Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18558 times)
A.
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #30 - 18.01.2002 at 15:01:29
 
ej kam smo se zaplezal "svetniki"

tko, kot se tuki mnenja razhajajo si nisem upal nit pomislit?

stvar je v tem, da ne gre za nobeno institucijo, za nobeno organizacijo, pač pa za to, da vsi skupaj lepo pokažemo, da se da DRUGAČ...

in to z znanjem in ljubeznijo

glede -izmov, pa je tako, da če izhajaš iz vsega si vse in eno z izmi... pol pride os in ne moreš več delat sam za izme, ker veš, da si vse kako boš delal za izme pol?

a se sploh še lahko ogradiš da si izm?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #31 - 18.01.2002 at 19:14:46
 
Quote:
a se sploh še lahko ogradiš da si izm?


Raje bodimo samo ljudje. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #32 - 18.01.2002 at 19:41:52
 
Ste se pa razpisaliiiii....... Tongue

evo ene opozicije...

Anonimus, glede reikija je brezplačno sam moraš pogledat naše poste.... al pa mi piši na moj emajl  Wink pa se bomo zmenli...

drugač pa men tisto o institucijah tudi ni najbolj pri srcu, ker ni zadeva izpeljana iz srce temveč zaradi profita... jest ne grem tja

pa še neki... Mi smo opozicija, vsaj ena vrsta opozicije, ker si med seboj menjamo izkušnje in tudi povemo za katero stvar je imel kdo kake izkušnje...

kaj pravite na thread, kjer bi pljuvali al pa pohvalili kako delavnico... naslov bi bil lahko " PREVERJENO !!! " Smiley
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #33 - 18.01.2002 at 22:26:07
 
Tak thread ne bi bil v redu. Po mojih izkušnjah tudi na tem forumu bi se vse skupaj spremenilo v eno brezvezno navijanje za to ali ono. Garantirano.

A vi res mislite da smo kaj boljši od onih drugih, 'neduhovnih', ali kaj? Da naše besede prihajajo iz srca in samo iz srca??

Naj vsak zase pogleda brez predsodkov vase in sam sebi odkrito odgovori. Saj ni treba tukaj objaviti odgovora. Le zavedati se je treba, tudi takih stvari.

Naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #34 - 18.01.2002 at 23:01:28
 
okej miro se kar strinjam s teboj... sam če mi ne bi A. povedal, da to kar sem doživel na 1.žerjavci ni tisto kar bi lahko...po vsej verjetnosti ne bi šel še na drugo žerjavco h enmu drugemu mojstru, ki ga je on predlagal...
in to kar sem tam doživel na tej drugi delavnici,  mi je spremenilo mnenje o tej dejavnosti in tisto kar je najpomembnejše izpolnila se mi je največja želja, ki sem jo imel v lajfu do tistega trenutka...

A. tenks za nasvet  Wink

kaj pa potem na thread  " Osebno mnenje o delavnici "..


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovna opozicija
Reply #35 - 19.01.2002 at 11:41:55
 
Magla wrote on 18.01.2002 at 23:01:28:
kaj pa potem na thread  " Osebno mnenje o delavnici "..


jest sm za
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #36 - 19.01.2002 at 13:49:35
 
enkrat itak bo therad o tem, itak je sam se ne govri direkt o tem, sam kakšen primer kdaj kdo odpre, zato je še tolk pomembnejše, da ga damo te stvari na svetlo...

da se ve, sam da se ve pravilno...

torej določmo pravila in ukrepe kako se v ta theard vpisuje in kaj pomeni nek vpis...

če je pohvala ali kritika in kako naj se obaša jo vpisovalci...

in kaj lahko storimo v primeru napak...

magla zadolžil si se sam... vsi ostali ti bomo pomagali, šola bo lepa sam rabmo to, ker smo v javnosti, ker bomo delal časopis, ker bomo predaval, ker bomo mel vas, ker bomo institut in ker vse to že smo.  Wink

juo know kar te mot je tvoja pot in kar so tvoje izkušnje to si ti!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #37 - 19.01.2002 at 18:08:20
 
Magla,

nikar ne pozabi, da tisto, kar si dosegel s pomočjo druge žerjavice, ni dosegel mojster ali žerjavica, ampak ti sam.

Mogoč si bil bolj pripravljen, odprt ali kaj.

Pri teh stvareh je odlocilnega pomena, da dovolj sprejememo in to je to. Mojster te lahko samo malo usmerja, vse pa je posledica globoke notranje preobrazbe, ne pa čarovniške palčke tega ali onega mojstra.

Učitelj se pojavi šele takrat, ko si pripravljen.


------
Glede threada:
Videl sem jih že cel kup, ki jim niti bog ne more pomagati. Letajo od delavnice do delavnice in se za kratko navdušijo za eno stvar, kmalu pa jo že počez kritizirajo in se navdušijo za novo itd. Najbolj pa zasovražijo tiste mojstre, ki jim pošteno in naravnost povedo, kaj morajo spremeniti v sebi. Pripravljeni so jesti samo zelenjavo ali pa samo drek, edino česar nočejo spremeniti so njihove idiotske misli, od katerih so odvisni in jih uničujejo.
Taki bi thread nedvomno sesuvali, če pa sem prištejem še one druge, ki od takih zgubljenčkov živijo in ki imajo seveda svoje interese, pa še tiste, ki celo sanjajo o politični karieri, zgrajeni na tem področju, pa ne vem, kaj bi bilo.

Sicer pa - če kdo želi, naj poskusi in odpre thread, pa bomo videli.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #38 - 21.01.2002 at 10:17:48
 
Ne bi rad vidu, da bi imel občutek, A., da rediš gade na prsih. Da bi temo za propagiranje kakšnega svojega -izma hotu zlorabit. Sem  samo hotu tisto  poudarit, kar si ti sam nakazov, da se bojiš: da v sprejemanju drugih tiči nevarnost, da se  izmažejo. Jest  temu samo dodajam: da te zgazijo.  Angry  

Se zna zgodit, A., da bo za  OSS zmeraj manj placa, da se boš moral opredelit, pustit znormirat, če ne ne boš niti v opozicijo obstal. Saj opozija ima v bistvu iste plane kot pozicija:  na oblast prit ali pa se vsaj h koritu se zrinit (samo da ji trenutno to še ni uspelo).   Undecided

Se zna zgodit, A.., da če se  boš v taki opoziciji  sploh hotu obbdržat, moral tko kot vsi na duhovni sceni pustit po -izirat: pocehizirt, poorganizirat,  ponormirat, posubvencionirat, ponacioanlizirat, poevropizirat, poglobalizirat… Če ne,  bomo vsi tle eni naivni outsajderji postal, ki kao nobenemu nič ne morejo. Ampak, kot sem že prej prerokoval,  logika je tud na duhovni sceni taka: kdor ni z nami je proti nam, ima že kaj za bregom, ga je treba zatret. Tist, ki ima od države al pa od kakšnega -izma dano pooblastilo, te bo zgazu ko črva, pa če se še tako globok  skriješ govno rahljat. Tle je res treba mirotu prav dat, čeprav si lahko to tud tko razlagaš : da kogar je kača pičla, se boji tud zvite vrvi.  Shocked

Jest sem  koj za za en e-cajteng, ki bi moral  celo duhovno sceno v najširši koncept spravu. V katermu bi se tud tak najdu, ki se mu ob vsaki pomisli na duhovnost/religioznost želodec obrne. Ki bi pa tako kredibilnost z eno širino pa ostrino duha pridobu, da bi razni -izmi moral totalno vso -izistično kramo pred vrati pustit pa prav spoštljivo potrkat, da bi se lahko le kot senca esence noter zrinli. Pa to sploh ne bi smela bit ena elitistična pa hermetična zadeva, ker šele če si  dost širok pa globok veš, kako je težke stavri možno preprost povedat. Ampak e- cajtng bi moral bit samo en zametek ene taprave revije, sem gapetu  v enmu drugmu konceptu že predlagov, naj vas skupaj za izdajanje ene dobre revije navduši, ki bi mlade pa tastare  v eno  duhovnost na vseh področjih življenja usmerjala.  Zdaj je zadnji čas, da se tega lotite kot nevtralci,  saj boste ziher dobil eno štartno prednost pa eno kredibilnost med folkom. Takega kocepta, ki se dost globok v folku zasidra, tud na silo ne bo možno tko na enostavno od zunaj zrušit. Ko bo duhovna scena po -izirana, se bo po mojem edino na javni sceni dalo še ene par let zdržat pa folk v naboj dojemljivem obdobju ozaveščat. Je po mojem dost šans, da revija postane med mularijo pa med njihovimi tastarmi kultna, samo eno pravo mero mora najt:  ne sme bit komercialna pa tud čist alter ne. Jest sem po svoje pripravljen sodelovat, bi se blo  o tem tud na kakšnem drugem threadu  dobro izrečt. Ne vem, kaj misliš A., pa še kdo? ???

Pa še glede tega le foruma pa novih trejdov, o katerih bi se o raznih duhovnih delavnicah pa praksah sodilo. Jest sem tud za, čeprav dost iskušenj nimam. Sem tud  za to, da  vsak odpre katerokoli temo, ki še ni bla obravnavana al pa  dost poudarjena. Naj pridejo tud -izmi 100% zraven, če si seveda upajo. Naj bo gapetov form en kotu, v katerem vse vre pa mixa. Tle smo lahko tud na ego-tripu,  tle naj bo kot v podzavesti, tle naj gospodarjo predatorji. Tle naj bo razum  le sol, ki drugim zmesem izkristalizira okus. V cajtengu/reviji pa naj bo pa čutit en um, en nadjaz, en tretji uč, eno ezo, ki se bo hodu sem noter samo nad najfinejšimi vonji naslajat.  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #39 - 21.01.2002 at 10:36:02
 
[quote][Jest sem  koj za za en e-cajteng, ki bi moral  celo duhovno sceno v najširši koncept spravu. V katermu bi se tud tak najdu, ki se mu ob vsaki pomisli na duhovnost/religioznost želodec obrne. Ki bi pa tako kredibilnost z eno širino pa ostrino duha pridobu, da bi razni -izmi moral totalno vso -izistično kramo pred vrati pustit pa prav spoštljivo potrkat, da bi se lahko le kot senca esence noter zrinli. Pa to sploh ne bi smela bit ena elitistična pa hermetična zadeva, ker šele če si  dost širok pa globok veš, kako je težke stavri možno preprost povedat. /quote]


Idejo o cajtengu s takim konceptom podpiram in sem pripravljen po svojih močeh sodelovati.

Dolgo sem čakal, da bo še nekdo rekel, da je treba s temi stvarmi ven, med ljudi. Trenutno je med 'zunaj' in 'noter' ogromna razlika, kot da bi se šli res nek elitizem ali celo religijo. To razliko se da zmanjšati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #40 - 04.02.2002 at 14:40:33
 
Torej kdor bi se rad pridružil cajtengu, bomo ga naredli.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #41 - 04.02.2002 at 15:03:40
 
Kolikor zadeve spremljam, je taprav tiskan cajteng ena poznejša faza, ena vizija, kam bi se dal energije skanalizirat.

Po vašem sestanku razumem tako, da  bi blo pa treba društvo ustanovit pa e-projekte, za katere je A. orodja naredu, na netu spelat. To bi bla poleg tega, kar je že združenga na netu,  ena baza najprej za e-cajtng, pol pa magari tiskan.

Jest se nekaj okrog tega matram, sem A.-ju nekaj poslal, pa bom ta teden še za orodje priredu, če bo dal kašen znak, da nisem čist zbluzu.

Tolk, da se ve, da sem še za, ampak gre pa zadeva precej na široko, jo bo težko v enmu doglednemu času spelat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: duhovna opozicija
Reply #42 - 04.02.2002 at 19:30:33
 
To tako ne gre, ce eden krici o statutu, drugi o cajtngu, gremo lepo pa pocas. Sej bo vse prislo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #43 - 05.02.2002 at 08:07:16
 
Quote:
To tako ne gre, ce eden krici o statutu, drugi o cajtngu, gremo lepo pa pocas. Sej bo vse prislo


Po mojem si me napačno zastopu, andreas. Po mojem bi moral it, saj je itak vse z vsem povezan. Ideje lahko lebdijo vsaka na svojem, tud  če ni še formalnih okvirov postavljenih  pa vezi med njimi potegnjenih. Če je eno energijo odzad čutit, se bo vse skupaj samo po seb povezal pa skupaj sedlo. Če je ni, tud vrstni red pa forma pa čas nič ne pomagajo.

Jest nekak čutim  to energijo, pa tud o formi se mi nekaj sanja Smiley

En nasvet: vsak naj naredi na svojem, kar more. Nič en drugega čakat. Dobro bi blo pa vedet, kje je kdo s čim, da se ne bi ponavljal pa nazaj vračal..

Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #44 - 05.02.2002 at 08:24:35
 
Tkole, da vaju obvestim.

Smo se na srečanju tudi ene dve ure lovili, pa levo pa desno, pa gor pa dol. No potem pa je postalo jasno. Sosledje navadno mora bit. In ker nas je več lahko, tako kot je rekel Titud, teče več stvari sočasno, pa se potem združi v celoto, v neko povezavo.
Nekaj se bo delalo na cajtngu, občasno pa tudi na društvu.
Zakaj?
Takoj ko se greš neko javno zadevo, rabiš to počet legalno. To pač tako je.
Osnovne smernice smo v Žičah že postavili, seveda pa si toplo želim, da se Rudi in Titud, in še vsak ki ni bil na srečanju, pa želi biti zraven, kar aktivira. Ker imamo v planu naredit revijo-časopis naj vsak piše Gape-u ali A-ju,., svoj predlog, svojo idejo, svoj Style Smiley, in bomo to dali zraven že predlaganih idej, naslednji teden bi morali zadevo postaviti a la DRAFT. Pač že bolj v detajle.

Kar se društva tiče, tudi, kdor je pripravljen sodelovati, Javi se!, Treba je prebrat statut, zakon o društvih in na podlagi tega statut do konca izpilit. Vemo, da je potrebno imeti sedež društva, ime, naslov, člane, za vse to zbiramo predloge.

Sicer pa več o društvu na linku:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101280...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4