Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8073 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Trplenje nujno?
06.02.2002 at 13:18:29
 
A je?
Mormo res odplačevati neki iz preteklosti?
Moramo res doživeti vse kar smo kdaj komu prizadejali?
Ali nimamo ustvarjalne moči, da bi se izognili bolečini?
Zanikanje in potlačevanje in beg res niso načini, torej se moramo soočiti z svojo vsebino. Pa mora biti to boleče?

V teh dnevih se mi podira svet, cel sistem se mi je sesu in pol trpim. Pa kaj naj? Ker vem da mi ni treba jokati. Pa se.

Vem da trpim, ker neki v meni ni resnično in zato bolečina. Iluzija se hoče podret, zato bolečina. Del ega noče odpast, zato bolečina, neki nočem vidt zato bolečina?

Ali je trpljenje čiščenje, in torej nujno. Pač smo zapacani pa mormo to spucat.

Ali je trpljenje nepotrebno in ga doživljamo samo zaradi naše trme?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Trplenje nujno?
Reply #1 - 06.02.2002 at 13:30:21
 
herby, si si ogledal tele strani

http://www.dharmaling.org/Slo/Teachings/Four_Noble_Truth_Index_slo.htm

mislim, da je tukaj precej odgovorov na tvoja vprašanja in da si nekaj odgovorov sam že našel

kar se pa solz tiče: jokaj, ker ti bo laže. Pravijo, da so solze čiščenje duše in tudi sam čutiš, da ti je po tem laže.

Q
Moramo res doživeti vse kar smo kdaj komu prizadejali?
Q

tisto doživeti: pa to lahko v trenutku ozavestiš in preskočiš. Doživiš (moja razlaga, ni treba verjeti) itak stanje čustva, (tuje) bolečine v svojem srcu in ko prepoznaš, ozavestiš, obžaluješ, je lekcija mimo. To je lahko samo trenutek našega življenja. Samo spoznanje, uvid, pa nič več, a gre skozi srce. Nekateri smatrajo, da morajo ljudje trpeti toliko časa, kolikor časa so povzročali trpljenje drugim. Pa to ni res.

skozi trpljenje se učimo. Je potrebno. Dokler se ne naučimo.

še pravo sonce se kdaj skrije in tudi tvoje ne more sijati vse dni. A če ga danes ni, bo pa zato jutri.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Trplenje nujno?
Reply #2 - 06.02.2002 at 14:00:59
 

Vse, kar se sprašuješ, Herby, so na nek način retorična vprašanja. Trpljenja si zraven neobhodnega še veliko sami prizadejamo, ker se ne zavemo svoje iluzije, kot že prav ugotavljaš. Iluzija je po mojem toliko večja, kot je velik naš odstop od bistva. Je kot velik balon, kamor smo stlačili naše želje, sanje, hotenja... Veliko hočeš vedet in ker slučajno vem, da maš sonce v Ariesu, vem tudi, da želiš prehitevati dogodke in samega sebe. Saj veš, da ne moreš vedeti vsega. Čeprav se bo morda nenavadno slišalo, ti malo kar zavidam tole tvojo izkušnjo, to čiščenje, to iskreno željo po ljubezni, ker vem, da bo po tej tvoji bolečini najden en svetleč biser, ki se skriva v tvojem srcu. Wink

 

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Trplenje nujno?
Reply #3 - 06.02.2002 at 20:40:18
 
Trpljenje je nujno,dokler ne spoznaš,da trpljenje ni nujno Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Trplenje nujno?
Reply #4 - 06.02.2002 at 20:46:38
 
Comp, ti si pa danes še posebej dobre volje, matr, drugič se morem zraven tebe usest Smiley))

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Trplenje nujno?
Reply #5 - 06.02.2002 at 20:49:15
 
Herby, sem ti že povedov, maš dve možnosti,
1. se zapreš nekam, žvečiš, tuhtaš, jokaš
2. greš naokrog v družbo,

V obeh primerih bo odpadlo, ziher, meni verjemi. Sem dal takih zadev tolk skozi, da bi bla Sava dons suha, če jest nebi joku Smiley))).

In, edino kar lohk rečem, še enkrat preber svoja vprašanja, zamisli si da jih je zastavil XXXX, in odgovori nanje.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Trplenje nujno?
Reply #6 - 06.02.2002 at 20:50:26
 
Recimo, da je trpljenje nujno in za primer vzamemo se  vedno Herbyjevega. Vsi kričijo, da pač tako mora biti, čiščenje, višja zavest ipd.  No ja. Vse to, čišenje, višja zavest in tisto česar nisem naštel vsekakor pride, a je pač vse tako naštelano, da se v določenem času bolj trpi kot pred in po tem. Razlog. Če se ta določen čas nebi trpelo, so posledice lahko še hujšo, saj bi v roku nekega življenjsega razdobja trpel še bolj. Več kot to. Takrat nebi trpel sam, bilo bi jih več skupaj, zato bi moral Herby biti ponosen, da sedaj trpi, saj je obenem sam sebi in svojim najdražjim prihranil še večje trpljenje.

Vidite. Niti ni obvezno, da gre za čiščenje, le sprememba se dogaja.

Upam, da ste me štekali, v basprotnem napiešm še enkrat.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Trplenje nujno?
Reply #7 - 06.02.2002 at 21:13:11
 
Quote:
Comp, ti si pa danes še posebej dobre volje, matr, drugič se morem zraven tebe usest ))


Ja,Mike Wink Prišel sem do spoznanja,da smo ljudje preveč resni in zateženi,zato bom odslej naprej na tem forumu pisal same bedarije. Grin Grin.
Ups.Mogoče pa sem se celo razsvetlil Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Trplenje nujno?
Reply #8 - 06.02.2002 at 21:16:32
 
Ja, ha, ha, ha, če ti bo slučanjo žarnica pregorela, jo z veseljem zamenam.


Smiley

P.S. Moja mal blenda zadnje čase.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Trplenje nujno?
Reply #9 - 07.02.2002 at 07:49:16
 
Herby sem ti že napisal, da dokler boš pustil, da ti DUŠA sanja o tvoji bivši, boš trpel.
Z razumom moraš spoznati, da ti ona ne bo več nudila vsega tistega lepega (v mesariji nimajo čokolad) in DUŠA bo počasi nehala hrepeneti in trpeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Trplenje nujno?
Reply #10 - 07.02.2002 at 14:27:49
 
herby evo jest se lahko predstavim kot expert za trplenje in uživanje... 8)
več ko je ene stvari manj je druge... vsako trpljenje je produkt tebe-ega.... užitek, radost pa je dar eksistence...
tvoja pa je odločitev
choose wise

če misliš da je nujno...potem si ne daš možnosti...
Trplenje pa je vedno samo možnost...ne pa ena nujnost...

Recimo  jest k sem rekel da sem expert v tplenju... Vse je d best, bordam, sem s frendi, jemo k kralji, celo muzko mamo, skoz padajo fore, vici, se smejemo in žuramo, sonce, itd.... pa mi je vseeno uspelo se kujati ene tri ure samo zato ker mi ni  frend posodil njegovega borda (mel je dva s seboj ampak ker je vzel vezi od burtona pol jest nisem mogel uporabljat Burton bord - ma drugač razporejene luknje v bordu), sicer pa sem mel svoj bord in vse to...glupo do konca...in res sem trpel ker mi ni posodil....hahahaha...Če bi samo spremenil pogled na situacijo bi se lahko smejal, užival... ne se obosojat, ne obsojat in zaboga ne primerjat   Grin Smiley  8)
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Trplenje nujno?
Reply #11 - 07.02.2002 at 16:21:40
 
Magla, če je bil tisti dan meglen, brez sonca, bi lohka manj trpel, bi šel v oštarijo na ene tri pire in eto ti veselja do neba.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1