar ne temelji na našem znanju in izkušnjah.Ker pa ljudje potrebujemo v življenju nek občutek varnosti in gotovosti,si nabiramo vedno več znanja,vedno več je raznih religij in sekt,kjer najdemo občutek varnosti.Vendar pa nas vsaka vera in prepričanje ločuje.Zato tudi je v tebi toliko odtujenosti in osamljenosti.
Kako ti naj dokažem,da je "moja" ljubezen prava ?
Tega ne morem,saj o ljubezni ni mogoče razmišljati,ali je dojeti z umom.Razmišljam lahko le o sebi,o tebi....Ne morem pa razmišljati o nečem,kar je izven tega časa.
Dokler bomo delovali le po nekih izkušnjah in se zanašali le na neko znanje,se bomo vrteli v začaranem krogu.Okrog tega začaranega kroga,ki je poln strahu in nezaupanja,se "ograjujemo z zidovi" in nikogar ne spustimo zraven,saj v vsakem človeku vidimo sovražnika.
Nobeno znanje nas ne bo osvobodilo,nobena religija....
Samo ljubezen osvobaja.
Zato pa je treba izstopiti iz svojega spomina,izkušenj...saj šele takrat bomo sposobni dojeti resnico.Resnica obstaja samo zdaj in prav tako ljubezen lahko obstaja samo zdaj.
Vse drugo so samo spomini,izkušnje....
Ljubezen je živa,spomin je mrtev.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA-2
Reply #19 - 25.01.2002 at 20:40:48
 
Quote:
Pa glede na to, da si mi prav ti očital, da širim nezadovoljstvo na forumu, se umikam v dokaz, da ljubezen premaga vse.

ah no ... zvezdica
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA-2
Reply #20 - 25.01.2002 at 20:50:10
 
gape wrote on 25.01.2002 at 20:40:48:
ah no ... zvezdica



Tuki pa men ni vse cist jasn.  Roll Eyes


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA-2
Reply #21 - 25.01.2002 at 21:04:52
 
Quote:
Pa glede na to, da si mi prav ti očital, da širim nezadovoljstvo na forumu, se umikam v dokaz, da ljubezen premaga vse.

Nisem ti je očital,ampak samo povedal,kar sem občutil.

Rad bi samo,da bi ozavestila to nezadovoljstvo,da bi se ga lahko osvobodila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA-2
Reply #22 - 28.01.2002 at 07:42:00
 
Kot prvo zaljubljenost in ljubezen kot odprtost in predanost nimata veliko skupnega. Prav tako po moje ni veliko iskrenega in lepega v ljubezni kot dežurni religiji.

comp
Quote:
Zato pa je treba izstopiti iz svojega spomina,izkušenj...saj šele takrat bomo sposobni dojeti resnico.

Iz tega se ne da izstopiti oziroma če že misliš da si izstopil, je to le fikcija oziroma rožnata cunja čes kup dreka.
Z razumom je treba ta drek prekopati in spoznati, kje smo delali napake, da smo privlačili in se ukvarjali z ljudmi, ki so ta kup dreka le povečevali. Ko si odpustimo napake, ko si zaupamo in zberemo toliko samozavesti, da nehamo bežati pred tem kupom v nas, bomo počasi sposobni delovanja iz ljubezni in za ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: INTUICIJA-2
Reply #23 - 28.01.2002 at 09:19:43
 
Quote:
Čeprav me vztrajno ignoriraš oz. moje odgovore in se odzivaš na samo določene, kaže ravno na to, kako v resnici ignoriraš ta svoj del, ki ga ženi tako zavidaš: neko lahkotnost, komunikativnost... Zakaj misliš, da tega ni v tebi? Verjemi, da je, ker drugače ne bi tega sploh v njej opazil. Got it? In ko boš uvidel, da je vse to, kar vidiš v njej, v tebi ...


Tole  misel sem izbrskal iz arhiva tvojih nasvetov/očitkov titudu. Sem jo dolgo časa premleval, v različne kontekste posatvljal, zdajle se mi pa zdi, da bi tle noter v tvojo zamero do compa dobro sedla.

Se ti po mojem zdi, da comp preveč lahkotno s tako težko besedo kot je ljubezen po forumu operira, pa ji hočeš  dat večjo težo. Tako, da z njo pokriješ tud svojo neeksitenco vsaj za nas tukaj gor.  Ampak  po mojem si tud želiš ljubezen bolj na izy jemat, ne tko usodno, to je  v po mojem  v teb in v teb to  je comp samo izzval...    

ah no ... zvezdica Undecided

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA-2
Reply #24 - 28.01.2002 at 10:29:56
 
Quote:
Iz tega se ne da izstopiti oziroma če že misliš da si izstopil, je to le fikcija oziroma rožnata cunja čes kup dreka.
Z razumom je treba ta drek prekopati in spoznati, kje smo delali napake, da smo privlačili in se ukvarjali z ljudmi, ki so ta kup dreka le povečevali. Ko si odpustimo napake, ko si zaupamo in zberemo toliko samozavesti, da nehamo bežati pred tem kupom v nas, bomo počasi sposobni delovanja iz ljubezni in za ljubezen.


Ravno razum je ta drek.
Z novim drekom samo prekriješ star drek. Grin


Ne štekam te.Po eni strani praviš,da če misliš,da si izstopil je le to "rožnata cunja čez kup dreka".Po drugi strani pa trdiš,da je treba delati na razumu.
Ravno razum je tisti,ki misli.Le kako lahko potem razum odreši samega sebe ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA-2
Reply #25 - 28.01.2002 at 10:56:13
 
Quote:
to je  v po mojem  v teb in v teb to  je comp samo izzval..


Vem,da je sedaj zvezdica jezna name.
Izzval sem tisto,kar nosi globoko v sebi,tisto,česar ne mara in tlači.
Pa vendar je ravno to,da ozavestimo svoja potlačena čustva,ki nas uničujejo,edina možnost,da se jih osvobodimo.
Večkrat je v življenju tako,da smo najprej na nekoga jezni,ker nam je povedal nekaj,kar nam ni bilo všeč.Čez čas pa spoznamo,da je ravno to bilo tisto,kar smo potrebovali.

Govoriti,da so drugi krivi za mojo nesrečo,za moja čustva,nam nič ne koristi.
Treba je prevzeti odgovornost za svoje življenje,za svojo bolečino,za svoja čustva......
Dokler bomo iskali krivdo le drugje,ne bomo storili nič za to,da bi se osvobodili.

Po eni strani mi je žal,če sem te prizadel,po drugi strani pa tudi upam,da bo ti ta izkušnja pomagala na življenjski poti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA-2
Reply #26 - 28.01.2002 at 15:02:54
 
Drek je vse tisto, kar se ti je nabralo v nerazumnem delu možgan in če se tega ne lotiš z razumom temveč z vero, da se bo s pomočjo ideologije dalo stvari premagati imaš po moje veliko možnosti, da bo nekaj časa vse lepo, nato pa bo nekega dne stvar izbruhnila v še hujši obliki.
Razum pri tem lahko krepko pomaga, saj se gnoj najučinkoviteje kida z ozaveščanjem.
Na splošno mi je čudno, zakaj vam je razum tako v napoto, intuiciji pa tako slepo zaupate. Zame je intuicija v pretežni meri plod iskustvenega dela možgan in sploh ni rečen, da gre v nekem trenutku za pravo stvar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: INTUICIJA-2
Reply #27 - 28.01.2002 at 19:47:12
 
Quote:
Na splošno mi je čudno, zakaj vam je razum tako v napoto, intuiciji pa tako slepo zaupate


Oldi!

Kdo je rekel, da nam je razum v napot, da ga torej zapostavljamo. Ti se izražaš kot da bi mi čez cesto po intuiciji hodili. To delajo slepi, moja dioptrija pa je -0,55.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA-2
Reply #28 - 28.01.2002 at 21:21:12
 
Quote:
Drek je vse tisto, kar se ti je nabralo v nerazumnem delu možgan

Če prav razumem,deliš možgane na razumni del in nerazumni del.
To lahko primerjam z levo možgansko polovico,ki je zadolžena predvsem za logično razmišljanje,ter desno možgansko polovico,ki je zadolžena bolj za čustva in nelogične stvari.
Ampak vsi veliki znanstveniki so imeli to sposobnost,da so znali uporabljati obe možganski polovici.Tako logiko,kot intuicijo.
Meni se to zdi nesmiselno,da bi hotel vse spraviti v neko logiko oz. formulo.
Praviš tudi,da je razum,kao razumski,ego pa nerazumski.
Torej je zate razumno le tisto,kar razumeš in kar ti je všeč ?
Quote:
Zame je intuicija v pretežni meri plod iskustvenega dela možgan in sploh ni rečen, da gre v nekem trenutku za pravo stvar.  

Kdo pa ustvarja izkušnje ? A ni to razum ?
Torej je intuicija plod našega razuma ?
Kako pa vedeti,kaj je v nekem trenutku prava stvar ?
Mislim,da tako,da si tudi sam pozoren na ta trenutek.
Razum pa temelji na znanju.Znanje pa je zgodovina.
Torej ne moreš biti pozoren na ta trenutek in videti resnice,če si navezan na razum.
Kaj meniš o tistih ljudeh,ki so razsvetljeni ?
Da so razumski ? Intuitivni ?

Quote:
in če se tega ne lotiš z razumom temveč z vero, da se bo s pomočjo ideologije dalo stvari premagati imaš po moje veliko možnosti, da bo nekaj časa vse lepo, nato pa bo nekega dne stvar izbruhnila v še hujši obliki.

Sploh nisem veren in ne želim le slepo slediti neki ideologiji.
Intuicija pa nima nobene veze z neko ideologijo.
Imam svoje življenje in svojo pot.

Kot praviš,pomembno je ozaveščanje.
Ja,tako je.
Mogoče celo misliva isto,vendar si to različno razlagava.
??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA-2
Reply #29 - 29.01.2002 at 07:30:44
 
Zame je razumsko tisto, kar je plod direktnega razmisleka torej plod premlevanja dejstev.
Vse ostalo je nek avtomatizem, ki ga neposredno ne sprožamo, je pa prav gotovo tudi plod (posredno) razuma.
Že od vsega začetka hočem pokazati prav na to, da je razum sredstvo za formiranje tega drugega dela našega možganskega sistema delovanja.
Nam je nekaj bolj povšeči (kot drugim) in temu se prilagodi tudi naša DUŠA (moj sinonim za "nerazumski" del možgan).
Sicer smo pa zašli že predaleč - ta pesmica se je že izpela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3